Artykuły

Wielokrotnie podpowiadaliśmy, jak wyczyścić denka przypalonych garnków i patelni. Dziś podpowiadamy, jak z uporczywego brudu oczyścić ranty tych naczyń.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Zmywarka to nieoceniona pomoc w każdej kuchni – oszczędzamy dzięki niej czas i pieniądze, które w innym wypadku musielibyśmy przeznaczyć na zmywanie ręczne. Raz na jakiś czas, tak jak każde inne urządzenie w domu, warto przemyć jej wnętrze. W zaniedbanych zmywarkach rozwijają się grzyby i bakterie.

Czytaj artykuł 

Zbudowane zazwyczaj z krzemu lub substancji polikrystalicznych płyty służące do wytwarzania prądu ze słońca, są dzisiaj jednym z najtańszych alternatywnych źródeł energii.

Czytaj artykuł 

Cola ma tylu przeciwników, ilu zwolenników. Na temat jej szkodliwości powstało już wiele badań i raportów, o których co chwila przypominają media, jednak wielu z nas nadal nie może się powstrzymać przed jej spożywaniem. Słodki napój poza doznaniami smakowymi ma znacznie więcej do zaoferowania. Sprawdź, do czego możesz go wykorzystać.

Czytaj artykuł 

W uprawie domowych roślin doniczkowych wymiana podłoża jest zabiegiem zarówno odmładzającym, jak i sanitarnym. Podobnie jest w przypadku storczyków. Usuwając stare podłoże i wycinając martwe korzenie, zmniejszamy ryzyko wystąpienia chorób grzybowych, a rośliny zyskują nową przestrzeń do rozwoju.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Coraz częściej słyszymy, że wnętrza powinny być przede wszystkim osobiste. Odzwierciedlać wyjątkowy styl życia ich mieszkańców, ich potrzeby, przyzwyczajenia i poczucie estetyki. Kierunków w projektowaniu jest teraz tak wiele, że trudno mówić o jednej obowiązującej modzie. Architektki Krystyna i Ida Mikołajskie – właścicielki pracowni MIKOŁAJSKAstudio, laureatki głównej nagrody European Property Awards 2019 w kategorii Office Design Europe – zgodnie twierdzą, że z trendów trzeba umieć mądrze korzystać. Zobaczcie, co ich zdaniem będzie modne w nadchodzącym sezonie i jak odnosi się to do oczekiwań polskich inwestorów.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Obowiązek segregacji stał się wreszcie bardzo realny. Teraz najzwyczajniej w świecie „uderzy nas po kieszeni” i choć nie wszystkim podobają się nowe podwyżki, segregować warto i trzeba! W szafkach kuchennych lub wysuwanych szufladach znajdźmy najlepsze miejsce na profesjonalny segregator i pamiętajmy o kilku prostych zasadach dotyczących porządkowania jego zawartości. Sprawdzone sposoby podpowiada firma COMITOR, w której ofercie znajdziemy polecane przez architektów i studia kuchenne segregatory BLANCO.

Czytaj artykuł 

W dzisiejszych czasach łazienki i kuchnie to znacznie więcej niż tylko funkcjonalne pomieszczenia. Kuchnia jest dziś wspólną przestrzenią, w której spotyka się i omawia swoje plany rodzina, a łazienka stała się czymś na kształt minispa, do którego uciekamy od zgiełku codziennego życia. W związku z tym obie stanowią integralną część domowego wnętrza.

Czytaj artykuł 

Do łazienki możemy kupić tradycyjne grzejniki drabinkowe, które mimo swojej prostoty, posiadają funkcję suszenia ręczników czy możliwość sterowania smartfonem. Ich wnętrze wypełnia oleisty płyn grzewczy, dzięki któremu grzejnik elektryczny wytwarza ciepło podobne do C.O. Do dyspozycji mamy błyszczący model chrom lub slim o szerokości zaledwie 40 cm.

Czytaj artykuł 

W miejskich wnętrzach z roku na rok rośnie popularność prostych, industrialnych rozwiązań opartych na elementach związanych z betonem architektonicznym. Jest to jeden z fundamentów dla nowoczesnych projektów wnętrz. W ten współczesny trend doskonale wpisuje się nowa kolekcja Villeroy & Boch - Falconar, która w sposób naturalny odwzorowuje beton. Obejmuje ona geometryczne formy, a dekory tworzą strukturę plastra miodu.

Czytaj artykuł 

Możliwości, jakie daje dziś nowoczesna architektura w Polsce, skłaniają inwestorów do stosowania niestandardowych rozwiązań.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

O konieczności regularnego mycia toalety wie każdy. Często jednak zapominamy, że poza ceramiczną misą czyścić należy również spłuczkę toaletową – gromadzą się w niej bakterie, może również namnażać się pleśń. Przy każdym spłukaniu wody mikroorganizmy te wpływają do czystej muszli. Jak czyścić spłuczkę?

Czytaj artykuł 

Zima w Polsce jest z roku na rok coraz łagodniejsza, a nawierzchnia wykonana z kostki i płyt betonowych jest jednym z bardziej odpornych materiałów na rynku. Mimo to warto pamiętać o kilku ważnych zasadach związanych z jej konserwacją w okresie zimowym.

Czytaj artykuł 

Tę uroczą roślinę uprawia się ze względu na pachnące kwiaty. Jej sadzonki można bez problemu kupić wiosną i latem, ale uprawia się ją również z nasion.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.