Forum

Wnętrza - Kuchnia

Kuchnia otwarta - za i przeciw?

Blumenfeld

chyba wszystkie plusy i minusy zostały powiedziane. Zresztą to głównie kwestia upodobań i przyzwyczajeń. Dla mnie główną zaletą jest otwarta przestrzeń oraz to, że przy imprezach nie jestem skazana na samotne siedzenie w kuchni tylko w nich uczestniczę przygotowując posiłki. Blat roboczy mam przysłonięty barkiem. Dla naszego trybu życia to najbardziej ergonomiczne rozwiązanie. Pozdrawiam

belladonna

Zawsze marzyłam o otwartej kuchni. W mieszkaniu do którego klucze mamy dostać w październiku - również zaplanowałam takie rozwiązanie. Jednak kiedy poszłam obejrzeć jak to wszystko wygląda po postawieniu ścian - zmieniłam zdanie i kazałam postawić ściankę. Dlaczego? Zamknięta kuchnia pozwoli mi na lepsze rozmieszczenie mebli, zyskam dodatkową ściankę w pokoju, przez co więcej miejsca wykorzystam. Poza tym przy dość wąskiej kuchni (jaką posiadam) łączenie jej z pokojem odbyłoby się kosztem kilku metrów pokoju - a pokojowych metrów po prostu mi szkoda. Poza tym przy otwartej kuchni oba wnętrza muszą być "zgrane" i jak już pisało kilka osób - kuchnia zadbana. Moim zdaniem otwarta kuchnia dobrze wygląda w kawalerkach lub w dużych mieszkaniach/domach. "Średniaki" (50-70m) więcej tracą, jak zyskują. Jeśli kiedyś zdecydujemy się na budowę domku - pewnie zaplanuję taką otwartą przestrzeń.

eurostyl

Niestety nie ze wszystkimi się zgodzę. Przy gotowaniu np. bigosu czy smażeniu rybki nawet NAJWYDAJNIEJSZY okap nie załatwi sprawy. Tak już jest. Przetestowane na Faberach, Falmecach i rodzimych wynalazkach. W większości to opinia moich klientów.

elik

Podczas gotowania rosołu, czy ziemniaków nie ma znaczenia czy kuchnia jest otwarta, czy nie. Gdy gotujemy grochówkę, czy bigos także nie ma to znaczenia, bo zamknięte drzwi i tak nie stanowią większej przeszkody dla"rozchodzenia" się zapachów. Tak więc jestem za, a nawet przeciw otwartym na świat kuchniom ;)

DesperateARCHIwife

W domu 1-rodzinnym z wentylacją poprowadzoną bezpośrednio na zewnątrz,wewnątrz nie rozchodzą się żadne zapachy. Sąsiedzi narzekają za to,że ślinka im cieknie jak ktoś gotuje... 'koala(o)123' popatrz na kuchnię pod kątem towarzyskim. Jak chcesz,żeby goście nie zaśmiecali Ci salonu, zrób kuchnię zamkniętą. Jeżeli cenisz sobie otwartość i porządki poimprezowe nie napawają Cię przerażeniem, zrób otwartą. Dla mnie największym problemem przy zamkniętej kuchni było dzielenie się towarzystwa na podgrupy /kanapowcy i stołkowcy/. Zapachy z parujących garnków nigdy nie były przeszkodą w przestrzeni, bo ja po prostu świetnie gotuję;)

elunia

A ja w swoim domku zdecydowałam się na kuchnię otwartą (brak do niej drzwi), ale to zupełnie inne pomieszczenie niż salon (do niego też nie ma drzwi), łączy je holl. Wg mnie w kuchni nie da się uniknąć widoku garnków, kubków na stale zostawionych przez dzieci itp, a ta nie pasowała do salonu ze skórzanymi sofami, kinem domowym. Ponadto za oddzieleniem tych pomieszczeń zadeydował fakt,iż nie wyobrażam sobie kuchni bez dużego stołu,przy którym można usiąść lepiąc pierogi świateczne, krając warzywa na sałatkę... Ale może się myle?

ANUSHKA

Jestem absolutną zwolenniczką otwartej kuchni... przygotowujac posiłki uczestnicze w życiu domu... łatwiej o pomoc;)

taifoon

a mi się marzy kuchnia połączona z jadalnią i salonem - ale musi być wysoki blat

tojan3
daki

Według mnie to jest bardzo dobry pomysł połączenie kuchni i living roomu. Takie rozwiązanie jest świetne jeśli chodzi o integrację i zżycie się ze sobą rodziny. A pomysł z obracanym telewizorem też uważam za trafiony, chyba, że tak jak ja jest szczęśliwym nie-posiadaczem telewizora;) _______________________ http://euro_maszyny.republika.pl/maszyny.html

kaspi

Otwarta kuchnia? czemu nie, ale trzeba pamietać o tym, że goście zawsze będa "mieli na oku" to co dzieje sie w kuchni, np niepozmywane naczynia itp. musimy tez w takim wypadku zaopatrzyć sie w bardzo dobry okap albo pochłaniacz.

toujours

Otwarta kuchnia ma tę zaletę, że jest więcej przestrzeni. Jeśli nie ma w kuchni okna, to takie rozwiązanie znakomicie ją rozświetla. Natomiast jeśli ktoś jest bałaganiarzem (a nie ukrywajmy, że większości z nas kuchnia służy jednak do gotowania, więc bałagan jest nieunikniony) to nie da się po prostu zamknąć drzwi i olać bałagan, nie daj Boże, ktoś przyjdzie i od razu widać. Kompromisem są rozsuwane, duże, szerokoskrzydłe drzwi.

amor_vincit_omnia

Otwarta kuchnia jest na pewno bardzo ładna i przestronna, ale gdy sie spojrzy na otwarta kuchnie od strony zapachów, które mogą się z niej roznosic po całym domu to już nie robi sie tak przyjemnie. Ja np. bardzo lubie gotować i gotuje w mieszkaniu stosunkowo czesto, więc non stop dziwne zapachy unosiłyby sie w powietrzu. Lepiej więc zamknąć drzwi i pichcic sobie w spokoju bez stresu, że trzeba będzie później wietrzyć całe mieszkanie ;)

dekolandia

mnie sie bardzo podobaja otwarte kuchnie ale wydaje mi się ze najładniej wyglądają w domach gdzie mało się gotuje,zawsze wszystko jest czyste i na swoim miejscu,po przygotowaniu obiadu czy placuszka moja kuchnia potrzebuje troche czasu na powrót porzadku a nie wiem czy chciałabym pył z mąki na telewizorze...to zalezy od ilości miejsca i życia domowników:)) a przestrzen powiekszy zapewne:))

sangria

ja mam mala kuchnie i spory salon, ani chwili nie zastanawialam sie nad "ogrodzeniem" tej wysepki kuchennej ze sie tak nazwe jesli ktos ma spore pomieszczenia to oddzielna kuchnia czemu nie ?

Barokko_design

Witam, jak najbardziej polecam otwartą kuchnię. Dziękiu temu dom staje się o wiele bardziej przytulnym miejscem. Przygotowywanie posiłku jest też o wiele przyjemniejsze, niezależnie od tego czy gotujemy "razem" z dziećmi czy też ze znajomymi. Dużą zaletą jest takt, że w wielu przypadkach dzięki usunięciu ściany oddzielającek kuchnię od reszty można wstawić np. stół. W ten sposób możemy oddzielić kuchnię funkcjonalnie. Jeśli chcemy zakryć część kuchni, wówczas można też wykorzystać bardzo fajne panele dekoracyjne firmy Koziol. Jestem im fanem, ponieważ wprowadzają świetny nastrój do wnętrza. http://www.barokko.pl/product-pol-65-Panel-dekoracyjny-ROMANCE-fioletowy.html Polecam i pozdrawiam Jeremy

daki

Można też oddzielić taką kuchnie wysokim blatem lub np. barkiem. Wtedy jesteśmy razem w pokoju, ale jednak ukrywamy nieco naszą kuchnię. Inna sprawa to to, ze musimy mieć extra okap :) _______________________ http://budowanie.strefa.pl/wypozyczalnie.html

wrywry

Mnie osobiście baaardzo podobają kuchnie otwarte, dzięki temu jest dużo przestrzeni :) ale wygoda mieszkania w takim mieszkaniu/domu zależy od ilości osób jakie mieszkają, wielkości całego mieszkania etc. Straaasznie spodobała mi się otwarta kuchnia na salon w jednym z projektów n-design: Zobacz zdjęcie: http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/267517_220030808035746_101682149870613_593312_562770_n.jpg

daki

No cóż, po ostatnim smażeniu na głebokim oleju zaczełam mieć delikatne wątpliwości, ale mimo wszystko wygoda chyba zwycięża ;) _______________________ http://maszyny-full.orangespace.pl/

Uniqon_pl

Wady kuchni otwartej w projekcie domu przedostawanie się zapachów z kuchni na salon;

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja