Artykuły
Pnie się w górę po solidnej podporze, spuszczając ku dołowi długie, egzotycznie wybarwione strąki - w smaku soczyste, niezwykle wyraziste, a przy tym wyjątkowo zdrowe. To dla nich warto uprawiać fasolę Jimenez, prawdziwie letni, maślany przysmak. Jednak zanim pojawią się owoce, jej gęste, zielone liście stworzą estetyczną zasłonę, która sprawdzi się nie tylko w ogrodzie. Jak uprawiać fasolę Jimenez? Ma określone wymagania, ale jak się okazuje to nic trudnego, spełnij te warunki, a strąki będą zdobić ją aż do września.
Czytaj artykułNarcyzy, nazywane również żonkilami, to rośliny cebulowe, które są pięknymi zwiastunami wiosny. Kwitnienie rozpoczynają bardzo wcześnie, bo już w marcu, rozświetlając donice i rabaty. Jeśli chcemy mieć te kwiaty w ogrodzie, musimy posadzić je w odpowiednim terminie. Kiedy sadzić narcyzy w gruncie? Jak to zrobić, aby nie przemarzły i zakwitły wiosną? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułZ wyglądu przypomina miniaturowego hiacynta, ale kwitnie wcześniej. Sadzenie i pielęgnacja puszkinii
Jesień to najlepszy czas na sadzenie wielu gatunków roślin cebulowych, które pięknie przywitają wiosnę w przydomowym ogrodzie. Oprócz tulipanów, krokusów i narcyzów, warto też posadzić puszkinie. Z wyglądu przypominają nieco hiacynty oraz świetnie wyglądają w kompozycjach z innymi roślinami kwitnącymi w tym samym czasie. Jak uprawiać puszkinę cebulicowatą? Kiedy najlepiej sadzić cebulki kwiatowe? Podpowiadamy.
Czytaj artykułWlatują do naszych domów lub mieszkań i wzbudzają strach. Mowa o koziułkach, czyli komarnicach, które wyglądają jak gigantyczne komary lub latające pająki. Przerażają nas, ponieważ osiągają dość duże rozmiary, a podczas lotu wydają głośny, brzęczący dźwięk. Czy należy obawiać się koziułek? Co zrobić, gdy wpadną do naszego domu lub mieszkania? Niektóre fakty na pewno was zaskoczą.
Czytaj artykułŚciółkowanie słomą to ekologiczny zabieg pielęgnacyjny, zapewniający naszym roślinom odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju. Charakteryzuje się szerokim zastosowaniem w ogrodzie i licznymi korzyściami dla roślin. Jednak przy ściółkowaniu słomą trzeba zwrócić uwagę na jeden szczegół. Czy ściółkowanie słomą jest bezpieczne? Jakie są wady i zalety użycia słomy na ściółkę w ogrodzie? Sprawdzamy.
Czytaj artykułWczesne nadejście jesieni przyspiesza szereg prac w ogrodzie. To, co zwykliśmy robić przy borówkach w październiku, należy wykonać już teraz, aby dobrze zabezpieczyć rośliny przed zimą i przygotować je do kolejnego sezonu. Czego potrzebuje borówka we wrześniu? Te trzy zabiegi wykonane w określonej kolejności to najważniejsze punkty na liście jesiennej pielęgnacji. To po nich krzewy stają się silniejsze, lepiej odżywione i gotowe, by na wiosnę rozwinąć swój potencjał i pomnożyć smakowity plon.
Czytaj artykułSadzenie czosnku jesienią jest dobrym sposobem na uzyskanie wczesnych, dużych i zdrowych plonów. Warunkiem jest jednak dobór właściwych odmian, które ze względu na wysoką odporność na mróz nadają się do uprawy zimą. Konieczne jest także odpowiednie przygotowanie zagonu przed sadzeniem. Co należy zrobić? Jakie są najlepsze odmiany czosnku ozimego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule.
Czytaj artykułŻeniszek meksykański zawdzięcza swoją popularność obfitemu i długiemu kwitnieniu. Jego urocze kwiaty, które wyglądają jak puchate kuleczki, są chętnie wykorzystywane do ozdoby rabat, balkonów czy tarasów. Żeniszek może kwitnąć aż do przymrozków, pod warunkiem, że spełnimy jego wymagania. Okazuje się, że ciepłe i słoneczne stanowisko to za mało. Sprawdź, jak zadbać o żeniszka meksykańskiego, aby zachwycał swoim oryginalnym wyglądem jak najdłużej.
Czytaj artykułOpłata za gospodarkę odpadami komunalnymi może różnić się w zależności od konkretnej gminy. Okazuje się, że w pewnych przypadkach można liczyć na zwolnienie z części opłat. W niektórych gminach istnieje możliwość otrzymania ulgi za kompostowanie odpadów. Jednak trzeba mieć się na baczności, ponieważ w przypadku wykazania nieprawidłowości w trakcie kontroli, ulgę można stracić.
Czytaj artykułWe wrześniu uprawa pomidorów wchodzi w decydującą fazę – dni stają się krótsze, noce chłodniejsze, a czas na zbiór zaczyna uciekać. To moment, w którym odpowiednia pielęgnacja może zadecydować o tym, czy zdołasz zebrać jeszcze kosze pełne soczystych owoców, czy też stracisz plony na rzecz kaprysów pogody. Podpowiadamy, jak pielęgnować pomidory we wrześniu i jak przyspieszyć ich dojrzewanie, aby móc cieszyć się obfitymi zbiorami jeszcze przed nadejściem pierwszych przymrozków.
Czytaj artykułSkalniak daje nam nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych i szansę na stworzenie w ogrodzie zakątka, który będzie wyglądał niczym wycinek górskiego krajobrazu. Dzięki przemyślanemu doborowi roślin to szczególne miejsce może wyglądać pięknie nawet wtedy, gdy sezon zbliża się ku końcowi. Zastanawiasz się, co posadzić na jesiennym skalniaku? Przedstawiamy 7 długo kwitnących roślin, które sprawdzą się najlepiej.
Czytaj artykułRóże to piękne krzewy, które dodają uroku naszym ogrodom. W zależności od gatunku i odmiany mogą mieć bardzo zróżnicowany pokrój. Część z nich ma wysokie łodygi, które wraz z biegiem wegetacji mogą stać się przesadnie wybujałe, co nie każdemu się podoba. Sprawdź, co zrobić z długimi pędami róż.
Czytaj artykułAksamitki są chętnie wybierane do obsadzania rabat, na kwietniki czy balkony. Występują w różnych gatunkach i odmianach, różniących się wielkością oraz kształtem kwiatów. Przyjrzyjmy się aksamitce wąskolistnej, która jest ceniona za obfite kwitnienie. Tworzy przepiękne, kwiatowe kobierce utrzymujące się aż do przymrozków, a dodatkowo jest mało wymagająca i łatwa w uprawie. Jak pielęgnować aksamitkę wąskolistną? Dowiedz się więcej o wymaganiach tej rośliny, a także poznaj najciekawsze odmiany.
Czytaj artykułJesień to dobry czas na piaskowanie trawnika. Niestety czynność ta jest często pomijana, a przecież to ona zapewnia trawie niezbędne warunki do zdrowego wzrostu i rozwoju. Piaskowanie trawnika niesie ze sobą szereg korzyści. Celem tego działania jest m.in. poprawa struktury gleby, a także zwiększenie jej przepuszczalności, co ułatwia wnikanie wody i składników odżywczych do korzeni trawy. Choć może wydawać się to dość skomplikowanym procesem, ale w rzeczywistości tak nie jest. Jak i czym piaskować trawnik? Poznaj kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym na wiosnę twój trawnik będzie gęsty i soczyście zielony.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 699
- Następna