Forum

Wykonawcy - Ściany

Odgrzybianie

maria1954

Witajcie, czy znacie dobre sposoby na odgrzybianie ścian ?? Dziękuję za wszelkie informacje.

duza1

witam! Znam bardzo dobry sposób,tylko pytanie:jak duża jest zagrzybiona powierzchnia? W sklepie z chemią,farbami poszukaj środka "savo przeciw pleśni".Butelka ze sprayem-11 zł,chyba 0,5l.Jest to środek na bazie chloru,więc przy stosowaniu trzeba dobrze wietrzyć pomieszczenie,bo wydziela się chlor.Ma właściwości wybielające i trzeba uważać przy kolorze np. ścian-trochę zmieni kolor.Działa od razu i rewelacyjnie,ale nie zabezpiecza powierzchni na przyszłość.Polecam ten środek.Choć są też bez chloru to ten moim zdanie jest skuteczniejszy.Trzeba tylko przetrzymać ten zapach.Pozdrawiam i życzę powodzenia,znam ten ból!

bareo

Dobre produkty do odgrzybiania ma Flugger.

FarbyKabe

Aby skutecznie pozbyć się grzybów i glonów na powierzchni ścian, należy zastosować odpowiedni środek, który usunie niechciane porosty. Przykładem takiego środka jest Algizid polecany do oczyszczenia i odkażenia podłoża przed wykonaniem nowej powłoki malarskiej lub wyprawy tynkarskiej - spokojnie można go używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. W celu zabezpieczenia przed ponownym rozwojem porostu należy wykonać powłokę malarską z dodatkowym zabezpieczeniem.

Gumri

faktycznie preparaty fluggera są dobre. Łatwo usuwają zabrudzenie i zabezpieczają przed tworzeniem się kolejnych grzybów.

bareo

Ja również jestem bardzo zadowolony z tego preparatu Fluggera. Najbardziej podoba mi sie w nim to że zabezpiecza przed ponownym utworzeniem sie grzyba.

mynameisluka

w zeszlym roku u mnie odgrzybiala i osuszala mury firma iniket system http://www.iniekt-system.pl/. Nikt u nas nie mial ani czasu ani wiedzy zeby zajac sie tym wiec sie zglosilismy do firmy

kasina

miałam problem z grzybami i pleśniami na ścianie. Skorzystałam z usługi www.nawiew.eu która uzdrowiła moje mieszkanie i od kilku lat mam spokój z wilgocią. Posiadają potężną wiedzę na temat osuszania oraz diagnostyki zawilgoconych murów co powoduje, że wskazują przyczyny powstawania wilgoci.

iglik

chyba najlepiej profesjonalistów wezwać, zrobią to dokładnie

monikaKlasyczna

W tym roku zmagałam sie z grzybem w naszej lazience...znajomy polecił mi srodek przeciwgrzybiczy od Ecorsona - Addisan...zdziałał cuda! naprawde polecam, produkt jest w 100% warty uwagi!

eRzecznikVIDARON

Szanowni Państwo, przede wszystkim należy zadbać o wyeliminowanie źródła powstawania zagrzybienia i dokładne osuszenie zainfekowanej nim powierzchni. Trzeba również pamiętać o zapewnieniu odpowiedniego ogrzewania i wentylacji pomieszczenia. Do usunięcia grzyba oraz zabezpieczenia przed jego rozwojem polecam zastosowanie Preparatu Grzybobójczego VIDARON: http://www.vidaron.pl/produkty/preparat-grzybobojczy Najpierw zagrzybioną ścianę przemywamy gąbką nasączoną wodą z domestosem. Następnie dokładnie osuszamy podłoże i aplikujemy na nie Preparat Grzybobójczy VIDARON, zgodnie z zaleceniami producenta. Pozdrawiam serdecznie, E-rzecznik Vidaron

Ganiczko

dokładnie zanim zaczniemy leczyć ściany to trzeba znaleźć przyczynę takiego stanu. Kiedyś wszyscy montowali okna plastikowe a teraz mają wilgoć bo jest za szczelne pomieszczenie i nie ma gdzie ta para woda uciekać i się skrapla i powstaje grzyb. Trzeba zadbać o lepszą wentylację. Później skorzystać np z oferty tej firmy http://www.osuszacze.watersmile.pl/o-osuszaniu/ a później zadbać o nowe tynki i zabezpieczenie tych tynków i nie dopuścić ponownie do sytuacji zawilgocenia.

agag7

Ostatnio mi wywaliło grzyn na ścianie ale żeby nie robic sobie problemow zniszczyli to za mnie profesjoanlisci

AFresh

Jeśli pojawił się grzyb na ścianie, w narożach pokoju lub przy oknie to świadczy o tym że w pomieszczeniu mamy złą wentylacje a zarazem dużą wilgotność. Grzyb z reguły powstaje jeśli mamy szczelne okna plastikowe i brak zamontowanych nawiewników okiennych, niedogrzane mieszkanie, suszymy pranie w mieszkaniu. Para wodna nie jest odprowadzana kanałem wentylacyjnym ze względu na brak ciągu i osadza się w zimniejszych miejscach. Należy zamontować nawiewniki okienne, usunąć domestosem za pomocą szmatki lub szczotki ciemny nalot ze ścian i przeprowadzić ozonowanie pomieszczenia które zlikwiduje rodniki grzyba które unosą się w pomieszczeniu i które osiadł się na wyposażeniu pomieszczenia, dywan, meble, telewizor, odzież. Te zabiegi spowodują w 100 % pozbycie się grzyba i pozbędziemy się zapachu stęchlizny z pomieszczenia. Więcej szczegółów na temat ozonowania znajduje się na stronie http://airozon.pl

iglik

chyba najlepiej do profesjonalistów zadzwonić

Obwwer

Jak powierzchnia zagrzybniecia jest niewielka to kupic lepiej flugger, szybko schodzi

Sylwienna

Przyznaje, że problem z grzybem to coś strasznego.... Wiem, bo sama przez to przechodziłam. Dom w którym mieszkam jest wiekowy, włożyłam w jego wyrestaurowanie sporo pieniędzy a po jakimś czasie pojawił się grzyb. Walczyłam z nim różnymim środkami, najpierw sama, później zgłosiłam się o pomoc fachową. I udało się wkońcu. Z tego co pamiętam to produkt który używali nazywał się Boramax i on jest do kupienia normalnie dla wszystkich tylko niestety o tym wcześniej nie wiedziałam...

jogobellka

Ja używałam boramax i szybko pozbyłam się problemu 

katarzyn88

A co w przypadku zagrzybiałej fugi w łazience? Jest tam stały kontakt z wodą i po poprzedniej wymianie minęło około 6-7 miesięcy i znów się pojawiło. To wina materiałów, czy może czegoś innego?

Bazyliszek
katarzyn88 napisał:

A co w przypadku zagrzybiałej fugi w łazience? Jest tam stały kontakt z wodą i po poprzedniej wymianie minęło około 6-7 miesięcy i znów się pojawiło. To wina materiałów, czy może czegoś innego?

Może być wina materiału, albo po prostu źle położna fuga :/ 

Odpowiedz w temacie

Odgrzybianie

Edytuj wypowiedź

Odgrzybianie

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja