Forum

Wyposażenie - Dekoracje

najciekawsze galerie deccori

sana12

Witajcie dziewczyny Przeglądając dziesiątki galerii i włócząc się po Waszych domach w poszukiwaniu inspiracji jak i czystej ciekawości wpadłam na pewien pomysł. Stwórzmy listę najlepszych, najciekawszych pokoi lub domów, mieszkań w zależności od stopnia urządzenia i stwórzmy taką galerię lub grupę galerii z różnych stylów z których można by było brać przykład, cieszyć oko czy czerpać wenę. Oczywiście ideałem by było gdyby takie galerie były umieszczane na widoku - taka wizytówka deccorii. Szkoda by pewne miejsca przepadły w otchłani tysiąca innych galerii. Co o tym myślicie?? Zrobię rzucić na kilka takich i same zobaczycie że jest coś na rzeczy http://deccoria.pl/galeria,id,61686,1,mieszkanie-z-napisami.html http://deccoria.pl/galeria,id,55205,1,przedpokoj.html http://deccoria.pl/galeria,id,53383,1,nefrytowy-salon-.html http://deccoria.pl/galeria,id,50581,1,moje-mieszkanko.html http://deccoria.pl/galeria,id,41040,1,matamorfoza.html http://deccoria.pl/galeria,id,54107,1,moje-mieszkanie.html http://deccoria.pl/galeria,id,54107,1,moje-mieszkanie.html http://deccoria.pl/galeria,id,54107,1,moje-mieszkanie.html http://deccoria.pl/galeria,id,59646,1,wnetrza-w-moim-ogrodzie-galeria-obiadowo-podwieczorkowa.html http://deccoria.pl/galeria/foto,id,57897,722225,1,na-poddaszu.html http://deccoria.pl/galeria,id,53806,1,niesmialo-sie-chwale.html http://deccoria.pl/galeria,id,61666,1,pokoj-wojtka.html A ile jest galerii, które mam w pamięci a nie mogę znaleźć! A jakie są fantastyczne pokoje dla dzieci! Mamy przecież tutaj nieprawdopodobne metamorfozy choćby Majeczki 491980, wspaniałe poddasza, kuchnie, łazienki! Wystarczy to jakoś sensownie zebrać i razem zestawić by nie pozwolić odpłynąć w niepamięć i zagubienie. I nie trzeba się karmić wklejkami z Internetu naruszając prawa autorskie (brutalnie mówiąc kradnąc) kiedy całkiem legalnie można wypromować nasze polskie baby deccoriańskie o gustach i wysmakowaniu dorównującym najlepszym z najlepszych. Co o tym myślicie? Nie ukrywam, że ideałem by była pomoc architekta wnętrz i przychylne oko samego portalu. Może by stworzyć TOP LISTĘ (galerię). Dziewczyny rzucajcie pomysłami.

hally

Hmmm..myslę że to fantastyczny pomysł...taka Top lista...tylko jak to zrobic bo jest tyle wnętrz które mnie się osobiście podobają a każde jest w innym stylu....jedne są bardziej tradycyjne, inne nowoczensne, jedne mają przesyd dekoracji inne bardzo skromne..ale podobają mi się w jednakowy sposób..i myslę że wiele z nas tak ma...

Margi_75

uważam że ile ludzi tyle gustów i takie tzw top 10 czy 15 to niewypał by był...lepszym rozwiązaniem byłaby zakładka dla nas użytkowników typu "Moje Ulubione" w której każdy wedle gustu wkładał by sobie galerie które akurat jemu się podobają i go inspirują....było by bardziej indywidualnie....

kimibe

no to mamy coś podobnego, przeciez zamiast "moje ulubione" mamy opcję - dodaj do obserwowanych :) i wtedy zapamiętujemy dana osobę, a przy okazji jestesmy na bieżaco z jej zmianami i nowościami dekoratorskimi! :)

dominika1707

hahahahaha ale wymyśliłyście hahahahhahaa , założę się, że takich galerii byłoby góra 5

Abiczek

Moze podzielic te wnetrza ze wzgledu na styl w jakim sa urzadzone? Np 1)"kuchnie" i tu ......(rozne stylepo kolei), 2) pokoj dziecka ..... itd.

sana12

myślę że więcej niż 5, widuję pokoje zaaranżowane naprawdę ze smakiem. I nadal sądzę, że powinno być to pod przewodnictwem projektanta wnętrz. Ja nawet koło takiego projektanta nie stałam więc mogę tylko wskazywać co mi się podoba :))) Chodzi też o promocję bab deccoriańskich i dobre przykłady jak urządzić wnętrze.

nowa_A

Ahoj wszystkim :-) Nawiązując do wypowiedzi Kimibe pozwolę sobie na początek zauważyć, że Obserwowane galerie to nie do końca to samo co Ulubione rozwiązania, które proponuje Margo. Posłużę się przykładem: na Allegro mam grupę obserwowanych (ulubionych) sprzedających; o ich nowych aukcjach jestem powiadamiana, ale rzeczy, które mam chęć od nich kupić gromadzę sobie , pojedynczo(!), w całkiem osobnej przecież zakładce, w której mam również przedmioty pochodzące od sprzedawców , którzy nie są ulubionymi i których nie obserwuję. Oznacza to, że propzycja Sany i odpowiedź Margo to dla mnie dwie różne rzeczy. Obie mi się podobają ale z różnych powodów. Najpierw więc o tym, że wg. mnie Margo ma świetny pomysł i ja jestem za :-)))) . Zakładka "Moje Ulubione" byłaby baaaaaardzo wygodnym dla mnie narzędziem do szybkiego odnalezienia wnętrz z jakichś względów dla mnie wyjątkowych. W razie jej utworzenia bardziej chciałabym jednak mieć możliwość kolekcjonowania w niej raczej poszczególnych zdjęć niż całych galerii bo te, jak słusznie zauważyła Kimibe, mogę dodać sobie do grupy Obserwowanych (analogicznej dla mnie do grupy ulubionych sprzedawców na Allegro). Zakładka proponowana przez Sanę byłaby dla mnie czymś mniej osobistym, raczej głosem większości , z którym przecież nie każdy zgadzać się musi , chociaż dobrze byłoby wiedzieć co w trawie piszczy :-). Na jej podstawie mogłybyśmy nie tylko podpatrywać piękne rozwiązania ale też dyskutować za dwadzieścia lat o zmianach jakie zaszły we wnętrzarskiej modzie i z rozczuleniem dziwić się pomysłom na jakie potrafiłyśmy wpaść (popatrzcie na jubileuszowe wydanie Czterech Kątów chociażby :-)))) . Dla mnie, osoby absolutnie niegustującej w panującej obecnie modzie na totalną biel czy w stylu schabby, taka zakładka ma w tej chwili nieco mniejsze znaczenie co nie znaczy, że nie potrafię docenić jej zalet. Nie policzę tych nieraz całkiem drobnych szczegółów odnalezionych we wnętrzach, które w całości niezbyt mnie zachwycały. Faktem jest, że podobne informacje znalazłybyśmy i w czasopismach ale tam nie jest tak miło i nie możemy raczej dopytać o szczegóły :-). Wnioskuję zatem , niech powstanie Ranking oraz przeznaczona dla każdego, osobista zakładka z Ulubionymi zdjęciami :-)

sana12

nowa_A myślę że to było by najfajniejsze rozwiązanie. Ostatnio znajomym chciałam pokazać fajny pokój dla dziecka na deccorii ale zanim go znalazłam wszyscy padli z nudów. Gdy znajdę coś szczególnie ciekawego to na szybcika kopiuję zdjęcie żeby mi nie uciekło ale potem nie mogę je nigdzie wkleić bo to naruszenie praw autorskich a szukanie właściciela to jak tej przysłowiowej igły w stogu siana. A tak miałabym zakładkę ulubione i hop siup wszystko pod rękom.

zaba67

...Tak! "Moje ulubione" to świetny pomysł, chociaż ja traktuję "oceniane" jako zbiór właśnie takich, które mnie się spodobały...

Margi_75

Żabciu faktycznie...ja oceniam tylko to co mi się podoba choćby w jakimś stopniu i tu zawsze znajdę coś co mnie zainteresowało...a co do tego czy miał by stać na czele owej play listy projektant to mam spore wątpliwości...bo sporo tu projektantów a większość do mnie nie trafia i nie chciała bym by oni decydowali o tym co warto a co nie umieścić w topowej liście....dla mnie guru w tej kwestii jest bardziej nasza marzii czy Elle czy Margo ...i wiele innych dziewczyn które mają piękniejsze domy niż niejedno "dzieło" tu spod ręki projektanta....

summertime

Mysle ze podobnie jak na Flickr i innych portalach, powinna byc opcja dodawania sobie fotek do "ulubionych", i kazdy z nas powinien byc wstanie widziesc te ulubione fotki ze swojego profila. Dobra bylaby tez opcja aby obserwowac ulubione fotki innych uzytkownikow. Wiem ze niektorzy lubia miec takie opcje prywatne, ale widzac co dodaja moi "ulubieni" uzytkownicy pomaga mi znalezc inne ladne galerie. Oczywiscie chcialabym widziec tez mozliwosc sortowania zdjec wedlug kategori, np w kategori Kuchnia, albo kategoria styl, chcialabym sortowac wedlug najwyzszej oceny lub najwiekszej ogladalnosci lub zdjecia dodane do ulubionych przez najwieksza liczne uzytkownikow. Dodatkowo moglby byc opcja sortowania wedlug jakies algorytmu, specyficznie: ulubione x ocena. Ostatnio probowalam sortowac to sortowanie ktore teraz jest absolutnie nie mialo zadnego sensu. Ciagle mi sie wlaczalo to samo, szczegolnie jak szlam do drugiej strony. Zreszta najczesciej ogladani uzytkownicy i najczesciej ogladane galerie nie mowi mi tak duzo jak ulubione galerie lub galerie z najwyzsza ocena dana przez uzytkownikow. Aha chcialam dodac ze zauwazylam ze kiedy sie dodaje zdjecia to w jednej galeri /folderze mozna dodac zdjecia tylko do jednej kategori, np kuchnia. Chcilabym byc wstanie dodawac kategorie do kazdego zdjecia osobno, a nie do calej galeri na raz. Byc moze juz to zostalo zrobione. Chodzi o to ze niektorzy maja jedna galerie na cale mieszkanie wiec szukajac zdjecia np sypialni, najprawdopodobniej zdjec takiej osoby nie bedzie mozna znalezc.

sana12

Już wywalczyłyśmy zakładkę inne. Tak jak można było przypuszczać jest martwa bo nie ma do niej wglądu na pierwszej stronie. Zaglądam tam sporadycznie jak sobie przypomnę. Czyli coś jest a jednak nieużyteczne. Szkoda. Bo galeria dla Leny mogła by znaleść tam swoje miejsce i być widoczna dla wszystkich od razu. A tak sytuacja się nie zmieniła. Też podoba mi się pomysł stworzenia przestrzeni gdzie mogłabym dodać swoje ulubione galerie, które są dla mnie inspiracją.

makum

Jestem zdecydowanie za zakładką "Moje ulubione". Chociaż uważam, że wystarczy galerię ocenić i już się ją potem w swoim profilu w zakładce "oceniane" znajdzie. Stworzenie rankingu uważam za krzywdzące. Pozostawiając na boku kwestię zróżnicowanego gustu członków deccorii, szansę na wyróżnienie będą miały przeważnie realizacje tych o zasobniejszych portfelach. Tych, których stać na kompleksowe remonty, aranżacje, konsekwentny dobór mebli i detali aby stworzyć spójne stylowo wnętrze. Wystarczy stres i nutka żalu przy oglądaniu nieosiągalnych marzeń w galeriach. Przy punktowaniu i wyścigu na piedestał to uczucie wzrośnie.

Margi_75

cieszę się że mój pomysł z zakładką "Moje Ulubione" przypadł do gustu....może coś redakcja zrobi w tym kierunku ??? każdy wedle własnego gustu kreował by sobie TOP Listę na swoje potrzeby :))

larucandela

Ja polecam wystroić na pokaz mieszkanko w świecach wodnych i dodać zdjęcia do galerii - pomysł fajny ale trzeba stworzyć nastrój. Polecam obejrzeć czym w ogóle są świece wodne - wiem że każdy zdefiniuje po swojemu własny wystrój. Poniżej załączam informację: Szukasz pomysłu na wyjątkową i oryginalną dekorację ?? Sprawdź Świece Wodne! Prócz unikalności kompozycji, zaletami Świecy Wodnej są m.in.: 1. Świece są bezwonne i bezdymne (w przeciwieństwie do klasycznych świec parafinowych); 2. Krótki czas przygotowania własnej, wyjątkowej kompozycji; 3. Możliwość łatwego i taniego skomponowania świecy zapachowej (dowolność zapachu i jego intensywności); 4. Jeden zestaw pozwala na skomponowanie aż 62 świec; 5. Jedna przygotowana świeca może się palić ciągłym ogniem przez ponad 40 godzin; 6. Przy użyciu zestawu Świece Wodne można skomponować najtańszy z możliwych zniczy (choć mogą to być także wyjątkowe znicze z dekoracją oraz zapachowe); 7. Świece Wodne są ekologiczne i wyjątkowo bezpieczne (nieporównywalnie do klasycznych świec parafinowych); Nasze świece z powodzeniem sprawdzają się zarówno w restauracjach, hotelach, jako wystrój sal weselnych (w tym innych uroczystości) jak i w domowym zaciszu oraz jako wyjątkowy element placówek typu SPA&WELLNESS. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.. Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie znajdą Państwo więcej informacji nt. oferowanego przez nas produktu. Zachęcamy przede wszystkim do odwiedzenia naszej przykładowej galerii oraz profilów na: 1. Facebook: www.facebook.com/larucandela 2. YouTube: www.youtube.com/user/larucandela 3. Twitter: www.twitter.com/la_ru_candela jak również do naszego sklepu internetowego: www.swiecewodne.otwarte24.pl Pozostając z poważaniem, Zespół LA RU CANDELA S.C. info@larucandela.pl www.larucandela.pl

martini000

Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby? Lubisz niebanalny styl? A może chcesz się wyróżniać z szarego tłumu? Jeśli tak,to WYROBY CLIMATIC-ART SĄ WŁASNIE DLA CIEBIE ! ! ! www.climatic-art.pl Zajmujemy się wyrobem biżuterii i rękodzieła. Nasze produkty cechuje najwyższa jakość, precyzja wykonania. Nawiązujemy także współpracę z innymi twórczymi i kreatywnymi osobami, które mają do zaoferowania oryginale i wyjątkowe produkty. Nasze wyroby są WYJĄTKOWE I ORYGINALNE. Z myślą o swoich klientach jesteśmy w stanie zrealizować indywidualne zamówienia.

zetka73

A ja mam pytanie dotyczące praw autorskich do zdjęć - na deccorii jest cała masa galerii zapełnionych zdjęciami z różnych miejsc w sieci oczywiście nie podającymi miejsca pochodzenia czy autora - jak to się ma do tych praw ?

kapi5

Po umieszczeniu tutaj treści i zdjęć stają się one własnością właściciela forum/serwisu

sana12

Już kiedyś był na portalu roztrząsany problem praw autorskich do zdjęć (tych kradzionych). Część osób podaje źródło pochodzenia zdjęć. Co do naszych zdjęć do których posiadamy prawa autorskie to w regulaminie p.2 jest napisane: "Ze względu na charakter części społecznościowej Serwisu, INTERIA.PL zastrzega sobie prawo do promowania (bez uszczerbku dla uprawnień prawno autorskich Użytkowników) Treści Użytkowników (w postaci fragmentów lub miniaturek) publikowanych przez nich na Wizytówkach w szczególności dotyczy to twórczości Użytkownika poprzez ich emisję z Wizytówki na łamach części redakcyjnej Serwisu, na co użytkownik wyraża zgodę." Wynika z tego że Interia nie przywłaszcza sobie praw autorskich do zdjęć a jedynie za naszą zgodą publikuje je np. na głównej stronie serwisu jako miniaturę. Inna sprawa to że taka miniatura naszego domu ląduje wśród innych miniatur o tzw. "dupie Maryny" tyle że w dosłownym tego znaczeniu. Pewnego razu znalazłam miniaturę swojego domu gdzieś pomiędzy informacją o viagrze, występach bez majtek i tym podobnych tematów bez których interia przestała funkcjonować. Mnie się to nie podoba i portal prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z tym tematem... no chyba że ta Maryna to już wszystkim oczy przesłoniła.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja