Forum

Wnętrza - Łazienka

Otwór wentylacyjny w drzwiach

Ikunia

Mam nakaz od kominiarza wykonania w drzwiach łazienkowych otworu wentylacyjnego. Wyszukałam w internecie, że oprócz tulejek i tzw. kratek można zrobić w drzwiach podcięcie lub szczelinę. Podcięcie w moich drzwiach nie wchodzi w rachubę, ponieważ od strony łazienki podłoga jest wyżej niż od strony przedpokoju. Chciałabym zrobić szczelinę, ale nie wiem jakich minimalnych wymiarów powinna być i czym ją potem zabezpieczyć. Proszę o podpowiedzi.

Margi_75

szczelina dołem powinna być w każdych drzwiach w pomieszczeniach by powietrze spokojnie po domu "wędrowało" ...natomiast w pomieszczeniach gdzie zastosowane są kotły gazowe lub nawet nie ale duże stężenia pary wodnej jak łazienka itp to wentylacja by pozytywnie działała ( by wyciągała) musisz doprowadzić powietrze dołem , najlepsze są otwory lub kratka w drzwiach samo podcięcie nie wystarczy...

Ikunia

Dziękuję za podpowiedź. W międzyczasie wymyśliłam, że zrobię w drzwiach otwór o powierzchni 220m2 bez kratki i poczekam co na to szanowny Pan Kominiarz.

Nawigator_24_pl

Możesz też zrobić właśnie tak,zawsze to jakieś rozwiązanie. Tak czy inaczej szczelina musi być aby zachować obieg,cyrkulację powietrza. www.Nawigator-24.pl

klaudyna1990

czy w łazience jest piec gazowy?

Nawigator_24_pl

Nawet jeżeli nie ma,to obieg powietrza,odpowiednia wentylacja musi wystąpić. Inaczej szybko wkradnie się wilgoć na ściany. www.Nawigator-24.pl

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja