Forum

Wnętrza - Pokój dziecięcy

Rodzeństwo(córa syn 4 lata różnicy) razem w pokoju czy osobno??

ewulinek

Temat może i zabrzmi dziwnie, jednak od dłuższego czasu zmagam się z dylematami mieszkaniowo pokojowymi. Chodzi o pokój dzieci. Na razie dzielą pokój. Każdy ma swoją strefę, jednak póki co córka zajmuje większość pokoju podczas swoich zabaw. Pokój jest dość duży ok 20m2, jednak nie udaje mi się znaleźć w nim miejsca do zabawy dla Synka gdy mloda się bawi. Z drugiej strony nie chcę ograniczać córki mówiąc nie baw się tym, czy tamtym, bo z racji różnicy wieku (4 lata) córcia bawi się teraz Barbie, i małymi klockami lego. Oczywiście im mniejsze i bardziej precyzyjne rzeczy tym lepiej. Jak jest z niemowlęciem nie muszę tłumaczyć...wszystko co małe to złe. Chcę żeby dzieci spędzały jak najwięcej czasu razem, ale nie wyobrażam sobie jak to będzie gdy młody zacznie raczkować i brać wszystko do buzi, a później chodzić... W związku z tym, że mamy 3 pokoje rozważam rezygnacje z naszej sypialni i urządzenie pokoju synkowi osobno. Sądzicie, że to dobry pomysł? My wynieślibyśmy się do salonu, ewentualnie rozważam zrobienie sypialni z pomieszczenia w którym teraz mamy pralnię. Byłaby mniejsza, jakieś 15m2, jednak sądzę, że to spokojnie wystarczy. Zastanawiam się, czy to potrzebne, czy to może moja fanaberia, czy ktoś z Was też miał takie dylematy. Proszę, ba nawet błagam o Wasze opinie.

meg83

Ze względów bezpieczeństwa (ryzyko udławienia małą zabaweczką) urządziłabym synkowi osobny pokoik!! A 15m2 spokojnie wystarczy na sypialnie!!!

Coocoodesign_eu

według mnie dla spokoju i bezpieczeństwa należało by rozdzielić dzieciaczki, a jak nie teraz to za kilka lat na pewno, bo nie wydaję mi się, żeby dorastająca pannica chciała dzielić pokój z młodszym bratem:)

Gienka34

:)

Gienka34

Dokładnie, przedzielić pokój i kupić dwie małe, ładne meblościanki. Możesz poszukać tutaj: http://mebledladziecka.com.pl Dziewczynka powinna mieć jakieś dziewczęce mebelki, a chłopiec odpowiednie dla swojej płci, dlatego urządzanie wspólnego pokoju w tym wypadku odpada :)

ewulinek

A jednak na razie dzielą pokój, i córa nie chce żeby brat sie wyprowadzał bo będzie jej smutno. Więc póki co są razem, każdy ma swoją strefę, a jak podrosną to będziemy się martwić :) Zapraszam do naszej galerii.

Helgaaloalo

Ja też myślę, że lepiej będzie im osobno:)

LadyD

Zawsze na razie możesz oddzielic pokój kolorami na ścianie. Będzie ci je łatwiej upilnować dopóki są małe. Sprawdź Instagram Sigma Coatings mają sporo propozycji na takie pokoje.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja