Forum

Wnętrza - Kuchnia

Meble kuchenne z Ikei ?

przemaq80

Witam mam pytanie co powiecie o meblach kuchennych z Ikeii? tzn co sądzicie o jakosci , wykonaniu ,cenie czy warto wogole??

przemaq80
przemaq80 napisał:

Witam mam pytanie co powiecie o meblach kuchennych z Ikeii? tzn co sądzicie o jakosci , wykonaniu ,cenie czy warto wogole??

mika31

O meblach z ikei już tyle się rozpisywałam w innych wątkach, że nie chce mi się wszystkiego powtarzać. W skrócie jednak - według mnie nie warto, bo jakościowo nie są one najtrwalsze, a i nie są specjalnie piękne. Owszem Ikea ma ten plus, że można sobie zrobić projekt kuchni wraz z wykorzystaniem ich mebli, ale prawdę mówiąc jest teraz tyle tego typu programów, że we wszystkich da się zrobić przykładowe aranżacje. Nie mówiąc już o tym, że w salonach z meblami kuchennymi pracownicy zrobią to za nas i to w bardziej profesjonalnym oprogramowaniu (CAD Kuchnie, Pro100 etc).

przemaq80

hmm to juz nie chodzi nawet o projekt ale czy cena jest adekwatna do jakosci ?? to mnie bardziej interesuje... znajomy ma kuchnie taka jak ja wlasnie i meble go kosztowaly 4,5 tys a ja jak robilem wstepna wycene w salonach kuchennych to wyceniali mi od 20 tys wiec roznica jest spora tylko pytanie czy warta.Dlatego zastanawiam sie czy faktycznie moze by ikea???

bartesso

wycena zależy też od studia kuchennego, jedno droższe drugie tańsze, kiedyś miałem klienta, który prosił mnie o dorobienie szafek do kuchni z ikei, bo ikea nietypowych nie robi, dorobiłem mu i suma sumaru wcale nie wyszło taniej, gdyby od początku zlecił wykonanie kuchni zakładowi stolarskiemu wyszłoby jej taniej o ok. 2000 zł www.czerniawski-meble.pl

mika31
bartesso napisał:

miałem klienta, który prosił mnie o dorobienie szafek do kuchni z ikei, bo ikea nietypowych nie robi, dorobiłem mu i suma sumaru wcale nie wyszło taniej, gdyby od początku zlecił wykonanie kuchni zakładowi stolarskiemu wyszłoby jej taniej o ok. 2000 zł

To chyba mówi już samo za siebie. Poza tym tym dochodzi właśnie fakt, że projektant mebli lub salon z meblami kuchennymi zaprojektuje meble idealnie dopasowane do pomieszczenia, tak iż potem nie będzie problemu z dorabianiem innych mebli, bo nie było odpowiadających nam w zestawie. Po swoich doświadczeniach też mogę napisać, że robione na wymiar są solidniejsze niż te z IKEI

antonowka

Nie sądziłam, że jest aż taka rozpiętość cenowa. ikea promuję się na taką przystępną, a jak przyjdzie co do czego, to wychodzą różne ukryte koszty. Ja też się już nacięłam, ewentualnie zaopatruję się tam w drobne dodatki, które zepsują się dopiero jeśli się o to bardzo postaram.

RED1906

Mam kuchnię z IKEA - choć nigdy wczesniej nie myslałam o takim rozwiązaniu (meble z IKEA miałam 2 - obydwa wytrzymały w stanie dobrym ze 2 lata....). No ale - trzeba było przeprowadzić się pół roku szybciej, czas gonił, ceny w studiach kuchennych przerażały, a jeszcze bardziej terminy oczekiwania.... No i wyszła IKEA. Nic nie dorabiałam, bo panowie wycięli mi tylko dodatkowo z panelu zaślepkę na łącze gazowe (mój pomysł:). Zresztą chciałam kuchnię jak najbardziej pozakrywaną, bez zbędnych szkieł i półek. Więc- jeśli koś musi szybko, wie mniej więcej- co chce, to Ikea jest dobrym rozwiązaniem. Cenowo - moja kuchnia w salonie mebli (wersja: wysoki połysk) kosztowałaby jakieś 5000 więcej. Ale jak się te ceny porównuje, to w salonie mam możliwość negocjacji, w IKEA- nie. Na razie jestem zadowolona.

Willa

Jeżeli chodzi o design tych mebli, to owszem, można powiedzieć, ze ta marka, bo chyba można top tak nazwać idzie z duchem czasu, ale jak jest z jakością, to nie do końca wiadomo, bo zdania na ten temat są bardzo podzielone. Myślę, że każdy ma dobre oko, jak już w coś inwestuje i dokładnie może obejrzeć jak to wygląda - jak uzna, że jest ok, to niech kupuje.

polismenka

Ja własnie szukam inspiracji do urzadzenia kawalerki i bardzo podobał mi się projekt z tego filmiku http://www.youtube.com/watch?. Co o tym myslicie? Fajne, jasne i przestrzenne..

Primalux

ale fajna kawalerka, rzeczy wiście bardzo pomysłowa, wiele ciekawych rozwiązań no i meble z Ikei więc spokojnie jest to tańsza opcja niż meble innego producenta, poza tym weszłam sobie na strone tego biura n-design.pl i tam też maja bardzoe wiele ciekawych stylizacji

beatriz

Mnie się marzy biała kuchnia, zasadzałam się na ikea stat, ale po przeczytaniu komentarzy nt. jakości kuchni ikea nie jestem do niej przekonana; niestety różnica w cenie jest znaczna. Generalnie marzy mi się http://shabbydecor.blogspot.com/2011/10/dreaming-of-provence.html efekt. Możecie polecić jakąś firmę, która robi coś podobnego?

meblebordo

Kuchnie z Ikea są fatalne.Na potwierdzenie mam kilka przykładów.Niby okucia sa firmy "blum" ale są to "specyficzne" okucia nie takie jak oryginalne.Szuflady głębokie powinny mieć np. bok +dwa relingi a w IKEA mają mały bok i tyle. Kolejny przykład to szafki.Tylko normatywne wymiary, żadnych nietypowych rozwiązań. Jeśli jest ktoś z Lublina to polecam swoją działalność. www.meblebordo.pl Robert

maly1

ja posiadam w domu od kilku lat kompletna kuchnie z ikei razem ze sprzętem tzn. kuchnia indukcyjna i okap, nie mam powodów do narzekania.

Domartstyl

Raczej nie inwestował bym w tego typu meble. Nie przekonują mnie.

sawyer

Czemu nie? Jak widać na tym zdjęciu: http://tnij.org/p4ky meble kuchenne z Ikei mogą całkiem dobrze prezentować się w mieszkaniu. Chociaż warto w tym przypadku poprosić kogoś wykwalifikowanego o pomoc. Może właśnie projektantów z N-design?

chobotdesign

ja mebli z IKEA też bym nie kupowała, może i nie wyglądają bardzo źle ale trzeba je samemu skręcać i są kiepskiej jakości. Na tej stronce znalazłam ciekawe meble kuchenne http://www.chobotdesign.eu/

kreatura

Meble kuchenne z Ikei są bardzo fajne. Mój chłopak kupił sobie takie do swojego mieszkania i jest z nich bardzo zadowolony. Nie był wprawdzie tak szczęśliwy jak pod domem panowie wystawili mu rachunek za dowóz, ale nikt go wcześniej nie uświadomił, że przewozy z tego sklepu są koszmarnie drogie. Ja akurat kuchnię robiłam na miarę, bo jest dosyć mała i chciałam zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Z ikei kupiłam w każdym razie kanapę i łóżko, ale nauczona doświadczeniem mojej drugiej połówki, postanowiłam wynająć inną http://fracht.pl/ :P

joannaM82

IKEA jest ok, ale ja bym nie skorzystałą, jeżeli poszukasz w sieci i znajdziesz małą firmę zrobią ci lepsze na wymiar i za mniejsze pieniądze naszą kuchnię zrobiliśmy u nich http://www.solpol-meble.com.pl

Markamel_pl

Tutaj jak zawsze ilu Użytkowników tyle opinii,ale moim zdaniem jakość nie jest aż tak zła jak na to wskazuje kilka postów,to też wszystko zalezy od kilku czynników. Możesz dla przykładu zobaczyć jak takie meble do kuchni wygladają u nas http://www.markamel.pl/component/virtuemart/kuchnie

Odpowiedz w temacie

Meble kuchenne z Ikei ?

Edytuj wypowiedź

Meble kuchenne z Ikei ?

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja