Margi_75

Opis

Dawno, dawno, dawno temu, na oceanie istniała wyspa, którą zamieszkiwały emocje, uczucia oraz ludzkie cechy – takie jak: Dobry Humor, Smutek, Mądrość, Duma; a wszystkich razem łączyła Miłość.

Pewnego dnia mieszkańcy wyspy dowiedzieli się, że niedługo wyspa zatonie. Przygotowali swe statki do wypłynięcia w morze, aby na zawsze opuścić wyspę. Tylko Miłość postanowiła poczekać do ostatniej chwili. Gdy pozostał jedynie maleńki skrawek lądu – Miłość poprosiła o pomoc.

Pierwsze podpłynęło Bogactwo na swoim luksusowym jachcie.

Miłość zapytała:

-Bogactwo, czy możesz mnie uratować?

-Niestety nie. Pokład mam pełen złota, srebra i innych kosztowności. Nie ma tu miejsca dla ciebie. – odpowiedziało Bogactwo.

Druga przypłynęła Duma swoim ogromnym czteromasztowcem.

-Duma zabierz mnie ze sobą! – poprosiła Miłość.

-Niestety nie mogę cię wziąć. Na moim statku wszystko jest uporządkowane, a ty mogłabyś mi to popsuć. – odpowiedziała Duma i z dumą podniosła swe piękne żagle.

Na zbutwiałej łódce płynął Smutek.

-Smutku zabierz mnie ze sobą – poprosiła Miłość.

-Och Miłość, ja jestem tak strasznie smutny, że chce pozostać sam – odrzekł Smutek i smutnie powiosłował w dal.

Dobry Humor przepłynął obok Miłości nie zauważając jej, bo był tak rozbawiony, ze nie usłyszał nawet wołania o pomoc.

Wydawało się, ze Miłość zginie na zawsze w głębinach oceanu... Nagle Miłość usłyszała:

-Chodź, zabiorę cię ze sobą – powiedział nieznajomy starzec.

Miłość była tak szczęśliwa i wdzięczna za uratowanie życia, że zapomniała zapytać kim jest jej wybawca. Miłość bardzo chciała dowiedzieć się kim on jest, ten tajemniczy starzec. Zwróciła się o pomoc do Wiedzy.

-Powiedz mi proszę kto mnie uratował?

-To był Czas. – odpowiedziała Wiedza.

-Czas? – zdziwiła się Miłość. –Dlaczego Czas mi pomógł?

-Tylko Czas rozumie jak ważnym uczuciem w życiu każdego człowieka jest Miłość. – odrzekła Wiedza.

Ferrero Bruno "Bajka o uczuciach"

mój ulubiony cytat :

Prostota jest szczytem wyrafinowania.

Le

Wypowiedzi (44)

Margi_75
Do Margi 75

Maciejko Maciejko.... ;-) tobie ani rok ani dwa nie pomoże , przytoczę na szybko kilka twoich "kwiatków" : "też trżeba wziąść pod uwagę " ( trżeba - cóż za spryt dwa w jednym ! i nie wziąść tylko WZIĄĆ się pisze :)) " trzeba usówać także " ( raczej USUWAĆ co nie ? :))) "mądrzejsza czy głubsza" - ( o tym już wspominałam ;-))) "jak ty to ujmójesz " ( ???? ) " Ja rozumiem że można zrobić kilka błędów bo nikt z nas nie jest polonistą ale wogóle zasad nie znać. Wtórny analfabetyzm " ( no nawet i w tym wielce moralizatorskim zdaniu zrobiłeś błąd bo nie ma słowa wogóle - jest zwrot W OGÓLE ;-))) więc jak widzisz po prostu mnie rozbrajasz ;-) ba ! " ujmójesz " wręcz ;))))) co do garów itp. to skąd u ciebie nagle takie szowinistyczne teksty ? przecież to moja "specjalność" czyż nie ? poza tym dobrze przy tych garach operować to nie lada sztuka więc nie umniejszaj kobietom tych zasług bo to nie lada sztuka , lepiej jej nie sprowadzać do nizin ;-) druga rzecz to miło mi ze tak namiętnie czytasz co napisałam 9 komentarze i rady) choć ja bardzo rzadko ich udzielam , owszem często napiszę czy mi się podoba coś czy nie , ale rad udzielam rzadko i to w drobnych sprawach, mało istotnych ;-) więc twój kolejny 'kwiatek" typu: "Czytamy twoje komentarze pod zdjęciami włos się jeżeli na głowie " uważam za bardzo udany- jak się pomylisz to prawdę powiesz ;)) takie stare porzekadło tak mówi .... aha i nikogo tu mamić nie musiałam, Dziewczyny swój rozum mają i nie tobie oceniać czy słusznie czy nie mnie lubią :)) aaaa i jeszcze jedno Boga do tego nie mieszaj, skoro już tak się na Niego powołujesz to chyba znasz Dekalog co nie ? ( drugie przykazanie się kłania ;-))) zmykam tymczasem, sorki że nie mogłam od razu odpisać ale wiesz, nie zawsze jest czas, ale oczywiście jeszcze tu zaglądnę kiedyś ( choć Dziewczyny mi piszą żebym ci nie poświęcała aż tyle uwagi ) ale ja chyba....cię lubię ;-) wiem wiem kamikadze ze mnie hahahaha pozdrawiam paaaaaaaaaaa

Napisz wiadomość

Do: Margi_75

Informacja

Informacja

Nie możesz jako pierwszy wysłać wiadomości do użytkownika. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać oceny do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń profil

Czy na pewno chcesz usunąć profil Margi_75? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.