Forum

Wnętrza - Pokój dziecięcy

Malowanie po ścianach..

Posty: 20
wnetrzadlaciebie

ja polecam specjalne tapety do malowania, taką tapetę można później zdjąć i nałożyć nową bez konieczności przemalowania ściany :)

Posty: 316
m_arti

Malowanie akwarelami po ścianie da mizerne rezultaty ... te farby potrzebują zbyt dużo wody do rozrabiania. Można mlować po ścianie akrylówkami, pod warunkiem że zamierzamy pokryć ją tapetą lub okładziną ścienną ... lub solidnie zagruntować przed ostatecznym malowaniem. Polecam salony Flugger - tam można znaleźć szeroki wybór rozmaitych naściennych rozwiązań :) Choć wciąż uważam że farba tablicowa to najlepsze rozwiązanie dla dzieci :)

Posty: 144
FarbyKabe

Zapowiada się, że dzieci będą miały niezłą frajdę, w końcu kogo z nas jak byliśmy mali nie kusiło, aby swój artystyczny talent przelać na ścianę! A wracając do pytania – my również odradzamy kredki woskowe, ponieważ później rzeczywiście może być ciężko je zamalować. Plakatówki mogą okazać się dobrym rozwiązaniem, ale nie gwarantujemy, że i one nie przebiją przez nowy kolor. Ostatecznie należy zastanowić się nad szpachlowaniem i położenie koloru na świeżą ścianę. Z naszej strony proponujemy farby Kabe!

Posty: 3
bighero09

osobiście uważam, że to nie jest dobry pomysł, żeby dzieci malowały po ścianach, chyba że razem z rodzicami podczas remontu.

Posty: 460
amelie_

rysowanie po ścianach czemu nie :) ale raczej po tych pomalowanych farbą tablicową... ewentualnie jeśli dziecku przydarzy się pobrudzenie zwykłej ściany jeśli malowaliśmy ją farbą odporną na miejscowo czyszczenie wtedy nie ma problemu :) z mojej strony polecam farbę satynową Flutex 10

Posty: 316
m_arti

Flutex 10 sprawdza się świetnie jako powłoka ścian w miejscach narażonych na zabrudzenia np. przedpokój, łazienka, kuchnia ... a także we wnętrzach eksploatowanych przez dzieci ;)

Posty: 460
amelie_

z tego rodzaju farb warto zwrócić uwagę na Flutex 7S oraz Dekso 5 :) w razie wątpliwości polecam wizytę w salonie producenta

Posty: 113
Miczel

Odradzam na pozwalanie pisakami, kilkukrotne nanoszenie wartw farby nie pomogło zakryć "arcydzieła" mojego dziecka.

Posty: 22
Klara123

Jeśli na ścianie pojawiły się zabrudzenia, których nie przykrywa farba to powinniśmy zastosować podkład blokujący a na to farbę z kolorem i już nic nam nie wyjdzie później

Posty: 118
petuniaxx

Coraz więcej osób do malowania wynajmuje firmy, które posiadają takie: http://www.kremlinrexson-sames.pl/pl/poland/products/ssfamille/125-pompy_i_zbiorniki_ci_347_nieniowe_hti_hpa_i_htv.html#products_list czy automatyczne pistolety lakiernicze i malują wszystko bardzo szybko i z ciekawym efektem. Bez smug, zacieków... Wydaje mi się to bardzo rozsądne rozwiązanie do świeżo wybudowanych domów w stanie surowym.

Posty: 36
beti123

Myślę ,że tablice są lepszym rozwiązaniem i nie ma co przyzwyczajać dzieci do malowania ścian . Przynajmniej to moje zdanie.

Posty: 8
Anna_Ja

Najlepszym rozwiązaniem była by specjalna zmywalna farba po której dzieciaki by mogły swobodnie malować pisakami kredowymi bądź kredą. W Caparolu można wybrać sobie dowolny kolor tej farby zupełnie nie musi to być czarny, tylko taki jak fantazja podpowie :) to są najlepsze farb zmywalnych na rynku.

Posty: 20
borena8

Według mnie tapety do malowania nie są najlepszym rozwiązaniem. Uważam, że dużo lepszym pomysłem jest pomalowanie ścian, ponieważ zapewnia to - po pierwsze lepszy efekt wizualny, po drugie farba nałożona na ścianę jest trwalsza niż na tapecie, dzięki czemu nie trzeba nanosić żadnych poprawek. Oczywiście pod warunkiem, że wszystko wykonane jest w rzetelny i fachowy sposób. Dlatego, jeśli potrzebujemy pomalować jakąś powierzchnię, warto skontaktować się z firmą, która oferuje usługę, jaką jest malowanie natryskowe. W samej Warszawie możemy znaleźć kilka takich firm, a jedną z nich jest http://www.pwmig.com/oferta/malowanie-natryskowe.html. Kilka miesięcy temu korzystałem z ich oferty, ponieważ potrzebowałem pomalować powierzchnię, która zawierała wiele trudno dostępnych miejsc, więc malowanie wałkiem bądź pędzlem nie zdałoby tutaj egzaminu.

Posty: 172
orbital

Uważam, że nie ma sensu pozwalać dzieciakom na to. Nawet, gdy nasza farba jest zmywalna. Do tego się przyda jakaś tablica, albo coś w tym stylu.

Posty: 2
anna898

Świetny pomysł z tym malowaniem po ścianach. Zawsze chciałam zrobić coś podobnego będąc dzieckiem! :)

Posty: 3
KateGPom

pamiętam że jak byłam mała to sama zmalowałam kilka ścian w domu :P dlatego w obecnym mieszkaniu mam jedną ściane pomalowaną farbą po której można pisać kredą. Dzieciaki mają ubaw a reszta ścian jest czysta

Posty: 365
Sebko43

Myślę, że w takim razie warto abyś również zwrócił uwagę na ofertę producenta Tesa w zakresie taśm malarskich, których również będziesz potrzebował do realizacji prac malarskich. Dlatego podrzucam link https://www.tesa.com/pl-pl/konsument/remont/tasma-maskujaca gdzie wszystkie wersje są dokładnie przedstawione. 

Posty: 454
eMAGNAT

Szanowni Państwo,
dobrym rozwiązaniem, wspomagającym rozwój dzieci, jest zastosowanie na jednej ze ścian farby tablicowej, dzięki której najmłodsi domownicy będą mieli możliwość rysowania i pisania. Farba tablicowa Magnat jest łatwa w aplikacji i tworzy równą, estetyczną, odporną na środki czyszczące, wodę oraz plamy powłokę.

Posty: 3
westonka

A może cos drukowanego ? Może pościel albo cos na okno?

Posty: 238
majka100

Farba tablicowa na połowie ściany to hit sezonu od kiedy istnieje czyli od pół roku. Jednakże trzeba sobie pod spodem przygotować coś aby sypiąca sie kreda nie brudziła podłogi

Odpowiedz w temacie

Malowanie po ścianach..

Edytuj wypowiedź

Malowanie po ścianach..

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.