Forum

Wnętrza - Salon

okno, żaluzje drewniane?

Adaczar

Witam Mam dylemat odnośnie dekoracji okna. Pokój zamierzam pomalować czekoladą i beżem lub latte, ściana w której jest okno (bardzo duże, balkonowe-zajmuje całą powierzchnie ściany) ma być własnie w odcieniu latte lub beżu, (ściana prostopadła=czekolada) ramy okienne są białe, kaloryfer biały. Moim marzeniem byłoby nie miec żadnych firanek (ewentualnie jakąś zasłonę, dla dekoracji) ale okno wychodzi na ulicę i niestety odseparowanie się od swiata zewnętrznego jest pożądane...)) Wymyśliłam sobie drewniane żaluzje, montowane na ramach okiennych (strasznie drogie, tak na marginesie, dlaczego?!) w kolorze ciemnego brązu. Jak wam się widzi to kolorystycznie? czy to nie będzie za bardzo kontrastowało w tym oknie? Myslę że zasłonka musiałaby być jakimś kolorystycznym łącznikiem pomiędzy oknem i czeko-ścianą? Aczkolwiek nie chciałabym wprowadzać chaosu zbyt wielu barw, wnetrze ma byc raczej ascetyczne w kolorach i na pewno harmonijne... Następne pytanie, czy ktos wie czy żaluzje (pseudo)drewniane z IKEI mozna mnotować na ramach okiennych, czy tylko do ściany/sufitu, moze ktos ma takie doświadczenia? Są takie "zawieszki" do przyczepiania rolet, zaluzji które się zachacza o ramę, ale nie wiem jak to sie ma do IKEI. Dzieki!! :)))

pinkotka

Stałam się dziś posiadaczką drewnianych żaluzji, o jakich mówisz... fakt, tanie nie były, ale nie zamieniłabym ich na inne. Jednak, kiedy żaluzja jest robiona na wymiar, zamienia się w ozdobę okna i nigdy go nie szpeci...Za długie żaluzje, albo kiepsko dobrany kolor, to już dramat. Zastanów się czy nie warto zamówić ich w jakiejś profesjonalnej firmie...mnie udało się kupić żaluzje drewniane w cenie podobnej jak te żaluzje z Ikei czy Leroy Merlin, ale za to na wymiar, z prowadnicami bocznymi i profesjonalnym montażem. Gdyby to była W-wa a nie Śląsk to, służyłabym namiarem. Pozdrawiam.

marian3333

Porządne, wytrzymałe żaluzje robi firma ze strony zaluzjedrewniane.net. U nich kupowałem drewniane pokryte specjalnym laminatem, który fajnie wydobywa charakterystyczne drewniane słoje. Poza tym, ze sklepem jest bezproblemowy kontakt, odpowiadają na maile, odbierają telefony. Szkoda, że nie wszędzie tak wygląda obsługa.

Decolab24_pl

Moim zdaniem drewniane żąluzje są cieżkie,nieporęczne i mało praktyczne. Jeżeli miałbym coś doradzać to zdecydowanie standardowe żaluzje lub ewentualnie rolety,w różnych wersjach kolorystycznych. Będą się znakomicie prezentować. www.Decolab24.pl

Lucyna1988

Również mam drewniane żaluzje. Na dwa okna, salonowe i w gabinecie wydałam blisko 2500 zł. Fakt, nie za tanio, ale naprawdę jestem bardzo zadowolona :) Są w kolorze białym-super w utrzymaniu. Polecam.

Modekor_pl

Dosyć drogi interes,ale jeżeli ktoś ma akurat taki gust to czemu nie. Dla mnie w zupełności wystarczające są standardowe żaluzje i tego się trzymam:) www.Modekor.pl

Lucyna1988

polecacie wszystko ze swojego sklepu a nie to co naprawdę się sprawdziło itp. już kolejny raz jestem na tej stronie modekor, gdzie w różnych textach się pojawia i na różny temat :/ tylko ten sam link non stop się powtarza. pytam po co?

aranzerka12

Czekoladka, beż i latte - fajne połączenie szykujesz. Jeśli już żaluzje do tego kompletu to tylko te drewniane wykonane na zamówienie, ale za takie niestety trzeba sporo zabulić. Coś za coś, z resztą takie żaluzje posłużą Ci długie lata, więc może warto raz zainwestować i mieć spokój niż bawić się w półśrodki.

toki32

witam. ja osobiście polecam sklep w Strzelcach Opolskich przy ul. Powstańców Śląskich 1. Na ich stronie są bardzo ciekawe rozwiązania i dekoracje. http://zaslonystrzelce.pl/

propek123

Załatwiałem ostatnio nowe rolety do domu rodziców i też szukałem długo dobrego, taniego sklepu, a w końcu wylądowałem na stronie internetowej asmar-sklep.pl i bardzo się cieszę, że tak się skończyło, bo wyszło tanio i bez problemów. Oni mają sklep na ul. Wyki w Warszawie, ale możesz też przez sieć zamówić.

Agnieszka_27

dobrze omówiony ten temat jest w tym artykule https://internityhome.pl/poznawaj/dom-i-wnetrze/rolety-rzymskie-zaluzje-shuttersy-wybieramy-najlepsza-oprawe-okna/ dokładnie porównane są tam takie rozwiazania, jak: rolety rzymskie,drewniane zaluzje własnie i shuttersy. Pozdrawiam:)

Regem_pl

Dzięki za link, na pewno poczytam aby wiedzieć jeszcze więcej. To na co się zdecydujemy zależy tez od naszego gustu oraz budżetu ja osobiście jestem zwolennikiem rolet rzymskich. www.Regem.pl

Odpowiedz w temacie

okno, żaluzje drewniane?

Edytuj wypowiedź

okno, żaluzje drewniane?

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja