Forum

Wnętrza - Pokój dziecięcy

Pokój dla synka w trzech kolorach

nati9823

Witam, chciałabym urządzić pokój synkowi w nowym domu w trzech kolorach: biały, szary i niebieski. Chciałabym aby na ścianach się coś "działo" a nie jednolicie pomalowane. Myślałam o pasach lub szachownicy z tych kolorów na jednej ścianie a pozostałe ściany jednolitym kolorem. Proszę o radę. Pokój ma skos i dwa okna dachowe oraz jedno duże balkonowe. Synek ma 8 lat.

sopelek

Może jednak więcej kolorów, albo można ożywić pokój takim kolorowym łóżkiem tapicerowanym http://artbo.pl/lozeczka-dzieciece/tapicerowane.html + pufa i skrzynia to już sporo elementów, które sprawią że pomieszczenie zyska.

Ekspert_Dekoral_

Witaj Zestawianie ze sobą trzech kolorów takich jak biały, szary i niebieski to bardzo dobry pomysł!:) Należy jednak pamiętać o kilku zasadach stosowania kolorów w pokoju ze skosem i oknem balkonowym. Ściana ze skosem powinna być malowana na kolor biały, gdyż zazwyczaj jest na częścią sufitu, który malujemy na kolor biały. Przez okno balkonowe "wchodzi" nam dużo światłą, dlatego proponuję by tę płaszczyznę pomalować na kolor jasny szary. Idealnym sposobem na podkreślenie w podoju dziecka funkcji pokoju jest zaakcentowanie jednej ze ścian wzorem - przy malowaniu można posłużyć się gotowym szablonem, w zależności od tego ile dziecko ma lat wybieramy odpowiedni wzór. Dla małego dziecka mogą być to chmury, gwiazdki, elementy roślinne, starszym dzieciom proponuję wzory zaczerpnięte z ich zainteresowań czy hobby. Wzór może być w kolorze niebieskim na tle szarej ściany , lub odwrotnie, szary na tle niebieskim. Ciekawiej jest gdy wzór na ścianach znajduje się też na dodatkach - w ramkach, na poduszkach, czy też zasłonach. Kierując się wyborem kolorów wybranych przez Panią, proponuję dwa następujące zestawiania kolorystyczne z naszej palety Dekoral - z bielą pięknie skomponują się POPIELATY ZEFIR i MORSKA BRYZA, lub KROPLA SZAROŚCI i TURKUSOWA GŁĘBIA. Wszystkie kolory i produkty znajdziesz na stronie: http://dekoral.pl/ Pozdrawiam serdecznie, Ekspert Dekoral

nati9823

Dziękuję za odpowiedź. Myślę, że POPIELATY ZEFIR i MORSKA BRYZA to bardzo dobre połączenie kolorystyczne - podoba mi się to zestawienie. Jeszcze jedno pytanie - czy ta farba jest hypoalergiczna ?

kalka12

Ta szachownica to świetny pomysł! Myślę, że powinnaś w to pójść :)

marineczka

Pomaluj może pokój dziecka typowo na styl marynistyczny? Kolory, które wybrałaś dla swojego syna, a zwłaszcza biały i niebieski, idealnie się w niego wpasują. Myślę, że synkowi takie połączenie się spodoba, biorąc pod uwagę fakt jak chłopcy lubią kolor niebieski:) Jednak przy takim zestawieniu kolorystycznym, warto też pomyśleć o odpowiednich dodatkach i właściwym oświetleniu, by ocieplić odpowiednio wnętrze:) Może coś takiego mu się spodoba? http://www.espotlight.pl/spot-light-lampa-wiszaca-komet-1851104.html Dla mnie ta lampa wygląda nietypowo, ciekawie, trochę „kosmicznie” w pozytywnym sensie :)

Ekspert_Dekoral_

Wymienione przeze mnie kolory pochodzą z serii Clean&Color. Jest to farba hypoalergiczna - bezpieczna dla alergików. Pozdrawiam Ekspert Dekoral

martike

Jak zależy Ci na farbie hipoalergicznej to po prostu zacznij od doboru kolory tylko spośród tych farb. Bo np. Śnieżka Eko ma inną paletę niż Śnieżka Satynowa.

sonia248

Ciekawe połączenie kolorystyczne. Żeby się coś "działo" to można na jedną ze ścian nanieść jakiś motyw, który będzie podobał się chłopcu, na przykład fototapetę ze spidermanem. Ciekawie prezentują się też żaglówki albo pokój urządzony dla małego rajdowca ze zdjęciami animowanych samochodzików na ścianie. Oprócz dobranej palety kolorów warto jeszcze wspomnieć o tym, że dobrze prezentuje się niebieski zestawiony z czerwienią, ale może takie rozwiązanie będzie bardziej pasować do pokoju nieco starszego dziecka.

martike

Fototapeta jest często tworem ładnym samym w sobie, ale kompletnie rozkłada się w aranżacji i nie da się do niej niczego dopasować. :) Zresztą spidermana lepiej by miało zabawkę, a nie ozdobę na ścianie. Mi się wydaje, że ewentualnie można pomyśleć o efekcie ombre, zresztą przy pomocy farb Śnieżki jest on jak najbardziej w zasięgu. :)

madzik2506

Moim zdaniem trzy kolory to już za dużo. Fajne rozwiązanie to ewentualnie dwa kolory, gdzie tylko jedna ściana jest w innym wybarwieniu.

Ekspert_Porta

Witam, aranżowanie pokoju dla dziecka powinno być uzależnione tak naprawdę od jego wieku - jeśli jest wystarczająco duże, warto współpracować razem z nim podczas tworzenia koncepcji (tak naprawdę to jego preferencje powinny być najważniejsze). W przypadku, gdy dziecko jest małe, można kierować się neutralnymi rozwiązaniami, które w połączeniu z oryginalnymi ornamentami, nadadzą wnętrzu ciekawego stylu. W ostatnich sezonach odchodzi się od nagromadzenia intensywnych barw w jednym pomieszczeniu. Nastąpił powrót do czystych i spokojnych rozwiązań w stylu skandynawskich wnętrz, które dzięki temu wydają się większe i mniej przytłaczające. Nie ma jednak obawy, że wybrane kolory wniosą chłód do pomieszczenia. Zabawki, a także kolorowe ozdoby w postaci modnych naklejek na ścianę z ulubionymi bohaterami dziecka, będą pozytywnie oddziaływać na małego lokatora. Więcej ciekawych rozwiązań znajduje się na blogu - zapraszam https://www.porta.com.pl/blog/ Pozdrawiam, Ekspert Porta

Mania100

Jest taka nowa farba Magnata dedykowana do dziecięcych pokoi . Ma fajne odcienie i co ważne potrafi wyeliminować z powietrza szkodliwy formaldehyd. Na ich stronie jest opisane dzialanie tej farby.

BogateWnetrza

Super pomysł! Dobrze, że chce Pani zastosować kolor we wnętrzu w połączeniu z bielą i szarością. Myślę, że zarówno szachownica jak i pasy będą ok. Myślała Pani o dywanie ? Serdecznie polecam bawełniane, nadające się do prania w pralce, podsyłam jeden w kolorze niebieskim: http://bogatewnetrza.pl/pl/p/Dywan-dzieciecy-ROUND-ABC-Vintage-Blue-Natural-Lorena-Canals/3553

gruszkagosia

nati9823, połączenia kolorystyczne chcesz zrobić świetne :) Jeśli chcesz urozmaicić trochę pokój to przychodzi mi tylko na myśl tapeta albo obrazki na ścianę. Oryginalne tapety widziałam w sklepie http://babydeco.eu/. W chłopięcych kolorach są chmurki, samochody, romby, gwiazdki... Oczywiście takie wzory powinno się kłaść tylko na jedną ścianę, żeby nie zrobiło się za pstrokato. W ostateczności te obrazki, jakieś dostosowane do zainteresowań małego. Możesz nawet przyozdobić nimi pół ściany, jak chłopak dorośnie i zmienią się preferencje, to wymienisz zawartość obrazka.

klaudyna99

Skoro mam okazję zapytania fachowców, to napiszcie mi proszę - jaki typ farby sprawdzi się najlepiej w przypadku pokoju małych dzieci? 2 i 5 lat? Wiadomo, że stać się może wszystko - tłuste rączki, wylana zupa, jakiś sok itp. Czy istnieje farba, która będzie w stanie przetrwać coś takiego przez dłuższy czas i nadal będzie wyglądała estetycznie?

Ekspert_Dekoral_

Gorąco polecam Dekoral Clean&Color, idealna farba do takich zastosowań :)

Emilia80

Ciekawe pomysły na wieszaki do pokoju dziecięcego na http://zawieszalnia.pl/ wieszaki na ubranie, akcesoria i rożne dziecięce drobiazgi pomogą funkcjonalnie zorganizować przestrzeń. http://zawieszalnia.pl/pl/c/Wieszaki-do-pokoju-dzieciecego/20

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja