Forum

Wnętrza - Kuchnia

Pralka w kuchni

jusi19

Witam, planuję remont kuchni oraz łazienki i dla uzyskania kilku dodatkowych centymetrów w "blokowej" łazience zastanawiam się nad przeniesieniem pralki do kuchni. Bardzo proszę o opinie na ten temat, jakie są minusy takiego rozwiązania?

wieczyslaw124

Witam Jusiu . Dobry pomysł, lecz ma też i wady. Otórz zyskasz więcej miejsca w łazience, lecz kuchnię zamienisz w coś co nie będzie już Twą kuchnią tylko kuchnia-pralnia domowa.Decyzja należy do Ciebie. Życzę trafnego wyboru.Pozdrawiam serdeczniw

joanna1

Na szczęscie nie muszę stawać przed takim dylematem, ale uruchmiłam wyobraźnię.... Kuchnia kojarzy mi się z czymś ciepłym i miłym (miejsce do spotkań z rodziną i przyjaciółmi) oraz smakowitym i pachnącym jedzeniem. A pralka jakoś mi drastycznie zaburza ten obraz. Może nie mam racji, może nie jest tak źle? Nie wiem, bo doświadczeń w tej materii nie posiadam. Pozdrawiam:)

jusi19

Bardzo dziękuję za zainteresowanie. Zgadzam się, że przy takim usytuowaniu pralki kuchnia może stać się po prostu pomieszczeniem gospodarczym, jednak łazienka kojarzy mi się z miejscem gdzie można "uciec" od reszty domu, i odpocząć w wannie-jeżeli się takową posiada. Ja właśnie usilnie dążę do zakupu mojej pierwszej w życiu wanny! jednak nadal się zastanawiam i będę wdzięczna za uwagi.Pozdrawiam.

kamw1807

witaj.jezeli moge ci doradzic to powiem ze to swietny pomysl.sam osobiscie mam pralke w kuchi od wielu wielu lat i jestem bardzo zadowolony.polecam

ropelka1984

Kilka pytań na początek? Jaka masz pralkę (stara czy nową i jakich gabarytów) Bo od tego zależy twój komfort. Jeżeli pralka jest nowsza (tzn nie starsza niż 4- 5 lata )to ma już na pewno wyciszony bęben i odgłosy prania nie będą przeszkadzać w rozkoszowaniu sie spokojem w królestwie. Fajny sposobem jest jakby wbudowanie pralki, tzn robisz jakby szafkę i w środku umieszczasz pralkę. Uzyskujesz do niej dostęp po prostu otwierając szafkę . Najlepiej jest tez zdjąć blat pralki by zmieściła się pod normalnym kuchennym blatem - wszystkie szafki są standardowej wysokości 85 cm.

ZUZIA1

zgadzam sie z ROPELKA chodz w uwazam ze szafka na praleczke powinna byc o connajmniej jedna dlugosc pralki szersza i konieczne sa drzwiczki rozzowane pamientajmy o tym ze beben pralki potrzebuje powietrza drzwiczki pralki powinny byc uchylone zarowno jak drzwiczki szafki wysunac drwiczki kilkanascie centymetrow dluzszy czas po praniu zwruc rowniez uwage co jest bardzo istotne podczas montarzu takiej szafki ze odleglosc scianki bocznej pralki do wewnetrznej scianki bocznej szafki powinna wynosic 3 cm (wirowanie) aby wytlumic halas pralki gesto wypelnic te luke wata bardzo gesto a przy zakupie pralki zwruc szczegulna uwage na jej wysokosc po sciagnieciu blatu gornego aby przy montarzu twojego blatu nie okazalo sie ze jest centymetr wyzsza czy nizsza (blat bedzie sie chwial i zwruc uwage w ktora strone otwieraja sie drzwi czki pralki aby montaz drzwi rozsowanych szafk byl prawidlowydla wygody urzytkownika pralki tkie rozwiazanie jest idealne ja osobiscie mam takie rozwiazanie gdzie podczas pracy pralki ogladam telewizje rowniez w kuchni i halas pralki nie zakluca dzwieku tv i moge spokojnie ogladac moje programy podczas przygotowywania posilkow choc moja pralka jest bardzo dobrej niemieckiej firmy MIELE ale ma juz 10 latek takze nie obawiaj sie niczego i smialo praleczka do kuchni pa

moniczkasid

ja mam pralke w kuchni na scianie z oknem ladowana od przodu wszyscy znajomi pitali czy nie mamy pralki? byli zdziwieni ze ja tak pomyslowo schowalismy

tombata

witaj, Podobnie jak ty mam małą łazienkę wstawiłam pralke do kuchni, jest zabudowana i wogóle jej nie widać. Bardzo dobre rozwiązanie.

Alexa

A jam cichutka praleczkę w kuchni obudowana szafką z drzwiczkami, wcale jej nie widać, szkoda mi było miejsca w łazience...

Gosiagd

Coraz częściej ludzie przenoszą pralkę do kuchni .Sama też tak mam. Jak jest fajnie wkomponowana to wygląda dobrze. Dużo ludzi było w Anglii to widzieli,że tam większość ma pralkę w kuchni i ok.

villemo

ja też mam pralkę w kuchni. teraz wprawdzie nie zabudowaną, ale jest. i ma się świetnie. w łazience był z nią wieczny problem. w nowym mieszkaniu też planujemy pralkę w kuchni - w łazience oprócz wanny chcemy osobny prysznic a pralkę zabudowaną wstawimy do kuchni. ja takie rozwiazanie polecam :)

Aqtualna

Ja będę zmuszona postawić pralkę w kuchni, ale jednak ładowaną od frontu. Wypadłoby więc zrównoważyć to jakoś, żeby nie była zbyt mała, ale też nie za duża, żeby stabilna była jako tako. No i najlepiej w jakiejś nie przyprawiającej o zawrót głowy cenie.

domana

Są pralki do zabudowy, wtedy nawet ich nie widać w kuchni. My z uwagi na małą kuchnie i łazienkę postanowiliśmy zostawić pralkę w łazience, gdzie zamiast wanny zrobimy prysznic.

wiewioras

w kwestii cena jakosć najlepiej wypada amica

Derkos

A jak dodasz do tego jeszcze design i funkcjonalność to bym raczej wymienił CANDY na czołowej pozycji. Nie wiem czy mieliście okazję poznać system SMART w ich pralkach? Jeśli nie to odsyłam - http://www.candy.pl/pl warto się zapoznać bo to naprawdę coś genialnego. Urządzenia AGD od dawna to już nie tylko sprzęt, dlatego producenci starają się nadążać za zmianami i wprowadzają takie udogodnienia, które ułatwiają życie ich użytkownikom.

Yeko

No właśnie nie jestem pewien CANDY też bardzo dobrze wypada tak jak napisał derkos. Wszystko zależy czego oczekujesz od sprzętu typu pralka, ale mi się wydaje, że nie ma co kupować najtańszego urządzenia, ale takie które jest najbardziej funkcjonalne i tutaj CANDY jeśli chodzi chociażby o dostępne rozmiary ma fajną ofertę.

Leaven

Faktycznie tak jest

Yennefer

Dziewczyny nie jest to wcale takie złe rozwiązanie:

Po pierwsze wcale taka pralka nie musi stać na widoku bo możecie umieścić ją w szafce, tak wiec może być praktycznie niewidoczna

Po drugie nawet jeśli jest na widoku to wiele pralek ma całkiem ciekawy wygląd

Oszczędzacie miejsce w łazience, która jest zwykle pomieszczeniem małym

Jeśli szukacie dla siebie pralki, to polecam zerknać sobie do sklepu Sferis:https://www.sferis.pl/pralki-1941

Aktualnie mają wiele modeli w wyprzedaży oraz raty 0%.

Avocado

W wynajmowanym mieszkaniu miałam pralkę w kuchni i właściwie nie było to problemem, po prostu trzeba było przenieść ubrania z kosza na bieliznę do kuchni i później wywiesić je poza nią. Jednak w swoim mieszkaniu zależało mi już na tym, żeby pralka była w łazience, mam Electrolux PerfectCare 600, co jest fajne, bo ma taką funkcję, że na szybkie pranie mogę wrzucić nawet dwie, trzy rzeczy, bo pralka automatycznie dostosowuje program, jego czas trwania do załadunku. Mi to pasuje :)

Odpowiedz w temacie

Pralka w kuchni

Edytuj wypowiedź

Pralka w kuchni

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja