Forum

Wykonawcy - Ściany

nierówny sufit - jaka farba

karolsart

Miałam problem z nierównym sufitem, znajomy fachowiec polecił mi farbę, która świetnie się do tego nadaje - światło nie odbija się od niej tylko rozprasza w powłoce, jest bardzo głęboko matowa. Efekt przerósł moje oczekiwania dlatego polecam może komuś się przyda. Mowa o farbie Flutex 2S.

szmaragdowa

Ale chyba sama farba nie ukryje tych nierówności?

karolsart

Chodzi raczej o efekt optyczny, dzięki temu że tworzy głęboko matową powłokę od nierówności nie odbija się światło i są mniej widoczne, nie zostawia też śladów po wałku, można nią robić miejscowe poprawki - naprawdę genialna farba! Nie ma czegoś takiego u żadnego innego producenta..

navia

Też słyszałam o tej farbie to ciekawe że już takie wynalazki istnieją :) matowa niezależnie od kąta padania światła...

breadfan

wypróbowałbym... ale mam proste ściany :(

navia

Hehe nie każdy ma takie szczęście ;) zawsze możesz wypróbować inne farby tego producenta są równie dobre np. Flutex 5

bareo

Stosowałem tę farbę i faktycznie jest dobra

mankell

Farba? No i co wam to da? Problem estetyki nie zniknie,a tylko wtopicie kase. Najlepiej pokusić się już o sufit napinany - wtedy wszystko co złe zostanie zamaskowane, a efekt wizualny bedzie naprawde piekny. Tutaj macie kilka propozycji plus dobry kontakt do wykonawcy. http://sufitywarszawa.pl/ Nie ma za co.

FarbyKabe

Jeśli chodzi o farbę sufitową polecamy farby dyspersyjne, np. Prolatex. Może być ona stosowana zarówno do malowania pierwotnego, jak i renowacyjnego na podłożach o jednolitej bądź zmiennej strukturze i barwie. Z pewnością sprawdzi się również w tej sytuacji! :)

dobryludek

To robisz pasek przy granicy ściany z sufitem. Najlepiej w kolorze białym

Masczepan

Problem nierównych ścian jest dość powszechny. Sam go miałem w swoim starym mieszkaniu. Rozmawiałem z ekspertami w sklepach budowlanych i większość z nich polecała matowe farby https://www.dulux.pl/. Spróbowałem i byłem bardzo zadowolony. Matowe farby odbijają światło tak, że na pierwszy rzut oka nie widać nierówności. Polecam! To chyba najtańsze i najbardziej praktyczne rozwiązanie.

DecoRoom

Myślę, że jak chcesz mieć solidnie i fachowo, to o dobrą ekipę się po prostu trzeba postarać. http://www.decoroom.eu/aranzacja-wnetrz-realizacje

vostok1

Jest taka bardzo fajna farba Śnieżka Super Matt. Bardzo ładnie kryje, kolor jest śnieżnobiały, matowa powłoka do tego właśnie taka, która ładnie niweluje wszystkie niedoskonałości typu „fale Dunaju”. Praktyczna farba w dobrej cenie.

martike

Kolor to już sprawa gustu każdego z nas, ale faktem jest, że dobór farby jest w przypadku malowania, także sufitu, mocno istotny. Jak malowałem Śnieżką to faktycznie nigdy nie miałem żadnych problemów, natomiast też muszę napisać, że nie z każdą farbą było tak łatwo.

plota

ja nawet ostatnio czytałam taki temat gdzie ludzie zachwalali czarne sufity z białą ramką. przyznaję że na zdjęciach ładnie to wyglądało. jeśli sufit jest nierówny to taki kolor dobrze by to zamaskował, a jeśli dodać do tego matową farbę pochłaniającą światło typu dulux easy care to już w ogóle nie byłoby widć mankamentów

DecoRoom

Na dłuższa metę warto nie robić rzeczy zastępczych, tylko poczekać chwilę z remontem i zrobić całość zgodnie ze sztuką. https://www.facebook.com/decoroom.eu/?ref=br_rs

wroska

Ciemne sufity też mają swój urok ale ja raczej tradycyjnie wybrałam i też właśnie z tego względu że nieco nierówny był to kupiłam duluxa "idealny sufit" bo matowy i dobrze niweluje niedoskonałości

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja