Forum

Wnętrza - Pokój dziecięcy

zielona farba do pokoju? - jaka?

hermicimce

Proszę pomóżcie :) chcę pomalować dziecięcy pokój na zielono - beżowo. Ale mam problem z dobraniem zieleni. Na początku myślałam o Śnieżce "zielonej herbacie" ale w rzeczywistości kolor ten się nie sprawdził - inaczej wyglądał na wzorniku z drukarki, inaczej w katalogu, inaczej jeśli chodzi o tester farby. Powklejajcie tu jakieś rzeczywiste zdjęcia swoich ZIELONYCH pomieszczeń. Napiszcie pod nimi jaka to farba (nawa) i jakiej marki. Może dzięki Waszym zdjęciom się na coś konkretnego zdecyduję, bo chciałabym już malować a tu problem....

FarbyKabe

Ze swojej strony proponujemy farbę Prolatex, która zapewni doskonałej jakości powłokę malarską. Jeśli chodzi o odpowiedni odcień zieleni, to może warto skorzystać z aplikacji do wirtualnej aranżacji ścian wewnętrznych i zewnętrznych: http://farbykabe.pl/program,kolory.html? Można tutaj od razu zobaczyć, jak dany odcień będzie wyglądał na konkretnej ścianie :)

Darly

A jaki masz budżet na to będzie łatwiej coś doradzić. A jak możesz sobie pozwolić na wiele to jasne, że bierz dulux.

Jasminka1

Próbawała Pani kiedyś farb od polskiej marki Ecorson? Pytam, bo oni mają naprawde fajny wybór, a w pokoju mojego Malucha użyliśmy farby Murillo właśnie od tego producenta. Jest fajna i ekologiczna, a zależało nam na porządnej farbie, bo jest to pokój niemowlęcia. Znalazłam próbnik kolorów i są fajne odcienie zieleni, od pasteli po takie żywe i soczyste: http://ecorson.pl/pl/system_barwienia/wzornik_kolorow.html

hermicimce

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Rzeczywiście jeśli chodzi o Ecorson - byłoby tam w czym wybierać, ale widzę, że mają bardzo mało punktów sprzedaży w Polsce. Tak przeglądając internet natrafiłam na farby firmy Benjamin Moore. Do punktu sprzedaży wybieram się w sobotę - ponad 2 tysiące odcieni :) sądzę, że zostanę przy tym, a jaki będzie efekt to zaprezentuję po przemalowaniu wnętrz.

darek757

Ecorson także polecam, dobrej jakości farby, poza tym kolor zielony w pokoju dziecka dobrze wpływa na jego psychikę i fajnie z takim wyborem. Moj syn miał taki pokoj 7 lat był przeszczęśliwy.

Ago

Do pokoju dziecięcego polecam farby Amazona - w pełni ekologiczne, barwione pigmentami mineralnymi a nie syntetycznymi barwnikami. Są antyalergiczne, zmywalne, świetnie kryją i są trwałe. Są praktycznie bez zapachu, dzięki czemu w pomalowanym pomieszczeniu można od razu wstawić meble i korzystać z niego :)

mariola_258

Ja miałam kiedyś zielony pokój. Wytrzymaliśmy z takim pokojem rok i przemalowaliśmy na spokojniejsze kolory (kawa z mlekiem).

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja