Forum

Wnętrza - Salon

Proszę o pomoc w usytułowaniu mebli, rozstanieniu, aranżacji (mieszkanie)

Mateo_es

Witam, mam do zagospodarowania przestrzeń w pokoju dziennym o pow. 18,5km2 z oknem i wyjściem ma balkon. Musze jakoś rozsądnie rozstawić: Kanapę(służące także jako łózko), regał(nie można go rozdzielić), stół (+ 3 lub 4 krzesła), TV 38"(planuje na ścianie+ na podłodze szafka na dekodery itd.). Zależy mi aby bylo to dość wygodne ustawienie i logiczne. Liczę na waszą pomoc. Zamieszczam zdjęcie które proszę modyfikować:) Odzwierciedla ono autentyczne wymiary pokoju i wielkość elementów w pomniejszeniu. Proszę także o pomoc w oświetleniu, gdzie i jakie powinno się znajdować. Obecnie jest wiszący centralnie żyrandol. Zobacz zdjęcie: deccoria.pl/files/41016/48888/0e06a399aaf78b29d73300d0cf396525.jpg" target="_blank">http://deccoria.pl/files/41016/48888/0e06a399aaf78b29d73300d0cf396525.jpg

alicja1603

Proponuję podzielić pokój na część jadalną i wypoczynkową. Regał najlepiej ustawic za drzwiami, na wprost wejścia stół, a dalej kanapa na wprost TV. W takim układzie przydałoby się przesunąć lampę nad stół, a w części wypoczynkowej zastosować oświetlenie boczne. Do prawidłowego rozmieszczenia przydałoby się więcej danych - wymiary pokoju oraz mebli

Mateo_es

Wymiary pokoju: 530x350 Regał 235x50 jest to regał dość zabytkowy ale utrzymany w prostym stylu mający soja klasę, posiada kilka półek i mniejsce na szkło natomiast w wiekszości składa sie z szafek. Łóżko (rozłożone:)) 210x120 Stół 110x90 szafka pod tv 100x30 myślałem wlaśnie o tym regae za drzwiami natomisat nie wiem czy jeśli zastawi on całą ściane nie bedzie to zbyt przytłaczające..

MadziaJenny
Mateo_es napisał:

Witam, mam do zagospodarowania przestrzeń w pokoju dziennym o pow. 18,5km2 z oknem i wyjściem ma balkon. Musze jakoś rozsądnie rozstawić: Kanapę(służące także jako łózko), regał(nie można go rozdzielić), stół (+ 3 lub 4 krzesła), TV 38"(planuje na ścianie+ na podłodze szafka na dekodery itd.). Zależy mi aby bylo to dość wygodne ustawienie i logiczne. Liczę na waszą pomoc. Zamieszczam zdjęcie które proszę modyfikować:) Odzwierciedla ono autentyczne wymiary pokoju i wielkość elementów w pomniejszeniu. Proszę także o pomoc w oświetleniu, gdzie i jakie powinno się znajdować. Obecnie jest wiszący centralnie żyrandol. Zobacz zdjęcie: deccoria.pl/files/41016/48888/0e06a399aaf78b29d73300d0cf396525.jpg" target="_blank">http://deccoria.pl/files/41016/48888/0e06a399aaf78b29d73300d0cf396525.jpg

Witam, ja zaaranżowałabym pokój w taki sposób by wyeksponować piękny- jak Pan pisze regał, czyli na ścianie bez drzwi. łóżko postawiłabym na ścianie za drzwiami. Sół przed regałem a TV na ścianie pomiędzy drzwiami a balkonem. Jeśli łózko jednocześnie pełni funkcję sofy- zamieniabym je miejscem z regałem. Powodzenia ;o)

yourSpaceStudio

Alicja1603 ma całkowitą rację. Też umieściłabym regał na przeciw okna (za drzwiami). Jeśli łóżko w dzień spełnia funkcję sofy to najlepiej mu będzie na przeciwko TV. Stół pod oknem. W takim układzie nic nie blokuje przejścia między drzwiami a wyjściem na balkon, a pokój wydaje się przestronniejszy. Również oświetliłabym z sufitu tylko stół, a pozostałe oświetlenie umieściłabym na ścianie w formie kinkietów oraz taśm LED pod meblami (np. podświetlając od dołu sofkę i szafkę pod TV - chyba że TV wisi na ścianie) Czy da się jakoś wstawiać zdjęcia do komentarzy? Póki co rzuty umieściłam na swoim blogu: http://www.yourspacestudio.com/pl/node/89 www.yourSpaceStudio.com Pozdrawiam - życzę udanych realizacji

mika31

A nie łatwiej takie zabawy w ustawianie mebli robić w aranżatorach wnętrz? W net+ czy vox box tworzysz dowolne wnętrze, wstawiasz meble i dowolnie nimi manipulujesz w kilka sekund. No i możesz na końcu zapisać wizualizacje.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja