Forum

Wykonawcy - Architekci

Czy zatrudniać architektów wnętrz ??

ulak1

Mam pytanie, jak sądzicie czy warto zatrudniać architektów wnętrz do projektowania mieszkania?? jeśli tak to dlaczego ?, a jeśli uważacie że to nie jest dobry pomysł, to z jakich powodów?? Dzięki za pomoc. Ulka

agusnik

myślę ze to bardzo dobry pomysł ze względu na oszczędność czasu, unikamy dzięki temu masy przeróbek w trakcie robót wykończeniowych i projekt jest skierowany strikte pod nasze potrzeby. Pozatym co dwie głowy to nie jedna :) zawsze może się pojawić kilka ciekawych propozycji aranżacji :) polecam jak najbardziej, jako pierwszy krok po kupnie mieszkania !

OLLIIwia

Uważam że jak najbardziej TAK!!!jeśli chce się mieć wymarzone wnętrza projektant na pewno doradzi pomoże ma doświadczenie i wie jak funkcjonalnie urządzić dom. Ja skorzystałam z pomocy projektanta i dlatego wiem że gdyby nie ON , nie miałabym tak fajnie urządzonego mieszkanka , bo nie wszystko potrafimy sobie wyobrazić ....... polecam Ci zerknij sobie na stronkę tej firmy VIZUAL FORM

natalia1986

Wiesz wydaje mi się, że tak. I nie jest to tylko jakaś fanaberia ludzi, którzy chcą mieć designerskie mieszkanie czy dom. Architekci mają swoje sposoby na jak najbardziej oszczędne zagospodarowania każdej nawet najmniejszej przestrzeni, znają patenty, których samemu raczej laik nie wymyśli.

mika31

Z drugiej strony nawet osoba zupełnie nie znająca się na projektowaniu ma swoje gusta. Nie żyjemy też w próżni, więc w obecnych czasach informacje na każdy temat są powszechnie dostępne i każdy prędzej czy później przyswaja sobie wiedzę z wielu dziedzin. Mówię z doświadczenia, bo jeszcze parę lat temu nie znałam się w ogóle na tych sprawach, a teraz w wolnym czasie projektuję w cad decorze (nie mam go za dużo, ale zawsze to coś) i doradzam znajomym, którzy nie mają o tym zielonego pojęcia. Co prawda wszystko to jest wynikiem splotu kilku przypadków, ale gdybym gdzieś tam w środku nie miała skłonności ku aranżowaniu wnętrz, to też nic by z tego nie wyszło. Dlatego wydaje mi się, że wiele osób ma podobnie, tylko że jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy.

Primalux

myślę, żę przede wszytskim dlatego, że znają się na swoim fachu, moga podpowiedzieć wiele ciekawych i oryginalnych rozwiązań, dzieki czemu mieszkanie stanie sie bardziej funkcjonalne i będzie nam sie w nim dobrze mieszkało, po za tym oni maja wyczucie smaku i wiedza co do czego pasuje, ja uważam, że warto korzystać z ich pomocy, żeby mieszkanie wyglądało niepowtarzalnie

Dekoratorka99

Również jestem na tak. http://idealnewnetrza.pl/projektowanie/projektant-wnetrz zna obecne trendy designerskie oraz wie jak stworzyć elegancką, ale i również funkcjonalną przestrzeń.

Ariko

Moim zdaniem lepiej zatrudnić architekta wnętrz niż projektanta albo samemu się wszystkim zajmować. Architekt ma dużą wiedzę i doskonale wie co zrobić, żeby wnętrze było funkcjonalnie i mieszkało się w domu wygodnie.

ewamalowana

Zgadzam się z przedmówcami, jeśli tylko budżet Was nie ciśnie, warto zainwestować w dobrego architekta wnętrz. Zresztą, teraz jest taki wybór specjalistów na rynku, że można znaleźć kogoś niedrogiego i z tym zmysłem w oku, który wydobędzie z każdego domu czy mieszkania to, co najlepsze. Ja osobiście mogę polecić Annę Rossowską, widziałam jej aranżacje i naprawdę robią wrażenie http://rossowska.com/portfolio/koncepcja-wnetrz-apartamentu-dwupokojowego/.

zuz_ka

Widzę, że dobrze trafiłam, bo właśnie poszukuję kogoś takiego jak napisała ewamalowana. Zależy mi na kimś poukładanym i konkretnym, który zna się na swoim fachu, no i nie puści mnie z torbami ;) A nie wiesz ewa, czy we Wrocławiu ta babka też przyjmuje zlecenia?

ewamalowana

Ty zuzka tu chyba pierwszy raz, witamy :) Z tego, co wiem pani ania z różnych miast przyjmuje zlecenia, do mnie też w sumie dojeżdżała i nie było problemu. No u mnie w mieszkaniu spisała się znakomicie, ja sama w życiu na takie pomysły bym nie wpadła. I bardzo mi się tez podoba to, że każdy kawałek przestrzeni jest fajnie zaaranżowany i wszystko ze sobą współgra :) Także polecam, a jak na dobrego architekta to wcale nie zapłaciłam dużo. Mam nadzieję, że ci troszkę pomogłam :)

aga22

Dla mnie zatrudnienie projektanta wnętrz okazało się konieczne, bo zupełnie się na tym nie znam. Teraz w końcu moje mieszkanko ładnie wygląda. Projekt wykonała ta firma http://www.annainteriors.pl/projektowaniewnetrz.html

ollxd

Jeśli nie ma się pojęcia o urządzaniu wnętrza lub nie potrafi się dobrze nim zagospodarować to projektant jak najbardziej jest wskazany. Chciałam żeby moje mieszkanie było urządzone ze smakiem, więc skorzystałam z usług firmy Anna Interiors. Świetna projektantka, bardzo dobry kontakt. Widać, że swoją pracę wykonuję z pasją. Ma tysiąc pomysłów jak zaaranżować wnętrze, a każdy z nich dopasowuje do potrzeb klienta. Firma działa na terenie Łodzi, więc jeśli ktoś pochodzi z okolic to szczerze polecam. Szczegóły można poznać na firmowej stronie http://www.annainteriors.pl/aranzacjawnetrz.html

nejlika

Myślę, że warto. Nie tylko dla tego, że dobry architekt wnętrz wie, jak zaprojektować mieszkanie/dom, żeby bylo ładne, bo to rzeczywiście wiemy czasami sami. Wystarczy odrobina gustu i wyczucia tematu. ale architekt wnętrz zna się na materiałach, wie co do czego się nadaje, a do czego nie, zna się na praktycznych rozwiązaniach i technologiach, na oświetleniu,itp. a to jest już wiedza po trosze z architektury, po troszę z budownictwa i po troszę z meblarstwa. My trafiliśmy na prawdziwego magika, znał się na wszystkim. Czasem przyjeżdżał na budowę i instruował wykonawców, jak mają cos zrobić, zamontować. Nasz http://www.szuszudesign.pl/pokaz,2,53,308.html są na ich stronie. Tzn projekt. Na żywo jeszcze lepiej wygląda ;)

pewko
ollxd napisał:

Jeśli nie ma się pojęcia o urządzaniu wnętrza lub nie potrafi się dobrze nim zagospodarować to projektant jak najbardziej jest wskazany. Chciałam żeby moje mieszkanie było urządzone ze smakiem, więc skorzystałam z usług firmy Anna Interiors. Świetna projektantka, bardzo dobry kontakt. Widać, że swoją pracę wykonuję z pasją. Ma tysiąc pomysłów jak zaaranżować wnętrze, a każdy z nich dopasowuje do potrzeb klienta. Firma działa na terenie Łodzi, więc jeśli ktoś pochodzi z okolic to szczerze polecam. Szczegóły można poznać na firmowej stronie http://www.annainteriors.pl/aranzacjawnetrz.html

Ja też się kompletnie na tym nie znam i podobnie jak Ty zleciłem to firmie http://www.annainteriors.pl/ Totalnie zaskoczyli mnie zarówno ilością jak i oryginalnością pomysłów.

gasiorek

też myślę, że warto skorzystać z pomocy specjalisty, bo mieszkanie czy dom ma nam służyć długie lata więc warto, żeby był funkcjonalny i ładny. Polecam artykuł z porad portalu nieruchomości immobi.pl http://www.immobi.pl/?umowa_z_architektem_i_wykonanie_dokumentacji&id

SchodoSystem

Ja od siebie również dorzucam odpowiedź: tak, warto. Jestem producentem schodów i w swojej pracy często spotykam się z problemami inwestorów chcących samemu nadzorować wszystkie szczegóły na budowie i muszę przyznać, że dosyć często inwestor ponosi koszty przeróbki nietrafionych pomysłów czy też błędów projektowych, które zdecydowanie przewyższają honorarium architekta. PS. Zapraszam do współpracy w kwestii schodów www.schodosystem.pl

sceneria

Szanowni Państwo. Jestem Architektem wnętrz z doświadczeniem zawodowym i pasją. Zaprojektuję każdą przestrzeń. Od koncepcji, przez dobór materiałów, opracowanie hydrauliki i elektryki, kolorystykę, projekt mebli na zamówienie, skompletowanie mebli ruchomych i elementów dekoracyjnych, sporządzenie wizualizacji 3D i kosztorysów, po nadzór autorski na budowie (dysponuję własnymi ekipami). Udzielam również porad wnętrzarskich w miejscu inwestycji. Pracuję na terenie Warszawy i okolic (prowadzę także projekty on-line). KONTAKT; 693 684 193, www.sceneria.net

sterioss

Nic mnie tak nie wkurza jak architekci za każde kiwnięcie palcem każą sobie płacić. Najgorzej to jest szczerze mówiąc z takimi ofertami jak deco rednet. za wszystko tam trzeba płacić, za ruch każdy reką. Porównywałem ofertę konkurencji i zanim się podpisze umowę, decoroom bodajże, czy kilka innych firm zdecydowanie bardziej pro kliencko do tego podchodzi.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja