Artykuły
Bodziszki to urokliwe i łatwe w uprawie kwiaty. Wyjątkowo proste jest również ich rozmnażanie poprzez podział kęp, które warto przeprowadzić w końcówce sezonu wegetacyjnego. Które odmiany bodziszków dzielić jesienią i jak zrobić to krok po kroku? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.
Czytaj artykułTrudno wyobrazić sobie wiosenny ogród bez tulipanów. Zachwycają swoim wyglądem, bogactwem kolorów oraz są uważane za najpiękniejszy symbol budzącej się do życia wiosny. Najlepszą porą na sadzenie tych roślin jest jesień. Niestety wielu miłośników ogrodnictwa spotyka się z problemem gnicia cebulek. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić? Doświadczony ogrodnik zdradza niezawodne wskazówki.
Czytaj artykułChoć większość roślin do gleby sadzi się na wiosnę, gdy powietrze staje się cieplejsze. Jest jednak pewna grupa, która stanowi wyjątek i nie przeszkadza im niska temperatura. Roboty w ogrodzie prowadzimy już na początku jesieni. Co sadzić w połowie października? To jeszcze nie czas na czosnek i cebulę.
Czytaj artykułPralka jest bardzo często eksploatowanym sprzętem. Z tego względu warto o nią dbać, by mogła służyć przez długie lata. Jednym ze sposobów na utrzymanie pralki w dobrym stanie, jest każdorazowe otwieranie drzwiczek po zakończonym praniu. Dlaczego powinno się to robić i jak jeszcze można dbać o pralkę? Odpowiadamy.
Czytaj artykułJesienne przekopywanie ogrodu to element posezonowej pielęgnacji, którego zalet nie sposób przecenić. W końcu po tylu miesiącach intensywnych upraw ziemi w ogrodzie należy się oczyszczenie, rozluźnienie i wzbogacenie. Mimo popularności tego zabiegu wielu ogrodników rezygnuje z głębokiego przekopywania. Dlaczego? Kiedy przekopywać ogród, a kiedy nie? Termin prac jest ważny, ale nie tylko on ma tu znaczenie.
Czytaj artykułPo słonecznym lecie trudno pogodzić się z faktem, że dni są coraz krótsze i zimniejsze. Na szczęście końcówkę sezonu umila złota polska jesień, gdy wygląd roślin w naszych ogrodach zapiera dech. O tej porze liście powoli zmieniają kolory z delikatnych, na coraz bardziej jaskrawe odcienie. Zastanawiasz się, jakie rośliny przebarwiają się na złoto jesienią? Sprawdź, które gatunki najpiękniej rozświetlają teraz ogród.
Czytaj artykułCzosnek oraz cebulę możemy sadzić zarówno wiosną, jak i jesienią. Jednak to właśnie końcówka sezonu uznawana jest za najlepszy czas na wykonanie tego zadania. Warzywa sadzone o tej porze są wcześniej gotowe do zbioru, rosną większe i zdrowsze, szczególnie jeśli je odpowiednio zabezpieczymy. Jak zaprawić cebulę i czosnek przed sadzeniem? Przedstawiamy najlepsze naturalne sposoby.
Czytaj artykułNiebanalna i odporna na przymrozki, może zastąpić chryzantemy. Protea królewska – wymagania i uprawa
Protea królewska to egzotyczna roślina, która przywędrowała do nas z Afryki Południowej. Zachwyca swoimi spektakularnymi kwiatami – mają one imponujące rozmiary i przyciągają wzrok nietuzinkowym wyglądem. W naszym klimacie protea uprawiana jest głównie w doniczkach. Z powodzeniem może zdobić nie tylko domy, ale również balkony, tarasy, ogrody czy groby. Jak uprawiać ten królewski kwiat? Poznaj wymagania protei oraz jej ciekawe odmiany.
Czytaj artykułGroch to jedno z najczęściej spożywanych warzyw strączkowych, które jest nie tylko smaczne, ale również bogate w wartości odżywcze. Jeśli planujesz jego uprawę w swoim ogrodzie, należy przede wszystkim wybrać odpowiedni czas na jego siew. Groch można wysiewać wiosną, ale to jesienne siewy sprzyjają uzyskiwaniu wcześniejszych zbiorów. Zanim jednak nasiona trafią do gleby, warto je odpowiednio przygotować. Prosta mieszanka przyspieszy ich kiełkowanie, a także zapewni ochronę przed chorobami i szkodnikami.
Czytaj artykułObecność kuny w domu łatwo poznasz po śladach, które zostawia w rozmaitych miejscach. Jeśli tylko je zauważysz, działaj, bo to niepozorne zwierzę potrafi siać prawdziwe spustoszenie w domach i ogrodach. Przedstawiamy naturalne sposoby na kunę, które skutecznie odstraszą czworonożnego szkodnika.
Czytaj artykułBadania polskiego rynku nieruchomości pokazały, że we wrześniu tego roku średnia cena mieszkań w stanie deweloperskim w Polsce przekroczyła 14 tysięcy, a w Warszawie nawet 17 tysięcy złotych za metr kwadratowy[1]. Październik też zapowiada się rekordowy. Tymczasem za równowartość niewielkiego lokalu można wybudować komfortowy i nowoczesny dom prefabrykowany z ogrodem, który oferuje nie tylko większą przestrzeń, ale także prywatność i niezależność. Czy w takiej sytuacji inwestycja w mieszkanie nadal jest najlepszym wyborem? Może warto postawić na bardziej opłacalny dom w technologii prefabrykacji?
Czytaj artykułSamochodów wciąż przybywa, co powoduje, że znalezienie miejsca pod blokiem nie zawsze jest łatwe. Kwestia parkingu jest również istotna dla właścicieli domów. Jakie przepisy trzeba mieć na uwadze, planując miejsca parkingowe? Co mówi prawo na temat postoju pod oknami? Sprawdź, gdzie parkować pojazd zgodnie z prawem, unikniesz odholowania.
Czytaj artykułWzrost cen za prąd sprawia, że szukamy oszczędności wszędzie, gdzie się da. W domu wiele urządzeń wykorzystuje do działania energię elektryczną – zmywarka, laptop, telewizor czy pralka. Jednak mało kto wie, że to nie one generują największe zużycie. Eksperci PGE wskazują ścisłą czołówkę, która podbija domowe rachunki. Sprawdź, które urządzenie je numerem jeden, jak kontrolować jego zużycie i tym samym jak płacić mniej za prąd.
Czytaj artykułFaraonki bezszelestnie dostają się do naszych domów – zwłaszcza jesienią i zimą, gdy temperatura na zewnątrz spada. Najczęściej spotykamy je w kuchniach oraz łazienkach, ponieważ szukają ciepła, pożywienia i źródeł wilgoci. Jak zwalczyć te uciążliwe insekty, zanim dojdzie do istniej plagi? W artykule zdradzamy, jak pozbyć się mrówek faraona z domu naturalnymi sposobami.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 717
- Następna