Forum

Wnętrza - Jadalnia

Otwarta kuchnia czy osobna jadalnia?

wnetrze4you

Witam, otwarta kuchnia czy zamknięta- odwieczny problem. Aczkolwiek bywa tak, że Klienci w wieku " słusznym" rozbijają ścianę i powiększają sobie mieszkanie. Wszystko tak naprawdę zależy od własnych potrzeb i zapatrywanie się na kształt i funkcjonalność pomieszczeń. Otwarta przestrzeń sprzyja komunikacji z domownikami i gośćmi- zawsze łatwo podać posiłki a i porozmawiać sobie można. Jednak czasem przygotowanie jakiejś większej uroczystości może przeszkadzać domownikom. Wobec czego takie decyzje należy konsultować w całym gronie rodzinnym.

magda_jw

Wydaje mi się, że to zależy ja dużą powierzchnię masz do zagospodarowania. Im mniejsza tym bardziej zasadne jest połączenie kuchni jadalni i dużego pokoju. Ja już było powiedziane są teraz takie okapy, które pracują bardzo cicho i efektywnie z drugiej strony jak masz połączoną kuchnie z jadalnią to możesz łatwo wywietrzyć cała przestrzeń. jest to tez wygodne gdy trzeba znosić i wynosić dania i talerze - komunikacja jest ułatwiona. U mnie jest takie rozwiązanie, że jest ściana między kuchnia a pokojem dziennym ale tylko do 3/4 szerokości i na środku tej ścianki jest takie jakby okienko. Tam gdzie ścianka się kończy zamyka się strefa kuchenna i jadalnia łączy się z dużym pokojem.

Gumri

Moim zdaniem bardzo fajnie wygląda połączenie kuchni z jadalnią. Oczywiście powinny mieć równą podłogę, dla idealnego efektu. Najlepiej położyć naturalne drewno, które jest klasyczne i pasuje praktycznie w każdym pomieszczeniu nadając mu ciepłego i przytulnego klimatu. Bardzo ciekawy wybór podłóg ma Barlinek.

mary_

Dobrze jest, jeżeli możemy zrobić kuchnię otwartą na jadalnię, a salon jako osobne pomieszczenie. Wtedy, tak jak już zostało wcześniej wspomniane, kuchenne zapachy nie przenikają do salonu.

wwanda

Wszystko jest kwestią gustu. W moim przekonaniu otwarta kuchnia nie jest problemem. Zapachy z kuchni raczej nie są nieprzyjemne a to jak dużo czasu w niej spędzamy jest z pewnością argumentem, który przemawia za tym, aby zbliżyć ją do domowników. Przygotowując posiłki możemy porozmawiać z rodziną i być cały czas w centrum wydarzeń.

ModnyDom

Biorąc pod uwagę metraż standardowych mieszkań to kuchnia z salonem jest często najlepszym rozwiązaniem. Coraz częściej pojawiają się sesje zdjęciowe z bardzo małych mieszkań z takim rozwiązaniem i większość z nich świetnie pasuje. Nie bez znaczenia jest kwestia łączenia tych dwóch pomieszczeń zarówno meblami jak i podłogą, kolorem itp

deccoina

Kuchnia połączona z salonem pozytywnie wpływa na życie rodzinne. Takie rozwiązanie jest korzystne zwłaszcza przy małym metrażu mieszkania: przyjemniej przebywać w jednym większym, bardziej przestronnym pomieszczeniu niż zamykać się na przemian w dwóch małych (chodzi tu o strefę dzienną). Żeby osiągnąć efekt dodatkowego powiększenia przestrzeni należy unikać niepotrzebnych podziałów na ścianach i podłodze. Najlepiej podkreślać tylko istotne elementy wystroju wnętrza i dokładnie przemyśleć kształt i miejsce wszystkich granic między różnymi materiałami.

Mortor

Dom jest dla mnie, a nie dla gości, także zdecydowani wolę pokój dzienny połączony razem z kuchnią, moim zdaniem fajnie mieć częściej kontakt z rodziną, a nie, że każdy zamyka się w swojej twierdzy.... Co do wystroju to można fajnie pobawić się http://megastore.pl/100874,Ergis-Fototapeta-FT0199-364x254cm.html.

kornelia12345

Oddaję głos na otwartą kuchnię! Mniej ścian, więcej przestrzeni i światła! No i trzeba porządek w kuchni trzymać ;-)!

vila83

Ja też zdecydowanie wolą połączenie jadalni z kuchnią - choć nie do końca. Ciekawie wygląda jakaś wyspa czy lada oddzielająca jedno od drugiego.

ModnyDom

Wyspa fajnie oddziela strefę do gotowania od jadalni jednocześnie jej nie zamykając. Bardzo praktyczne rozwiązanie. Warto pamiętać o tym żeby jak najbardziej ujednolicić styl tych dwóch stref żeby ze sobą współgrały.

martike

Otwarta kuchnia - korzyść praktyczna, tylko trzeba załatwić sobie też dobrej jakości wywietrznik.

Mileniusz

Zdecydowanie otwarta kuchnia. Wychodzę z założenia, że im większa przestrzeń tym większe pole do popisu na dekorowaniem. Zawsze jest opcja przesunięcia tego czy owego, dodania kilku rzeczy.

Gumri

Dokładnie, jednak bardzo ważne jest aby pomieszczenia miały wspólny element. T ak jak już wspomniałem podłoga jest najlepszym scalającym elementem.

blanka_czyk

Otwarta kuchnia, zgadzam się. Za duzo klopotu z przenoszeniem jedzenia do osobnej jadalni, zresztą gotując coś lub zmywając nie trzeba odłączać się od "towarzystwa", mozna ciągle razem przebywać, rozmawiac. To tez wazne, bo ciagle znajdujemy się w centrum wydarzeń, a nie wiecznie same w kuchni przy garach, a goście w innym pokoju.

berserker

Kuchnia otwarta, z wyspą na środku, nad tą wyspą jakaś http://megastore.pl/69131,Aldex-Lampa-wiszaca-ROBIN-3xE27-60W-497E.html.

kquiver

Mamy z aneksem i zapach niestety rozchodzi się po mieszkaniu. Zastanawiamy się, czy okap coś by pomógł i z jakim wydatkiem mogłoby się to wiązać.

wodorosst

Otwarta kuchnia połączona z jadalnią to świetny pomysł, a zapachami nie trzeba się przejmować, teraz na rynku jest mnóstwo różnych okapów, które świetnie sobie z tym radzą.

zuzannaanna

Rzeczywiście zapachy teraz to najmniejszy problem. Ja mimo wszystko wolę zamkniętą kuchnię.

charlotte1991

My w nowym mieszkaniu mamy mieć kuchnię otwartą na salon i jadalnie i jakoś mi to nie przeszkadza. Liczę się po prostu z tym że będę musiała zainwestować w porządny okap. Na szczęście znalazłam już http://www.toflesz.com/, teraz tylko muszę wybrać jakiś model a to już łatwe nie będzie;P Czym kierujecie się przy wyborze okapu?

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja