Forum

Wykonawcy - Dekoratorzy

POCZĄTKUJĄCY DEKORATOR PROSI O POMOC!!!

basss

witam chciałabym zacząć profesjonalnie zajmować się dekoracją wnętrz. jest to moja pasja. nie posiadam wykształcenia w tej dziedzinie, ale podobno dobrze mi to wychodzi. mam za sobą na razie amatorskie projekty domów i mieszkań rodziny i znajomych, a także jedną restaurację. wiem, że to niewiele, ale chciałabym rozwijać swoją pasję i sprostać oczekiwaniom wymagających klientów. jak coś robię, to chcę to zrobić dobrze. dlatego proszę o pomoc. nie wiem, czy warto zapisywać się na kurs? jeśli tak to jaki polecacie? może wystarczy jedynie nauka samego programu do robienia wizualizacji? jeśli tak, to jaki jest najlepszy? oprócz tych pytań mam jeszcze tysiąc innych dotyczących kontaktów z klientem i formy realizacji zamówień, ale odpowiedź na te i tak będzie dla mnie zbawienna. wiem, że brakuje mi przede wszystkim doświadczenia, ale nawet nie marzę o tym, że ktoś przyjmie mnie na jakieś praktyki i się tam czegoś nauczę. praca jako dekorator byłaby moim wymarzonym sposobem na życie. aktualnie studiuję prawo w Toruniu, co jest jednak drugorzędną sferą moich zainteresowań. bardzo proszę o pomoc!!!

enigmaSTUDIO

Nie wiem czy kurs jest najlepszym pomysłem..jeśli chcesz być dekoratorem to wystarczy szczere zainteresowanie tematem, poszukiwanie, cztanie, oglądanie, częste bywanie w sklepach itp.....napewno jakiś program musisz poznać bo dziś bez tego ani rusz.. pomyśl nad interiCAD czy KDMAX. są dość proste a szybkie i robią super wizualizacje.. nie wiem czy wykonujesz rysunki techniczne czy nie ale jeśli zamierzasz to postaraj się poznać Corela (możesz je robić też w autoCAD, ale jest trudniejszy). Jeśli chcesz wkraczać w architekturę wnętrz to polecam studia podyplomowe w tym kierunku. będziesz miał większą i bardziej profesjonalną wiedzę... jęsli tylko taki zakres to daj sobie spokój ze studiami... w razie pytań pisz :) powodzenia:)

basss

dziękuję serdecznie za wskazówki! bardzo wiele mi pomogły. ze studiami i kursem dam sobie w takim razie spokój, bo chciałabym zajmować się jedynie dekoracją. mam jeszcze jedno pytanie. nie wiesz może czy istnieje jakakolwiek możliwość ściągnięcia interiCADa, jakaś darmowa próbna wersja albo coś w tym stylu? mój studencki budżet nie podoła zakupowi tak drogiego programu. kupiłabym go jak już troszkę rozkręcę się z tym wszystkim. a może ktoś zgodziłby się podzielić programem za pewną opłatą... będę wdzięczna za odpowiedź!!! w razie czego podaję swojego maila b_a_s@op.pl pozdrawiam serdecznie!

enigmaSTUDIO

wykupuje się wersje na odpowiednią ilość stanowisk więc małe prawdopodobieństwo by coś takiego było możliwe.. ale zawsze możesz poszukać wersji trial do ściągnięcia na miesiąc.. opanujesz program w tym czasie..jednakże kosztuje poźniej kolo 8tys zł netto, choć w sumie to i tak niezła cena jak na program graficzny:)

mika31
basss napisał:

witam chciałabym zacząć profesjonalnie zajmować się dekoracją wnętrz. jest to moja pasja. nie posiadam wykształcenia w tej dziedzinie, ale podobno dobrze mi to wychodzi. mam za sobą na razie amatorskie projekty domów i mieszkań rodziny i znajomych, a także jedną restaurację. (...) może wystarczy jedynie nauka samego programu do robienia wizualizacji? jeśli tak, to jaki jest najlepszy? (...) wiem, że brakuje mi przede wszystkim doświadczenia, ale nawet nie marzę o tym, że ktoś przyjmie mnie na jakieś praktyki i się tam czegoś nauczę. praca jako dekorator byłaby moim wymarzonym sposobem na życie.

Jako osoba, która też interesuje się projektowaniem, ale bez odpowiedniego wykształcenia mogę z czystym sumieniem polecić program CAD Decor. Z jednej stronie jest to CAD, ale jest prostszy w obsłudze niż AutoCAD. Ponadto jest on ukierunkowany na projektowanie i aranżację wnętrz (wszelkiego typu), czyli to do czego Ciebie najbardziej ciągnie. Wcześniej nie miałam styczności z takimi programami, ale po zapoznaniu się z funkcjami (z instrukcji i filmów) od razu mogłam zacząć na nim śmigać. Skoro masz już trochę doświadczenia (wspomniane przez Ciebie projekty), to przynajmniej masz już co wsadzić do portfolio. Ja bym radziła zacząć się reklamować na forach, kusząc ludzi niskimi cenami (albo w ogóle pracą za darmo) i wyjaśniając że budujesz portfolio, więc jesteś gotowa iść na ustępstwa (w przeciwnym wypadku niska stawka byłaby podejrzana). Spotkałam się z takimi przypadkami i wiem, że można w ten sposób szybko nabrać doświadczenia i rozkręcić interes.

versace77

Witam,cen to nie masz co zanizac,lepiej otwarcie pisz ze zaczynasz i chcesz sprobowac swoich sił i jak klient bedzie zadowolony to da Ci od siebie,tak mozesz uzgodnic,po za tym kurs jest bardzo fajna sprawa,sam taki konczyłem szkoda tylko ze nie było nauki na programach do projektowania,ale mysle ze kiedys to nadrobie,cad decor jest to program raczej do sklepow z płytkami ,jezeli sie uczyc to archicada czy tym podobnie,autocad jest dobry ale trzeba troszkie sie go pouczyc,projektowanie to nie tylko program i przestawianie szaf i innych czesci wyposazenia,na kursie duzo ucza o doborze kolorystyki i duzo innych rzeczy mysle ze warto,nie trzeba konczyc studia zeby dobrze projektowac,albo sie ma do tego żyłkie albo nie,trzeba to lubic,sledzic rynek,życ tym,w tym zawodzie nie pracuje sie 8 godzin tu pracuje sie na okragło.Zycze powodzenia.

Tofik25

Witaj, mam dla Ciebie propozycje, jeżeli chcesz sprawdzić swoje możliwości w projektowaniu, prosiłabym cię o wykonanie projektu pokoju mojej 13 letniej córki, ponieważ już ja z mężem nie mamy pomysłów. Wiem, że takie młode projektantki znają się troche lepiej na tym co jest modne.Myślę, że naprawdę nie źle by Ci wyszło. Jeżeli byłabyś zainteresowana, to prześle Ci później pokój. :grin:

Emside

Przy oferowaniu usług z zakresu wystroju wnętrz zawsze warto mieć możliwość przedstawienia razem z projektem wizualizacji projektowanego wnętrza lub ogrodu. Wizualizacje można opracowywać we własnym zakresie lub skorzystać z profesjonalnej usługi - w tym zakresie chętnie służymy pomocą. Tworzymy profesjonalne wizualizacje fotorealistyczne - zapraszamy do zapoznania się z naszymi pracami: http://www.emside.pl/pl/portfolio/wizualizacja

ulghanka

Kursy miałyby jakieś znaczenie, jeżeli chciałabyś pracować dla jakiejś firmy - a to i tak niewielkie. Najważniejsze jest bowiem portfolio - jak chyba we wszystkich artystycznych zawodach. Najlepsze portfolio to takie ze http://pinkmartini.pl/ekoklasa.html, ale wiadomo że od czegoś należy zacząć, więc na początku portfolio mogłoby składać się z projektami w fazie... no, projektowej :D Bo ktoś, kto zechce powierzyć Ci coś tak ważnego jak aranżację własnego mieszkania, z pewnością wcześniej musi zostać przekonany, że coś potrafisz. Papierek z kursu niewiele go będzie interesował. Życzę powodzenia i wielu sukcesów na polu projektowania wnętrz :)

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja