Forum

Wykonawcy - Oświetlenie

oświetlenie - wysoki salon

Drevill

Nie udało mi się znaleźć nic w interesującym mnie temacie, więc pytam :) Otóż budujemy dom, w którym mamy mieć wysoki salon, a właściwie salon z otwarta kuchnią i jadalnią. Przestrzeń na ponad 40m2, w najwyższym punkcie sufit ma mieć nieco ponad 6m. Całość planujemy w industrialnym stylu, a ja już się zastanawiam, jak zaplanować oświetlenie dla takiego wysokiego pomieszczenia. Może poratujecie jakąś inspiracją?

Domator38

Grunt to znaleźć takie rozwiązanie, które idealnie wkomponuje się w Wasz salon. Wcale nie musicie dokupować specjalnych lamp, jeśli chcecie tylko doświetlić poszczególne elementy salonu. Dzisiaj coraz częściej wykorzystywane do tego są specjalne taśmy led, więc właśnie nad tym powinniście się zastanowić. Czuję, że to może być dla Was dobrą opcją, sami się o tym przekonajcie. 

inspiracjaa

Ja bym na pewno postawiła na zestwieniu kilku lamp... Może 3 żurandole nad stołem kuchennym? Ozdobny żyrandol w salonie, lampa podłogowa i inne kinkiety czy też lampy sufitowe, które dopełnią całości i oświetlą wnętrze. Oczywiście wszystko musi być spójne, czyli jeżeli stawiasz na styl industrialny to wszystkie lampy takie muszą być. Akurat duży wybór oświetlenia w tym stylu mają na stronie mlamp.pl, wiem bo sama korzystałam, więc może tam coś Ci się spodoba.

AdasPiotrus

Wszystko zależy od pomieszczenia. Skoro sufit jest wysoko, to powinny sprawdzić się lampy wiszące (często je widać np. w wysokich pomieszczeniach w kamienicach). Chyba, że pokój ma małą powierzchnię, wówczas takim oświetleniem sobie zagracisz przestrzeń i wówczas lepsze będą albo punktowe lampy, albo jakieś mniejsze oprawy. 

monika2508

A ledy? Na https://wroled.pl/tasmy-led jest ich spory wybór. Na Pintereście jest bardzo dużo pomysłów na ich wykorzystanie, zobacz może znajdziesz rozwiązanie które Ci się spodoba. 

Rafson
monika2508 napisał:

A ledy? Na... jest ich spory wybór. Na Pintereście jest bardzo dużo pomysłów na ich wykorzystanie, zobacz może znajdziesz rozwiązanie które Ci się spodoba. 

Taśma LED do wysokiego pomieszczenia, dobre dobre.. Strumień taśmy LED jest znacznie krótszy od tego, który uzyskujemy przy zwykłych lampach LED, więc paski przydadzą nam się tylko do lekkiego, dekoracyjnego podświetlenia nic więcej. Do wysokiego salonu, myślę, że zdecydowanie lepiej sprawdzi się plafoniera LED. Odpowiedni kształt sprawia, że równolegle rozproszy nasze światło po całym wnętrzu. Do tego po bokach sufitu możemy wybrać jakieś mniejsze halogeny (żarówki GU10 z oprawkami) lub mniejsze oprawy LED, które wpasują się do naszego głównego źródła światła.

Smerfetka30

A czy ktoś może doradzić jakie taśmy led do sufitu warto kupić? Modeli jest sporo, a jednak nie szuka kupić, a potem być rozczarowanym efektem. Więc może lepiej, zanim dokonamy zakupu spytać fachowca. 

Rafson
Smerfetka30 napisał:

A czy ktoś może doradzić jakie taśmy led do sufitu warto kupić? Modeli jest sporo, a jednak nie szuka kupić, a potem być rozczarowanym efektem. Więc może lepiej, zanim dokonamy zakupu spytać fachowca. 

Myślę że teraz najrozsądniejszym wyborem jest taśma LED 24V. Przede wszystkim mniejsze spadki napięcia na pasku, więc wybór dużo lepszy od najpopularniejszych 12V.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja