Artykuły
W kuchni i łazience pojawiły się srebrne, podłużne robaczki? To znaczy, że masz problem z rybikami. To niegroźne owady, które łatwo zwalczyć nawet domowymi sposobami. Srebrzyki nie są groźne dla zdrowia, ale mogą być uciążliwe - niszczą książki i tapety na ścianach. Jak domowymi sposobami pozbyć się rybików z łazienki i kuchni? Podpowiadamy.
Czytaj artykułWyrzucasz pestkę z awokado? Niepotrzebnie. Można ją posadzić w doniczce i wyhodować spore drzewko. Uprawa awokado jest dość prosta, ale wymaga czasu i cierpliwości. Wprawdzie owoce wyrastają dopiero po kilku latach, ale dają ogromną satysfakcję, ich właściwości odżywcze to skarbnica witamin. Sprawdź, jak w domu wyhodować awokado z pestki i jak o nie zadbać.
Czytaj artykułJakie rośliny cieszą się w grudniu największym zainteresowaniem? Oczywiście choinki. Bez nich trudno wyobrazić sobie świętowanie Bożego Narodzenia. W marketach oferowane są różne gatunki drzewek, różnią się nie tylko wyglądem, ale i ceną. Na co zwrócić uwagę, kupując choinkę ciętą i w doniczce? Które gatunki utrzymają się najdłużej, a którym szybko opadają igły? Podpowiadamy.
Czytaj artykułNieznana mi dotąd mulenbekia w mig skradła moje serce. Roślina wyróżnia się na tle innych gatunków doniczkowych długimi łodyżkami pełnymi drobnych, gęsto osadzonych liści, zwieszonymi z wnętrza ozdobnej osłonki. To w zupełności wystarcza, by zajęła wysoką lokatę na liście zielonych perełek w moim domu. Sprawdź, czego potrzebuje, by bujnie się rozwijać i kaskadowo spływać z doniczek, tworząc delikatne, żywe girlandy. Oto garść porad, jak uprawiać mulenbekie i wykorzystać jej zielony potencjał.
Czytaj artykułPłyty indykcyjne to popularne rozwiązanie w każdym domu i mieszkaniu, w którym nie ma podłączenia gazu. Są wygodne w użytkowaniu, nowoczesne, wyposażone z szereg funkcjonalnych opcji, jednak nawet najlepszej klasy płyty mają swoje wady – są dość delikatne, a nieprawidłowe użytkowanie może prowadzić do ich zarysowania. Zastanawiasz się, jak usunąć rysy z płyty indukcyjnej? Soda i pasta działają, ale istnieje jeszcze jedna, dużo mniej popularna metoda – jest zaskakująca zarówno pod względem produktu, który wykorzystuje, jak i skuteczności.
Czytaj artykułSezon grzewczy w pełni, nie dziwi więc, że wiele osób chce uzupełnić zapasy ekologicznego opału. Zastanawiasz się, ile kosztuje pellet w grudniu 2024 roku? Okazuje się, że musimy zapłacić za niego dużo mniej, niż się spodziewaliśmy. Warto więc zaopatrzyć się w niego właśnie teraz. Sprawdź, jak kupić dobry pellet i ile trzeba za niego zapłacić.
Czytaj artykułZastanawiasz się, dlaczego storczyk ma żółte liście i zrzuca zawiązane pąki kwiatowe, zanim zdążą się otworzyć? To niepokojące zjawisko, często obserwowane zimą, może być skutkiem gnicia korzeni, które z kolei wynika z błędów w uprawie. Chcesz, aby storczyk odzyskał zdrowie i wspaniale zakwitł? Sprawdź, jak pielęgnować go w grudniu i jaka kuracja błyskawicznie przywróci mu wigor.
Czytaj artykułObserwowany z daleka może zostać pomylony ze szpakiem, jednak po bliższym zapoznaniu dostrzeżesz, że niektóre cechy mocno go wyróżniają – kos to ciekawy gość w ogrodzie. Dawniej preferował strefy leśnej zieleni, teraz chętnie przebywa wśród ludzi. Chcesz, by tej jesieni stał się jednym z częstszych gości twojego karmnika? Podpowiem ci, jak karmić kosa, dlaczego jesienią chętniej zje to, czego nie wybiera wiosną i co szczególnie spotka się z uznaniem czarnego jegomościa.
Czytaj artykułHortensja ogrodowa jest bardziej kapryśna niż inne gatunki tych pięknych krzewów, jednak chętnie sadzimy ją w ogrodach. Uprawiając tę roślinę, musimy pamiętać o jej zabezpieczeniu na zimę, bo w innym razie może przemarznąć. Jak to zrobić prawidłowo? W jaki sposób sprawdzić, czy hortensja ogrodowa będzie kwitła w przyszłym roku? Przedstawiamy najważniejsze wskazówki.
Czytaj artykułPlanując przed świętami generalne porządki w kuchni, warto skupić się na tym, co w ferworze codziennych obowiązków często umyka lub odkładamy na później. To zaschnięty tłuszcz, który gromadzi się w różnych miejscach kuchni. Podpowiadamy, jak usunąć zaschnięty tłuszcz z blachy do pieczenia, kuchenki, okapu czy piekarnika.
Czytaj artykułNa kubkach, w szklanych dzbankach, termosach i zaparzaczach często gromadzi się ciemny osad po herbacie. Powstaje on w wyniku naturalnej reakcji chemicznej, która zachodzi pomiędzy znajdującymi się w napoju szczawianami a obecnym w wodzie wapniem. Wyjaśniamy, czy osad jest szkodliwy i jak usunąć go z pomocą domowych sposobów.
Czytaj artykułKalanchoe jest skromnym sukulentem, pochodzącym z kontynentu afrykańskiego, gdzie rośnie bardzo liczna grupa tego gatunku. Jedne rośliny mają ozdobne liście, inne dumnie prezentują piękne kwiaty. W środku zimy w sklepach ogrodniczych i kwiaciarniach pojawiają się zazwyczaj te kolorowo kwitnące. Jak dbać o kalanchoe, żeby rozwijała się jak najlepiej i powtórnie zakwitła? Podpowiadamy.
Czytaj artykułDofinansowanie do ogrzewania gazowego jest jedną z możliwości, aby zmniejszyć koszty związane z modernizacją systemu grzewczego. Można można uzyskać wsparcie finansowe na wymianę źródła ciepła na gazowy kocioł. Jak skorzystać z tej okazji i co należy zrobić, aby uzyskać dofinansowanie?
Czytaj artykułOcet to popularny dodatek do potraw, dipów sałatkowych oraz marynat, jednak ma on wiele innych, niezwiązanych z gotowaniem zastosowań. To produkt, którego właściwości oraz niska cena sprawiają, że w wielu domach zastępuje droższe środki chemiczne. Do czego można go użyć? To doskonały środek czyszczący, piorący, dezynfekujący, a i to nie wszystko. Sprawdź, jak jeszcze możesz go wykorzystać i dlaczego ocet w niektórych czynnościach domowych bywa niezastąpiony.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 745
- Następna