Forum

Wnętrza - Salon

pomysly na nieustawny salon

azalia23

Witam! Serdecznie prosze o jakies rady co do umeblowania salonu. Wybierajac projekt stwierdzilismy ze wszystko jest piekne, ale podczas budowy okazalo sie ze salon jest nieustawny. Nie ma w nim "calych scian" tzn. mamy otwarta kuchnie z barkiem, duze wyjscie tarasowe i przejscie z holu do kuchni. w salonie ma tez stac stół i krzesla. kombinuje i sie glowie jakby tu ustawic meble i ni jak mi to wychodzi. meble w salonie bede miec nastepujace; sofa trzy osobowa, 2 fotele, niska lawa, stół i 6 krzeseł, tv (bedzie wisiec na scianie, ale nie wiem ktorej). innych mebli nie bedzie. Mąż moj porobi wneku i zabudowy świetlne ale jak ja juz powiem co gdzie ma stac. Dla zobrazowania salonu wstawiam rzut parteru. Zobacz zdjęcie: deccoria.pl/files/31994/27808/6f28967924e62feeb6d20532227b8518.jpg" target="_blank">http://deccoria.pl/files/31994/27808/6f28967924e62feeb6d20532227b8518.jpg ps moze macie jakies pomysly na sypialnie i kuchnie. Bylabym bardzo wdzieczna za pomoc, bo widzilam na innych topicach fajne porady z Panstwa strony. czekam na pomysl i pozdrawiam

Willa

Salon jest bardzo duży i to stwarza wiele możliwości. Można go odpowiednio podzielić meblami, pobawić się, poustawiać rzeczy tak, jak normalnie nie powinny stać. Widziałam aranżacje takich 'chaotycznych' pokoi i muszę przyznać, że były wspaniałe. Oczywiście dobrze jest się poradzić osoby, która się na tym lepiej zna, możemy poprosić o konsultacje projektanta wnętrz, ale wydaje mi się, że samodzielnie też można zdziałać cuda:)

inspirator

Za bardzo bym się nie przejmował tym, że nie można dużo mebli powstawiać do salonu. Bardzo lubię przestrzeń i raczej przeszkadza mi nadmiar mebli. tak jak w tym http://www.domoklik.pl/pl/inspirujace-wnetrza/2007-kuchnia_i_salon_w_jednym oprócz stołu, który powinien stać bliżej części kuchennej, powinien znaleźć się wypoczynek i kącik TV. Cała reszta (o ile zmieści się gdzie indziej) jest zbędna.

makosia

Od razu przepraszam za bezpośredniość ale wolę konkretne podpowiedzi bo sama takich bym oczekiwała :) Ja zrezygnowałabym z barku - generalnie ich nie lubię a już barowych stołków nie cierpię, nie wiedziecz czemu wydają mi się mimo wszystko niepraktyczne w użytkowaniu i często bez gustu (oczywiście bez obrazy dla nikogo, czasem zdarzą się ładne egzemplarze;) ). Żeby odzielić stefę kuchenną od salonu postawiłabym tam stół, łatwiej byłoby z niego korzystać, nosząc potrawy nie lawirowałoby się wokół barku i byłoby w miarę blisko. Kącik wypoczynkowy ustawiłabym na środku, tyłem do stołu. Nie wiem jaka jest ściana między salonem a schodami ale można by tam powiesić telewizor. W ten sposób oglądasz telewizję ale masz też możliwość zerkać w stronę tych cudnych wielkich drzwi na taras i wiosną napawać się widokami :). Generalnie nie jest powiedziane że w salonie musisz mieć całe ściany żeby ustawiać meble. Są do tego zmuszeni posiadacze małych blokowych mieszkanek (tacy jak ja na przykład :/ ) gdzie "salon" to zbyt szumna nazwa pokoi dziennych (czasem pełniących funkcję sypialni). Nie wiem jakim dysponujesz metrażem tego salonu (na planach wygląda imponująco) ale możesz spokojnie ustawiać meble na środku tak, żeby kącik wypoczynkowy był w centrum. No przynajmniej ja bym tak zrobiła :)

azalia23

Dziekuje Wam bardzo za podpowiedzi i wyrażenie swoich opinii. odpowiadam na pytanie dot. wielkosci salonu. Ma on ok 35 m2. Co do barku to ciekawe spostrzezenia, ale ja jednak przy nim pozostane. Po pierwsze to on juz stoi i nie beardzo mi pasuje wyburzanie go, a po drugie moja mama ma barek i ciagle go uzywamu, czesściej niz stołu. co do uwagi o telewizorze na scianie gdzie schody, to odpowiem ze tez tak mysle ze to byloby dobre rozwiazanie no i nie bedzie problemu zerkac na ogród. dziekuje za fajne propozycje i pozdrawiam wszystkich.

Marceli

Mam kilka pytań odnośnie projektu salonu: jaki to domek (jak się nazywa projekt?) wygląda ciekawie :) Kuchnia jest po prawej? Jakie meble musicie mieć w salonie, żeby Wam było wygodnie? Czy tylko wypoczynek + stolik + stół z krzesłami, czy dodatkowo szafka z tv i regały z książkami czy płytami? Moim zdaniem zachowując umiar i nie upychając w tym salonie, choć przestronnym to faktycznie problematycznym do zagospodarowania, zbyt wielu rzeczy, możecie go bardzo fajnie urządzić. Najlepiej zaopatrzcie się w jakiś program do http://www.meblekuchenne.org.pl/darmowe-programy/ i spróbujcie różnych układów.

karolinna

żeby taki salon urozmaicić warto spróbować http://loftsystem.pl/galeria/ :) możliwości jest mnóstwo, począwszy od wzorów, a kończąc na dowolnej kolorystyce i elementach takich jak warstwa wierzchnia połyskująca świecącymi drobinkami :)

janzaradniejszy

jak jest nieustawny to małe meble, taki narożnik jak poniżej zmieścisz praktycznie wszędzie, do tego nieduży stolik kawowy i jakąś szafkę pod telewizor, koniecznie z półkami lub szufladami. No a jesli narożnik to rozkładany, jak nie wiesz jaki wybrać to zobacztutaj  jest kilka fajnych kanap. 

Załącznik
ArchiPatri

Do takiego nieustawnego salon, warto zastanowić sie czy bedziecie kolorystycznie rozróżniać poszczególne strefy, czy pomalujecie wszystko jednolicie. A do malowaniap olecam Sigma Coatings.

LadyD

Ja polecam odcień pod te meble SwanSong od Sigma Coatings. Jasny, klasyczny beż, którry będzie idealną podstawą

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja