Forum

Wyposażenie - Szkło

Witraże

Tysia

Witam! Co myślicie o witrażach?? Mam bardzo małą kuchnie i okno od strony zachodniej słońce więc jest tam od godziny 13 . Chce ją trochę ożywić i nadać ”magicznego” wyrazu więc pomyślałam o zabawie kolorowym, naturalnym światłem. Czy lepiej będzie własnoręcznie namalować coś na szybie czy lepiej postawić na gotowe witraże do zawieszenia na oknie, a może postawić na drobne pryzmaty??

szymczes

a gdzie można kupić gotowe witraże na okna?

WITRAZEnet

Malowany witraż na szkle (oczywiście nie wypalany) nigdy nie da tak intensywnych barw jak prawdziwe kolorowe szkło. Po za tym może się czasami kojarzyć z kiczem. Najlepszym rozwiązaniem było by wykonanie prawdziwego witrażu i przymocowanie go do okna lub pomiędzy szyby zespolone. Sama zawieszka jest czymś pomiędzy witrażem malowanym, a witrażem dostosowanym do wymiarów okna. Można również zastosować tzw witraż angielski - jest to po prostu folia imitująca szkło i ołów na taśmie samo przylepnej, ale podobnie jak farba nie da tak intensywnych kolorów jak szkło. Cena prawdziwego witrażu techniką tradycyjną wynosi około 1500zł za m2. Przy nie dużym witrażu nie jest to wielki koszt. Zapraszam również na moją stronę www.witraze.net

IDEAglass
szymczes napisał:

Zapraszam do Nas www.idea-glass.pl

IDEAglass
Tysia napisał:

Witam! Co myślicie o witrażach?? Mam bardzo małą kuchnie i okno od strony zachodniej słońce więc jest tam od godziny 13 . Chce ją trochę ożywić i nadać ”magicznego” wyrazu więc pomyślałam o zabawie kolorowym, naturalnym światłem. Czy lepiej będzie własnoręcznie namalować coś na szybie czy lepiej postawić na gotowe witraże do zawieszenia na oknie, a może postawić na drobne pryzmaty??

Zapraszam! www.idea-glass.pl

Chr1su

:) Ja polecę coś troszkę nowatorskiego , mianowicie firmę Mama Studio , która oferuje druk wielkoformatowy w tym druk na folii . Idealnie nadaje się to szczególnie do naklejania np. na szyby pojazdów , ale myślę że także na szybach innego rodzaju też znajdzie zastosowanie . Oprócz tego polecam http://www.mama-studio.pl , które nie zawierają rakotwórczego cykloheksanolu .

ozdobnia

Ozdobnia http://www.ozdobnia.art.pl to możliwość przypomnienia sobie jak smakuje przyjemność własnoręcznego tworzenia piękna zaklętego w przedmiotach. U nas zapomnisz o codziennych troskach. Nauka i relaks to najlepszy pomysł na pośpiech współczesnego świata. Zapraszamy na spotkanie z tajnikami rękodzieła w formie  cotygodniowych zajęć w pracowni z abonamentem lub jednorazowych warsztatów hobbystycznych. Zapraszamy też każdego, kto chciałby u nas korzystając z narzędzi, miejsca i porad, tworzyć swoje prace. Możesz też u nas kupić materiały i narzędzia potrzebne do własnej twórczości. Kursy: witraż tiffany (technika folii miedzianej) biżuteria autorska (tiffany i decoupage) florystyka decoupage szydełkowanie (ginąca umiejętność!) kaligrafia (jak wyżej) filcowanie kursy plastyczne dla dzieci (malowanie i inne projekty) Oferujemy usługi dekoracyjne: aranżacje wnętrz, dekoracje weselne Zapraszamy także do obejrzenia autorskich wyrobów naszych twórców!

smoczajama
Tysia napisał:

Może zawieszka witrażowa na okno? Mamy duży wybór zawieszek witrażowych, które można powiesić na oknie i dzięki temu zyskać ciekawy wystrój pomieszczenia. Ich dużym plusem jest także to, że nie są to rozwiązania na stałe. Jeśli po jakimś czasie zawieszka Ci się znudzi możesz ją po prostu zdjąć z okna i na przykład zawiesić w innym pomieszczeniu. Nie ma też problemów z czyszczeniem takiego witraża. Zawieszki witrażowe oraz motywy innych witraży znajdziesz na naszej stronie: www.dragon.netgaleria.pl . Wykonujemy zawieszki witrażowe na zamówienie, więc sama możesz znaleźć i zasugerować jakiś wzór lub zaproponować zmiany we wzorach już przez nas przygotowanych. Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego www.smoczajam.com, gdzie znajdziesz inne ozdoby witrażowe, które również mogą odmienić wystrój różnych pomieszczeń w domu.

aratrom
szymczes napisał:

www.witrart.pl proponuję obejrzeć :-)

Rain

Witraż w domu to bardzo fajne rozwiązanie - z jednej strony estetyczne, z drugiej praktyczne - można się zasłonić przed wścibskimi sąsiadami zwłaszcza gdy mamy okno w łazience :D Samodzielne malowanie okna nie jest najlepszym rozwiązaniem - farby do malowania na szkle, te bez wypalania mają w rzeczywistości niską trwałość - z czasem zaczną odpryskiwać oraz zblakną, bo bo stale będą wystawione na działanie promieni słonecznych. W żaden sposób taki malunek nie zastąpi prawdziwego witrażu. Różne realizacje i inspiracje znajdziesz na stronie: www.colourglass.poznan.pl - od wzorów klasycznych, po bardzo nowoczesne, a także witraże wykonywane ze szkła bezbarwnego o różnych fakturach

mama72

Witam wykonuję witraże, między innymi przeszklenia drzwiowe i okienne. www. mama72.flog.pl .Gotowe wzory oznaczają standard wielkości a to jest raczej niespotykane w obecnych czasach. Trzeba pobrać wymiar zewnętrzny, wewnętrznym sposób mocowania, grubość szkła oraz indywidualnie zaprojektować wzór. Rzadziej spotykane są okienka łazienka- kuchnia, które moim zdaniem były genialne w swoim założeniu i zapewne trend wróci. Mało,że kontrolujemy dziecko podczas kąpieli to jeszcze dzięki temu okienku wilgoć łazienkowa swobodnie wychodzi i oczywiście jest dodatkowa wentylacji instalacji gazowej. I w takim mieszkaniu instaluje mój witraż a jego efekt jest bardzo wyrafinowany. Mało że mamy przestrzeń , światło i fakturę szkła to mamy pieczęć indywidualności artysty i ślad właściciela mieszkania. Zaprasza m1i39@wp.pl

margow

Zapisz się na kurs witrażu do naszej firmy Artshobby.pl Nauczymy Cię robić witraże. Jesteśmy na rynku od kilkunastu lat, organizujemy kursy fusingu oraz witrażu. Z nami nie ma nudy! Gwarantujemy ciekawe i niepowtarzalne zajęcia. Odkryjesz w sobie nowe zainteresowania i umiejętności. Zapraszamy na naszą stronę artshobby.pl

just12345

Art&Hobby to centrum specjaliszujące się dostarczaniem naszym Klientom niezbędnych materiałów do tworzenia witraży. Znajdziecie u nas również bogatą ofertę kursów i szkoleń przygotowujących Was do prawidłowej produkcji witraży, a także w przyszłości do prowadzenia tego typu szkoleń. Zapraszamy, Arts&Hobby http://www.artshobby.pl/kursy-szkolenia.html

just12345

Zapraszam na kurs witrażu do naszej firmy Artshobby.pl! świetny prezent na święta dla siebie i kogoś bliskiego  Mamy też w swojej ofercie inne produkty, które mogłyby służyć jako prezenty  Zapraszamy do współpracy  To zajęcie zajmuje czas i jest bardzo twórcze, gdy tworzymy czujemy się potrzebni i rozwijamy swoje umiejętności

just12345

Zapraszam na kurs witrażu do naszej firmy Artshobby.pl! świetny prezent na święta dla siebie i kogoś bliskiego  Mamy też w swojej ofercie inne produkty, które mogłyby służyć jako prezenty  Zapraszamy do współpracy  To zajęcie zajmuje czas i jest bardzo twórcze, gdy tworzymy czujemy się potrzebni i rozwijamy swoje umiejętności

Fjona

a ile trwa taki kurs i jaki jest jego koszt mniej wiecej???

magicznyzakatek

SKLEP INTERNETOWY www.magicznyzakatek.eu Magiczny Zakątek to wyjątkowe miejsce, w którym znajdziesz mnóstwo eleganckich dekoracji, stylowych dodatków do domu i ogrodu, oryginalnych prezentów i upominków na wiele okazji oraz niepowtarzalnych wianków i stroików wykonanych specjalnie dla Ciebie. W ofercie znajdują się m.in.: * latarnie, lampiony, świeczniki * patery, etażerki * ramki na zdjęcia * ceramika i szkoło * donice i osłonki * kufry, skrzynie, pudełka ozdobne * dekoracje żeliwne * ozdoby betonowe, kamienne * dekoracje drewniane * kule, wianki dekoracyjne * kwiaty sztuczne * ratan, wiklina, faszyna * susz egzotyczny * sztuczne kwiaty * rękodzieło * decoupage * stroiki, kompozycje * ozdoby świąteczne Zapraszamy!!! Znajdziecie nas również na facebook'u.

Jarek22

Najlepiej skorzystaj z profesjonalnej pomocy bo samemu łatwo coś zepsuć , szkoda kasy i czasu. Jeśli jesteś z Pomorza to mogę polecić ci www.zakladszklarski.com.pl robili u mnie wszystkie elementy szklane i mają w swojej ofercie szkło witrażowe. Poza tym, że są solidni to mają super pomysły.

asiabakir

Ja mam taki w formie naklejki na drzwiach kuchennych tutaj kupowaliśmy http://naklejkinaszyby.pl/witraz-do-drzwi/ to fajna ozdoba ale tez przydaje się jak chcemy aby przesz szybę nie było widać wszystkiego.

Miczel

Z tymi naklejkami to bardzo fajny pomysł!

Odpowiedz w temacie

Witraże

Edytuj wypowiedź

Witraże

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja