Forum

Wykonawcy - Podłoga

Najlepsze panele laminowane, PREGO czy ...

Wnetrzazklasa

Szukamy z żoną paneli do domu. Zastanawialiśmy się nad PERGO - czytałem, że to najlepsze panele laminowane na świecie. Czy ktoś z was układał je w swoim domu? Jak wyglądają po kilka latach? Może ktoś z was zna inne dobre panele laminowane, które warto ułożyć w swoim domu?

slaw77

Witam Nie wiem czy mówimy o tej samej firmie , wczora zakończyłem układać panele firmy PERGO, Myslę że o tą firmę chodzi Montowałem 45 metrów Montaż bajka, spasowanie bezproblemowe Na pewno nie namęczysz się przy nich Jak po kilku latach bedą wyglądały nie wiem Pierwszy raz miałem okazję montować panele tej firmy i jestem mile zaskoczony

Wnetrzazklasa

Tak tak mówimy o panelach podłogowych Pergo, litery mi się zamieniły miejscami :) No właśnie z podobnymi opiniami spotkałem się na innych forach :) Każdy pisze, że dobrze się układają, nie ma szpar i są naprawdę wytrzymałe. Nie rysują się itd... Poszukam jeszcze po sklepach ale chyba zdecyduje się na Pergo bo już nawet mam upatrzony jeden model

Manieczek

Ja mam u siebie panele Pergo. Kładłem jakieś 2 lata temu, jeśli nie jesteś przekonany to mogę Ci wysłać zdjęcia. Po przemyciu z kurzu (mam ciemne panele i na nich bardzo znać kurz) wyglądają jak nowo położone. Jeśli chcesz to nawet mogę Ci polecić sklep, w którym zamawiałem panele: http://podlogi24.net/pergo-ppq-035422-dab-przydymiony,-deska-ac5uzytecznosc-publiczna-panel-bez-fug-120cm-x-20cm-panele-podlogowe-pergo-o_l_1399.html Wtedy płaciłem za nie coś ponad 100 złotych/m2 jak dobrze pamiętam i nie żałuje. Naprawdę, PERGO godne polecenia - każdy użytkownik Ci to powie

Wnetrzazklasa
Manieczek napisał:

Ja mam u siebie panele Pergo. Kładłem jakieś 2 lata temu, jeśli nie jesteś przekonany to mogę Ci wysłać zdjęcia. Po przemyciu z kurzu (mam ciemne panele i na nich bardzo znać kurz) wyglądają jak nowo położone. Jeśli chcesz to nawet mogę Ci polecić sklep, w którym zamawiałem panele: http://podlogi24.net/pergo-ppq-035422-dab-przydymiony,-deska-ac5uzytecznosc-publiczna-panel-bez-fug-120cm-x-20cm-panele-podlogowe-pergo-o_l_1399.html Wtedy płaciłem za nie coś ponad 100 złotych/m2 jak dobrze pamiętam i nie żałuje. Naprawdę, PERGO godne polecenia - każdy użytkownik Ci to powie

O i o takie panele mi chodziło. Co do zdjęć to chyba nie potrzeba bo orientowałem się na kilku innych forach w sprawie paneli pergo i rzeczywiście cieszą się samymi pozytywnymi opiniami. A w tym sklepie wszystko ok było z zamówieniem? bo Znalazłem podobne panele w innym ale są droższe i chyba bez sensu jest przepłacać.

Manieczek

Tak kolego z moim zamówieniem było wszystko w porządku. Zresztą posiadają opinie w Opineo i innych serwisach więc tam też możesz poczytać, ewentualnie zapytać. Powodzenia :)

Wnetrzazklasa

Dzięki kolego za podrzucenie linku. Skorzystałem z tej oferty i panele już mam w domu :) Jeśli chodzi o sklep to naprawdę profesjonalna obsługa i dobre podejście do klienta.

Arek49

Właściwie wyboru można dokonywac tylko między 3 producentami: balterio, quick step i pergo właśnie. Cenowi i jakosciowo są bardzo podobni, klienci mówią, że balterio może trochę ładniejszy od pozostałych, ale to juz też kwestia gustu.

Gumri

Najlepszym producentem paleni w Polsce jest Barlinek, z tym że ta firma zajmuje się tylko produkcją paneli wykonanych z naturalnego drewna. Panele laminowane nie mają nic wspólnego z drewnem.

Wnetrzazklasa
Arek49 napisał:

Właściwie wyboru można dokonywac tylko między 3 producentami: balterio, quick step i pergo właśnie. Cenowi i jakosciowo są bardzo podobni, klienci mówią, że balterio może trochę ładniejszy od pozostałych, ale to juz też kwestia gustu.

Też tak myślę lecz mimo wszystko polecam Pergo. Zamówiłem je już jakiś czas temu i naprawdę są świetne. Naprawdę rewelacja jeśli chodzi o wygląd, a wytrzymałość zobaczymy po kilku latach :)

deccoina

Polecam przyjrzeć się też desce barlineckiej - to jednak drewno, naturalny produkt, moim zdaniem pod wieloma względami deklasuje laminat.

malami000

Moim zdaniem panele nie są dobrym wyborem, lepiej zainwestować w drewniany parkiet np dębowy. Trzeba tylko dobrze wybrać producenta, aby drewno było dobrej jakości, a podłoga posłużyła przez długie lata. Osobiście mogę polecić firmę http://podlogi-nivel.pl/

Gumri

Dokładnie, zakładając panele laminowane wyrzucamy pieniądze w błoto. Taka podłoga po roku będzie nadawać się jedynie do wymiany - a to łączy się z nowymi kosztami. O wiele lepiej jest zapłacić trochę więcej za pierwszym razem i położyć piękne naturalne drewno.

deccoina

W naturalne drewno na pewno warto zainwestować. Widać różnicę między drewnem a laminatem. Na wielu zdjęciach widać jak laminat psuje cały efekt, zwłaszcza gdy podłoga jest pierwszoplanowym elementem wnętrza... Nie chcę tu oczywiście nikogo urazić, bo zdaję sobie sprawę, że czasem panele laminowane są jedyną opcją. W przeciwnym wypadku lepiej rozłożyć wykończenie domu na etapy i zacząć właśnie od tych bazowych elementów wnętrza. W ten sposób po kilku latach mamy szansę stworzyć naprawdę piękne wnętrze...

Adrianna27

My mamy podłogę z litego drewna, ale jak robiłam rozeznanie podłóg to gdybym miała wybierać to albo Balterio albo Vox.

Gumri

Rozeznanie pośród podłóg drewnianych czy paneli laminowanych ?

basia_123

ja mam panele skema, kupione u venkers. I jestem bardzo zadowolona :) dobra jakość, ładny wygląd, atrakcyjna cena.. wszytsko czego oczekiwałam :)

eMojePodlogi_pl

Jeżeli szukacie dobrej jakości podłóg i paneli,to z całą pewnością warto zerknąć także do nas na www.eMojePodlogi.pl w razie pytań służymy swoją radą i pomocą na forum.

Dorota88

Polecam zapoznać się z ofertą sklepu www.katowicka41.pl Na miejscu w Tychach można obejrzeć próbki, a jeśli będziecie mieli problem z wyborem paneli, to na pewno pomoże wam obsługa. Panele są solidnie wykonane i jak na tą cenę ciężko będzie znaleźć coś lepszego. U mnie w pokoju ich panele podłogowe trzymają się już 2 rok bez widocznych śladów użytkowania. Uważam że dokonałam dobrego wyboru. Dorota

marineczka

Ja ze swojej strony mogę polecić panele laminowane faus od domino - http://www.domino.pl/podlogi/produkty/lista/faus Niskie ceny, duży wybór i niewiarygodna trwałość.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja