Forum

Wyposażenie - Sofy

sofa-czyszczenie

asiorek

witajce:) moja ulubiona sofa w ecru materiałowym obiciu mocno się zniszczyła i przybrudziła. Podczas długiego remontu stala na strychu.Mimo przykrycia dostały się tam sadze i generalnie jest brudna.Próbowałam prawie wszystkich środków do czyszczenia i nic... Stoi więc chwilowo iprzykryta narzutami. Poradzcie, co zrobić...

jawor608019313

Mam bardzo dobry preparat do czyszczenia nawet starej skórzy zapraszam

lucia1960

Czy sofy z eko skóry dobre są w urzytku,czy lepiej poczekać i kupić skórę.Podobają mi sie sofy u Wajnerta .Napiszcie proszę swoje opinie.

altop

Sofę nie ze skóry polecam wyczyścić metodą ekstrakcyjną na mokro przy pomocy odkurzacza piorącego np. firmy Karcher. Odradzam ręczne czyszczenie we własnym zakresie środkami typu Vanish, Wezyr, proszek do prania, płyny do naczyń.

Nefertari

Sofy ze skóry i ekoskóry są świetne pod warunkiem, że nie mamy w domu psotnego kota, Rozdarcie materiału łatwiej naprawić...

TKM

Narzuta tylko wizualnie ukryje problem,natomiast moim zdaniem powinnas moze uzyc srodków do konserwacji skóry,próbowałas??

IdealMeble

ktoś już pisał o odkurzaczu piorącym, można też zamówić kogoś do czyszczenia tapicerki. Taka osoba dobierze odpowiednie środki lub stwierdzi że czyszczenie nie ma sensu.

udekorowana

Jeśli masz sofę z obiciem z materiału, to ja polecam jednak zamówić kogos kto Ci tą sofę wyczyści. Sama mam jasną sofę wypróbowałam już kilka środków do czyszczenia tapicerek i niestety nie czyszczą one bardzo dokładnie, dlatego sama mam zamiar zamówić sobie czyszczenie.

senny

Ja bym ją po prostu… odkurzył. Koniecznie wybierz tylko dobry odkurzacz, na przykład na http://www.megamedia.pl/odkurzacze- , który nie „wciągnie” Ci tkaniny. Wiem, też, że niektórzy próbują płynami do czyszczenia dywanów, ale to już zależy od obicia.

Smerfetka12

Bardzo fajny odkurzacz pojawił sie w tym roku na rynku. Nazywa się SEBO, do tej pory był znany na świecie teraz zawitał do nas:) Posiada mnóstwo akcesorii do czyszczenia szorstkiego dywanu, parkietów czy obić mebli...Jego główną zaletą jest brak wyrzutu powietrza, tzn. nie wydmuchuje brudu na zewnątrz. Dlatego warto go kupić:)

Nakla

Ok, a czy do każdego typu materiału się nadaje czy tylko do mebli tapicerowanych?

WikiMeble_pl

Tego typu odkurzacz nadaje się do każdego rodzaju mebli i sof,także do tapicerowanych,wiec nie ma żadnego problemu,wiem bo znajoma też ma i bardzo sobie chwali,wiec do czyszczenia w sam raz. www.WikiMeble.pl

pawlaczuk

ja uważam, że kanapy skórzane najlepiej czyścić preparatami specjalnie przygotowanymi do danej skóry. Czasami firmy produkujące meble mają specjalne preparaty do czyszczenia ich. Ja np. posiadam sofę gala collezione i zaopatrzyłam się też w specjalny preparat czyszczący, który posiada gala, konserwuję kanapę co pół roku i do dnia dzisiejszego zachowała swój nienaganny wygląd. Dlatego i wam proponuje zaopatrzyć się w specjalne preparaty czyszczące.

Marynarka

To prawda, z jasnymi meblami jest zawsze mnóstwo zachodu. Gładka, jasna tapicerka świetnie wygląda w sklepie, a po roku używania nadaje się tylko do prania. Też muszę w końcu poświęcić trochę czasu mojej jasnej sofie, bo wstyd przed ludźmi, którzy przychodzą i na niej siedzą. I tak sobie myślę, że może znajomy http://tapicer.warszawa.pl/ ma taką usługę mobilnej pralni w ofercie, to by mi odkomplikowało sprawę...

Selsey_pl

W ostateczności można dać też sofe do czyszczenia do dobrego tapicera,nie powinien mieć problemów aby usunąć plam. Tutaj przyznam rację,że jasne meble tapicerowane mogą sprawiać większą trudność jeżeli chodzi o ich pielęgnację na co dzień,zalecam aby przykrywać je po prostu narzutą dekoracyjną. www.Selsey.pl

magdalenka567

jak się chce tak naprawdę wyczyścić, odświeżyć, odnowić meble to polecam pralnię taką jak moja http://www.mokrarobota24.pl/ - żadne samodzielne czyszczenie nie równa się z profesjonalnym ;-)

magicznyzakatek

SKLEP INTERNETOWY www.magicznyzakatek.eu Magiczny Zakątek to wyjątkowe miejsce, w którym znajdziesz mnóstwo eleganckich dekoracji, stylowych dodatków do domu i ogrodu, oryginalnych prezentów i upominków na wiele okazji oraz niepowtarzalnych wianków i stroików wykonanych specjalnie dla Ciebie. W ofercie znajdują się m.in.: * latarnie, lampiony, świeczniki * patery, etażerki * ramki na zdjęcia * ceramika i szkoło * donice i osłonki * kufry, skrzynie, pudełka ozdobne * dekoracje żeliwne * ozdoby betonowe, kamienne * dekoracje drewniane * kule, wianki dekoracyjne * kwiaty sztuczne * ratan, wiklina, faszyna * susz egzotyczny * sztuczne kwiaty * rękodzieło * decoupage * stroiki, kompozycje * ozdoby świąteczne Zapraszamy!!! Znajdziecie nas również na facebook'u.

Hendzop

Zobacz, jakie środki czyszczące są na numatic-haerson.pl, bo tam oferują profesjonalne środki dla firm sprzątających. Lepszych nie znajdziesz.

malgos777

Ja też polecam Karchera. Mam granatową sofę, którą małe łapki nie raz potraktowały wieloma najróżniejszymi rzeczami. Próbowałam pianek, sprayów, preparatów do wody i mycia pianą... Efekt tego był taki, że wszystko się porozmazywało, porobiły się zacieki i wyglądało jeszcze gorzej niż na początku... Zadzwoniłam po Karchera, pan przyjechał, umył na mokro, ściągnął tą całą wodę, którą sofa wpiła. Schło jakieś 15 godzin po plamach nie było nawet śladu a łóżeczko wyglądało jak nowe. Te środki w sklepach to są max na małą plamkę.

Anita8

Kup środki do czyszczenia i konserwacji :)

Odpowiedz w temacie

sofa-czyszczenie

Edytuj wypowiedź

sofa-czyszczenie

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja