Artykuły

W 236 odcinku Naszego Nowego Domu poznaliśmy pana Stanisława i jego dzieci: trzynastoletniego Kamila i jedenastoletnią Wiktorię.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

W 235. odcinku Naszego Nowego Domu Kasia Dowbor wraz z niezawodną ekipą remontową odwiedziła wieś Piaski w województwie łódzkim. Tam poznała panią Magdę, mamę ośmioletniego Mikołaja. Warunki, w jakich żyła rodzina, były bardzo ciężkie. Jak zmienił się dom w Piaskach?

Czytaj artykuł 

Już we środę przeniesiemy się do wsi Piaski nieopodal Zduńskiej Woli. To tu stoi zrujnowany dom z czerwonej cegły, który pani Magda otrzymała od swoich rodziców.

Czytaj artykuł 

„Póki w maju wiatr z północy, ma się u nas zimno w nocy”. Rozpoczynamy kolejny „Tydzień w Ogrodzie”.

Czytaj artykuł 

Pojawiają się na łąkach i w parkach. I chociaż często wyglądają zupełnie niewinnie, nawet krótki kontakt z nimi może się skończyć tragicznie. Silnie trujące chwasty mają błyskawiczne działanie. Przedstawiamy pięć tych najgroźniejszych. Dowiedz się, jak je rozpoznać i jak się przed nimi strzec.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Piękny i zadbany ogród jest wizytówką domu. Jakie rośliny posadzić, by cieszyć się kwiatami na wiosnę, móc odpoczywać w cieniu drzewa i nadać ogrodowi nieco orientalny charakter? Przedstawiamy siedem najpiękniejszych roślin, które warto posadzić przy domu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Jeżeli nasz balkon lub taras jest przez większą część dnia zacieniony, to warto ozdobić go właśnie fuksją, nazywaną też ułanką.

Czytaj artykuł 

Kuchenny blat nie ma łatwego życia. Intensywnie wykorzystywany podczas większości domowych prac, niezależnie od materiału, z którego go wykonano, nieustannie narażony jest na powstawanie zabrudzeń i rys. W jaki sposób doczyścić go z najgorszych zabrudzeń i odnowić jego uszkodzoną powierzchnię?

Czytaj artykuł 

Skórzane meble i ubrania są drogie, a nie tak łatwo wywabić z nich zabrudzenia. Szczególnie trudne do usunięcia są plamy z długopisu. W tym poradniku powiemy, jak usunąć ślady tuszu, by skóra ciągle wyglądała jak nowa.

Czytaj artykuł 

Laurowiśnia wschodnia to wieloletni krzew z rodziny różowatych, wywodzący się z rejonów Azji Mniejszej, Kaukazu i Półwyspu Bałkańskiego. W Polsce zyskuje na popularności, szczególnie jako roślina na żywopłot. Odznacza się drobnymi, białymi kwiatami, które pojawiają się w maju oraz ozdobnymi liśćmi. Jak szybko rośnie laurowiśnia i jak sadzić ją w ogrodzie?

Czytaj artykuł 

Ardizja w sklepach ogrodniczych dostępna jest najczęściej w grudniu, przed Bożym Narodzeniem. Jej czerwone owoce, podobnie jak u golterii, są wtedy piękną ozdobą i często rośliny te wykorzystuje się w świątecznych dekoracjach. Taką dekoracją była też w naszym domu w czasie zeszłorocznej Wigilii i pozostała z nami do teraz. Cały czas prezentuje się wspaniale, a nawet lepiej, biorąc pod uwagę jej obecne kwitnienie.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

W 234. odcinku Naszego Nowego Domu przenieśliśmy się do Warszawy. 37-metrowe mieszkanie dzieli pani Beata ze swoją mamą - panią Hanną i dziesięcioletnią córeczką Oliwią.

Czytaj artykuł 

Hałas zaburza nasze funkcjonowanie, sprawia, że jesteśmy nerwowi, tłumiące hałas. Jeśli mieszkasz w mieście, a niedaleko przebiega ruchliwa ulica – koniecznie posadź je w ogrodzie. Odpowiednio wysoki i szeroki pas zieleni może zredukować hałas nawet do 70 proc.

Czytaj artykuł 

Obcowanie z naturą jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Bliskość przyrody wpływa m.in. na obniżenie poziomu kortyzolu, czyli hormonu stresu, oraz ciśnienia. Przebywanie w parkach czy ogrodach działa wyciszająco i stymulująco na zmysły. Jednak klasycznie zaprojektowane zieleńce stawiają nas wyłącznie w pozycji obserwatorów, dlatego warto udać się do ogrodu sensorycznego.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.