lenamichalska

Opis

Uprawiam malarstwo ekspresyjne, bardzo osobiste. Pozostaję wierna klasycznej definicji malarstwa i tradycyjnemu warsztatowi. Używam kolorów, światła i materii. Moje ulubione tematy to martwe natury, pejzaże i wnętrza, które nadają przedmiotom znaczenie symboliczne . Modelami moich obrazów są codzienne przedmioty, które przenoszę na płótno do zupełnie nowej rzeczywistości. Te wyrwane z kontekstu obiekty, próbują się w nowej przestrzeni odnaleźć. Na przykład: balansujące ramiona wagi, nie mogą złapać równowagi, klepsydra z przesypującym się piaskiem, pusta odsunięta szuflada, mały garnuszek. Oblewam je światłem, zatapiam w ciemności lub muskam smugą cienia. Staram się aby ta nieoczywista sytuacja malarska przemawiała do widza i zmuszała go do refleksji. Staram się aby obraz był delikatny, ale zarazem niepokojący, żeby miał w sobie zagadkę do rozwiązania.

Inspiruje mnie Paul Delvaux, malujący puste przestrzenie ulic, parków, dworców kolejowych wypełnionych tajemniczymi postaciami snujących się po nich kobiet. Bliski jest mi również Giorgio de Chirico, który precyzyjnie malowane przedmioty układał w niezwykłe zestawienia, uzyskując wrażenie niepokoju. Realistycznymi środkami uzyskiwał nastrój tajemniczości, niepokoju i melancholii. Świat jego obrazów jest bliski świata snu. Stałym ich elementem są puste, surowe i zamarłe w bezruchu ulice i place z samotnymi, posągowymi postaciami lub cieniami rzucanymi przez niewidoczne postacie.

Ale najbardziej pociągają mnie martwe natury Chardina, w których portretował przedmioty, celebrując ich piękno, prostotę i intymność.

Zajmuję sie również artystycznym malowaniem ścian, malowaniem mebli, drobnym rękodziełem do dekoracji wnętrz, oraz projektuję i wykonuję biżuterię z ceramiki.

Napisz wiadomość

Do: lenamichalska

Informacja

Informacja

Nie możesz jako pierwszy wysłać wiadomości do użytkownika. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać oceny do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do profilu "lenamichalska"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń profil

Czy na pewno chcesz usunąć profil lenamichalska? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.