Forum

Wnętrza - Sypialnia

materac zamiast łóżka

Unika

Nie zastanawiałam się nigdy nad tym. Z niektórymi materacami można pewnie tak postąpić, ale inne muszą mieć ramę. W każdym razie ja zamówiłam dokładnie taki https://salonsnu.pl/materace-kieszeniowe/205-materac-estrella.html . To prozdrowotny, sprężynowy materac o średniej twardości, który w dodatku ma właściwości antyalergiczne. Wspaniale podpiera wszystkie krzywizny ciała podczas snu.

borena8

Przejściowo może nie jest to najgorsza opcja, ale na dłuższą metę to nie dla mnie. Przede wszystkim na samej podłodze materac znacznie szybciej się zużywa. No i nie daje jednak takiego komfortu i ciepła jak łóżko. Więc na chwilę - ok, ale na kilka miesięcy już niekoniecznie

propek123

Ja się zastanawiam nad lateksowym, w teorii wygląda bardzo dobrze. Najlepiej to byłoby się przejść do jakiegoś sklepu z materacami żeby dotknąć i obejrzeć na żywo, usiąść i tak dalej. Co do największych atutów takich materacy to dużo na ten temat piszą na materace lateksowe zalety.

Esmera

Spałam na studiach dużo na samym materacu i było całkiem wygodnie :) Ale teraz sobie tego nie wyobrażam, za mało miejsca na dwoje :P

Martynix

Sama nie wiem, w sumie część osób tak robi, jest to nawet wygodne, jednak ja nie polecam. Jeżeli kupujecie już porządniejszy materac jak ja, to ten na pewno skróci to jego żywotność. Materac potrzebuje łóżka i odpowiedniego stelażu. Zobaczcie sobie może materace Viscotherapy, wasz kręgosłup podziękuje wam za taki zakup. Ja bym postawiła tak jak mówie, na cały komplet :)

Masaja

Ja mam materac bez stelaża i niec się z nim nie dzieje. Śpimy już tak pół roku, ale ten materac jest ze specjalnych tworzyw więc on poprostu nie wilgotnieje, nawet jeśli byłby w sypialni grzyb. Być może kiedyś kupimy jakąś ramę do niego ze względów estetycznych ale póki co sam materac w zupełności wystarcza, ale myślę, że to kwestia jakości, bo naszego EXE nie zamieniłabym na nic innego, nawet tej samej firmy, bo coś kojarzę, że Curem ma też materac sprężynowy ale nie wiem czy taki model nie wymagałby już jakiego wsparcia, choćby zwykłego stelaża.

Bellas

no ale materac też musi być dobrze dobrany. ja kupowłam w sypialniapus.pl i szczerze mówiąc bardzo mi odpowiada! dobrze dobrany, wygodny i w fajnej cenie kupiłam!

traczka

Nie jestem tak do końca przekonana czy jest to rzeczywiście dobry pomysł. Moim zdaniem o wiele lepiej jest postawić na porządne łóżko. Chwilowo możemy pospać na materacu bez stelaża jednak w perspektywie czasu taki materac nie będzie miał przewiewu oraz mogą się w nim gromadzić roztocza. 

Jeśli szukacie niedrogich łóżek, polecam zerknać sobie do tego sklepu:

https://mebel4u.pl/lozka-do-sypialni

W Sklepie mają sporo promocji na łóżka tapicerowane. Najpraktyczniejsze są takie lózka z pojemnikiem na pościel:

Elizunia

W takie rzeczy bym się nie bawiła, sam materac nie będzie służył wam długo, szybko go poniszczycie. Materac powinien mieć łóżko, solidny stelaż. Jeśli szukacie czegoś zdrowego dla waszego kręgosłupa to postawcie na futon od  https://futon.pl/ Na tej stronie znajdziecie świetne, innowacyjne materace, także i przepiękne drewniane łóżka, także i takie w stylu japońskim. Zabieram się za urządzanie sypialni teraz więc takie rzeczy mam już w małym palcu.

Super_Sofa

Łóżko powinno pełnić przede wszystkim rolę miejsca, w którym możesz odpocząć i zregenerować swoje siły. Właśnie dlatego lepiej wybrać solidny i komfortowy mebel, który posłuży Ci przez długie lata. Właśnie takie łóżka znajdziesz w naszym sklepie Super-Sofa, do którego odwiedzenia Cię zachęcamy.

Pozdrawiamy Super_Sofa

kuki

Nie musisz kłaść samego materaca na podłogę. Jeśli nie chcesz kupować łóżka, a chcesz na czymś położyć materac, to pomyśl o czymś takimhttps://hilding.pl/produkt/bazy-lozek_37/base-box_80.html#product-slider_ To lepsze rozwiążanie niż sam materac położy na podłogę, który można przecież łatwo zniszczyć.

hanita

Ja chcialabym miec materac rzucony na ładnie przygotowane europalety, takie hipsterskie lozko :)

kaja20

Kładzenie samego materaca nie jest dobrą możliwością, a to dlatego, że może się on brudzić od spodu. Dlatego właśnie palety, wyczyszczone i np.: pokryte dodatkowym materiałem, będą idealną opcją. Ja na przykład wiem, że materac kokosowy https://materacnawymiar.pl/pl/c/Materace-kokosowe/13 może fajnie do takiego czegoś pasować. 

SuperSofapl

Wygodny i zdrowy sen to podstawa. Aby sobie taki zapewnić, konieczne jest posiadanie odpowiedniego łóżka. Położony na podłodze materac nie zapewni tego samego. Jeżeli szukasz komfortowego i designerskiego łóżka, zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu Super-Sofa.

Pozdrawiamy

Super-Sofa

jurko

Dzięki za wasze spostrzeżenia. Zastanawialiśmy się z żona na rezygnację z łóżka, ale chyba jednak kupimy stelaż z materacem. Zastanawiamy się nad beast lavender, bo według producenta dostosowany jest do osób żyjacych bardzo aktywnie. Może ktoś z was posiada go w swojej sypialni? 

irk

spałam tak, ale nie mogłam przywyknąć niestety 

ruik

Z ramą jest wygodniej 

Roksana13jj

Tanią opcją jest materac ustawiony na paletach, jeśli kupisz komfortowy materc, to wcale nie będzie przeszkadzał fakt, że nie jest on postawiony na klasycznej ramie.

Odpowiedz w temacie

materac zamiast łóżka

Edytuj wypowiedź

materac zamiast łóżka

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja