Forum

Wnętrza - Salon

POMOCY!!JAK urządzić pokój dzienny??

kazik623

nie mogę dojść do porozumienia z rodzinką jaki kolor ścian wybrać.proszę o radę czy fajnie wyglądał by pokój pomalowany na biało a jedna ściana była w popieli?na tej ścianie ewentualnie jakiś wzór w kolorze białym....drzwi mam w kolorze orzecha,mam problem jaki kolor podłogi(jasny czy ciemny) mógłby pasować do takiego wnętrza i jaki kolorek mebli,czy dodatki w kolorze zielonym byłyby odpowiednie do szaro białego pokoju??Proszę o jakąkolwiek radę powierzchnia pokoju 25m kwadr. okno balkonowe od południowej strony

ewelina4114

Jestem jak najbardziej za białą ścianą..z popielem {ciemnym oczywiście}..tak sobie myślę że jeśli drzwi masz w kolorze olcha to musisz dobrać tak meble lub panele żeby do nich pasowały,kolor dodatków..hm ?..myślę że do popielu wiele kolorów pasuje,jeśli chcesz zieleń to nie może ona byc ciemna,smutna tylko żywa,powiem jeszcze że bardzo podobaja mi się ciemne panele ale naprawdę na nich wszystko widac,wiecznie trzeba sprzątac "koty"..aaaa jestem fanką jasnych ścian a jesli masz okno od południa {czyli tak jak ja }to tym bardziej polecam białą ścianę,sąsiadka ma,właśnie z popielem i wygląda extra...powodzenia

Chr1su

Popiel musi być ciemny , najlepiej na wszystkich ścianach z intensywnymi wzorami albo fototapetami . Ja Ci polecę firmę Mama Studio , która zajmuje się właśnie projektami dekoracji , takimi jak druk fototapet , druk naklejek , http://www.mama-studio.pl ( ze zdjęć na przykład ) druk plakatów , druk na folii i inne typy druku . Polecam Ci ich stronkę ! Pozdrawiam .

kazik623

DZIĘKI ZA POMOC;-) co do koloru drzwi to nie jest olcha tylko orzech malaga HR z classena i nie wiem czy to coś zmienia??czy brąz nie będzie się gryzł z tą popielą??drzwi mają 4 szybki matowe w środku pomieszczenia wyglądają jakby były szare mam nadzieje że ta szara ściana będzie ok;-(

ewelina4114

Oj sorki...coś mi się pomyliło z olchą,szczerze mowiąc nie mam pojęcia jaki to kolor orzech malaga ale orzech to orzech,więc możesz sobie kombinować...jaśniejsze panele-ciemne meble lub odwrotnie,ciemniejsze panele_jaśniejsze meble...jak kto woli,moja siostra ma wenge panele i wenge meble..wygląda extra ale całą resztę..dywan..tapicerkę..ścianę..dodatki ..wszystko ma jaśniutkie,ma tez baaaardzo jasny pokój dlatego też Tobie takiego rozwiązania nie polecam..no i te koty na ciemnych panelach..ech..drzwi orzech na pewno nie będą się gryzły z popielą..

ewelina4114

Aaaa jeszcze jedno..jeśli chcesz jakieś wzory na ścianie to wybierz jedną...broń Boże wszystkie ściany..heh

mika31
kazik623 napisał:

nie mogę dojść do porozumienia z rodzinką jaki kolor ścian wybrać.proszę o radę czy fajnie wyglądał by pokój pomalowany na biało a jedna ściana była w popieli?na tej ścianie ewentualnie jakiś wzór w kolorze białym....drzwi mam w kolorze orzecha,mam problem jaki kolor podłogi(jasny czy ciemny) mógłby pasować do takiego wnętrza i jaki kolorek mebli,czy dodatki w kolorze zielonym byłyby odpowiednie do szaro białego pokoju??Proszę o jakąkolwiek radę powierzchnia pokoju 25m kwadr. okno balkonowe od południowej strony

Popiel i biel... Każdy ma swoje upodobania, ale takie dwa neutralne kolory jakoś nie działają na moją wyobraźnię, jednak dodałabym coś kolorowego na ścianę, chociaż właśnie wzorek czy naklejkę, bo wtedy to ładnie łączyłoby się z innymi kolorowymi dekoracjami w pokoju. Podobają mi się też sugestie poprzedniczek (w kwestii doboru kolorów paneli i mebli), dodam więc tylko od siebie, że jasna podłoga jest bardziej uniwersalna. Zachęcam do stworzenia wizualizacji w aplikacji do amatorskiego projektowania wnętrz np. net+ , bo możesz sobie wypróbować różne zestawienia kolorystyczne ścian, podłóg, mebli etc.

SalonMeblowy

Wszystko sie zgadza tylko ze w kwestii doboru koloru podłogi to wybrałbym raczej ciemny kolor,wg mnie to właśnie on jest bardziej uniwersalny i nie brudzi się jak jasne kolory. Co do mebli to kwestia gustu,ważne żeby pokój podobał się Tobie i rodzinie.

kazik623

WITAM PONOWNIE,dziękuję wszystkim za pomoc...mam kolejny problem;-( Całkiem innaczej wyobrażałam sobie jak będzie wyglądał pokój który był remontowany,niestety wyszło jak wyszło i teraz mamy problem jakie meble wybrać do takiego pomieszczenia i jaki kolor dodatków.Kolor szary baliśmy się zostawić taki intensywny jaki był zakupiony ,postanowiliśmy go rozjaśnić i myśle że został on aż za bardzo rozjaśniony;-( podłągę wybraliśmy jasną coś na wzór klonu starego.Listewki do podłogi też wybraliśmy chyba nie takie jak miały być ;-( (w odcieniach orzecha-tzn do podłogi i drzwi pasują) Przez kolor listewki i podłogi wnętrze jest bardziej w odcieniach brązu i teraz jest jeden podstawowy problem-meble...polecono mi kolor wenge obawiam się że będzie on gryzły się w tym momencie z całą resztą;-( Czy moje obawy są przesadą??cięzko jest znaleźć jakieś fajne mebelki w kolorze brązu które by pasowały...ostatnio w black red white oglądałam mebelki LARGO opcja śliwa wallis z białym frontem..tylko tutaj znów kolejna obawa czy nie są one za \"pstrokate\" ;-( (mebelki będą ustawione na białej ścianie).BARDZO PROSZĘ O JAKĄKOLWIEK RADĘ

StudioCavar

No to się narobiło:) Coraz ciężej mi to sobie wyobrazić:) wenga za mocna. Odradzam. Dobierzcie meble w kolorach zbliżonych do podłogi- wtedy jakoś uspokoicie ten drewniany miszmasz:) Gdy wystrój okna bedzie szary- zrobi sie monotonnie.Nadal -zgadzam sie z przedmówcami- potrzebujecie zieleni, żywej zieleni, czyli kwiatów np. Jesli chcecie - przeslijcie mi zdjęcia -podpowiem, jak opanowac tę przestrzeń:)

kazik623

Wiadomość do StudioCavar - no to teraz mnie ktoś dobił ;-) zdjęcia dodałam do galerii

mika31
kazik623 napisał:

teraz mamy problem jakie meble wybrać do takiego pomieszczenia i jaki kolor dodatków.Kolor szary baliśmy się zostawić taki intensywny jaki był zakupiony ,postanowiliśmy go rozjaśnić i myśle że został on aż za bardzo rozjaśniony;-( podłągę wybraliśmy jasną coś na wzór klonu starego.Listewki do podłogi też wybraliśmy chyba nie takie jak miały być ;-( (w odcieniach orzecha-tzn do podłogi i drzwi pasują) Przez kolor listewki i podłogi wnętrze jest bardziej w odcieniach brązu i teraz jest jeden podstawowy problem-meble...polecono mi kolor wenge obawiam się że będzie on gryzły się w tym momencie z całą resztą;-( Czy moje obawy są przesadą??cięzko jest znaleźć jakieś fajne mebelki w kolorze brązu które by pasowały...ostatnio w black red white oglądałam mebelki LARGO opcja śliwa wallis z białym frontem..tylko tutaj znów kolejna obawa czy nie są one za \"pstrokate\" ;-( (mebelki będą ustawione na białej ścianie).BARDZO PROSZĘ O JAKĄKOLWIEK RADĘ

Nie ma co panikować, na spokojnie wszystko da się załatwić. Jeśli na serio myślisz o jakiś meblach BRW, to w http://www.dobreprogramy.pl/Power-NET,Program,Windows,12085.html są bazy z ich meblami. Wstaw sobie parę elementów z różnych kolekcji i zobacz jak będą wyglądać w zestawieniu z wybranymi przez Ciebie kolorami ścian i podłóg. Nawet jeśli nie znajdziesz kolekcji, która się Tobie spodoba, to przynajmniej sprawdzisz w kierunku jakich kolorów mebli trzeba będzie iść.

paweld90

POLECAM firmę TOKDREW www.allegro.pl szukaj TOKDREW http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4858556 ławy stoły w przyzwoitej cenie i wysokiej jakości

karolinna

jeśli chodzi o ścianę, to myślę, że jak najbardziej biel + jedna szara. Ale zdecydowanie zamiast białego wzoru zrobiłabym http://loftsystem.pl/panele-dekoracyjne-dekor-01/ :) do tego dobre oświetlenie i gotowe!

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja