Artykuły
Czarna plamistość jest tym, czego najbardziej obawiają się wszyscy wielbiciele róż. To bardzo niebezpieczna, trudna do zwalczenia choroba grzybowa, która w mgnieniu oka odbiera krzewom cały urok. Na szczęście możemy jej zapobiec i to bez stosowania jakiejkolwiek chemii. Podpowiadamy, jak zrobić naturalny oprysk przeciwko czarnej plamistości róż.
Czytaj artykułLato może być trudnym okresem dla roślin. Podczas bardzo gorących dni nasze ogrody doświadczają pustynnych warunków, szczególnie jeśli przez długi czas brakuje opadów deszczu. Rośliny cierpią wtedy na tak zwany stres termiczny i zamiast skupić się na rozwoju, próbują przetrwać trudny dla nich czas. Podpowiadamy więc, jak podlewać rośliny w ogrodzie podczas upałów, kiedy najlepiej to robić oraz jak często.
Czytaj artykułWśród wielu popularnych roślin ogrodowych pelargonie wyróżniają się długim i obfitym kwitnieniem. Jednak rośliny te wymagają odpowiedniego wsparcia, by osiągnąć pełnię dekoracyjnego potencjału. Naturalny nawóz z drożdży dostarcza im cennych składników odżywczych, wspomaga rozwój systemu korzeniowego oraz pobudza rośliny do tworzenia pąków kwiatowych. Sprawdź, jak przygotować skuteczny nawóz z drożdży i kiedy najlepiej go stosować.
Czytaj artykułJak chronić ogórki, pomidory i inne warzywa przed chorobami, nie stosując w tym celu środków chemicznych? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które stawiają na naturalne rozwiązania w ogrodzie. Okazuje się, że najlepszy sposób na zabezpieczenie roślin każdy z nas ma na wyciągnięcie ręki. Wyjaśniamy, czym jest i jak działa herbatka tymiankowa.
Czytaj artykułWilczomlecz to nie tylko ozdobna, ale i niezwykle praktyczna roślina ogrodowa. Świetnie radzi sobie w trudnych warunkach – znosi suszę, rośnie na ubogiej glebie, a przy tym skutecznie odstrasza nieproszonych gości: ślimaki, krety, nornice i uciążliwe owady. Co więcej, występuje w wielu zaskakujących odmianach. Poznaj jego najciekawsze gatunki i sprawdź, dlaczego warto mieć wilczomlecz w ogrodzie.
Czytaj artykułZdrowe, jędrne i pełne smaku pomidory prosto z ogrodu dzięki... stosowaniu mleka? Choć brzmi to nietypowo, wielu ogrodników chwali sobie ten prosty i naturalny sposób uzupełnienia pielęgnacji pomidorów. Rozcieńczone mleko to nie tylko źródło cennych składników odżywczych, ale także skuteczna ochrona przed chorobami. Sprawdź, jak przygotować mieszankę i kiedy ją stosować, by pomidory były zdrowe, silne i wyjątkowo smaczne.
Czytaj artykułOgórki w czasie owocowania często są atakowane przez zarazę. Jeśli nie chcemy stracić plonów z jej powodu, musimy wiedzieć się, jak zabezpieczyć przed nią swoje rośliny. Jednym z najlepszych na to sposobów jest naturalny oprysk z prostych składników, które każdy ma w domu. Jak go zrobić i stosować, by chronić ogórki przed zarazą? Podpowiadamy.
Czytaj artykułBardzo często drzewa owocowe, takie jak grusze czy śliwy, są odwiedzane przez osy. Rzeczone owady nierzadko stają się istnym utrapieniem – żerują na owocach, co negatywnie odbija się na ilości i jakości plonów. Z tego względu warto zastosować pewne zabezpieczenie, dzięki któremu da się ochronić śliwy i grusze przed osami. O co konkretnie chodzi? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułGnojówka z pokrzywy jest chętnie stosowana w wielu ogrodach amatorskich. Choć wykazuje dużą skuteczność w zasilaniu niektórych gatunków, nieumiejętne użycie może prowadzić do szkód w uprawie. Wyjaśniamy, jak prawidłowo przygotować ten nawóz i które rośliny źle na niego reagują.
Czytaj artykułZauważyłeś, że twoja funkia nie rozwija się prawidłowo? Zamiast bujnych, okazałych liści widzisz marną roślinę, która zamiast cieszyć oko, sprawia wrażenie chorej? Istnieje kilka powodów, dla których hosty mogą przestać rosnąć. Sprawdź, czego nie lubią funkie i jak poprawić kondycję tych popularnych bylin.
Czytaj artykułUprawa pomidorów to dla wielu ogrodników źródło radości i satysfakcji. Jednak żółknące liście mogą szybko zamienić tę idyllę w niepokój. Do przyczyn tego problemu najczęściej zaliczane są choroby grzybowe, niedobory składników odżywczych i kaprysy pogody. To zjawisko nie musi jednak oznaczać klęski, ponieważ żółknący krzew pomidora można jeszcze uratować, o ile nie zaatakowały go wirusy.
Czytaj artykułLatem twoje rośliny doniczkowe mogą stać się celem różnych szkodników, które rozmnażają się szybciej w ciepłych miesiącach. Mszyce, wciornastki, miseczniki czy wełnowce atakują nawet zdrowe okazy. Sprawdź, jak skutecznie i naturalnie poradzić sobie z niechcianymi gośćmi.
Czytaj artykułCzy zacienione miejsca w ogrodzie skazane są na smutny wygląd i brak kolorów? Nic bardziej mylnego. Ogród w cieniu może kwitnąć równie bujnie, jak nasłonecznione rabaty, wystarczy tylko dobrać odpowiednie rośliny. Poznaj gatunki, które nie tylko tolerują, ale wręcz preferują zacienione stanowiska.
Czytaj artykułŻółte pomidory zyskują coraz większą popularność wśród ogrodników i miłośników zdrowej kuchni. Wyróżniają się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale także łagodniejszym smakiem i cennymi właściwościami zdrowotnymi. Dowiedz się, jakie odmiany wybrać do swojego ogrodu lub na balkon, jak je uprawiać oraz w jaki sposób wykorzystać w kuchni.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 759
- Następna