Forum

Wyposażenie - Zrób to sam

Eko trendy - meble z palet

LwieSerce
LwieSerce napisał:

Ciekawy pomysł, wykonanie mebli samemu daje niesamowite możliwości personalizacji. Mam tylko pytanie, czy do łączenia palet wystarczą zwykle http://www.elgo-sruby.pl/nity.html

Bartekon79

No meble z europalet są genialne, ale to fakt trzeba przyłożyć sie do detali by cieszyły oko i mogły być w mieszkaniu.

Miczel

Nam się wydawał to dobry szybki sposób na zrobienie taniej kanapy. I tak, tania może była bo mieliśmy dwa duże materace które wykorzystaliśmy, ale na przykład gąbka tapicerska czy obicie już było całkiem kosztowne. Natomiast o szybkości nie ma co marzyć, samo obrabianie palet, szlifowanie i malowanie zajęło nam dwa dni. A później okazało się, że są za duże i każdą jedną trzeba było przyciąć i zbić na nowo więc zabawa na całego. Nie mówię już nawet o robieniu poduszek i obicia.... Czy się opłacało? Jesli ktoś lubi majsterkować to tak, bo efekt jest świetny i mamy też dużo satysfakcji z tego projektu.

Boroczka

A skąd właściwie wziąc takie plaety? mam na myśli takie w dobrym stanie? czy ktoś w ogóle się orientuje jaki to jest koszt?:)

ZitoloPolska

Ceny palet wzrosły ze względu na duże zainteresowanie. Jeśli mamy znajomości to możemy dostać takie europalety za darmo, a jak znajomości nie mamy to nawet za 30 zł bądź więcej. Polecam Wam specjalistów, których znajdziecie na stronie www.zitolo.com/pl. Jest to platforma zrzeszająca miłośników handmade, którzy tworzą unikalne produkty. Obecnie wprowadzono dział 'Usługa", w którym można składać zamówienia na indywidualne produkty- również meble z europalet, czy skrzynek na owoce :)

bolinka

ale jak wybieracie materiały do robienia mebli, to najlepiej postawić na wyroby najlepszej jakości, kołki drewniane warto mieć od http://kolkidrewniane.pl/ jeżeli chodzi o palety to też bym stawiał na czołowych producentów

Szuchy

również uważam że meble z palet mają swój urok. Ja w tej chwili jestem na etapie zbierania materiałów. kupiłem już materace. Palety mam w pracy dostępne. W tej chwili leżą w suchym miejscu i czekają aż znajdę czas na montaż. Robię sobie narożnik. Widziałem na zdjęciach że ładnie to wygląda. A koszt zrobienia samemu jest o wiele niższy niż zakup takich mebli gotowych zrobionych przez kogoś. Dodatkowo lubię majsterkować i jak sam coś stworzę to się mega cieszę.

Hendzop

Ja się jaram tymi meblami, tyle że sami chcemy je zbudować. Obserwujemy firmę pakobud.com.pl bo oni właśnie mają palety i całkiem możliwe, że na wiosnę się za to zabierzemy.

Euro_Zakupy_pl

Podstawowe pytanie,czy aby na pewno takie meble wykonane z palet są solidne i można na nich polegać,bo ja osobiście obawiałabym się o ich jakość. Co o tym sądzicie? www.Euro-Zakupy.pl

Magdalena_155

Ja zobaczyłam meble z palet po raz pierwszy w internecie i tak strasznie mi się spodobały, że po prostu musiałam je mieć! :waii: Akurat zmienialiśmy mieszkanie i nie za bardzo było nas stać na nowe łóżko (a na używanym nie potrafiłabym spać, takie moje skrzywienie), więc namówiłam mojego chłopaka, żebyśmy zrobili sobie sami łóżko z palet. Znalazłam fajny poradnik jak je zrobić na blogu mieszko.my - wiecie, chcemy żeby to nam trochę posłużyło.

annakwiat
Magdalena_155 napisał:

Ja zobaczyłam meble z palet po raz pierwszy w internecie i tak strasznie mi się spodobały, że po prostu musiałam je mieć! :waii: Akurat zmienialiśmy mieszkanie i nie za bardzo było nas stać na nowe łóżko (a na używanym nie potrafiłabym spać, takie moje skrzywienie), więc namówiłam mojego chłopaka, żebyśmy zrobili sobie sami łóżko z palet. Znalazłam fajny poradnik jak je zrobić na blogu mieszko.my - wiecie, chcemy żeby to nam trochę posłużyło.

Też myślałam żeby zrobić sobie takie łóżko z palet samodzielnie ale obawiam się o trwałość i czy materac się nie poniszczy. Zrobił może ktoś coś takiego? Sprawdza się?

Tonik

Jeżeli całą paletę wyczyścisz,wygładzisz papierem ściernym nie masz co obawiać się o poniszczenie materaca.Od spodu możesz dać jakieś stopki kupione w sklepie meblowym.Do czyszczenia/szlifowania możesz użyć szlifierki kątowej z odpowiednią ściernicą.na koniec lakier / lakierobejca wg. gustu.

annakwiat

Dzięki za odpowiedź :)

kingpc

Świetne!!! Gratulacje!!! I właśnie o takie pomysły chodzi.

leszno1990

ostatnio całe patio takie sobei zrobiłam

szmeiq

Czym najlepiej zabezpieczyć takie meble? Wiaodmo, że na dowrze będą, więc wypada to zrobić czymś porządnym.

EdwardY

Szmeiq - Na przykład vidaronem. Oczyść dokładnie meble, odkurz i pomaluj. Zobaczysz jaki fajny efekt będzie.

MariaWolek

Bardzo fajnie to wygląda, strasznie podobają mi się łóżka z palet, są takie proste i i minimalistyczne. Zastanawiam się nad wykonaniem mebli na balkon i położenie np poduszek żeby było wygodnie. Ktoś z was próbował takiego rozwiązania? Jak palety wytrzymują różne temperatury i zmiany pogodowe?

KrolRemontu

Ogólnie pomysł z wykorzystaniem palet jest bardzo dobry, coraz więcej takich mebli się widuje, ale warto się zastanowić czy same palety wystarczą. Myślę, że dobrze byłoby je wzbogacić o inne elementy drewniane - paleta jako motyw przewodni, uzupełniona drewnem. Bazując na elementach montażowych z eArmet i dobrej jakości drewnie można by stworzyć coś naprawdę godnego uwagi. Tylko że jest to zajęcie typowo dla pasjonatów, którzy mają czas i chęci. No i "dryg" do samodzielnego majsterkowania.

martike
szmeiq napisał:

Czym najlepiej zabezpieczyć takie meble? Wiaodmo, że na dowrze będą, więc wypada to zrobić czymś porządnym.

Znaczy, oczyść papierem ściernym ruchami wzdłuż słojów, a potem użyj bejcy Vidaron, jak kolega podpowiedział.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja