Forum

Wnętrza - Łazienka

pralka ładowana od góry czy od frontu?

camembert

Co jest praktyczniejsze? Co uważacie za lepszy wybór? Ktoś używał? Macie zdanie na ten temat? Mam malutką łazienkę i wiem, że do takiej świetnie nadawałaby się - ze względu na rozmiar - pralka ładowana od góry. Nie jestem tylko pewna czy to dobre rozwiązanie. Nigdy nie miałam z takim typem do czynienia i boję się, że nie będzie tak łatwa w obsłudze, jak tradycyjna wersja... Doradzicie coś?

Layla

Ja mam pralke ładowaną od góry i jestem z niej bardzo zadowolona. Zajmuje mniej miejsca, a jej obsługa jest równie łatwa jak normalnej. Ustawienia są zresztą takie same jak w normalnej pralce.

kordek

Ja nie wyobrażam sobie posiadania pralki ładowanej od góry, pewnie to przyzwyczajenie. Jeżeli nie masz oporów to kupuj, a jeżeli wachasz sie to podam Ci link do wąskiej pralki, która powinna się zmieścić w małej przestrzeni: http://www.123agd.pl/Produkty/LG/Pralka-F-1222-ND_6626.html

Moonfluff

Jako użytkowniczka tej serii Slimów, co Kordek podała link, mogę powiedzieć, że to bardzo dobry sprzęcik :) No i dają 10 lat gwarancji na silnik, co może zaoszczędzić sporo stresów, choć póki co mi się nie zdarzyło skorzystać z tego udogodnienia. A od góry słyszałam, że bardzo często są problemy z kołnierzem, poza tym dla mnie to mało wygodne by było... I jednak wymaga nieco innego rodzaju zagospodarowania przestrzeni. Ale kto co woli...

misiaka

jak dla mnie to wybór zależy od tego ile masz miejsca w łazience - jeżeli dużo to ładowana od frontu, jeżeli mało to albo wersja slim albo ładowana od góry, minusem tych ładowanych od góry jest to ,że nie wcisniesz jej np. pod blat przy umywalce :/

jmdesign

Witam, pralki ladowane z boku maja to dobre ze mozna je latwo przykryc baletm www.jmdesign.pl ale pralki ladowane do gory mozna tez zabudowac tylko nalezy pamietac ze szafka musi byc od gory otwierana:))) pozdrawiam JMDESIGN www.jmdesign.pl

Kaxa

co do pralek ładowanych od góry to ŚŁYSZAŁĄM (nie wiem na ile to się sprawdza) że bębny szybko się psują. Sama mam AEG z bębnęm od frontu i jestem b.zadowolona. Dodatkowo pralkę wsunęłam pod blat z konglomeratu. Wygląda rewelacyjnie i jest praktycznie.

robbek

Jestem zdecydowanie za pralkami ładowanymi od frontu. Być może to kwestia przyzwyczajenia, ale nie wyobrażam sobie, żebym miał inną pralkę.

otis12

Użytkuje od doobrych 3 lat pralkę ładowaną z góry i powiem szczerze, że nie miałem z nia większych problemów:) Wadliwe modele zdarzają się w jednej grupie i drugiej, więc jeżeli masz mniejsze mieszkanko to nie zastanawiaj się:) pozdrawiam,

ropelka1984

Witam serdecznie, jeżeli masz mała łazienkę to lepiej będzie Ci służyć pralka ładowana od góry, ponieważ klapa czy będzie otwierana na lewa stronę czy na prawa zawsze w najmniejszy kącik się dopasuje, ponadto łatwiej jest załadować, nawet gdy program już ruszył to można pokrywę otworzyć i dorzucić to o czym zapomniałaś, ponadto w takich pralkach bęben mocowany jest na dwóch łożyskach po każdej ze stron co daje nam stabilniejsza pralkę podczas wirowania a co za tym idzie to o wiele cichsza, większość pralek z górnym wsadem ma ładowność 5 kg lub więcej pralki 45 cm tzw slimy, z frontowym wsadem tylko 4,5 kg a ponadto są droższe. Ja osobiście używam Boscha ładowaną od frontu slima bo mam dużo miejsca na załadowanie prania i zaufanie do marki. Ponadto skorzystałam z promocji jaka była do 31 kwietnia na 5 letnia bezpłatna gwarancję dla produktów tej marki. życzę udanych zakupów :)

szymczes

A wg mnie pralki ładowane od góry są najlepsze. Szczególnie gdy ma się mało miejsca w łazience;P

camembert
ropelka1984 napisał:

nawet gdy program już ruszył to można pokrywę otworzyć i dorzucić to o czym zapomniałaś

a w jakich markach/modelach jest to możliwe? Siostra kupiła sobie pralkę ładowaną od góry - jakiś http://www.okazje.info.pl/ceny/whirlpool/sprzet-agd/pralki/odgory--sposob-zaladunku,345.html - i mówi, że tak się nie da zrobić. Program musi się zakończyć. To, że otwieramy od góry, więc nic się nie wyleje to tylko logika użytkowników. W gruncie rzeczy pralka jest tak skonstruowana, że nie można przerwać cyklu. A może to tylko niektóre modele tak mają? Mogłabyś sprecyzować? Będę wdzięczna

kordek

Zarówno pralki ładowane od góry i od frontu sa dobre. Wszystko zależy od przyzwyczajeń i miejsca w łazience. Mozna zabudować przeciez obie wersje. Jeżeli chodzi o ładowana od góry to dobre sa: Whirpool'e, a co do ładowanych od frontu to pralki LG.

detox

Dla mnie w zasadzie to bez różnicy, ale jakbym miała wybierać, to wybrałabym ładowana od góry. Zresztą i tak najważniejsza jest jakość. Musi być na pewno dobra jakościowo, a oprócz tego dobrze by było, żeby była niedroga. Na magicznej planecie maja coś takiego, więc może warto tam zerknąć.

Perlik

Używam od dwóch lat ładowaną od góry, w domu rodzinnym też taka była, jestem bardzo zadowolona i powodów do innych uczuć nie mam póki co. Ładowana od góry bardzo oszczędza miejsce, można ją zabudować, program jest taki sam jak w ładowanych od frontu. Moi rodzice słusznie zauważyli jeszcze jedną zaletę- wiaodmo, że nie robią się młodsi, a załadowanie takiej pralki od góry jest łatwiejsze, niż schylanie się i ładowanie od frontu. Minus jeden znalazłam, nie widać co się aktualnie z praniem dzieje. Ja nei mam potrzeby i chęci obserwacji cyklu prania, ale jeśli ktoś ma, to moze mu to przeszkadzac ;)

Primalux

ja od lat używam pralki ładowanej od góry i uważam, że jest jak najbardziej ok, przede wszytskim zajmuje dużo mniej miejsca , niż ta ładowana od frontu, łatwiej też ją ustawić w łazience. Uważam, że jedną z najlepszych firm jest Whirlpool, to sa bardzo dobrej jakości pralki w dobrych cenach, nawet teraz znalzałam na nią świetna promocje http://www.medialux.pl/info/ml/promocje/?pg=1025

lunatica

Ja jestem zwolenniczką pralek ładowanych od przodu, bo można je przykryć blatem i ładniej się komponują albo coś na niej położyć jak się robi pranie; natomiast w małej łazience te górne pewnie też mają plusy, kwestia przyzwyczajenia.

kejsi

ja się zwyczanie przyzwyczaiłam do tego, że wszystkie moje pralki były ładowane do przodu, ale te ładowane od góry też nie są złe. Myślę, że to jest tylko kwestia przyzyczajenia. Chociaż te pralki ładowane od góry chyba zajmują mniej miejsca. takie mam przynajmniej wrażenie.

astalawista1987

Ja miałam okazję używać obydwu rodzai :) ale gdybym miała teraz podejmować decyzję - zdecydowanie ta ładowana od góry. Zajmuje miej miejsca, można ją niemalże w każdą stronę ustawić, jak by się uparł to i tyłem ;p ładowane od góry są trochę droższe, ale wg. mnie warto. Avans ma teraz dobre przeceny pralek plus możliwość odbioru osobistego.

monicka1808

a ja sobie upatrzyłam tą http://www.neo24.pl/?p=lg_f_1091_ld a bylam juz zdecydowana na ta ladowana od gory ale ta mi sie zmiesci, ogladalam u znajomej, ktora bardzo wychwalala :)

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja