Artykuły

Odętka wirginijska to ozdobna bylina wytwarzające długie kłosowate kwiatostany podobne nieco do wrzosów. Sprawdź, jakie wymagania ma roślina i jak uprawiać ją w ogrodzie.

Czytaj artykuł 

Choć paprocie ogrodowe to rośliny dość odporne na choroby, czasem liście mogą żółknąć, brązowieć, a nawet zasychać. Przyczyną może być oczywiście nieprawidłowa pielęgnacja, ale zdarza się też, że padają ofiarą patogenów lub szkodników. Podpowiadamy, jak rozpoznać przyczynę gorszej kondycji ogrodowych paproci i jak można im pomóc. 

Czytaj artykuł 

Ogórki to jedne z najczęściej wysiewanych warzyw w naszych ogródkach. Najlepszym terminem na sadzenie krzaków jest późna wiosna, a dokładnie przełom maja i czerwca. Jeśli chcesz cieszyć się smakiem świeżych warzyw z własnej grządki aż do pierwszych przymrozków, warto posadzić ogórki na jesienny zbiór.

Czytaj artykuł 

Dorodne i obfite zbiory są marzeniem każdego ogrodnika. Podlewanie, nawożenie i sprzyjające warunki pogodowe to jednak nie wszystko – istnieją sprytne techniki, które sprzyjają lepszemu dojrzewaniu. Wyjaśniamy, po co ogławia się warzywa i jak prawidłowo przeprowadzić ten zabieg.

Czytaj artykuł 

Grzyby na trawniku są bardzo powszechnym zjawiskiem, który dotyka zarówno prywatne ogródki, jak i parki czy inne przestrzenie publiczne. Ma ono związek z konkretnymi substancjami zawartymi w glebie. Jak walczyć z grzybami w trawniku? Co stosować, by się ich skutecznie i bezpiecznie pozbyć?

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Po pysznych truskawkach wyhodowanych we własnym ogrodzie pozostało już tylko wspomnienie? Koniec sezonu na te owoce wcale jednak nie oznacza zakończenia prac ogrodowych! Sprawdź, jak pielęgnować truskawki po zbiorach, aby za rok cieszyć się równie obfitymi plonami. Pamiętaj, aby odchwaścić glebę i zadbać o właściwe nawożenie roślin.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Zbiornik na deszczówkę to doskonały sposób na oszczędne i świadome gospodarowanie zasobami wodnymi. Woda opadowa może być wykorzystywana na wiele sposobów, zarówno w ogrodzie, jak i w domu. Jaki zbiornik na deszczówkę wybrać i gdzie go zamontować? Ile kosztuje takie urządzenie oraz komu przysługują dotacje? Podpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Dziwaczek jalapa to roślina jednoroczna, która słynie z dużych i pachnących kwiatów. Co ciekawe, kwiaty wytwarzane przez jedną sadzonkę mogą być różnokolorowe, a nie jednobarwne. Sprawdźcie, jak uprawiać dziwaczka, by pięknie prezentował się w ogrodzie.

Czytaj artykuł 

Jak prać, żeby czarne oraz kolorowe ubrania nie traciły koloru? Jest to bardzo istotne pytanie, gdyż wyblakłe ubrania tracą na elegancji oraz zmysłowości. Niestety blaknięcie czarnych i kolorowych tkanin jest bardzo częste. Dlatego musimy coś z tym zrobić. Nie rezygnujmy z ratowania naszej szafy. Dajmy naszym ubraniom drugie życie. Dowiedzmy się, jak prać, żeby czarne oraz kolorowe ubrania nie traciły koloru. 

Czytaj artykuł 

Zmieniasz aranżację ogrodu? Chcesz postawić altankę i potrzebujesz wygospodarować miejsce za domem? Sprawdź, czy przesadzanie iglaków to dobry pomysł i co zrobić, żeby iglaki po przesadzeniu przyjęły się. Dowiedz się, jak zaplanować przesadzanie latem i o czym musisz pamiętać, żeby drzewka nie uschły po zmianie stanowiska.

Czytaj artykuł 

Krzewy owocowe, drzewa i drzewka… Co roku pojawia się ten sam problem – jak zbierać owoce? Wilgoć, ciernie, insekty oraz szansa na uszkodzenie owoców przy niewłaściwym zbiorze mogą znacząco uszczuplić twoje plony. Jak wykonać tę prostą, ale bardzo ważną czynność prawidłowo?

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Katar, kichanie, zaczerwienie oczu, swędząca wysypka – to typowe objawy alergii, które nie tylko negatywnie wpływają na samopoczucie, ale często także utrudniają skupienie się na codziennych czynnościach. Co może być przyczyną alergii w domu? Jak zminimalizować stężenie alergenów w otoczeniu? Podpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Poprawia wartość odżywczą gleby, ogranicza ulatnianie się azotu i jego redukcję podczas obfitych opadów – nawóz zielony właściwości ma mnóstwo. Co więcej, wpływa również na ilość patogenów czy chwastów w ogrodzie. Jak i kiedy stosować nawóz zielony, by zwiększyć plonowanie i zadbać o glebę?

Czytaj artykuł 

Szarka śliwy to jedna z najgroźniejszych chorób atakująca nie tylko śliwy, ale również inne gatunki drzew pestkowych. Poraża ona liście, owoce, a niekiedy nawet pędy. Gdy się pojawi, wymaga radykalnych środków i powoduje duże straty. Podpowiadamy, jak rozpoznać szarkę śliw, a także metody jej zwalczania. Oto wszystko, co trzeba wiedzieć, aby mieć zdrowy plon! 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.