Forum

Wyposażenie - Oświetlenie

Więcej małych lampek, czy jedna solidna??

strippted

Jestem zwolennikiem lamp, dowodnej wielkości i kształtów. Sam posiadam w swoim pokoju 4 lampy + oświetlenie w gablocie. Uważam, że słabsze światło w większej ilości nadaje przyjemniejszą atmosfere ;)

Miood

Jeśli o mnie chodzi to zdecydowanie więcej mniejszych lampek. Przy ich odpowiednim dobraniu można stworzyć naprawdę ciepłą i klimatyczną atmosferę. P.s. Polecam artykuł "http://miood.pl/oswiecenie-czyli-tuzin-nietuzinkowych-lamp-i-lampek, w którym zestawione są najciekawsze propozycje.

ewaboni

Popieram Miood, większa ilośc małych lampek, całkiem niedawno miała ten sam problem posłuchałam rady i teraz jestem bardzo zadowolona.

kubak1988

Sam w pokoju i kuchni mam 15 lampek halogenowych (12x35w i 3x20W), do tego jedna lampa pod sufitem 60W i 4m węża świetlnego na konstrukcji pod sufitem. Nie masz żadnego ogólnego oświetlenia, tylko raczej punktowe, dekoracyjne. Światło jest naprawdę bardzo ciekawe, i mimo chłodnego wnętrza daje ciepłą atmosferę. Największą robotę robi sam wąż świetlny, to jest dopiero relaksująca atmosfera....

wielokropek

Zdecydowanie jak najwiecej lamp! I nie na suficie. Swiatlo sufitowe powoduje efekt poczekalni kolejowej...:-) Lampy rozlozone przemyslnie w ciekawych miejscach pokoju powoduja romantyczny nastroj. A przy tym sa bardzo praktyczne... Wiecej swiatla! :-)

tomik99

http://domswiatla.pl/DarmowyPoradnik.php znajdziesz w sklepie DomŚwiatła.pl. Może okazać się bardzo pomocny przy wyborze oświetlenia.

agunka

zgadzam się , większa ilość małych lampek nadaje cudowny klimat pomieszczeniom, pokoje czy kuchnia nabierają cieplejszego klimatu, no i jest przytulnie....

agunka
agunka napisał:

zgadzam się , większa ilość małych lampek nadaje cudowny klimat pomieszczeniom, pokoje czy kuchnia nabierają cieplejszego klimatu, no i jest przytulnie....

agunkaa

zastanawiam sie nad zakupem takiego oświetlenia, tylko nie wiem jeszcze jaki jest jego koszt...........mam nadzieje, że nie jest to jakaś porażająca suma.........:)

domswiatla

Im więcej źródeł światła w pomieszczeniu tym lepiej. Zawsze można zależnie od żądanego nastroju aranżacji lub wykonywanej czynności sterować ilością oświetlenia.

dox

im więcej źródeł światła tym lepiej...dlatego obok lampy wiszącej warto w pokoju postawić sobie lampę stojąca. polecam www.kafti.com, mają świetne abażury, które idealnie nadają się do lamp stojących...w sklepie "kafti" można znaleźć na serio designerskie i do tego niedrogie lampy.

Andia

Super rozwiązaniem jest kupienie lampy, która świeci w sufit, wtedy cały sufit świeci i światło delikatnie rozpływa się po całym pomieszczeniu. Klimat jest niesamowity! Bardzo ciekawa lampę znalazłam na stronie www.offstudio.com.pl w zakładce oferta/produkty Lampa oprócz tego, że siwieci w sufit to jeszcze ma powycinane kwieciste wzory, które świecą na rożne kolory! Romantycznie :)

szymczes

Osobiście uwielbiam światło skierowane od dołu na ściany, najlepiej kilka takich źródeł. W połączeniu z fajną roślinnością doniczkową ustawioną na podłodze można uzyskać piękne efekty świetlne. Wiem to z doświadczenia ponieważ pracuję w branży oświetleniowej ;)

michal0

Witam wszystkich potrzebuję pomocy, zakupiłem 4 lampy halogenowe oraz transformator, ale nie wiem jak je podłączyć?

zoria

W moim salonie jedna lampa nie wystarczy . Oprócz takiego dużego żyrandola (fabrykaform.pl/Kafti_lampa_alien_biala-p7380.html) mam jeszcze dwie lampy stojące. Dodatkowo bardzo często zapalam świece, bo wydaje mi się, że w tym pomieszczeniu jest ciągle ciemno. Poza tym, mam wrażenie, że światło powinno być ustawione pod odpowiednim kątem, a z jedna lampę tego nie zrobimy.

szymczes
zoria napisał:

W moim salonie jedna lampa nie wystarczy . Oprócz takiego dużego żyrandola (fabrykaform.pl/Kafti_lampa_alien_biala-p7380.html) mam jeszcze dwie lampy stojące. Dodatkowo bardzo często zapalam świece, bo wydaje mi się, że w tym pomieszczeniu jest ciągle ciemno. Poza tym, mam wrażenie, że światło powinno być ustawione pod odpowiednim kątem, a z jedna lampę tego nie zrobimy.

A jaki masz kolor ścian? Przeważnie gdy kolor jest ciemny to w pomieszczeniu trudniej uzyskać jaśniejsze światło.

billie

Też bardziej podoba mi się rozwiązanie więcej małych niż jedna duża. Zawsze można wyłączyć część lampek i zostawić włączonych tylko kilka i takie oświetlenie stworzy fajny klimat w pomieszczeniu. A jak chce się mieć więcej światła to można włączyć wszystkie i będzie efekt podobny do tego, co z jednej dużej lampy. Z kilkoma mniejszymi źródłami światła jest po prostu bardziej użytecznie i funkcjonalnie :)

tomek111

http://www.sklep-oswietleniowy.pl/ POLECAM POLECAM POLECAM

ktosik

ja mam takie w białym salonie:Zobacz zdjęcie: http://www.max-fliz.com.pl/images/morfeoshow/lampy_big_wh-6313/big/BigWhite-Square.jpg tylko dzięki tym małym lampkom salon stał się przytulny.

marinka

wow! ale lampy, a raczej powinnam powiedzieć lampioniki. To w ogóle daje światło. Tzn. da się przy tym czytać? Skąd takie wynalazłeś/aś, były robione na zamówienie?

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja