Artykuły

Jesień zadomowiła się już w naszych ogrodach na dobre. Nie oznacza to jednak końca pracy przy roślinach, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji, zanim nadejdą pierwsze przymrozki. Podpowiadamy, co zawiera każdy dobry kalendarz ogrodnika na październik i jakie czynności muszą być wykonane, aby nasze plony były obfite po tegorocznej zimie.

Czytaj artykuł 

Rosnące ceny energii elektrycznej oraz ostatnie obietnice rządu, mówiące o gwarancji stałej ceny prądu do 2000 kWh rocznie sprawiły, że Polacy zaczęli się przyglądać swoim rachunkom. Ile prądu zużywa gospodarstwo domowe i w jaki sposób skutecznie go oszczędzać?

Czytaj artykuł 

Właściwy wzrost i rozwój roślin zależy przede wszystkim od jakości gleby. Niestety na spadek żyzności podłoża mają wpływ różne czynniki, a ten problem dotyka nie tylko tereny upraw rolniczych, lecz także ogrody przydomowe i działkowe. Jak poprawić żyzność gleby? Oto 7 najlepszych sposobów do zastosowania w swoim ogródku! 

Czytaj artykuł 

Stosowanie wermikulitu w uprawie roślin staje się coraz bardziej powszechne. Ten ilasty minerał o skomplikowanym i zmiennym składzie chemicznym cieszy się popularnością ze względu na swoje właściwości. Wspiera rozwój roślin, poprawia strukturę gleby, a nawet wzmacnia działanie nawozów. Jeżeli zastanawiasz się, jak stosować wermikulit w ogrodzie i w domu, to dobrze trafiłeś. 

Czytaj artykuł 

Palenie liści i gałęzi w ogrodzie to dyskusyjny temat. Zasady są ściśle regulowane przez obowiązujące przepisy prawne. Choć jednak zakaz palenia śmieci jest oczywisty, to suche trawy, gałęzie czy resztki upraw warzywnych budzą już poważne wątpliwości. Sprawdź, co należy wiedzieć, aby nie narazić się na mandat i dowiedz się, kiedy obowiązuje zakaz palenia ognisk.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Rośliny cebulowe to jedne z najpiękniejszych ozdób ogrodu. W zależności od gatunku, rozpoczynają swoje kwitnienie od marca, a kończą nawet w październiku. Żeby zakwitły ponownie w przyszłym roku należy zostawić je w gruncie albo wykopać – jeśli nie są mrozoodporne. Do tych bardzo wrażliwych na niskie temperatury należą mieczyki, dalie i kanny. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Odpowiednia pielęgnacja hortensji po przekwitnięciu jest kluczowa, by roślinom nie zaszkodziły zimowe mrozy. Poszczególne gatunki tego pięknego krzewu różnią się między sobą wymaganiami i odpornością na zimno, jednak najpopularniejszy gatunek – hortensja ogrodowa – jest pod tym względem niezwykle wrażliwa. Do kiedy kwitną hortensje i jak o nie zadbać jesienią? Oto najważniejsze informacje o cięciu, nawożeniu i zabezpieczaniu tych roślin przed mrozem!

Czytaj artykuł 

Widmo zawieszenia dostaw energii oraz rosnące jej koszty to duży kłopot dla gospodarstw domowych przed zbliżającym się sezonem grzewczym. Czy warto zmieniać instalację grzewczą w domu przed zimą? Jaki rodzaj wybrać? Jedną z możliwości jest ogrzewanie elektryczne. Sprawdź, jakie jest najtańsze ogrzewanie elektryczne i zastanów się, czy w twoim przypadku taka inwestycja będzie opłacalna.

Czytaj artykuł 

Golteria chilijska to niska zimozielona krzewinka, która jesienią bogato obsypuje się drobnymi kolorowymi owocami. Roślina ta świetnie wygląda posadzona w donicach i na rabatach. Można łączyć ją z wrzosami czy żurawkami. Dowiedzcie się, jak ją uprawiać.

Czytaj artykuł 

W bloku na jednym z ostródzkich osiedli mieszka trzypokoleniowa rodzina: pani Janina, osiemdziesięciodwuletnia, mocno już schorowana, ale wciąż z energią i dobrym humorem, jej córka Magda i piętnastoletnia wnuczka Wiktoria. 

Czytaj artykuł 

Pellet to paliwo, które z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak, ponieważ z powodzeniem zastępuje tradycyjne surowce do ogrzewania domu, takie jak węgiel czy drewno. Jest ekologiczny, a przy tym wysokoenergetyczny, co sprawia, że jego spalanie jest dość wydajne. Oczywiście wszystko zależy od jakości paliwa, bowiem pellet niskiej jakości wpływa na stan kotła i wiąże się z wyższymi kosztami ogrzewania. Podpowiadamy, jak rozpoznać dobry pellet.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Zimowity jesienne we wrześniu i październiku upiększają ogrody barwnymi kielichowatymi kwiatami. Sprawdźcie, jak uprawiać je w ogrodzie i dlaczego rośliny te mogą być niebezpieczne.

Czytaj artykuł 

Chemiczne środki ochrony roślin są skuteczne i pozwalają szybko wyeliminować choroby i szkodniki. Niestety, są też niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Dlatego właśnie muszą być odpowiednio przechowywane, a po zużyciu – zutylizowane we właściwy sposób.

Czytaj artykuł 

Niezwykle urodziwe, oszałamiające połączeniem barw, wprawiające w zachwyt przez całe lato, aż do pierwszych przymrozków – dalie to jedne z najpiękniejszych kwiatów, które można umieścić w swoim ogrodzie. Prawdziwe królowe lata, które nigdy się nie nudzą. Pragniesz mieć je wokół swojego domu? Dowiedz się, jak je uprawiać! 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.