Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Liściaste

Złocień krzewiasty (Argyranthemum frutescens)

Złocień krzewiasty (Argyranthemum frutescens) to wieloletnia roślina o kwiatach, które przypominają stokrotki. Pochodzi z gorących Wysp Kanaryjskich.

Złocień krzewiasty (Argyranthemum frutescens)
Złocień krzewiasty to pięknie kwitnąca roślina, która nadaje się zarówno do uprawy w pojemnikach, jak i w ogrodzie. Fot.123RF.com

Właściwości gatunku i ciekawe odmiany

Złocień krzewiasty to niewielki krzew, który nadaje się do uprawy w ogrodzie (np. na rabatach) oraz na balkonie i tarasie (w pojemnikach).

Do popularnych odmian rośliny należą m.in.: „Courtyard Pacific Gold” (o żółtych kwiatach), „Starlight Red” (kwitnie na czerwono) i „Courtyard Pacific Rose” (jego kwiatostany są różowe i bardzo delikatne).

Wymagania: stanowisko i ziemia dla złocienia krzewiastego

Roślina dobrze czuje się w żyznym i próchnicznym podłożu, które jest stale średnio wilgotne.

Do uprawy złocienia krzewiastego wybierz stanowisko dobrze nasłonecznione. Półcień lub cień mocno ograniczy jego kwitnienie.

Uprawa i pielęgnacja złocienia krzewiastego

W uprawie złocienia krzewiastego bardzo ważne jest odpowiednie podlewanie, nawet w czasie wilgotnych dni. W przypadku susz musisz często sprawdzać podłoże i reagować, jeśli jest suche. Przesuszona gleba prowadzi do szybkiego żółknięcia liści i zasychania kwiatów. Pamiętaj, by regularnie usuwać zasuszone główki kwiatowe.

Nie zapomnij o regularnym nawożeniu (możesz użyć nawozu do pelargonii lub petunii). To obowiązkowy element pielęgnacji złocienia krzewiastego. Nawożenie trzeba przeprowadzać raz w tygodniu lub przy każdym podlewaniu rośliny.

Uwaga! Złocień krzewiasty może zostać zaatakowany przez szkodniki. Największe zagrożenie stanowi mączniak. Jeśli zauważysz objawy ataku tej choroby (białe plamy na liściach), niezwłocznie użyj preparatów do ochrony roślin. Znajdziesz je w profesjonalnych sklepach ogrodniczych.

Sposoby na rozmnażanie złocienia krzewiastego

Choć złocień krzewiasty należy do roślin kapryśnych i wymagających, jego rozmnażanie nie jest trudne. Roślinę rozmnożysz przez wysiew nasion lub rozsadę sadzonek wierzchołkowych, które pobierzesz pod koniec lata.

Stanowisko: Słoneczne

Wilgotność: Podłoże wilgotne

Roślina ozdobna z: Kwiaty

Podlewanie: średnie

Wysokość: 0,5m- 1m

Pokrój: Kępiasty, zwarty

Termin kwitnienia: Czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik

Zimozielone: nie

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do rośliny "Złocień krzewiasty (Argyranthemum frutescens)"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.