Forum

Wyposażenie - Dekoracje

Zapachy w domu

promys

Chce mieszkaniu dodać nowy zapach. Do tej pory paliłam kominek zapachowy z olejkiem waniliowym ale chce spróbować czegoś innego. Czy macie doświadczenie z jakimiś zapachami ? Używa ktoś saszetek zapachowych? Czy to sie sprawdza? ..a może jakieś ładne perfumowane odświeżacze ? Co jest najlepsze do szafy..szuflady z bielizną ? Ma ktoś coś godnego polecenia ?

skarabeusz

Cześć Do bielizny, pościeli używam suszonej lawendy,wkładam ją do pończoszki, zawiązuję wstążką i gotowe. Zimą lubie ponakłuwać pomarańcze goździkami, lubię też zapach ściętych róż z ogrodu. Czasem kupuję lilię,która długo i mocno pachnie,ale nie każdy lubi ten zapach. Nie znoszę kadzideł..boli mnie od nich głowa.

Papagena

Witam! Jest cos takiego, jakby saszetki, które mozna wkladac miedzy ubrania. O ile dobrze pamietam, produkuje to firma SC Johnson

justysia623

HEJ OSTATNIO NA RYNKU POJAWILA SIE NOWOSC Z AMBI PUR TAKIE MALE ZAWIESZKI ,WLASNIE IDEALNE DO MALYCH POMIESZCZEN ,SZUFLAD,SZAF itp.ALE NAPRAWDE SUPER DLUGO PACHNA,JEST KILKA ZAPACHOW DO WYBORU.POLECAM SPRAWDZONE ....

RenataKoper

wanilia,to zdecydowanie mój zapach,sporo uzywam,w kremach,balsamach,perfumach,wszystko w szafie u mnie pachnie wanilia-efekt,każdy mysli o cukierni w mojej obecności,hahaha.Ja osobiście lubię do wody w odkurzaczu wlewać krople cedrowe,sosnowe,lub eukaliptusowe.Nie lubię kwiatowych,lili,fiołkow,kreci mi się w głowie.Najlepiej sprawdzaja się zapachy lekkie,dajace efekt świerzości,ale to zależy od pory roku.Wiosna naturalnie kojarzy się z sosna i mieta,lato z cytrusami,jesień jabłka,cynamon,a zima?zimą lubie wanilię i ciepłe" przytulne",ciężkawe zapachy...

promys

do odkurzacza powiadasz? ..nie mam dywanow nie mam odkurzacza :) ..ale twoj opis to narobil mi zapachu :)

bianka

Ja kupuje olejki zapachowe {w zaleznosci jaka pora roku, wybieram sobie ulubiony zapach , teraz mam lilie } rozpuszczam olejek w wodzie w spryskiwaczu do kwiatów i spryskuje tym roztworem tkaniny{ zasłony, pokrowce , poduszki } ps. przed karzdym spriskiwaniem wstrzasam mocno, zeby olejek z woda dobrze sie polaczył .Pewnie myslisz ze plamy moga zostac , ja osobiscie plam nie zrobiłam tym roztworem , ale przezornie zawsze pryskam to ,co sie pierze .Jezeli chodzi o saszetki to sie sprawdzaja i zapach piekne przechodzi tkaniny .

LEZKA

cebrowy

angelus

Ja tez preferuje olejki, zazwyczaj kupuje kilka żeby zapach mi się nie znudzić, wlewam do podgrzewacza - momentalnie w domu robi się przyjemnie i pachnąco. Tutaj znalazłam kilka fajnych, zapachowych olejków http://www.e-lek.pl/l100171,aromaterapia,1,,false.html Ceny są bardzo przyzwoite, w niektórych sklepach trzeba dać za olejek ok 7 zł, a tu przeszło 2 zł taniej.

simply

A świeczki zapachowe też wchodzą w grę ?? Bo mnie się takie rozwiązanie bardzo podoba poza tym niektóre świeczki mogą być bardzo dobry dostatkiem. patrzcie jakie mnie się udało znaleźć cudne świeczki http://www.myin.pl/1408/swieca_zapachowa_ritzenhoff_zoe_schonweitz_06_blekitna fajne co nie? I mamy dzięki takiej świeczce dwa w jednym. Nie tylko cudny zapach, ale też piękną dekorację ;)

billie

Mnie też od kadzideł głowa zaczyna zawsze boleć, chociaż mój ojciec pali sobie w swoim mieszkaniu i zawsze to ładnie pachnie, tak jak już się lekko później mieszkanie przewietrzy, a zapach unosi się dalej w powietrzu. Ja to uwielbiam wszelkie świeczki zapachowe, tak jak wyżej ktoś pisze :) a ta błękitna z myin.pl jest świetna, w ogóle wygląda jak filiżanka :) jeszcze http://www.myin.pl/1400/swieca_zapachowa_ritzenhoff_zoe_schragspur_05_niebieska mi się podoba

mona_khan

Świetna jest ta świeczka, ale podoba mi się jeszcze ta http://www.myin.pl/1409/swieca_zapachowa_ritzenhoff_zoe_schonweitz_06_bordowa W ogóle genialne mają dodatki w tym sklepie. A co do kadzidełek... to one tak naprawdę nie pachna. Przynajmniej mi nigdy nie pachna. Nie lubię kadzidełek i juz.

robertunio

Tu znalazłem świeczki zapachowe, ale nie wiem czy jeszcze mają: http://e-kare.pl/swieczki-c-14.html

ada86

Wiecie może gdzie można kupić takie zawieszki do szafy, np. wspomniane wyżej Ambi Pur? Spodobał mi się pomysł, ale nigdzie ich nie mogę znaleźć :(

Korcz

Ja mam w domu takie pałeczki kadzidełka. Bardzo fajna sprawa. Pali się to może z 30 minut a później zapach roznosi się po całym domu. Nie są to kosztowne sprawy i na pewno dużo tańsze niż Ambi pur czy inne wymysły. Poza tym taki fajny klimacik się robi.

Korcz

Wystarczy w google pisać kadzidełka zapachowe Tylko unikać tych z supermarketów. Nie wiadomo co to jest.

ada86

Szukając pomysłów na zapachy w domu znalazłam takie świeczki: http://www.preqursor.eu/piekno-i-elegancja/swiece-o-zapachach-markowych-perfum.html. Miał je może ktoś? Jestem przewrażliwiona na punkcie zdrowia, unikam nie sprawdzonej jakości produktów. Na stronie zapewniają że te świeczki są wyprodukowane z bezpiecznych substancji, zapewniają też o czystym i prawidłowym spalaniu. Korci mnie by je wypróbować, szczególnie o zapachu damskich perfum. Poza tym wizualnie bardzo proste i eleganckie, same plusy jak na razie :) Co o nich myślicie?

jutka01

Ada86 myślę że warto te świece wypróbować, nie znam ich, ale wydaje się że są sensowne. Jak wypróbujesz daj znać! Ciekawa jestem ich zapachów :) Poza tym nie wiedziałam ze istnieje takie coś jak zdrowe/niezdrowe świece

ada86

A warto na to zwracać uwagę! Możesz przeczytać sobie taki krótki artykuł http://www.doz.pl/newsy/a2882-Swiece_nie_zawsze_zdrowe Ja jeszcze pomyślę nad tymi świecami o zapachu markowych perfum, zapewniają że wykonane są z wysokiej jakości substancji i w ogóle, ale ja zawsze nieufnie podchodzę do zapewnień producenta :/ Może znajdzie się ktoś kto miał już te świece.

spinacz

ja używam olejków eterycznych, mieszam sama, albo kupuję gotowe mieszanki aromaterapeutyczne. I używam ultradźwiękowego generatora pary (mój kupiłam www.odpoczywalnia.pl. Wtedy olejki sie nie podgrzewają i zachwuja swoje wszystkie właściwości.

Odpowiedz w temacie

Zapachy w domu

Edytuj wypowiedź

Zapachy w domu

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja