Wypowiedzi (40)

ardarch
czy korzystać z usług architektów wnętrz ??

Jeśli chodzi o dobór materiałów, także to klient podaje swój budżet na wszystkie sprzęty z rozpiską ile na co jest w stanie przeznaczyć oraz swoje preferencje. Dobrze, powiedz mi więc, co zaproponuje mi architekt jeśli powiem, że chcę mieć retro piekarnik i mój budżet wynosi 600PLN? Co mi zaproponuje, gdy zażyczę sobie firany robione ręcznie na szydełku? Będzie polował na allegro całymi dniami na odpowiednią okazję? Zjeździ wszystkie pchle targi w okolicy, żeby znaleźć to czego chcę, w cenie, jaką mogę zapłacić? Czy może zaproponuje, że mam sobie sama szukać? Albo stwierdzi, że wymagam niemożliwego bo piekarniki zaczynają się od 1500? - bo jeśli tak, to ja wartości dodanej nie widzę... Gdyby jakikolwiek projektant miał na urządzenie mieszkania poświęcić tyle czasu, ile właściciel mieszkania może poświęcić na to sam, koszt jego usługi byłby w okolicach kilkudziesięciu tysięcy za małą kawalerkę. Osoby, które kupują na allegro piekarniki nie zatrudniają raczej architekta wnętrz. Jeśli chodzi o firanki oraz inne dodatki dekoracyjne, które można kupić między innymi jak piszesz na pchlim targu - tym architekt wnętrz się nie zajmuje...może jakiś dekorator bardziej. Nie pisałam, że każdy powinien korzystać z takich usług ;) Jak masz mnóstwo czasu i malutki budżet oraz czujesz się dobrze w urządzeniu funkcjonalnego mieszkania, z którego będziesz zadowolona, to jasne że lepiej byś robiła je sama.

ardarch
czy korzystać z usług architektów wnętrz ??

Mieszkanie urządzone samemu i po swojemu, nawet jeśli nie zawsze jest do końca profesjonalnie i nieskazitelnie, i tak da nam więcej radości i satysfakcji :) Całkowicie się zgadzam. Urządzamy się dla siebie a nie po to, żeby jak to tutaj ktoś napisał "gościom oko zbielało". Jestem przekonana, że w moim mieszkaniu profesjonalista wszystko by zmienił, bo np. telewizor stoi w zupełnie nieodpowiednim miejscu (a, że oglądam średnio raz na półtora roku i mi to miejsce nie przeszkadza), w kuchni mam mało przestrzeni roboczej (a ja i tak sporadycznie gotuję) itp. itd. Architekt ok, w przypadku gdy planujemy ingerować w konstrukcję mieszkania - wtedy jest wręcz wymagany projekt. W innych przypadkach, zwłaszcza jeśli chodzi głównie o wystrój, lepiej jednak zaufać własnemu wyczuciu. Pomijam już fakt, że dekorator pewnie nie przesiedziałby dla mnie kilkudziesięciu godzin w necie, żeby znaleźć moje wymarzone meble czy sprzęty za równie wymarzoną cenę - raczej zaproponowałby gotową ofertę sklepów, która, nie czarujmy się, jest albo strasznie droga albo po prostu brzydka. Architekt wnętrz przed przystąpieniem do pierwszej fazy projektu - ergonomii wnętrz, prowadzi wywiad z klientem, z którego wie ile klient ogląda telewizji oraz ile czas spędza w kuchni i jakie tam czynności wykonuje. Inaczej projektowanie nie miałoby sensu. Takie rzeczy są projektowane specjalnie pod konkretną osobę. Jeśli architekt tego nie zaproponuje, to zapowiada się źle... Jeśli chodzi o dobór materiałów, także to klient podaje swój budżet na wszystkie sprzęty z rozpiską ile na co jest w stanie przeznaczyć oraz swoje preferencje. Robiąc projekt architekt wnętrz jest w ciągłym dialogu z przyszłym użytkownikiem projektowanej przestrzeni...nie robi co mu się podoba, bo on tam mieszkać nie będzie. Jasne, że są osoby które nie potrzebują takich usług i z tym polemizować nie ma sensu :) Ale jeśli ktoś czuje że nie poradzi sobie z ergonomią oraz estetyką mieszkania, to dlaczego miałby nie korzystać z takich usług?

Napisz wiadomość

Do: ardarch

Informacja

Informacja

Nie możesz jako pierwszy wysłać wiadomości do użytkownika. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać oceny do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń profil

Czy na pewno chcesz usunąć profil ardarch? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.