Forum

Wnętrza - Sypialnia

Sypialnia młodego małżeństwa

ankaskakanka

Witamy, jesteśmy świeżo upieczonym małżeństwem i dopiero zaczynamy "wicie swojego gniazdka" :) Niestety nie jest to takie proste, jak się nam wydawało. Chcielibyśmy prosić o pomoc w zorganizowaniu naszej sypialni. Zależy nam żeby była przede wszystkim romantyczna, ale i funkcjonalna. Wybraliśmy kolorystykę kawową połączoną z brudnym niebieskim. Może w opisie nie wygląda to dobrze, ale w rzeczywistości wygląda całkiem ładnie. Problemem jest ustawienie mebli w odpowiedni sposób. Na zdjęciu przedstawione jest przykładowe rozmieszczenie mebli (łóżka oraz szafy - myślałam o dużej z przesuwanymi drzwiami). Chcielibyśmy żeby pojawiły się tam również inne meble, np. szafeczki nocne, komoda czy niewielki regał na książki. Na ścianie zawiśnie wielkie zdjęcie wydrukowane na szkle. file:///C:/Users/V-ce%20SP27/Desktop/sypialnia.jpg Bardzo prosimy o pomoc. Jeśli ktoś mógłby doradzić nam w jaki sposób ustawić meble żeby było ładnie i funkcjonalnie to chętnie przyjmiemy każdą wskazówkę. Pozdrawiamy A i K

joannaM82

Dobrym pomysłem jest poszukanie inspiracji na stronach portali tematycznych, można też przejrzeć oferty sklepów z meblami lub katalogi firmowe, dla mebli robione są często efektowne aranżacje warto zajrzeć do niektórych. Na przykład te http://sklepmeble.com.pl/index.php/meble-do-sypialni.html

ankaskakanka

Dziękuję za odpowiedź :) Odkąd tu zaglądnęłam zaczęłam regularnie odwiedzać strony internetowe i kupować gazety o wykańczaniu wnętrz :) Zrodziło się kilka (mam nadzieje) ciekawych pomysłów. Największy problem pojawia się z rozmieszczeniem mebli, a dokładniej łóżka. Pokój jest dość wąski i długi. Zamiast okna są dwuskrzydłowe drzwi balkonowe, których nie można zastawić. Kolejnym dylematem jest kolor mebli - jasne, np. białe czy raczej ciemniejsze, np. szarobrązowe ?

Gumri

Zdecydowanie musi być przytulna i ciepła. Osobiści mogę wam polecić naturalne drewno, fajnie prezentuje się deska bielona z Barlinka.

ModnyDom

Zdecydowanie polecam jasną sypianie! W naszym pięknym kraju jest dość często szara pogoda i lepiej sobie rozjaśnić wnętrze. Bielona podłoga, białe mebelki i kolorowe dodatki, zasłony sprawią, że sypialnia będzie przytulna.

ankaskakanka

Dziękuję za bardzo cenne dla nas wskazówki :) a co z łóżkiem? Lepiej zostawić w miejscu zaznaczonym na rysunku czy raczej na ścianie z drzwiami balkonowymi ?

Yeko
ankaskakanka napisał:

Dziękuję za bardzo cenne dla nas wskazówki :) a co z http://www.zrobionezdrewna.pl/? Lepiej zostawić w miejscu zaznaczonym na rysunku czy raczej na ścianie z drzwiami balkonowymi ?

To już kwestia wyboru raczej, zawsze jak nie będzie pasowało można pokombinować, chociaż ja osobiście wole światło mieć przed sobą. Zajrzyj do mojego wątku bo też się rozwodziłem niedawno o tematyce sypialni deccoria.pl/forum/temat,50,7576" target="_blank" rel="nofollow">http://deccoria.pl/forum/temat,50,7576 samo łóżko u nas stoi naprzeciwko okien (strona południowa) zasadniczo to preferujemy zrobione Z drewna, ale to jak wiadomo kwestia gustu.

deccoina

Również polecam jasne kolory do sypialni, a przynajmniej zbalansowanie jasnych z ciemnymi. Pamiętajmy, że w sypialni powinno się nie tylko przyjemnie zasypiać, ale również przyjemnie wstawać :D.

cookie

Nie zapominajmy o dobrym oświetleniu, które również buduje odpowiedni nastrój. Takie oświetlenie można kupić w sklepie www.berkanodesign.pl

deccoina

Jeśli mówimy o oświetleniu w sypialni to ciekawym zabiegiem jest skierowanie światła do góry (oczywiście nie tak, żeby nas oślepiało) - może to być np. lampki LEDowe umieszczone w podłodze albo za łóżkiem. Takie rozwiązanie naprawdę buduje przyjemny klimat.

ankaskakanka

Dziękuję za wskazówki :) Myślę, że pozostaniemy przy standardowym oświetleniu (lampa wisząca + lampa stojąca dla ewentualnego klimatu) ze względu na środki. Cała trudność polega na urządzeniu efektownego wnętrza przy jak najmniejszym nakładzie finansowym :(

karolsart

Oj coś się zdjęcie nie dodało, ale zestawienie kolorystyczne brzmi całkiem ciekawie. Odnośnie wydruku zdjęcia czy nie lepiej jakąś ładną tapetę np. za zagłówkiem łóżka? Za taką kolorystyką kojarzy i sie nowa kolekcja tapet z tej strony http://flugger.pl/Farby/Tapety/Royal_Classic.aspx warto rzucić okiem :)

domana

W sypialni najważniejsze jest duże, wygodne łóżko!

Gumri

A moim zdaniem ważniejsza jest podłoga ponieważ tworzy cały klimat sypialni.

ModnyDom

i jedno i drugie jest ważne :) bez podłogi łóżko nie stanie ale na drewnianej podłodze to można spać i na materacu ;)

berserker
wroska

Pomyślcie w ogóle w jakim stylu chcecie urządzić sypialnię, z jakich materiałów. Jeśli preferujecie drewno to polecam sklep http://www.urokdrewna.pl/ . W asortymencie są tylko meble z litego drewna bukowego i sosnowego, bardzo ładne i stylowe. Co najważniejsze są w bardzo niskich cenach, a przesyłka jest darmowa przy przedpłacie na konto

sopelek

Sprawdź ofertę jaką mają w sklepach, w których jak kupowałam, polecam je z dwóch względów dobra cena oraz krótki termin realizacji, w tym drugim jest jeszcze bardzo kompetentan obsługa www.sklepmeble.com.pl http://www.solpol-meble.com.pl polecam

WikiMeble_pl

Wszystko jest oczywiście kwestią Waszego gustu,ale warto pomyśleć o jakimś niecodziennym rozwiązaniu jak kolor farby na ścianach lub nawet fototapeta. Tutaj ważnym elementem będzie łóżko- stylowe,wygodne i szerokie. Zobacz na www.WikiMeble.pl

affo
wroska napisał:

Pomyślcie w ogóle w jakim stylu chcecie urządzić sypialnię, z jakich materiałów. Jeśli preferujecie drewno to polecam sklep http://www.urokdrewna.pl/ . W asortymencie są tylko meble z litego drewna bukowego i sosnowego, bardzo ładne i stylowe. Co najważniejsze są w bardzo niskich cenach, a przesyłka jest darmowa przy przedpłacie na konto

Tutaj w tym sklepie najkorzystniej wypadają te duże rozmiary. Łóżko 180 jest niewiele droższe od 120. W sumie to dobrze dla młodo upieczonych małżonków ;) Będzie na co pieniądze z wesela przeznaczyć

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja