Forum

Wykonawcy - Podłoga

Parkiet?

Posty: 2
starmart

temat nieaktualny

Posty: 704
Gumri

Podłoga z naturalnego drewna wygląda świetnie w kuchni a dodatkowo bardzo dobrze się spisuje :)

Posty: 317
deccoina

Oczywiście, że może zostać, tym bardziej jeśli taka podłoga już jest! Należy tylko wybrać odpowiednie wykończenie, dobrze zabezpieczyć drewno i prawidłowo je czyścić i konserwować.

Posty: 117
jarekparkiet

Oczywiście, że może. Najlepszym zabezpieczeniem podłogi w tego typu pomieszczeniach jest olejowanie. Na zdjęciu poniżej jest olejowana na biało deska sosnowa w kuchni Zobacz zdjęcie: http://budomaxparkiety.pl/images/phocagallery/bielenie_podlogi_w_warszawie_na_ursusie/deska%20sosnowa%20po%20wybieleniu.jpg

Posty: 317
deccoina

Bardzo ładnie wygląda to bielone drewno!

Posty: 258
ModnyDom

W olejowanej podłodze łatwiej naprawić jakieś ewentualne uszkodzenia.

Posty: 704
Gumri

Dokładnie, podłogę lakierowaną trzeba cyklinować.

Posty: 317
deccoina
Gumri napisał:

Dokładnie, podłogę lakierowaną trzeba cyklinować.

To prawda, ale przy nowoczesnym sprzęcie cyklinowanie nie jest tak uciążliwe jak dawniej.

Posty: 258
ModnyDom

Tak, cyklinowanie nie jest już tak "kurzące" ale mimo wszystko lepiej kupić porządną podłogę, którą wytrzyma przez parę ładnych lat.

Posty: 117
jarekparkiet

To jak podłoga będzie wyglądała za kilka lat zależy nie tylko od rodzaju podłogi, który kupimy. Przede wszystkim jest to kwestia jej zabezpieczenia, a następnie regularnej konserwacji i pielęgnacji. Jeżeli zabezpieczymy podłogę słabym jakościowo lakierem/olejem, a na dodatek wykonane zostanie to nie zgodnie ze sztuką parkieciarską to "żywotność" podłogi będzie krótka. Osobiście preferuję podłogi olejowane, sporą "garść" informacji i filmów na ten temat znajduje się tu http://budomaxparkiety.pl/zakres-uslug/olejowanie-woskowanie-podlogi.html Zobacz zdjęcie: http://budomaxparkiety.pl/images/phocagallery/cyklinowanie_i_olejowanie_podlogi_z_desek_jesionowych_i_teak_w_lomzy/thumbs/phoca_thumb_m_deski%20jesionowe%20po%20olejowaniu.jpg

Posty: 7
marcinwroblewski

profesjonalne http://www.parkiety-posadzki.pl podłogi to podstawa przy starym podłożu

Posty: 258
ModnyDom

Oczywiście, że kwestia zabezpieczenia drewna jest bardzo ważna dlatego warto też brać pod uwagę lakierowane lub olejowane fabrycznie deski dzięki czemu unikniemy niedociągnięć ludzkiej ręki.

Posty: 134
Marynarka

Zgoda, ale tak naprawdę każdy fachowiec, powinien swoją pracę wykonywać w zgodzie ze sztuką i najlepiej jak potrafi. Dostępne w handlu deski są już zabezpieczone, natomiast parkieciarz nie może sobie pozwolić na błąd w sztuce, zwłaszcza, że o takim błędzie zawiedziony inwestor powie każdemu, natomiast zadowolony - dopiero wtedy, gdy ktoś zapyta, kto mu robił te piękne http://www.parkietstudio.pl/.

Posty: 317
deccoina
ModnyDom napisał:

Oczywiście, że kwestia zabezpieczenia drewna jest bardzo ważna dlatego warto też brać pod uwagę lakierowane lub olejowane fabrycznie deski dzięki czemu unikniemy niedociągnięć ludzkiej ręki.

To dobra opcja, dla tych, którzy chcą uniknąć niespodzianek i oszczędzić sporo czasu.

Posty: 117
jarekparkiet

Podłogi, które już są wykończone także wymagają montażu. To również powinien wykonywać profesjonalista, ponieważ z reguły kleimy je klejami dwuskładnikowymi. Laik nie położy dobrze takiej podłogi, potrzebne jest doświadczenie, aby np. nie pobrudzić jej klejem.

Posty: 180
bareo

Dokładnie, deski lakierowane fabrycznie również potrzebują sporo uwagi :)

Posty: 150
TuMaryla

Czyli zgadzamy się wszyscy, że jeżeli chodzi o podłogi z drewna, a zwłaszcza parkiet, to nie ma co oszczędzać na doświadczonej ekipie. Zgodnie ze starym przysłowiem "chytry dwa razy traci". Teraz pytanie zasadnicze, jak odróżnić dobrą ekipę parkieciarzy od leszczy? BudomaxParkiety i Pan Jarek to już wiemy, że klasa mistrzowska, ale umawiam się na spotkanie, i czego żądać? Referencji? Zdjęć? http://www.parkietstudio.pl/ - piękna strona, realizacje, referencje. Co jeszcze sprawdzić?

Posty: 460
amelie_

Myślę, że warto samemu się trochę wyedukować, żeby nikt nie mógł nam wciskać kitu ;) na tej stronie jest sporo informacji na temat podłóg drewnianych http://www.barlinek.com.pl/baza_wiedzy.html

Posty: 704
Gumri

Dzięki za link Barlinka, stronka bardzo przydatna :)

Posty: 445
karolsart

fakt, mają dużo ciekawych informacji na stronie :) jak wybierałam podłogę to nawet drukowałam kilka stron ;) polecam!

Odpowiedz w temacie

Parkiet?

Edytuj wypowiedź

Parkiet?

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.