Forum

Wyposażenie - Dekoracje

Shabby Chic ? a dlaczego nie Vintage ??????????????

alys

A Ja nie idę za modą:) lubię shabby chic i vintage. Shabby daje wiele mozliwości w dekorowaniu przedmiotów i mebli, nie mówię o antykach, tylko o meblach na które stać zwykłego zjadacza chleba:), ktoś kto nie zarabia dużo, ma rodzinę ( mam na myśli dzieci) może sobie na to pozwolić, u mnie w otoczeniu również nie mam nikogo kto by miał cokolwiek z tym stylem, raczej to są tradycyjne domy, zresztą pisały o tym dziewczyny, to tylko tutaj skumulowało sie, tu na deccorii, dla mnie ten styl to kwintesencja kobiecości. Kolorystyką są jasne pastele, rozbielone i pożółcone kolory, przełamane biele i szarości a w USA dopełnieniem tego stylu jest jasnoróżowy. Lubie również Vintage ale według mnie to chyba wyższa półka że tak powiem, bo pod ten styl trzeba mieć dobrą bazę : wprowadzając stare, stylowe meble w nowoczesne wnętrze, albo wnętrze stylizowane z historią łącząc z nowoczesnymi elementami. A z tym to różnie bywa, pokolenie naszych rodziców żyło w takich czasach że wyróżniać się nie należało i koniec, dlatego masówki tak dobrze się sprzedają i są akceptowalne, zmieni się to może za jedno dwa pokolenia jak dorośniemy mentalnie do tego...

mamadama

Jako zwolenniczka eklektyzmu we wnetrzu lubie i szabby chic i vintage a nawet tzw. junk style, a wszystko to z umiarem. nie moze byc zbyt slodko, rozowo, kwiatuszkowo, falbankowo..bo wszystko to czasami przytlacza i przeslania naprawde piekne okazy rzemiosla.. Mam ogromny szacunek do materialu, szczegolnie drewna, i przed ewentualnym malowaniem zastanawiam sie 10 razy, czy to bedzie na korzysc danego mebla... "pobielone" wcale nie znaczy, ze ciekawsze..:-)

dominika1707

Wiesz mamo damo, pięknie to ujęłaś. Pomalować jest łatwo.... gorzej powrócić do oryginału. Słuszna uwaga

plastikowa_biedronka

Shabby chic niby taki modny... Ale ostatnio szczęka mi opadła !! Byłam na rozmowie w sprawie pracy w salonie Home & You. Rozmawiamy sobie miło na temat urządzania wnętrz, Pani Kierownik sprawia wrażenie wszystko wiedzącej i podważającej modę. W pewnym momencie zaczęłam mówić o bieli, kwiatkach i innych słodkościach w stylu shabby a Pani Wszechwiedząca robi coraz bardziej niewyraźną minę. wkońcu pyta : a co to jest ten ...czik...? Taa... Pani Kierownik salonu z wyposażeniem wnętrz... Pozdrawiam Panią serdecznie! :) (a pracy i tak nie dostałam :D )

Dekoratorka99

Nie ma jak stare meble po babci! Powinniśmy tylko ją dobrze zakonserwować. Ja również nie lubię, jak zmieniane są kolory tych"zabytków". Zawsze podobała mi się http://3esdesign.pl/aranzacja_wnetrz/ w takim klasycznym stylu.

dominika1707

A tak i ja jestem zwolenniczką tego samego :-)))

Ago

Generalną zasadą urządzania wnętrza własnego domu powinna być ta, żeby się w nim dobrze czuć. A przecież nie każdy czuje się dobrze w tym samym co sąsiad, prawda? Lubię wnętrza w różnych stylach, ale nie w każdym chciałabym zamieszkać, bo nie w każdym czułabym się dobrze, mimo że doceniam styl, design, klimat wnętrza itd. Nie ma więc o co kruszyć kopii - jedni przemalują komodę na czerwono, inni na biało a jeszcze inni na srebrno w stylu glamour. Zegara po prababci za nic w świecie bym nie przemalowała, ale krzesło w jadani? Czemu nie? Jeśli dzięki temu będzie wyglądało lepiej, to do dzieła. Na szczęście solidna robota w drewnie ma to do siebie, że zawsze można zdrapać do żywego drewna, jak się zmieni koncepcja. Gdyby nie to, to zapewne większość uratowanych przeze mnie ze "szrotu meblowego" półeczek i foteli już dawno skończyłaby w czyimś piecu. A shabby to wbrew pozorom nie tylko białe i szare, bo wystarczy pooglądać sobie "zachodnie" czasopisma czy blogi, żeby zobaczyć meble w wersji np. brązowo-zielonej we wnętrzu w podobnej palecie barw. Jestem w stanie zrozumieć osoby, dla których jasne, spokojne wnętrza są cool. U nas sezon jesienno zimowy potrafi dokuczyć a w jasnym wnętrzu zawsze robi się trochę jakby jaśniej i przestronniej. Mody przychodzą i odchodzą. Kilka lat temu był szał na meble kolonialne :) Kto to jeszcze pamięta?

dominika1707

Tak tylko wiesz co jest istotne w tym wszystkim ? By nie zatracić smaku w tym co się robi , a łatwo jest przegiąć i stracić to do czego się dążyło. Ja nie jestem wrogiem stylów , nie jestem skierowana strikte w jedną stronę i wcale nie chce by wszyscy mieli identycznie ale jest jedno ale ........ róbmy to z głową i wyczuciem.

Janek85

Mi również początkowo styl Shabby Chic, vintage, czy prowansalski kojarzył się z tandetą i ogólnie rzecz biorąc kompletnie nie podobały mi się wnętrza tak wykonane. Z czasem(a może raczej z żoną) oglądając wiele różnych propozycji zarówno na stronach, jak i u znajomych, przekonałem się, że delikatne wstawki, elementy dekoracyjne w tym stylu wcale nie są tandetne, a pozwalają nadać charakter wnętrzu. Wciąż osobiście nie urządziłbym całego pokoju w tym stylu, ale bardzo podoba mi się takie wtrącanie do klasycznych elementów dekoracji stylu vintage czy shabby, te niewielkie rzeczy robią wielkie wrażenie. np. taki świąteczny lampion -> http://lovelypassion.pl/cat,3_Salon,product,479_Lampion_wiklinowy_z_gwiazdk%C4%85 niby nic wielkiego, ale pasuje praktycznie do każdego wnętrza a wydobywające się z niego ciepłe światło wspaniale podkreśla atmosferę.

dominika1707

Dobrze to ująłeś :-)) Niewielkie wstawki ! Z tym się zgodzę w 100 %

meblowanka

Hmm, mnie się podoba styl shabby chic, zauroczył mnie co prawda w innej gałęzi niż wnętrza, bo uwielbiam go w scrapbookingu, ale jak pooglądałam trochę wnętrz w tym stylu, to się zakochałam. Jasne, że w wielu przypadkach wygląda to kiczowato, bo są to jakieś nieudolne próby odtworzenia klimatu ze zdjęcia jakiegoś pomieszczenia, albo wręcz przeładowanie domu bielą i "plastikową starością", ale mnie w stylu shabby urzeka nuta romantyzmu, kobiecość, podobają mi się przemyślane dodatki, uzupełniające takie wnętrze: lniane, stemplowane poduchy, delikatna porcelana, różane motywy. Wszystko oczywiście z umiarem. Biel można przełamać chłodnym beżem, modną ostatnio miętą, odrobiną różu... ALE...nie urządziłabym w tym stylu całego domu, przypuszczam, że większość mężczyzn i część kobiet źle znosiłaby przebywanie w takim hmm specyficznym pomieszczeniu ;-) Jeden, typowo kobiecy gabinecik, by wystarczył :) Nie ma lepszego i gorszego stylu, jest tylko nieumiejętne stosowanie wskazówek i złe dobieranie poszczególnych elementów :P

jolka_slodka

Kochane... Bardzo miło czyta się wasze posty. Widać, że każda ma coś ciekawego do powiedzenia/napisania odnośnie dekoracji domu :) Osobiście od pewnego czasu zakochałam się w shabby chic - choć mój móż średnio to na początku tolerował :P Wiele inspiracji biorę z sieci. A wy? Ostatnio natrafiłam także na ciekawy sklep Finezo Lovely Home i od razu kupiłam ramkę na zdjęcie (nie mogłam się oprzeć :) ). Oto ona: http://www.finezo.pl/574-drewniana-ramka-na-zdj%C4%99cia-friends-home-deko.html Zastanawiam się jeszcze na takim metalowym świecznikiem, ale on już bardziej pod vintage podchodzi i nie wiem czy będzie mi pasował do wnętrza.... Ale jest cudny :) http://www.finezo.pl/583-%C5%9Bwiecznik-metalowy-czajnik-vintage.html

wwysocka

retro dzban emaliowany emalia olkisz: http://allegro.pl/dzbanek-duzy-rozowy-emalia-olkusz-najtaniej-w-wa-i3046382876.html i inne retro naczynia: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=26853612

dominika1707

NO to to ja rozumiem. To jest tradycja połączona z historią . To popieram !

Inspiracja92

Też mnie to właśnie zastanawia dlaczego nie? To chyba ma też związek z tendencjami w modzie - goólnie ostatnio dużo osób widze w pastelkach i ze słodkimi odadtkami. Wypisz wymaluj posiadaczki takiego właśnie pokoju. Niby ten styl zły nie jest, ale jak tktos to ujął dobrze, jest doprowadzony do przesady. A to już wygląda nieciekawie. Ja nie luię lukru zbyt wiele i nigdy się chyba do niego nie przekonam:D

maxiu69
dominika1707

I co na tym zdjęciu miałam zobaczyć ? Ten sekretarzyk ? Przepraszam, ale to kompletnie nie moja bajka :-)

AtelierPrzytulnyDom
sana12 napisał:

Ja jestem obłędnie znudzona klonami białych wnętrz. Czekam na galerię "swojską" z domem pełnym życia, smaku i ciepła naturalnego drewna.

Zapraszam więc do mojej galerii:)

Kornelia9999

Masę www.domowasfera.pl w stylu schaby chic widziałam w sklepie www.domowasfera.pl :grin::grin::grin:

claudia_zg

Dla mnie i shabby i vintage sa odpowiednie, chociaż jak tak sobie porównywałam meble i takie i takie jak byłam w salonie kare design w krakowie to jednak vintage bardziej mi leży ;) Chociaż te zdobienia shabby m isię podobają ;)

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja