Forum

Wyposażenie - Dekoracje

Shabby Chic ? a dlaczego nie Vintage ??????????????

dominika1707

Szczerze mówiąc............ zaczyna mnie powoli męczyć ten "ślicznie uroczy styl " Shabby Chic, zwłaszcza, że żeby dodać meblom lat trzeba to umiejętnie zrobić, co wielu z nas niestety nie potrafi zrobić. Dlaczego tak naprawdę niszczymy piękno starych mebli, zamiast dostrzec ich wyjątkowość ? Dlaczego boimy się starych obdartych stołów, brzydkich stołków,zardzewiałych dodatków które w połączeniu z odpowiednim kolorem, oświetleniem i nowoczesnymi dodatkami mogą dodać naszemu wnętrzu niepowtarzalności ?????? Dlaczego zapanowała moda na kolor szary, bialy i ................ i na tym się kończy. Fenomenem jest to, że oglądamy i zachwycamy się takimi wnętrzami ale nie potrafimy ich tak naprawdę stworzyć we własnym otoczeniu. O co tak właściwie chodzi ?? Czy my Polacy mamy już to zakodowane w genach , że ma być ślicznie , pięknie i od linijki ?

malina33

fakt... za bardzo "uczesany"styl.. oddalabym duzo za babcina szafe, stare krzeslo( bez rdzy tezca sie boje, ale odrapane, obite-"zyte" nie mam i nie bede miec...niestety.Pokochajmy przedmioty z dusza

Margi_75

A CO TY SIĘ CIOTKA DOŚKA AŻ TAK TYM PODNIECASZ CO ??? JA TAM LUBIE UMALOWANE A CO ? I STARE LUBIE I UMALOWANE...JAK KTOŚ POTRAFI TO DOBRZE ZROBIĆ TO FAJNIE TO WYGLĄDA....A NIE MUSI POLOWAĆ NA OBDARTY STARY STÓŁ O ZAPACHU STĘCHLIZNY KTÓRY PLEŚNIAŁ 50 LAT W ZGNIŁEJ PIWNICY.... I JAK WIESZ KOCHANA LUBIĘ STARE MEBLE ALE NIE NP W WYDANIU CIEMNOBRĄZOWYM A NP. PODOBA MI SIĘ KSZTAŁT ITP TO ZDECYDOWANIE PRZEMALOWAŁA BYM NA BIAŁO...A ŻE LUBIĘ I SZARY I BIAŁY TO TRUDNO ;-))) TAKA MOJA "URODA" OD LAT ;-))) A WOLĘ JUŻ STYL SHABBY ANIŻELI OCZOJ...BNE POMARAŃCZE CZY WŚCIEKŁE ZIELENIE I KAŻDY KOLOR INNY W KAZDYM POMIESZCZENIU BO TAK POLSKIE DOMY WYGLĄDAJĄ...TYLE CIOTKA CHOĆ NA GG TO POGADAMY WIĘCEJ HIHIHI

dominika1707

Droga Martynko nowa i co , nie rozumiem stwierdzenia nie powinnaś :-) ? Ależ oczywiście , powinnaś. Ja zawsze uważałam, ze piękno przedmiotów jest zaklęte, gdzieś głęboko w ich wnętrzu. Shabby po prostu wychodzi mi już uszami. Bielone, pobielone, przecierane, pocierane, ............ boże ...... ( od razu przepraszam tu stare deccorianki, ale mam taki a nie inny charakter i nie umiem trzymać języka na wodzy, wybaczcie) . Ubolewam tylko, że jesteśmy 100 lat za murzynami, i rozkoszujemy się stylem ,który już dawno przeminął za granicą.

dominika1707

Ty mi tu Margie nie kadź. Ja usiłuje zrozumieć, dlaczego ludzie w naszym kraju kochają to wszystko od linijki i boją się lekkiej awangardy, która na zdjęciach się podoba

Margi_75

HM....NIE WIEM...MOŻE DLATEGO ŻE NA OWĄ AWANGARDĘ ICH NIE STAĆ ??? BO TO DROGIE JEST A TAK TANIO MOŻNA SOBIE CHOĆ NAMIASTKĘ CZEGOŚ PODOBNEGO ZROBIĆ CO NIE ??? PROSTY PRZYKŁAD JA I POSZUKIWANIE TANIEGO BIURKA ALE JAK TO OKREŚLASZ Z DUSZĄ...SAMA WIDZISZ ŻE CIĘŻKIE TO...........CZASEM TRZEBA ZNALEŹĆ JAKIŚ KOMPROMIS COŚ "POMIĘDZY" .........

dominika1707

I tu się kochana mylisz. BO wystarczy lekko ruszyć swoim mózgiem, by stworzyć sobie w domu coś niepowtarzalnego . Nie trzeba wydawać na to dużej kasy , wystarczy tylko otworzyć swój umysł

coquille

Hej Dziewczyny:) Odpowiedź jest prosta...Polacy jeszcze nie wyzwolili się z zachowań z czasów komunizmu.Mieszkania w tamtych czasach były niemal identyczne,prawdziwą sztuką było dostać wtedy meble,bądź wyposażenie odbiegające od normy branżowej.W dzisiejszych czasach,kiedy mebli,faktur,struktur i innych -ur,jest pod dostatkiem ludzie wciąż szukają ,,bezpiecznych' rozwiązań.Druga sprawa to finanse....żyjemy w Polsce,nie oszukujmy się...nie stać nas na urządzanie mieszkania wg.jakiegoś widzimisię,tylko kupujemy meble na lata,wiec znów muszą być ,,bezpieczne',bo a nóż widelec za rok zmienimy kolor ściany,więc będą musiały pasować.Po trzecie,projektanci mają bardzo ambitne projekty,chcą ludziom dać nowy pogląd na to jak może wyglądać ich mieszkanie,ale klienci i tak wybierają opcję,,bezpieczną',bo co powiedzą sąsiedzi widząc zagłówek zrobiony z palety,bądź półkę ze starej drabiny?No wyśmieją nas...Taka jest smutna prawda,zachwycamy się różnymi stylami,teraz mamy bum na shabby,skandynawię,minimalizm...ale nadal żyjemy w otoczeniu mebli z salonu BRW lub innego badziewia,nie mając odwagi wypierniczyć tego wszystkiego i stworzyć sobie mieszkania ciekawego,niesztampowego,z odwagą,z pomysłem,z nutką własnej osobowości...a dlaczego?Bo co powie rodzina,kiedy przyjdzie na święta?W Polsce nie żyjemy dla siebie...żyjemy dla zdania innych,a odskocznię od tego możemy tylko wyrazić ww komentarzach do kolejnej,powielanej z netu galerii przedstawiającej jakiś inny świat,na stworzenie którego nigdy nie starczy nam odwagi.I nie mówię tu tylko o stylu shabby czy skandynawskim,wiele z nas pieje w galeriach minimalistycznych,skromnych,nowoczesnych...tylko tych jest znacznie mniej,właśnie nie rozumiem zupełnie dlaczego?Ja mało tu teraz wchodzę,ale zauważyłam,że mało jest tu teraz galerii z mieszkań innych...nie mamy co pokazywać?No pewnie,że nie mamy,kiedy wszyscy się napatrzą na piękne wnętrza z netu...a potem głupie komentarze w stylu,,weź ,co za wiocha...'Pogódźmy się z tym,ze jesteśmy 50 lat za murzynami(nie ubliżając murzynom) i nie wiem,może nasze wnuki dopiero będą żyły w lepszej Polsce,pełnej ludzi odważnych a nie ,,bezpiecznych'...Wiem co mówię...mam styczność z ludźmi urządzającymi swoje gniazdka codziennie i widzę,że to nad czym się stoją i zachwycają zostaje na sklepie,a idzie do ich domu to co ,,bezpieczne i praktyczne'...kiedy to się zmieni?Nie wiem...buźka:))

sana12

Ja jestem obłędnie znudzona klonami białych wnętrz. Czekam na galerię "swojską" z domem pełnym życia, smaku i ciepła naturalnego drewna.

dominika1707

Sana ............. obiecuję , będziesz miała :-)) Coguile, zgadzam sie z Tobą w 100 % z tym co napisałaś. To przykre ale prawdziwe. Ludzie się boją , kupują rzeczy na lata , tylko ja osobiście nie widzę w tym sensu. Ciekawa jestem, czy zdają sobie sprawę ile to ich marne życie będzie trwało. Przykre jest tez to, że robią to tylko i wyłącznie na pokaz, bo.......... co ludzie powiedzą - jak dla mnie głupota. Co tu dużo pisać, sama to już pięknie ujęłaś. Chętnie posłuchałabym opinii innych deccorianek

coquille

tak jest Sana dobrze mówisz,dać Ci wódki:))

coquille

Dominika wiele osób się tu nie wypowie....ale i ja chętnie poczytam:))

dominika1707

Nie wypowie bo ................. ? wiesz dlaczego ? Bo się boi

coquille

Po prostu są ,,bezpieczni'....:))))

dominika1707

tylko pytanie co z tego mają. Robią coś dla kogoś kto ma silniejszy charakter od nich samych czy dla siebie ??? Nigdy tego nie zrozumiem

Margi_75

no to widzisz ciotka...ja jakoś swoim mózgiem w tym kierunku ruszyć nie mogę....może jestem za głupia.....

coquille

Wiesz co Dominika?Wydaje mi się,że po prostu spokój...i tak spokojnie sobie żyjemy w tym naszym kraju,nie wychylając się,nie drażniąc innych,idąc z prądem,mało jest ludzi którzy żyją tak jak sami chcą i przeważnie są to bogacze,bo im to i tak lata co inni o nich myślą,albo głupcy,bo im już tym bardziej lotto...

dominika1707

NIe wiem, może jest trochę prawdy w tym co mówisz... chociaż ...... Mi zawsze się wydawało, że trzeba mieć przede wszystkim trochę fantazji i znać wartość swojej osoby i to co najważniejsze...... mieć zwis na to co ludzie powiedzą. Osobiście taka jestem i powiem szczerze....lata mi czy ktoś coś mówi na mój temat czy nie. Robię to co lubię i to w czym dobrze się czuję. Ale...............powiem ci jedno. Mentalność polaków i przede wszystkim kobiet mnie zabija. Znasz takie powiedzenie ? Postaw się a zastaw się ?

Margi_75

ale nie każdy jest odważny jak Ty Dosisko.....niektórzy ludzie nie lubią się wyróżniać....;-)

Punius

Żyjemy w trudnych i szalonych czasach, nie ma się co dziwić, że chcemy być bezpieczni, a może raczej praktyczni!? Ja pierwszy raz byłam za granicą 20 lat temu, wtedy jako mała dziewczynka zachwycam się Francją czy Niemcami, bo tam było inaczej, wszystko smakowało i wyglądało inaczej. Chyba taka właśnie inność nas zachwyca, bo nie mamy tego u siebie czy w kraju czy w domu. Dlatego staramy się stwarzać taką namiastkę tych naszych marzeń u siebie. Ja uwielbiam biel, chociaż jako nastolatka przechodząca okres buntu ubierałam się na czarno. Może jestem głupia i bez gustu ale schabby chic ciągle mi się podoba, a o gustach nie powinno się dyskutować. Gdyby każdy z nas kochał się w swojskich chatach to i ten styl przejadłby się w końcu, czyż nie?! Może niedługo coś innego nas zachwyci, a biel i szarość odejdzie w zapomnienie...

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja