Forum

Wnętrza - Przedpokój

Psychologia Kolorow

Maiah

Kolory wplywaja pozytywnie lub negatywnie na nas i nasz nastroj. Nie ma regul w sztuce !!! ale.... Wedlug psychologii kolorow jednym z lepszych wyborow koloru w korytarzach i holach jest zolty (choc niekoniecznie ostry, jaskrawy odcien :-) Korytarze z reguly sa waskie i ciemne, zolty doskonale je rozjasnia. Jest wesoly i sloneczny. Optymistycznie wita nas w domu i wprawia w radosny nastroj :-) Czesto uzywany w hotelowych recepcjach.

Hadson

W szpitalach psychiatrycznych stosuje się zielony. podobno uspokaja. Wg mnie biały jest świetny. Gdyż rozjaśnia a nie skupia uwagi tak jak inne kolory. Wówczas elementy kontrastujące z bielą skupiają naszą uwagę...

dona61

UWIELBIAM ZOŁTY.W MOICH OBRAZACH PRZEWAZA ZOŁC.DODAJE MI ENERGII I SLONCA.ROZJASNIA MOJE SZARE ZYCIE.SŁYSZAŁAM,ZE JEST TO KOLOR SCHIZOFRENIKOW.JEZELI TAK TO KTO WIE DLACZEGO?

mirza

Ponoć kolor zółty inspiruje i prowokuje do działania... ja osobiscie nie zdecydowałabym sie na taki kolor we wnętrzach, wolałabym jasną zieleń albo oliwkę. Zielony tez jest korzystny z psychologicznego punktu widzenia :)

misiaka

nie wiem jak to wygląda od striny psychologii, ale osobiście lubie jasno zielone wnętrza no i jezeli jakieś mniejsze ciemniejsze to żółty, tak kiedys ustaliłem z dekoratorem w komforcie i od tego czasu trzymam się tego :)

robbek

Jeżeli chodzi o hol, to ja preferuję żółty. Nie wiem w sumie dlaczego, ale nie wyobrażam sobie, że mógłby byc inny :)

zoria

Ja uwielbiam czerwony, ale nie wyobrażam sobie takiego koloru w którymś z pokoi, ponieważ dłuższe obcowanie z ognistą czerwienią z pewnością przyprawiłoby mnie o zawrót głowy. Kolorami, które wprowadzają w moje życie harmonię są: fiolet, szafir i brąz. Design większości pomieszczeń w moim domu jest efektem zabawy tymi właśnie kolorami.

kaktusowa

Mi się podobają połączenia czerni i czerwieni. Wyglądają bardzo elegancko i drapieżnie. Moi rodzice mają czarną tapetę we wzory, w holu swojego domu i nie zauważyłam jakiegoś negatywnego wpływu na ich psychikę;) Może faktycznie nie jest to wymarzony kolor na hol, ale marzy mi się taka kuchnia.

lunatyczka

Ja też bardzo lubię połączenia czerni i czerwieni, ale raczej u kogoś innego w mieszkaniu:) Zauważyłam,że na dłuższą metę te kolory bardzo męczą. W moim domu przeważa kolor żółty i biały, bardzo dobrze się czuję w ich otoczeniu

Marceli

Ja celuję w barwy stonowane, jako baza a na takim tle wybiórcze akcenty w mocniejszej kolorystyce. Zanim zdecydujemy się na jakiś konkretny kolor w pomieszczeniu, dobrze jest na ten temat poczytać, dowiedzieć się, jakie znaczenie dla naszego organizmu i samopoczucia mogą mieć zastosowane barwy. Wbrew pozorom ich zły dobór może na nas wpływać bardzo negatywnie. Polecam poczytać artykuły typu: http://www.meblekuchenne.org.pl/zrozumiec-kolory-wnetrz/ i dopiero zabierać się za urządzanie własnych kątów :)

kaspi

siła kolorów? Pewnie to prawda, że kolory maja moc, bo całkiem niedawno spotkałam sie z oferta szkolenia właśnie na temat wpływu kolorów na nasze życie i jak z tego skorzystac.

toujours

Ja bardzo lubię chłodne, przestronne wnętrza ze ścianami pomalowanymi na biało, ale z ciepłą, drewnianą podłogą. Taki oswojony minimalizm. Cieszę się, że białe ściany wracają, wiadomo, dawniej kojarzyły nam się wyłącznie z komuną, kiedy nic poza białym nie można było dostać. Fajne, uspokajające działanie mają również beże i beżowego dużo jest u mnie w mieszkaniu, a w dodatkach biel. W takim otoczeniu dobrze się czuję.

Odpowiedz w temacie

Psychologia Kolorow

Edytuj wypowiedź

Psychologia Kolorow

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja