Forum

Wykonawcy - Podłoga

podłoga z bambusa

dzika

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z podłogą z bambusa? jak się sprawuje?

dzika

nie wierzę, że nikt nigdy nie spotkał się z podłogą z bambusa! proszę o pomoc. Remont chciałabym przeprowadzić w lutym, więc zostało juz niewiele czasu.

Gumri

Ja w domu nie mam podłóg bambusowych ale polecam Ci obejrzenie podłóg Barlinka. :)

ModnyDom

Co dokładnie chcesz wiedzieć? jaki rodzaj tego bambusa zamierzasz kłaść?

Marynarka

Dzika to już pewnie gdzie indziej się dowiedziała tego co chciała na temat podłóg bambusowych. Jakieś trzy lata od remontu... Swoją drogą, bambus to trawa, zdecydowanie wolę drewno na podłodze.

deccoina

Ja też preferuję tradycyjne drewno, sprawdzone przez lata w dużo gorszych warunkach niż te, które obecnie panują w naszych domach/mieszkaniach.

ModnyDom

Podłogi bambusowe są bardzo różne więc to zależy czego kto szuka.

jarekparkiet

Bardzo istotną wadą podłogi z bambusa jest jakość jej zabezpieczenia. W zasadzie po montażu takiej podłogi powinniśmy ja jeszcze raz polakierować. I tu pojawia się problem, ponieważ większość producentów lakierów nie da nam gwarancji na "szczepność" naniesionego lakieru z lakierem pokrywającym podłogę z bambusa. Jedynym znanym mi producentem, który gwarantuje takie rozwiązanie jest firma Loba, a konkretnie ich lakier 2K WS Duo. Oczywiście należy wykonać takie lakierowanie zgodnie z zaleceniami w/w firmy.

ModnyDom

Czemu po montażu powinno się jeszcze raz lakierować?

jarekparkiet

Ponieważ lakier, którym jest pokryta podłoga z bambusa jest słabej jakości/łatwo się rysuje.

Gumri

To może lepiej olejować taką podłogę ?

ModnyDom

No dobrze ale kupując wykończoną deskę chcesz ją montować bez cyklinowania i kolejnego lakierowania. Wydaje mi się, że to jakość lakieru zależy od producenta.

Marynarka

Więc jak poznać dobry gatunek oleju lub lakieru? Nie jestem chemikiem, nie jestem w stanie porównać składu chemicznego. Producenci mają atesty, światłoutwardzenia itp ale ja nie wiem, które jest lepsze. Droższe? Od czego zależy dobra jakość lakieru lub oleju do podłóg? Sprawdziłam na stronie http://osmo-polska.pl/ tam nie ma słowa o składzie chemicznym, tylko zgodność z normami DN.

deccoina
jarekparkiet napisał:

Ponieważ lakier, którym jest pokryta podłoga z bambusa jest słabej jakości/łatwo się rysuje.

Hmm... Niezależnie od producenta bambus zabezpieczony jest słabej jakości lakierem? Przecież właściwie co producent, to inny sposób wykończenia... Czy stoi za tym jakaś inna przyczyna związana z technologią produkcji podłóg bambusowych? Wiem, że bambus jako właściwie trawa potrzebuje czasu by osiągnąć odpowiednia twardość, a przy obecnym zapotrzebowaniu na ten materiał często ścina się go za wcześnie. Importerom ciężko jest kontrolować jakość sprowadzanego z rynku azjatyckiego surowca...

jarekparkiet

Tu nie chodzi tylko o podłogi z bambusa, ale o zdecydowaną większość podłóg lakierowanych fabrycznie. Podłogi te są lakierowane 6-7, według producenta, lakierem utwardzanym UV, podczas, gdy lakierując podłogę na budowie nakładamy wałkiem odpowiednią warstwę lakieru. Nie raz zdarzało mi się lakierować lub olejować podłogę fabrycznie wykończoną. Szczególnie w przypadku podłóg olejowanych regułą powinno być ich powtórne zabezpieczenie po montażu.

bareo

Właśnie dlatego powinno się stosować odpowiednie preparaty, które uchronią podłogę przed uszkodzeniami

BelMila

Czy to znaczy, że kupowanie gotowej podłogi w zasadzie mija się z celem? Czy też, nieznacznie skraca się czas montażu, bo kładzie się tylko jedną warstwę lakieru? No bo, jeżeli gotowa podłoga to fanaberia, to producenci robią nas w przysłowiową trąbkę?

Gumri

Osobiście uważam że jeżeli sami lakierujemy podłogę to zapewniamy jej dłuższą żywotność.

ModnyDom

Podłoga z fabrycznie nałożonym lakierem lub olejem jest trwalej zabezpieczona od ręcznie wykończonej bo ma więcej warstw chroniących i dokładniej są one rozłożone z odpowiednim czasem schnięcia itd

Gumri

Niedawno widziałem na stronie Barlinka informacje na temat konserwacji i odnowy podłogi

Odpowiedz w temacie

podłoga z bambusa

Edytuj wypowiedź

podłoga z bambusa

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja