Forum

Wykonawcy - Okna i drzwi

Oszczędzać na wymianie okien?

lejmann

Jeszcze nie widziałem nigdzie nawiewników z filtrem. Skąd masz takie informacje?

arganzac

Ze strony Oknoplastu - https://oknoplast.com.pl/nawiewniki-antysmogowe/ wprowadzili niedawno te nawiewniki we współpracy z firmą Brevis chyba.

lejmann

Ciekawe czy to naprawdę działa tak jak powinno. bo sam pomysł wydaje się być bardzo atrakcyjny. Zwłaszcza że ostatnio chyba pół mojego osiedla pali śmieciami.

lejmann

Ciekawe czy to naprawdę działa tak jak powinno. bo sam pomysł wydaje się być bardzo atrakcyjny. Zwłaszcza że ostatnio chyba pół mojego osiedla pali śmieciami.

arganzac

Super jest to, że filtry powstrzymują 98% pyłu PM10. No i to że sam filtr kosztuje około 30 złotych i wystarczy zmieniać go raz na tydzień. Nawet biorąc pod uwagę to, że masz tych filtrów kilka w oknach, to nie jest bardzo duży wydatek, zwłaszcza gdy stawką jest czyste powietrze w domu.

krzychu_82

Jak chcę czyste powietrze to w góry jade, te filtry to pewnie kolejny chwyt marketingowy żeby wyciągnąć pieniądze jak cały ten smog.

lejmann

Fajnie, gdybyś miał rację, ale niestety - smog jest odpowiedzialny za wiele chorób i nawet za śmierć wielu ludzi. Bardzo dobrze, że sprawa wreszcie jest zauważona przez opinię publiczną. Należy coś z tym zrobić jak najszybciej, a dobrym pierwszym krokiem może być zainstalowanie nawiewników z filtrem we własnym domu. Wtedy nie trzeba otwierać okien przez całą zimę , a mimo to mieć wywietrzone i wprowadzone czyste powietrze do środka. Jak po zimie wyciągniesz filtr, to sam mi podziękujesz.

krzychu_82

I tak uważam że bardziej istotne jest posiadanie porzadnych, szczelnych okien niż dodatkowych filtrów i nie wiadomo czego jeszcze.

arganzac

Tak, tylko co znaczy porządne szczelne okno? Uw 1,0 jest wystarczające, czy raczej 0,7? Poza tym jest jescze kwestia tego smogu. Dobre okna nie rozwiązują problemu.

krzychu_82

Jak to nie? Im szczelniejsze są, tym lepiej! Mniej smogu przedostanie się do środka. Oczywiście czasem trzeba będzie wywietrzyć, ale i tak to nieporównywalnie zdrowsze, niż gdyby mieć cały czas nieszczelne okna.

Grzesiek85

Szczelne okna mogą nie być dobrym pomysłem przy naturalnej wentylacji, lepiej może rozejrzeć się za oknami z systemem wentylacji i filtracji w jednym, bo już się takie pojawiły na rynku. Widziałem takie w ofercie firmy Awilux, ale w sumie jest to rozwiązanie marki Schueco. W Polsce jest kilkanaście firm produkujących takie okna, jak wejdziesz na stronę www.schueco.com to znajdziesz wykonawcę najbliżej swojego miejsca zamieszkania. :)

tolkin

Jak komuś przeszkadza smog, to niech nie liczy na cudowne wywietrzniki antysmogowe - bo to nie powstrzyma smrodu - jakby tego nie reklamować. Nawet wentylacja z rekuperacją i świetnymi filtrami nie dadzą super pewności. Nie raz rozmawiałem na ten temat z klientami i w większości jakość powietrza znacznie nie odbiega od tego co jest na zewnątrz. Jedyna rzecz jaka pomaga to oczyszczacz powietrza.

Erbono
arganzac napisał:

Tak, tylko co znaczy porządne szczelne okno? Uw 1,0 jest wystarczające, czy raczej 0,7? Poza tym jest jescze kwestia tego smogu. Dobre okna nie rozwiązują problemu.

Uw okna niema nic wspólnego ze szczelnością! Okna mają swoją klasę szczelności. Wpływ na to ma też ile jest uszczelek w ramie okna. Też tak myślałem wcześniej, na szczęści trafiłem na ludzi którzy mi wszystko wytłumaczyli i nie popełniłem ogromnego błędu przy wyborze okien :)

arganzac

Sporo zależy też od tego, w jaki sposób użytkuje się okna. Co jednemu z drugim po nawiewnikach, skoro i tak wietrzy okna przez pół godziny otwierając je na oścież? Nie twierdzę, że wszyscy tak robią, ale znam takich. A oczyszczacz powietrza to też bardzo dobry pomysł, do tego nie jest jakiś mocno kosztowny. Nie wiem tylko jak z poborem energii.

Grzesiek85

Trochę poczytałem o oczyszczaczach okiennych i faktycznie jest coraz więcej takich rozwiązań, już ktoś w tym wątku wspomniał o smogu i nawiewnikach, ale jest jeszcze inne rozwiązanie – do okien aluminiowych, Schuco, tylko tam kasetka z mechanizmem jest integrowana bezpośrednio z ramą okna, a skuteczność oczyszczania wynosi 99,5% i wszystko działa automatycznie, na bazie czujników. Zaleta jest taka, że wymiana powietrza zachodzi wtedy, gdy jest to potrzebne. O ile się orientuje jest tam lepszy, wielowarstwowy filtr i efektywność wyższa – na poziomie 60 m3 na godzinę. Widziałem takie w ofercie Awiluxu. Tylko jeśli ktoś się decyduje na takie rozwiązanie, to tak jak pisał arganzac, trzeba trzymać okna zamknięte, wtedy urządzenie ma szansę oczyścić powietrze w pomieszczeniu.

lejmann

Wychodzi na to, że aby cieszyć się w miarę czystym powietrzem (powiedzcie to ludziom na Śląsku), trzeba mieć dobre okna, filtry i jeszcze oczyszczacz powietrza. Brzmi jak dość droga sprawa.

krzychu_82

Myślę i tak, że najważniejsze z tego są dobre, szczelne i ciepłe okna. Reszta to dodatki. Może i przydatne, ale dodatki.

zab_a

Przy oknach przede wszystkim należy zwracać uwagę na to jakie ma paremetry. Warto także wybrać dobrą ekipę, która nam je zamontuje. Teraz większosć salonów oferuje usługu montereskie i warto się nad tym zastanowić, zwłaszcza jeśli mają w ofercie okna od dużych producentów, jak np. Oknoplast. To jedna z najwiekszych i najbardziej doświadczonych firm, jesli chodzi o rynek okien. Na ich stronie mozna znaleźc salony z którymi współpracują

kontaktor

Oknoplast ma sporo inteligentnych rozwiązań jeśli chodzi o okna. Sam u siebie mam okna Pixel zamówione w oddziale w Piasecznie, które są szczelne i trwałe. Dodatkowo po zakończonym montażu dostałem opiekę posprzedażową na wypadek kłopotów z oknami.

nataliaa873

Z pewnością nie warto oszczędzać na wymianie okien. Kupuje się je na długie lata, muszą być więc solidne, z dobrej jakości materiałów, a nie byle jakie. Okna z PVC będą w sam raz, są tanie i wytrzymałe, jedne z lepszych ma Drutex.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja