Forum

Wnętrza - Jadalnia

Otwarta kuchnia czy osobna jadalnia?

Gajak

Mi też najbardziej podoba się rozwiązanie otwartej kuchni połączonej z jadalnią, niestety u mnie w mieszkaniu nie ma takiej możliwości. Ale może to i dobrze ponieważ takie rozwiązanie też ma swoje wady, bardzo dużo piekę i gotuje więc w salonie i w jadalni cały czas miałabym zapach z kuchni, a nawet najlepszy pochłaniacz nie będzie w stanie zniwelować tego zapachu. A w związku z tym że kuchnię będę miała zamkniętą poszukuję drzwi, niby jest ich dużo ale ciężko mi się zdecydować. Najładniejsze drzwi znalazłam tutaj http://www.moric.pl/ tylko nie znam tej firmy więc nie wiem czy drzwi się sprawdzą

Gajak

Mi też najbardziej podoba się rozwiązanie otwartej kuchni połączonej z jadalnią, niestety u mnie w mieszkaniu nie ma takiej możliwości. Ale może to i dobrze ponieważ takie rozwiązanie też ma swoje wady, bardzo dużo piekę i gotuje więc w salonie i w jadalni cały czas miałabym zapach z kuchni, a nawet najlepszy pochłaniacz nie będzie w stanie zniwelować tego zapachu. A w związku z tym że kuchnię będę miała zamkniętą poszukuję drzwi, niby jest ich dużo ale ciężko mi się zdecydować. Najładniejsze drzwi znalazłam tutaj http://www.moric.pl/ tylko nie znam tej firmy więc nie wiem czy drzwi się sprawdzą

arnold

Ja jeszcze nie miałem okazji do zaobserwowania kuchni połączonej z jadalnią, ani u moich znajomych, ani u rodziny. We wszystkich tych przypadkach jadalnia i kuchnia to osobne pomieszczenia. Oczywiście w większości jadalnia nie stanowi odrębnego pomieszczenia sama w sobie, po prostu posiłki spożywane są przy stole w salonie ;) Tak jak wielu użytkowników pisało już wcześniej, dla mnie największym problemem byłyby te wszystkie zapachy rozchodzące się z takiej otwartej kuchni. Odpowiednie odprowadzanie tych zapachów przez jakąś instalacje zasysającą byłoby konieczne.

sawyer

Ja miałam oddzielną kuchnię i specjalnie zburzyłam ścianę łączącą kuchnię i salon. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z takiego rozwiązania, ponieważ przynajmniej zyskałam sporo miejsca. Po prostu trzeba dobrać dobry okap i wtedy już nie ma żadnego problemu.

taprycja

Im mniejsza powierzchnia tym bardziej zasadne jest połączenie kuchni jadalni i dużego pokoju. Chodzi przede wszystkim o optyczne powiększenie pomieszczenia - wiadomo, dodatkowe ściany burzą poczucie przestrzeni. Jest to tez wygodne gdy trzeba znosić i wynosić dania i talerze - komunikacja jest ułatwiona. U mnie jest takie rozwiązanie, że jest ściana między kuchnia a pokojem dziennym ale tylko do 3/4 szerokości i na środku tej ścianki jest takie jakby okienko. Tam gdzie ścianka się kończy zamyka się strefa kuchenna i jadalnia łączy się z dużym pokojem.

kk001

Ja bardzo lubie otwarte pomieszczenia. Polecam do jadalni Stoly MIDJ a konkretnie model ze szkanym blatem-pięknie wygląda. Sklep z meblami midj  możesz znaleść zarówno online jak i stacjonarnie, ja jendak polecam osobiście przejść się do sklepu i zobaczyć na żywo,ponieważ internet nie oddaje ich piękna 

MebloDom_com_pl

U mnie zdecydowałem się na rozwiązanie z osobną jadalnią. Wydaje mi się to lepsze pod katem typowej funkcjonalności i doskonale sprawdzi się jeżeli mamy dużą powierzchnię do wykorzystania. Teraz wystarczy jedynie wybrać odpowiednie meble :)

MoniMil

Mi podoba się rozwiązanie które posiada kuchnię w osobnym pomieszczeniu, ale jadalnia jest połączona z salonem. Coś takiego jak w tej inspiracji:  https://www.mirjan24.pl/content/314-jadalnia

areka

Obstawiam za osobną jadalnią. Teraz mam otwartą kuchnię na jadalnię i muszę przyznać, że coraz bardziej mam dość takiego rozwiązania. Nie dość, że z kuchni dociera hałas, to jeszcze zapachy - a ja nie mam okapu u siebie, więc wszystko leci do dalszych pomieszczeń. W przyszłości muszę pamiętać o zrobieniu osobnej jadalni.

MalwinaK0

Ja myśle by salon połączyć z kuchnią, w poradniku:https://scandicsofa.pl/pl/n/Jak-urzadzic-salon-polaczony-z-kuchnia/56 można znaleźć wiele przydatnych porad odnośnie urządzenia salonu z kuchnią. 

Deyn

Wolałabym jednak wyspę i jadalnie w jednym pomieszczeniu. 

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja