Forum

Wykonawcy - Instalacje

Zlikwidowanie szamba

Posty: 26
karolina1980

Zastanawiam się nad likwidacją szamba i wybudowaniem przydomowej oczyszczalni ścieków. Czy ktoś wie co trzeba zrobić aby takie szambo zlikwidować? Opłaty za comiesięczny wywóz są naprawdę wysokie, dlatego myślę o innym rozwiązaniu. Czytałam wiele artykułów na temat wad i zalet przydomowych oczyszczalni ścieków np. http://www.artelis.pl/artykuly/58638/Wady-i-zalety-przydomowej-oczyszczalni-sciekow i jestem zdecydowana na wybudowanie. Niestety mieszkam w miejscowości, w której nie ma jeszcze zbiorczej sieci kanalizacyjnej. Czy ktoś ma taką przydomową oczyszczalnię i mógłby coś więcej o niej powiedzieć?

Posty: 63
anetkawilusz

My zdecydowaliśmy się na taką przydomową oczyszczalnię ścieków. Wcześniej mieliśmy zbiornik na szambo, jednak comiesięczne koszty wywozu były za wysokie. Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest bardzo dobra w użytkowaniu, ścieki są bezwonne, a wodę można ponownie użyć np. do podlewania kwiatów w ogrodzie. Jeżeli jesteś zdecydowana na budowę to możesz starać się o dofinansowanie z Urzędu Gminy, tutaj masz więcej informacji - http://www.publikuj.org/przydomowa_oczyszczalnia_sciekow_cena_i_dofinansowanie_34081.html. My staraliśmy się o dofinansowanie z Gminy i otrzymaliśmy 40% zwrotu kosztów budowy. Dobre i to :)

Posty: 181
charlotte1991

My w tym roku mamy zamiar zlikwidować szambo i zrobić oczyszczalnie. Znaleźliśmy na http://www.e-sklepoczyszczalnie.pl/ biologiczną w rozsądnej cenie i chcemy mieć ją jak najszybciej. Koszty wywozu szamba nas już dobijają.

Posty: 4
Jekan

Myślę, że to dobry pomysł. Jest to oszczędniejsze i zdrowsze dla środowiska. Tutaj mogą to nam zrobić - http://www.aquaclear24.pl/. Na początku geolog zrobi oględziny.

Posty: 70
Leniwa

Według mnie to bardzo dobry pomysł, czytalam że http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl/pl/ jest dobrym rozwiązaniem, my nad takim rozwiązaniem bedziemy zastanawiać się gdy nasza gmina zaoferuje dopłaty do tego typu rozwiązań, chociaż jak czytałam na internecie taka instalacja nie jest taka droga.

Posty: 133
Yeko

Ogólnie przydomowe oczyszczalnie to dobra sprawa, głównie dlatego, że po inwestycji ma się spokój raz na jakiś czas trzeba tylko niektóre elementy wymienić i to wszystko. Ogólnie http://www.aquaclear24.pl/ z podanych firm wydaje się być najbardziej sensownym rozwiązaniem. W każdym razie wszystko trzeba dokładnie przeanalizować pod konkretną inwestycję, bo to, że ktoś dał X za instalacje swojej oczyszczalni nie znaczy, że ktoś inny równiez tyle da. Dużo zmiennych jest, które najlepiej uwzględnić.

Posty: 90
syla5

Oczyszczalnie ścieków BIO-BEL z Ecol-Unicon są bardzo innowacyjne i przede wszystkim dobre. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie grozi nam żaden http://www.ecol-unicon.com. Takie oczyszczalnie są praktyczne i przede wszystkim niedrogie.

Posty: 9
jasio112

http://oczyszczalniesciekow.org to wspaniała sprawa ... i każdemu polecam :)

Posty: 7
grab556

Zawsze to lepsze rozwiązanie niż płacić za wywóz szamba. http://remonty-piaseczno.com/

Posty: 139
ogryzek3

Ja też czytałem ostatnio o tych http://www.eko-house.info. To swietne rozwiązania Teraz coraz wiecej osob decyduje sie na zlikwidowanie szamba i postawienie u siebie własnie takiej oczyszczalni.

Posty: 224
green_girl

Również jestem zwolenniczką takiego rozwiązania. U rodziców długie lata było szambo, ale w końcu udało się ich namówić na przydomową oczyszczalnię. Z tego co wiem, to nie ma z nią żadnych problemów, dzięki biopreparatom http://www.bioires.pl/Biopreparaty-do-oczyszczalni-bakterie-do-szamba-bakterie-do-oczyszczalni nie mają także problemów z przykrymi zapachami na zewnątrz.

Posty: 142
olivia25

Moim zdaniem zlikwidowanie szamba jest dobrym posunięciem, o ile jego wybudowanie jest tańsze niż przydomowej oczyszczalni ścieków to późniejsza eksploatacja to o wiele większy koszt. W stosunku rocznym nawet ponad tysiąc złotych, a może nawet więcej. Teraz pewnie potrzebujesz wiele informacji na ten temat to ja jeszcze dodam coś od siebie: http://ekopan.tumblr.com/ Im więcej info., tym lepiej, szczególnie w tej kwestii :)

Posty: 249
DianaP

To że zdecydowałeś się na likwidację szambo to już jest duży krok do przodu. Ale wydaje mi się że teraz musisz zdecydowac się na biologiczną oczyszczalnie ścieków. To teraz najkorzystniejsze rozwiazanie. Słyszałam ze ta firma http://www.aquaclear24.pl/ oferuje właśnie takie oczyszczalnie. Popatrz sobie na to od strony ekologicznej.

Posty: 1
teofillonka

Jeśli rezygnujesz z szamba to polecam taką oczyszczalnie http://primeko.pl/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow/przydomowa-oczyszczalnia-fluoidalna/ sam mam taką zamontowaną i jestem naprawdę zadowolony z jej użytkowania. Mam ją już od 4 lat ;) 

Posty: 213
dorotaW

Jeśli chodzi o oczyszczalnie przydomowe to my jesteśmy bardzo zadowoleni z biologicznej oczyszczalni. Mamy model EKO-BIO 4000 i świetnie się u nas sprawdza. Tu macie wszystkie informacje na ten temat https://oczyszczalnia.net/oczyszczalnie-biologiczne/ Dodam, że firma udziela na ten produkt aż 10 letniej gwarancji, także o czymś to świadczy. Oczyszczalnia biologiczna jest super, działa praktycznie bezobsługowo. Cała zabawa to wsypanie do muszli klozetowej co 2 tygodnie dawki preparatu bakteryjnego a raz na 9 miesięcy zorganizowanie usunięcia nieczystości. To duża oszczędność czasu i wydatków, z szambem jest o wiele więcej zachodu. Także według mnie nie ma lepszego wyboru niż oczyszczalnia.

Odpowiedz w temacie

Zlikwidowanie szamba

Edytuj wypowiedź

Zlikwidowanie szamba

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.