Forum

Wnętrza - Pokój dziecięcy

Pokój dla dziecka

justynka89

Tak jak w temacie - chodzi o pokój dla dziecka. Dziecko ma 8 lat, jest to dziewczynka. Chciałabym jej urządzić pokój, swoją drogą jej pierwszy własny kąt, dotychczas go nie miała. Nie chcę, by meble były zbyt "dorosłe", ale też nie chcę tam postawić czegoś infantylnego, w końcu dzieckiem będzie już dość krótko. A nie chciałabym zmieniać wszystkiego po kilku latach, bo będzie już nastolatką. Ktoś może ma jakiś przykład takiego pokoiku i mógłby pokazać? Nie chciałabym przesadzić ani w jedną, ani w drugą stronę.

Meblarniacompl

Nie można mieć wszystkiego:) Najrozsądniej kupić meble stylizowane, a dodatki uczynić dziecięce. Wtedy można dodatki zmieniać co kilka lat: zasłony, naklejki na ścianach, lampy.

Meblarniacompl

Nie można mieć wszystkiego:) Najrozsądniej kupić meble stylizowane, a dodatki uczynić dziecięce. Wtedy można dodatki zmieniać co kilka lat: zasłony, naklejki na ścianach, lampy.

Kolport

Trochę jaśniejsze kolory, na pewno jasne meble z zabezpieczonymi rogami, może jakiś fikuśny komiksowy dywan, łóżko (jak jest kasa) w kształcie karocy albo dyni.

Atlantic_Polska

Jeśli chodzi o grzejniki do pokojów dziecięcych powinny ogrzewać za pomocą elementu grzewczego z aluminium lub żeliwa, ewentualnie oleistego płynu (fluidu) grzewczego. Dzięki temu emitują łagodne ciepło, dbając przy tym o powietrze z odpowiednią wilgotnością. Przydatny jest także system ASP, który przeciwdziała cyrkulacji kurzu. Dzięki blokadzie termostatu, nasza pociecha nie zmieni ustawień urządzenia, a zaokrąglone kształty zminimalizują ryzyko urazów.

Aleksandra35

Fajnie wyglądają w pokoju dziecka kolorowe poduszki, dobra opcja bo dodatkowo dziecko będzie miało fajne zabawki zawsze pod ręką. Popatrz ja JUST ART, poduszki wyglądają naprawdę świetnie: http://just-art24.pl

Malwina82

zgadzam sie z opinia powyżej, pluszaki są mega!

Malwina82

zgadzam sie z opinia powyżej, pluszaki są mega!

marineczka

Ja zawsze szukam inspiracji na blogach wnętrzarskich. Wpisów o pokojach dziecięcych jest mnóstwo, więc na pewno znajdziesz tam rozwiązanie idealne dla Ciebie i Twojego maluszka :) Pamiętam, że ostatnio czytałam bardzo pomocny artykuł o podłogach w pokoju dziecięcym: http://www.blog4design.pl/podloga-krolestwem-dobrej-zabawy/ Mam nadzieję, ze Ci się przyda :)

danis

Na pewno warto zainwestować w fajne, kreatywne łóżko no i oczywiście odpowiedni materac

danis

Na pewno warto zainwestować w fajne, kreatywne łóżko no i oczywiście odpowiedni materac. Ja zamawiałam dla dziecka specjalny materac u producenta: http://www.fabrykamateracy.info

danis

Na pewno warto zainwestować w fajne, kreatywne łóżko no i oczywiście odpowiedni materac

ola_design

Niedawno zobaczyłam w internecie bardzo ciekawą ideę załatwienia pokoju dla córki) Bardzo - bardzo pięknie, zgodne? http://tz-interior.com/wp-content/uploads/2015/03/Ushinsk98_R003_1.jpg

izzyker

poszłabym w klasykę - białe meble, a poszalałabym w dodatkach jakimś fajnym kolorem.

lyreth

Wiesz co nie mam żadnego zdjęcia, ani przykładu żeby Ci pokazać, ale na moje oko wyglądałoby to mniej więcej tak: białe, neutralne mebelki, na które można ponaklejać jakieś nalepki, żeby było bardziej kolorowy czy dziecięco. Ściany zrobiłabym natomiast w pastelowych odcieniach, kolor według upodobań. Generalnie rozumiem o co Ci chodzi, więc staraj się unikać wszelkiej przesady w stylu. Wejdź sobie nas Abra meble, mają całkiem fajne meble dla dzieci i młodzieży właśnie. Nie są nudne i zbyt dorosłe, ale wyglądają jednak nowocześniej i dla nastolatka lepiej :)

DEKKo

Warto pomyśleć nad ciekawym łóżkiem. Dziewczynki bardzo lubią w nich przebywać. Może na Lanomeble znajdziesz coś co przypadnie Wam do gustu?

ekstraMisiek

Trzeba faktycznie myśleć kiedy będziemy w stanie zrobić kolejną wymianę mebli, bo jeśli dziecko będzie już w okresie dojrzewania zbyt dziecinne meble mogą mu nie pasować. Ja twierdzę, że lepiej wybrać już jakieś neutralne meble, ale nie za poważne, ale też nie w misie.

izzyker

Urządzając sypialnię nie zapominajmy o tym, by zapewnić sobie świeże nawilżone powietrze, zwłaszcza jeśli w sypialni śpią dzieci. Polecam nawilżacze firmy www.grupabiotop.pl. Sam mam taki w sypialni i od tego czasu moja córka nie choruje w zimie.

Pistacja_Si

Pokój swojej córeczki urządziłam na biało. Meble zamawiałam z https://www.fiorentino.pl/. Super jakość, wyglądają bajecznie. Znalazłam jakieś zdjęcia na Instagramie i trafiłam do tego sklepu. Wszystkim polecam białe meble, bo są ponadczasowe.

ArchitektWnetrzz

Zdecydowanie poleciłabym neutralne kolory, ściany beżowe, szarości. Jasne panele lub wykładzina i to by było neutralne tło. Dodałabym bawełniany baldachim, powiesiłabym w pobliżu lampki cotton balls, na łóżko rzuciłbym poduchy w kolorze pudrowego różu i szarości, piękną lnianą narzutę lub kocyk, mały drewniany regalik na książki (dekoracja) no i oczywiście grafiki na ścianę. Dodatki za jakiś czas można zmienić, a tło zostanie na wiele lat. Z resztą taki pokoik można tak zaprojektować, że będzie stylowy, nie dziecinny, ale dziecięcy i z klasą. Firm jest dużo sprawdźcie np. poduchy Sywia Szyte Miłością, a plakaty Mojo Graffi. Tam się na pewno zainspirujecie stylem i zobaczycie o co mi chodzi.

Odpowiedz w temacie

Pokój dla dziecka

Edytuj wypowiedź

Pokój dla dziecka

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja