Forum

Wykonawcy - Okna i drzwi

ŁADNE, SOLIDNE drzwi

patent

Drzwi wewnętrzne, drzwi zewnętrzne? Jakiej firmy wybrałaś? Na co zwracałaś uwagę?

tolkin
patent napisał:

Urzędowski ma drogie drzwi. Z zewnętrznych poszedłbym w innym kierunku. Do mieszkania drewniane można mieć znacznie taniej. W cenie ok 1 tysiaca mamy spory wybór. Z wewnętrznych dobre są w technologii ramiakowej, takie jak w Erkado, Polskone. Odradzam płytowe z plastrem miodu. Uderzając mocniej pięścią można je przebić. Dźwiękoszczelność jakby ich nie było.

Urzędowski ma drogie, ale dobre drzwi drewniane. Osobiście wybrałbym stalowe o dobrych parametrach i doposażył je w takim budżecie - np. Prestige od Wikęsu plus kontaktrony, elektrozaczep, samozamykacz ze wzmocnieniem, komplety wkładek i okuć klasy C - lub nawet jeśli budżet by na to pozwolił - przystosować pod zewnętrzne sterowanie. Mamy wtedy bardzo fajny zestaw z drzwiami stalowymi.

patent

Zewnętrzne to nie moje oczko w głowie. Zajmuję się wewnętrznymi, na ten temat już się wypowiedziałem.

Zbydrew

Ładne i solidne drzwi zewnętrzne jak i wewnętrzne znajdziecie na www.Zbydrew.pl teraz dodatkowo mamy nowe kolekcje oraz atrakcyjne rabaty.

Tomasz3245

W Castoramie polecam :) Ostatnio niezłe promocje można znaleźć na necie.

patent

W Casto można znaleźć dobre drzwi. Pol-skone tam wrzuca. Z wejściowych wewnątrz klatkowych jest Alderan w bardzo dobrej cenie.

tolkin

Za to ja na dzisiaj nie polecam kupować drzwi zewnętrznych w marketach - może dla mniej wymagających Klientów coś się znajdzie, ale bardziej wymagających, szczególnie do domów energooszczędnych obecnie nie ma w czym wybierać. Do tego zewnętrzne często są zamawiane pod konkretne wymagania i doposażane w indywidualne opcje.

patent

Energooszczędnych próżno szukać. Markety mają większość swoich towarów na stanie. 10 sztuk drzwi po 5 tysięcy netto to 50 tysiaków. Kwota duża jak na zatowarowanie. Alderan kosztuje mniej więcej 700zł brutto. W tej cenie z ościeżnicą drzwi w takiej jakości są bardzo dobrą propozycją. Też jak ktoś wybiera drzwi polecam polskie sklepy nie markety.

tolkin

Też prawda - koszty bardzo duże, m.in. z tego powodu nie mamy, jak większość sklepów - takich towarów na magazynie. Dodatkowo drzwi zewnętrzne i te tańsze za ok 1.5 tys, i te droższe jak Prestige za 3-5 tysięcy, Carbony za 25 tys - są często dobierane indywidualnie, włącznie z poszerzeniami progowymi, doposażeniem pod Klienta (elektrozaczepy, kontaktrony, sterowanie zewnętrzne). Wystarczy dobry sprzedawca który poinformuje o dodatkowych opcjach i chętni znajdują się - doposażenie jest bardzo istotne. W drzwiach wewnątrzlokalowych jest trochę inaczej...

patent

Na pewno orientujesz się w różnicach zewnętrznych i wewnętrznych drzwi. Cena 25 000 za wewnętrzne to wyrzucenie kasy w błoto. Kwota 700 zł brutto za takie drzwi o których wspomniałem to mało, ale drzwi jakościowo są bardzo dobre. W normalnych sklepach podobne można mieć o 300-400 zł brutto drożej. Z montażem i 8% vatu różnica będzie mniejsza.

tolkin

700 zł za drzwi - jeżeli są dobre to bardzo dobra propozycja. Markety często windują ceny u producentów, bo zamawiają dużo. Zakup w markecie też ma swoje wady - osobiście znając rynek kupiłbym w normalnym sklepie. Chyba, że produkty wcale się nie odróżniają. Porta miała swoją markę marketową Verte - w niej produkty były słabsze, np. cieńsza okleina. Moim zdaniem za drzwi wewnątrzlokalowe minimalna kwota powinna wynosić ok 1 tys, a warto takie drzwi doposażyć w wkładki i okucia klasy C. Poza tym nie spotkałem się z zakupem Carbonów do mieszkania... W domach jednorodzinnych najczęściej są wybierane stalowe w cenie od 2-5 tys.

patent

Nie znam szczegółów technicznych tych drzwi. Nie pracuję w markecie, pracuję w salonie sprzedaży. Znam realia wstawianych produktów do marketów. Wiele firm jednak ma te same linie produkcyjne.Jak jest w tym przypadku nie wiem. Zakup w sklepie jest pewniejszy. Przyznaje, sam nie raz robię zakupy w marketach budowlanych. Mogę wziąć w rękę produkt, poczytać, porównać. Przyzwyczajenie z marketów spożywczych.

tolkin

Wstawianie drzwi do marketu to często dla producentów ścinanie ceny jak to tylko możliwe - znam przypadki w których te same drzwi w markecie są o połowę tańsze niż w sklepie. Nie ma przy tym nic za darmo - za to niektórzy producenci wstawiający tam drzwi odrabiają sobie np. na serwisie tych drzwi. Też musza na czymś zarobić - nie mogą sprzedać czegoś za darmo. Czasami zakup w sklepie jest droższy - ale za to mamy pewność fachowej obsługi sprzedażowej i posprzedażowej. W Marketach też często nie ma możliwości dopasować wyposażenia drzwi pod własne wymagania - czyli zamówienia indywidualnego - w sklepach można. Do tego przypadki reklamacji - jeśli wybierzesz dobry punkt sprzedaży, nie będzie z każdą pierdółką odsyłał do producenta - takie rzeczy wynikłe z montażu jak regulacja zrobią na miejscu. W marketach zazwyczaj trzeba przejść długą drogę procedur. Poza tym nie kupisz takich firm jak Cal, Stolpaw, Wikęd.

JanekTon

Zgadzam się to często może tak właśnie wyglądać. Ja już sporo czasu szukam solidnych drzwi w dobrej cenie. Zależy mi przede wszystkim na dobrych warunkach izolacji termicznej. Oczywko estetyka wykończenia i ładny wzór też są istotne. Doradca w sklepie doradził mi ostatnio drzwi Thermika Felc z firmy Mikea. To co stało na ekspozycji było wporzo, do tego izolacja termiczna Ud na poziomie 0,9[W/m2*K]. Wynik nie spotykany raczej w modelach ze średniej półki. Drzwi już w podstawowym wyposażeniu mają ciepłą ościeżnicę i komplet niezłych okuć. Moim zdaniem bardzo fajny wybór i konkretna specyfikacja. Wyguglowałem sobie ich stronę i wygląda to wiarygodnie. Mysle ze te wlasnie kupię.

patent

Czasami drzwi na papierze wyglądają świetnie. Na żywo czar pryska. Przed zakupem warto zobaczyć, porównać. Jak w wewnętrznych. Widzisz drzwi w świetnej cenie, dobra ramowa konstrukcja. Okazuje się, że są niedociągnięte, łączenia oklein w widocznym miejscu. Podatność na uszkodzenia, miękkie materiały. Drzwi trzeba zobaczyć. Czasami dopłata do lepszej okleiny robi diametralną różnicę.

Zbydrew

Poniekąd masz rację, warto porównać ze sobą kilka modeli drzwi, po czym dopiero wybrać ten który najbardziej nam odpowiada pod względem wizualnym czy też jakości i wytrzymałości. Samego zakupu spokojnie można dokonać online, naprawdę nie ma się czego obawiać. www.ZbyDrew.pl

patent

Trzeba przez zakupem porównać. Nawet jak ktoś kupuje w internecie. Nie wyobrażam sobie, żeby przynajmniej na wzornik kolorów nie spojrzeć. Pojedyncze drzwi z ościeżnicą nie muszą kosztować dużo. Jak pomnożymy je razy 5-6 sztuk, robi się duży budżet. Trzeba być bardzo bogatym, żeby wydać tyle kasy nie wiedząc co się kupuje.

beataata

A czy ceny w internecie bardzo różnią się od sklepów? Jak wygląda sprawa z montażem takich przez internet?

patent

Ceny drzwi ustala producent. Dealer dostaje rabat, daje część punktom sprzedaży. Podobne ceny co w internecie znajdziesz w stacjonarnych punktach. Pewność zakupu większa. Widzisz od kogo i co kupujesz. Możesz poprosić o zdjęcia z realizacji, aby upewnić się do jakości montażu.

patent

Ceny drzwi ustala producent. Dealer dostaje rabat, daje część punktom sprzedaży. Podobne ceny co w internecie znajdziesz w stacjonarnych punktach. Pewność zakupu większa. Widzisz od kogo i co kupujesz. Możesz poprosić o zdjęcia z realizacji, aby upewnić się do jakości montażu.

Odpowiedz w temacie

ŁADNE, SOLIDNE drzwi

Edytuj wypowiedź

ŁADNE, SOLIDNE drzwi

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja