Forum

Wnętrza - Salon

niesforny kolor zielony w salonie

WiSi

Witam, jestem z Wami od bardzo dawna, lecz dopiero teraz się zarejestrowałam się. Przez ostatni rok przeprowadzaliśmy z mężem gruntowny remont Naszego M. Ze względu na bliskie przybycie nowego członka rodziny, chcemy dokończyć każde pomieszczenie. Stanełam na salonie. I tu ogromna prośba do koleżanek o poradę. Otóż mój problem polega na dobraniu odpowiedniej kolorystyki w pokoju dziennym. Pokój ma wymiary 5,5x4,5. Ściany jak w całym mieszkaniu mam białe. Obecne wyposażenie pokoju: Stół czarnobrązowy kwadratowy Ikea, krzesła (darowane) z pokrowcami w ciemnym brązie (kupiłam w lumpeksie), komoda wenge na której jest tel i mała lampka w zielonym kolorze. Jest wersalka w ciemnym brązie, zielony dywan z Ikea oraz mały stolik wenge z Ikea. Na oknach mam białą gladką firankę z woaru oraz zielone zasłony, kupione z castoramie. Problemem jest ten zielony kolor. Kocham go ale obecnie mnie przytłacza w tym pokoju. Chcemy kupić narożnik i krzesła z miękkim wypełnieniem, lecz nie wiemy w jakim kolorze. Nie wiem czy ma to być szary czy może jasny beżowy/kremowy? Bardzo proszę o wszelkie sugestie. Co mam zrobić aby pokój miał charakter i wyglądał ładnie. A i jeszcze w jakim kolorze powinny być podkładki na stole czy doniczki? Z góry dziękuję za pomoc.

WiSi

Przykro mi, ze nikt nie chce doradzić. :unhappy:

monika7213

Witam ja tez mam wielki problem o ktorym napisalam i nikt niestety nie chce mi pomoc,ale jesli chodzi o twoja sofe to wybralabym kolor szary .Wydaje mi sie ze bardziej pasuje do zieleni ,a doniczki i podkladki wybralabym kremowe .Mam nadzieje ,ze cos pomoglam .Pozdrawiam cieplo

WiSi

Bardzo dziękuję za podpowiedź. A tak się zastanawiam czy nie zmienić koloru zasłon. Też coś w bardziej stonowanym kolorze. Tylko jeśli wezmę szary narożnik to czy np. jasne brązowe zasłony by pasowały. Podobają mi się takie jasne beżowe/ kawa z mlekiem, lecz chyba na białych ścianach byłyby niewidoczne. A aby zaoszczędzić z zielonych zasłon uszyć poszewki na poduszki czy bieżnik na stół. Co o tym sądzicie?

amelie_

Też bym wybrała szarą tapicerkę sofy, a zasłony wykorzystała na dodatki tak jak napisałaś super pomysł :) czasami warto poczytać trochę teorii odnośnie doboru kolorów i spróbować samemu np. na tej stronie jest fajny przewodnik i gotowe zestawy kolorów :) pozdrawiam http://flugger.pl/Inspiration/Trend2014/BrugFarverne.aspx

Euro_Zakupy_pl

Mi kolor zielony jakoś nie bardzo przypadł do gustu,poniewaz jest taki... Mało sympatyczny,to najlepsze określenie:) Poza tym powyższy pomysł całkiem mi sie podoba z zasłonami,można go wykorzystać. http://www.euro-zakupy.pl/

Orinooko

ach, butelkowy zielony jest etraz modny i jest przepiękny, kocham go

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja