Forum

Wykonawcy - Podłoga

JAKA PODŁOGA DO NATURALNYCH SCHODÓW DĘBOWYCH?

karolaiwg

WITAM, MOŻE KTOŚ MI PORADZI JAKĄ PODŁOGĘ (PANELE) DOBRAĆ DO NATURALNYCH SCHODÓW DĘBOWYCH (DWUZABIGOWE, TYLKO LAKIEROWANE). MYŚLĘ O JASNEJ PODŁODZE. CHCIAŁABYM ABY WNĘTRZE BYŁO NOWOCZESNE, JASNE, PONIEWAŻ MIESZKANIE ZNAJDUJE SIĘ OD STRONY PÓŁNOCNEJ I NIE JEST NIESTETY SŁONECZNE.

marinka

a możesz wrzucić zdjęcie schodów? tak będzie najłatwiej dobrać odpowiedni rodzaj podłogi. Albo napisz jakiego rodzaju to dąb.

marinka

Dąb naturalny? jaki ma odcień? jeśli bardzo jasny - to może bambus naturalny albo zostać przy dębie naturalnym lakierowanym, wielowarstwowym. Ciekawie wygląda także dąb rustykalny. No najlepiej jak wrzucisz zdjęcie z kolorem schodów.

karolaiwg

Jeszcze nie ma schodów a zanim je zamontują musza byś położone podłogi. Zdjęcie na pewno wstawię. A co myślicie o dębie bielonym np. WHITE OAK. Czy ktoś ma je położone u siebie? Widziałam je tylko w internecie a nie miałam okazji zobaczyć ich na żywo. Pozdrawiam.

dzika

nie będzie zbyt wielkiej różnicy kolorystycznej? tu dąb naturalny, a tu dąb biały? chyba, że dąb naturalny pomalujesz białym olejem naturalnym.

Gumri

Chyba najlepiej będzie położyć też naturalny dąb. :)

ModnyDom

Między dębem naturalnym a bielonym nie występuje zbyt duży kontrast i przy zestawieniu tych dwóch kolorów może to wyglądać jak by jedna z tych powierzchni było "niedokończona".

jarekparkiet

To zależy od techniki wykończenia/bielenia podłogi dębowej. Jeżeli wykonamy ługowanie i olejowanie na biało to osiągniemy dużą różnicę kolorystyczną pomiędzy dębem naturalnym, a bielonym. Na tym filmie możemy zobaczyć podłogę wykończoną w ten sposób http://youtu.be/32K1PiOelG0

ModnyDom

Przy mocnym "bieleniu" takie połączenie może bardzo fajnie wyglądać. Najlepiej przyłożyć próbkę do schodów i ewentualnie jeszcze bardziej rozbielać.

TuMaryla

Obejrzałam filmik. Czy ta ługa wchodzi w pory drewna a cyklinowanie to potem wyrównuje? Niech Pan Jarek wyjaśni blondynce... proszę

LysyLeczWrazliwy

Koniecznie weź panele nowej generacji, te starsze, klejone w dodatku były bardzo wrażliwe na wodę i wilgoć. A to oznacza że potrafiły po prostu spuchnać i wybić, a to oznaczało zrywanie całej podłogi.

jarekparkiet
TuMaryla napisał:

Obejrzałam filmik. Czy ta ługa wchodzi w pory drewna a cyklinowanie to potem wyrównuje? Niech Pan Jarek wyjaśni blondynce... proszę

Ługowanie wykonujemy po cyklinowaniu. Ług, w tym przypadku zmienia kolorystykę drewna, powodując jego wybielenie. Konieczne jest matowienie podłogi, które wykonujemy na drugi dzień przy użyciu zielonego pada. Zaletą podłóg ługowanych jest ich "niewrażliwość" na promienie UV, czyli krótko mówiąc podłogi nie żółkną. Ług należy zabezpieczyć wykonując np. olejowanie. Sporo przykładów i filmów dotyczących tej techniki znajduje się tu http://budomaxparkiety.pl/zakres-uslug/bejcowanie-i-lugowanie-podlog.html

TuMaryla

Dziękuję :)

deccoina
ModnyDom napisał:

Między dębem naturalnym a bielonym nie występuje zbyt duży kontrast i przy zestawieniu tych dwóch kolorów może to wyglądać jak by jedna z tych powierzchni było "niedokończona".

Ostatnio takie kontrastowe połączenia drewna w dwóch różnych odcieniach są bardzo modne. Bielone deski są jednak dość chłodne, a wprowadzenie drewna w naturalnym odcieniu może fajnie ocieplić wnętrze...

Marynarka

Uważam, że kolorystka jest w tym wypadku ograniczona tylko odcieniem. Mianowicie, trzeba się trzymać tej samej gamy kolorystycznej, z jakiej są drzwi, rozjaśnionej lub przyciemnionej. Calvados mają, o ile pamięć mnie nie myli, czerwonawy połysk, więc podłoga powinna mieć podobny refleks. Ale to tylko moje takie zadanie. Szukałabym albo gotowych paneli dopasowując ich wybarwienie, ewentualnie skusiłabym się na prawdziwe drewno, bo to naprawdę, nie dość, że inwestycja na lata, to jeszcze nadaje wnętrzom niezwykłego charakteru. Forma wykończenia drewna, moim zdaniem pasująca do określonego wnętrza - lakier, http://osmo-polska.pl/, olej. Mamy tych środków na rynku tyle, że głowa boli:)

ewka_so
Marynarka napisał:

Uważam, że kolorystka jest w tym wypadku ograniczona tylko odcieniem. Mianowicie, trzeba się trzymać tej samej gamy kolorystycznej, z jakiej są drzwi, rozjaśnionej lub przyciemnionej. Calvados mają, o ile pamięć mnie nie myli, czerwonawy połysk, więc podłoga powinna mieć podobny refleks. Ale to tylko moje takie zadanie. Szukałabym albo gotowych paneli dopasowując ich wybarwienie, ewentualnie skusiłabym się na prawdziwe drewno, bo to naprawdę, nie dość, że inwestycja na lata, to jeszcze nadaje wnętrzom niezwykłego charakteru. Forma wykończenia drewna, moim zdaniem pasująca do określonego wnętrza - lakier, http://osmo-polska.pl/, olej. Mamy tych środków na rynku tyle, że głowa boli:)

Zgadzam się. Ważne jest bardzo gama kolorystyczna. My mamy jednak jasną balticę do dębowych drzwi i poki co się sprawdza ten kolor. Nie widac plam, ani kurzu.

Bogdan1111

Kolor podłogi zawsze można zmienić przy pomocy olejów o odcieniach różnych kolorów. Można rozjaśnić, przyciemnić bez uszczerbku na zdrowiu naszego drewna. Z tego co się orientuje to Bona ma spory wybór kolorów w swojej ofercie więc proponuj zapoznać się z ich ofertą ;)

jarekparkiet

Bejcowanie to jedna z najtrudniejszych technik parkieciarskich, której wykonania wymaga naprawdę dużych umiejętności i wiedzy. Zainteresowanych ta tematyka zapraszam tu http://budomaxparkiety.pl/zakres-uslug/bejcowanie-i-lugowanie-podlog.html

Marynarka

Ciekawa jestem, jaki wybór padł ostatecznie... ja chyba jednak zdecydowałabym się albo na naturalne drewno, albo zupełnie inny materiał na podłodze... typu kafelki... Na pewno nie łączyłabym paneli z drewnem, bo jakoś mi się tak wydaje, że naturalne drewno bardziej podkreśliłoby sztuczność paneli. Chyba że tkwię z wiedzą o panelach gdzieś we wczesnym średniowieczu, czyli kilka lat do tyłu.... Zobacz zdjęcie: http://www.parkietstudio.pl/data/foto.php?f=634652295%2Fjesbur2_10.jpg&w=0&wo=175&ho=160

Kasia_1984

Do schodów dębowych z łatwością dobrać można pasujące wybarwienie paneli winylowychhttps://arbiton.com/podlogi, które perfekcyjnie imitują rysunek prawdziwego dębu.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja