Forum

Wyposażenie - Zrób to sam

Wielofunkcyjna wiertarka

camembert

Poradźcie:) Szukam wielofunkcyjnej wiertarki do robót wszelkich. Chciałabym, żeby płynnie pracowała na metalu (ambitne plany - własnoręczne wykonanie regałów do spiżarni) i posłużyła jak najdłużej. Podoba mi się ta, ale cena trochę przeraża... da radę znaleźć podobną jakość taniej? A może w ogóle inna firma? Wybrałam Boscha, bo mam ich inne sprzęty, i nie zawodzą.

berbatow

Jeśli chodzi firmy to dobre rzeczy robi też Makita, choć niestety jakość kosztuje...

TomaszMalachowski

Mikita to klasa ale bosch tez moze byc lecz najlepiej brac z bosche z wysokich półek skoro ma byc do metalu. Ja mam sredniej klasy mlotowiarterke i ma problem ze zbrojeniami. Pozdrawiam Tomek www.dropofnature.pl

daknez

Wiertarka to jedno. A osprzęt do niej to drugie. Nawet do wysokiej klasy wiertarki potrzebne są dobra wiertła (diamenty etc).

LozkaWodne

Zgadzam sie ze wiertarka to jedno, a wiertła to drugie, warto zainwestować w nie i kupić komplet za ok. 50zł, może więcej. Do tego żeby wiertarka była wielofunkcyjna można dokupić specjalne "końcówki", polerkę, mieszadło itp. Jeśli będzie potrzebna do licznych robót domowych może warto zaopatrzyć sie w wiertaro-młot.

andziks

Przykład dobrej wiertarki - http://celma.com.pl/produkty/wiertarka-dwubiegowa-prcr-106ceo Uważajcie co kupujecie. Masa narzędzi powstaje w Chinach, więc z jakością jest tak sobie. A jeśli kupicie wiertarkę od polskiego producenta, to macie spokój na kilka lat. Mój brat tej samej wiertarki używa prowadząc firmę budowlaną...

natala22

Makita robi dobry sprzęt dla prof. dla domowych amatorów MAC ASTER z castoramy też daje rade. Najważniejsze są dobre wiertła bo to się najbardziej zużywa jakiekolwiek wiertła SDS GERMANY. dla internetowych fricków do obróbki filmików wideo polecam http://sony-vegas.cdd.com.pl/sony-vegas-pro/

andziks

Porządna wiertarka bez wydawania wielkich pieniędzy, sami zobaczcie - http://celma.com.pl/produkty/wiertarka-udarowa-dwubiegowa-prcz-1610ceo Lepszego sprzętu w takiej cenie nie znajdziecie, a Celma na tle wszystkich innych producentów wypada naprawdę pozytywnie.

martike

No Bosch to jest bardzo porządny sprzęt, plusem jego jest jeszcze taki, że w Polsce wiele serwisów po prostu zna się na tych wiertarkach, szlifierkach, z częściami zamiennymi nie powinno być problemu. Ale oczywiście to nie znaczy, że rozpadnie się po trzecim wierceniu, ogólnie wysokiej jakości są te wiertarki

andziks

Przedmówco - kiedyś na pewno tak, ale czy teraz również? To jednak już nie to samo. Przed zakupem Celmy nawet nie widziałem, że mamy jakąś znaną markę w branży narzędziowej w Polsce. Zresztą - to już kilka miesięcy, dużo prac wykonane, a nadal żadnych problemów nie ma - jednak to dobry sprzęt.

Vanpeter

Dokładnie, to że Chińskie, Tajwańskie czy jakieś inne to nie znaczy że zepsuje się przy pierwszym użyciu (zwłaszcza, że znane marki też produkują w Chinach i jakością jest zachowana). Wiadomo, zachowajmy też trochę rozsądku - za 2 dyszki nie kupimy wiertarki. Nie korzystałem, ale znajomy wyposażył się w narzędzia w Lidlu i mówił, że też kupił wiertarkę i sobie chwali. ______________ Jak przebiega http://www.bollhoff.pl/pl/pl/elementy-zlaczne/specjalne-elementy-zlaczne/tecnika-gwintowa/naprawa-gwintu-helicoil.php?

andziks

Mam wiertarkę Celmy, do zastosowań profesjonalnych, ale wykorzystujemy ją normalnie na przy klasycznych remontach. Akurat ta firma ma te narzędzia w dobrych cenach, na poważniejsze oceny przyjdzie czas po kilku latach. Jak na razie pierwszy większy remont przetrwała bez zawieszania.

MaciejW

Mam wiertarkę firmy Makita i sprawuje sie całkiem nieźle.

Weles

Wymieniliście 3 znane firmy: Makita, Bosch i Celma. Do tej listy dodałbym jeszcze kilka firm, ale dwie są absolutnie konieczne, bo znakomite wiertarki wielofuncyjne - DeWalt i Metabo.

charlotte1991

Mówisz, że Metabo to dobra firma? Mój maż chciałby nową wiertarkę, bo czeka nas remont w mieszkaniu i chce go robić sam. A ja pomyślałam, że kupię mu ją na urodziny. Znalazłam wiertarkę Metabo na http://www.narzednik.pl/ i zastanawiałam się czy będzie dobra. Nie znam się za bardzo na tym dlatego pytam:)

andziks

Celmy są bardzo dobre, tym bardziej przy bardziej wymagających remontach, są przeznaczone pod profesjonalne zastosowania. Jednak kupowanie najtańszych wiertarek, tych sprzedawanych w promocjach pod dyskontach nie jest najlepszym pomysłem.

mankell

Ja osobiście z wiertarek polecam najbardzoiej Erman. Solidne i wielofunkcyjne urządzenioe, korzysdtam z niego od kilku dobrych lat. Do taniego kupienia chociażby tutaj: http://www.e-maxmajster.pl/glowna/229-mlotowiertarka-2500w-mlot-erman-glowka-wiertla.html

HotDogzIkei

A może usatysfakcjonuje cie www.sprzedajemy.pl/temat/wiertarka+sto%C5%82owa ? Jest chyba najbardziej uniwersalna :)

janmatejko

A jak niby wiertarką stołową zrobisz dziurę w ścianie. Trochę pomyślunku :)

Domaniewski

andziks nie do końca się z Tobą zgodzę. Oczywiście te sprzęty znacznie odbiegają od produktów renomowanych firm, lecz wszystko zależy od tego jak intensywnie będziemy go używali. Jak ktoś potrzebuje wiertarkę do domowego użytku, aby dwa, może trzy razy w w roku wywiercić otwory na półkę to nie potrzebuje Makity. Ale też oczywistym jest że wiertarka z Lidla nie nadaje się dla osób które remontami trudnią się zawodowo.

Odpowiedz w temacie

Wielofunkcyjna wiertarka

Edytuj wypowiedź

Wielofunkcyjna wiertarka

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja