Forum

Wnętrza - Sypialnia

materac zamiast łóżka

Domi_no

Co sądzicie o położeniu materacu na podłodze i rezygnacji z łóżka ( ramy) ? Spał ktoś tak kiedyś? Jak wam to się podoba?

bureczek

Osobiście znam kilka osób, które w ten sposób jakiś czas funkcjonowały. Wszyscy jednak po jakimś czasie zdecydowali się na kupno ramy.

Domi_no

Ja tak teraz jestem zmuszona spać - faktycznie po pewnym czasie zaczyna Ci to przeszkadzać. A estetycznie, podoba się?

bureczek

Estetycznie zdecydowanie łóżko. Materac daje odczucie, że coś jest jednak niedokończone. Fajna rama łóżka także stanowi dekorację dla pokoju :)

Domi_no

A jaka rama - drewniana czy metalowa?

andziks

Ale sam materac? Chyba na etapie remontu, bo w innej sytuacji sobie nie wyobrażam ;-) Zawsze można sięgnąć przecież po takie łóżko - http://www.m3.pl/p3880,2-osobowe-lozko-sypialniane-bez-pojemnika-na-posciel-manhattan.html

ktosik

Nie widzę nic przeciwko. My tak śpimy już kilka lat i jakoś się nie spieszę do kupna łóżka. Lepiej kupić jeden wygodny i porządny materac bez ramy i spać wygodnie :) W promocyjnej cenie znalazłam ostatnio w sklepie Max Fliz do tego ponoć bardzo dobre dla alergików i można je wziąć na raty. Śpiąc na ziemi na samym materacu polecam szczególnie młodym mamom – bo zawsze bałam się, że dziecko spadnie z łóżka, a tak to materac położony na ziemi jest idealnym rozwiązaniem :)

astalawista1987

Wg. mnie jest to bardzo praktyczne rozwiązanie finansowo i w zastosowaniu. Jeśli ma ktoś pomieszczenie wielofunkcyjne, np salon połączony z sypialnią, to jest to dobrym rozwiązaniem, żeby spać wygodnie na dużym materacu, który w ciągu dnia można odstawić w kąt, a nie gnieść się na składanej wersalce.

LadyInRed

a nie lepiej troszkę (niewiele zainwestować) i zaopatrzyć się w takie coś? http://www.favore.pl/205038_lozko-dostawka-hotelowa-lozko-polowe.html . Kosztuje grosze, a wygoda - bez porównania.

jmateusz

Myślę że materac bez ramy jest wyjściem czasowym lub na jakiś dłuży czas (ale też określony) dla singli i singielek. Nie wyobrażam sobie materacu dla pary.

ktosik

Trzeba spróbować samemu i się dopiero przekonać. Dla jednego będzie wygodny, a dla drugiego nie. Przy małych dzieciach naprawdę lepsze rozwiązanie bez dodatkowych kosztów.

slodkichsnow

Do spania na podłodze polecamy Futony. Są dostępne w różnych kolorach, więc fantastycznie odświeżą wasze wnętrze i do tego są nieziemsko wygodne i zarazem ekologiczne ;) http://www.slodkichsnow.com/materace-futon/futon-sprezysty

someone123

Czy do takiego spania na samym materacu jest potrzebny jakiś specjalny materac? Czy można użyć zwykłego takiego http://atmmeble.pl/materace-bonelowe/1/13/ jak do łóżka ze stelażem?

Aldonna

Spałam tak kiedyś spędzając wakacje o cioci, na krótka metę jest ok., ale ja jednak wolę spać troszkę wyżej nad podłogą

MowisziMasz_com_pl

Fajne jest spanie na samym matercu, niestety jednak po pewnym czasie plecy daja sie we znaki i trzeba dokupic rame.

someone123
goferro

hmm raz spotkałem się ze spaniem na materacu ułożonym bezpośrednio na podłodze a dokładnie dwóch materacach połączonych prześcieradłem na zamek błyskawiczny ale w doku letniskowym nad morzem. Polecam tą www.sofa.sklep.pl. Tanie meble, transport do domu oraz możliwość zakupów na raty. Teraz maja jakąś promocje na dostarczenie mebli na terenie kraju za 50 zł

AtelierPrzytulnyDom

Próbowaliśmy tak spać i do wygody nie mam zastrzeżeń, natomiast materac leżąc na podłodze strasznie się "poci" i nawet może zacząć pleśnieć od spodu. Ostatecznie musieliśmy kupić łóżko.

mmoniczkaa1

my z mężem od pół roku śpimy na materacu... jest nam naprawde wygodnie, tylko trzeba kupić wygodny materac ;)

jelena

przyznam, że mój materac firmy Senpuro model Family Amber+ przez długi czas leżał sam na podłodze bez stelaża łóżkowego i nigdy nie narzekałam na ból pleców. Kupiłam go w strefiedobregosnupl i mimo iż trochę kosztował to był to bardzo dobry zakup

Odpowiedz w temacie

materac zamiast łóżka

Edytuj wypowiedź

materac zamiast łóżka

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja