Forum

Wyposażenie - Sofy

Co zrobić jak zamówiona sofa nie jest taka jak zamawialiśmy?..

kryska

Czesć Zamówiłam ostatnio sofę .. dobrałam kolor obicia.. kolory drewna.. a kiedy przyjechałam po sofę znacząco różniła się od tej co zamówiłam.. Oczywiście powiedziałam, że to nie to co chciałam ale sprzedawca upierał się, że to musi być to.. miałam mozliwość reklamacji i kolejnego czakania miesiąc aż zostanie podjęta decyzja.. która może brzmić, że to jest to co zamówiłam choć nie jest! Sofę zabrałam bo nie chciałam czekać kolejny miesiąc.. A co na przyszłość? gdybym miała taka sytuację?

Ekspert
koala123

Hej To po co odbierałaś towar, którego nie chcialaś? :tongue: Na przyszłość jak się uprzesz, to możesz spisać pisemną umowę odnośnie parametrów zamawianego sprzętu (możesz nawet napisać ręcznie taki papierek i niech sprzedawca go podpisze)

Miood

Apropo's sof to przeglądałem ostatnio stronę sofa.com. Piękne mebelki. Mam nadzieje, że kiedyś będę mógł sobie pozwolić na taką typu "Generous Venus". Niestety ceny są typowo angielskie.

dzovanka

polecam super sofy, wygodne i w sensownych cenach

justysia623

WITAM MIALAM PODOBNA SYTUACJE ZAMAWIAJAC SOFE DO POKOJU CORKI WYBRALAM KOLOR CZERWONY Z DODATKIEM ZOLTYCH PODUSZEK,A PANOWIE POD KLATKE GDZIE KAZALI MI WYJSC PO TOWAR DOSTARCZYLI MI KOLOR BORDO UPIERAJAC SIE PRZY TYM ZE TO JEST WLASNIE TAKI CZERWONY,NIESTETY NIE DALAM SIE NABRAC I SOFY NIE ODEBRALAM.ZA 2 DNI DOWIEZLI MI TEN KOLOR CO CHCIALAM,DLATEGO DZIWIE CI SIE ZE IM ODPUSCILAS.TYM BARDZIEJ ZE W DZISIEJSZYCH CZASACH OBOWIAZUJE REGULA,,KLIJENT NASZ PAN,,

LYPA
Miood napisał:

Apropo's sof to przeglądałem ostatnio stronę sofa.com. Piękne mebelki. Mam nadzieje, że kiedyś będę mógł sobie pozwolić na taką typu "Generous Venus". Niestety ceny są typowo angielskie.

Ceny nie sa duze dla samych anglikow. Wejdz sobie na-> boconcept.com.pl , tam masz z kolei dunskie ceny, jak sie okazuj calkiem zblizone do tych z sofa.com, a transport bylby z Polski Co do glownego tematu jednak -> STANOWCZO REKLAMOWAć!!!! Ten chwyt reklamowy "Bierzesz to, czy nie?" jest chamski, a co najgorsze, skuteczny. Sprzedawca wie, ze persepektywa czekania przez kolejne miesiace przeraza klienta, dlatego bez pardonu uzywa tego jako argumentu sprzedazowego --> on MA OBOWIAZEK Ci to dostarczyc i to w TERMINIE. Z doswiadczenia wiem, ze robienie wielkiej bury jest skuteczne. Trzeba takiemu delikwentowi porzadnie zmyc glowe, najlepiej przy swiadkach, drzec sie i nie pozwolic dojsc do glosu, a na koniec zastraszyc reklamacja i anty-reklama, czyli rozpowiadaniem o niekompetencji firmy. NIE OZNA ODPUSCIC! Trzymam kciuki!

tasmania

Witam, to ciekawe co napisałaś. Faktem jest,że jesli wybieramy coś z próbnika, a potem widzimy to na wiekszej powierzchni / myślę o obiciu/, to może nam się ywdawać, że jest to zupełnie nie to samo . Pytanie czy widziałaś tą tkaninę , skórę w świetle dziennym i sztucznym ? Czy tylko w jednym oświetlenu?

LEZKA

reklamacja zdeycowanie

dantosch

Jesli towar rozni sie od tego, ktory zamawialas, masz prawo nie odbierac go. Mialam az trzy sytuacje, kiedy przywozono mi , zamowione w katalogu, dywany. Trzy razy ich nie odebralam, bo nie spelnialy wymagan podanych w katalogu /albo za cienki, albo kolor inny/ Nie przyjelam i nie bylam pienieznie obciazona. W tej chwili na rynku mamy olbrzymi wybor artykulow i nikt nie ma prawa wmowic ci czegos, co ci sie nie podoba.

adrianek3

prowadzę sprzedaż mebli w internecie, próbniki wysyłam poczta do klientów gdyż zdjęcia w necie nie odzwierciedlają koloru tkanin, i jeszcze nie miałem żadnych reklamacji, oczywiście tkaniny z próbnika różnią się od tych na meblu i tak jest zawsze, jednak jest to zmiana odcienia o ton może 1,5 tonu ale zachowany jest kolor macierzysty taki jak na próbniku. W salonie meblowym gdy oglądamy mebel na ekspozycji gdzie jest perfekcyjnie oświetlony białym światłem nie domowym(żółtym) materiał wygląda przepięknie a w domu może się okazać że zamiast białej kanapy mamy kolor ekry. jeżeli zwracacie mocno uwagę na kolor kanapy należy próbnik obejrzeć w świetle dziennym i przy oświetleniu domowym. Pamiętajcie każdy towar można zareklamować jednak zawsze trzeba mieć potwierdzenie od sprzedawcy umowy zamówienia w której jest zawarty przedmiot zamówienia wraz ze sprecyzowaną nazwą tkaniny i koloru stopek a nawet wymiarów mebla gdy zechcemy mieć mebel w domu pod wymiar. życzę udanych zakupów.

TKM

Zgadzam sie,jesli towar jaki zamówiłas jest zły lub wadliwy,albo w ogóle jesli to jest inna sofa to masz prawo go nie odebrac. Dlaczego sie podddałas i uległas?? Walcz o swoje.

IdealMeble

Również zajmujemy się sprzedażą mebli przez internet i próbniki wysyłamy pocztą. Namawiam moich klientów aby spokojnie wybrali odpowiadający im kolor, w przypadku skór informuję że ponieważ jest to produkt naturalny to kolor czy struktura mogą się różnić od tego na próbce ale to są nieznaczne rozbieżności w przypadku pluszu również zalecam oglądanie próbek w różnym świetle. Proszę również klienta aby napisał mi sam co zamawia (trochę przy tym pomagam) nazwę modelu, rozmiar, cenę, kolor tapicerki, nóżek itp. Taka informacja na piśmie (nie musi być bardzo oficjalna) jest zabezpieczeniem dla obu stron.

Yennefer

Najlepiej wytapicerować.

Sama planuję wytapicerować sofę na nowo. Doradzicie gdzie dostać tkaniny obiciowe? 

helana

Możesz zorientować się w salonie tapicerskim, jednak nie spodziewałabym się tam dużego wyboru materiałów. Pewnie da się je sprowadzić na zamówienie, ale będzie o wiele taniej jesli zajmiesz się tym sama:

https://www.mebletkaniny.pl/tkaniny-meblowe-cat-23

W tym sklepie znajdziesz bardzo duży wybór tkanin tapicerskich w róznych wzorach oraz fakturach. Polecam te welurowe, wbrew pozorom są bardzo proste jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości ( woda i inne ciecze nie wchłaniają się w nie oraz spływają).

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja