Sponsor serwisu Leroy Merlin logo

Artykuły

Kompost nie bez powodu nazywany jest czarnym złotem ogrodników. To niezwykle cenny nawóz wieloskładnikowy, który zawiera wszystkie ważne dla roślin mikro- i makroelementy. Proces jego otrzymywania jest jednak czasochłonny, nie dziwi zatem, że wiele osób zastanawia się, jak można go skrócić. W dzisiejszym artykule przedstawiamy 7 niezawodnych sposobów na to, jak przyspieszyć kompostowanie.

Czytaj artykuł 

Cukinia uznawana jest za warzywo łatwe w pielęgnacji, ale nawet ona może stwarzać pewne problemy. Zdarza się, że jej liście niepokojąco zmieniają kolor, przez co zaczynamy obawiać się o powodzenie uprawy. Zastanawiasz się, dlaczego liście cukinii żółkną? W tym artykule przyglądamy się przyczynom tego zjawiska i doradzamy, jak mu zaradzić w prosty sposób.

Czytaj artykuł 

Marchewka to warzywo o długiej i bogatej historii, która sięga czasów starożytnych. Była ona ceniona zarówno ze względu na swoje wartości smakowe, jak i właściwości lecznicze. Obecnie jest uprawiana w niemal każdym ogrodzie, a jej pielęgnacja nie należy do najtrudniejszych zadań. Aby była zdrowa, twarda i wolna od pęknięć, w czerwcu należy zadbać o kilka kluczowych zabiegów. Pamiętaj m.in. o systematycznym podlewaniu, nawożeniu i odchwaszczaniu.     

Czytaj artykuł 

Powszechnie wiadomo, że pomidory uchodzą za warzywa o dużych potrzebach pokarmowych. Z kolei właściwe nawożenie jest kluczowym elementem sukcesu w uprawie tych krzaczków. Oprócz trzech głównych składników odżywczych (azotu, fosforu i potasu), potrzebują pierwiastków dodatkowych, m.in. boru. Jego niedobór może spowodować znaczne pogorszenie plonów, a nawet doprowadzić do całkowitego więdnięcia roślin. Jak dostarczyć bor pomidorom? Dzięki temu uzyskasz mnóstwo smacznych i dorodnych owoców.       

Czytaj artykuł 

Ciemne plamy na pomidorach to znak, że zaatakowała je sucha zgnilizna wierzchołkowa. Wbrew pozorom nie jest to ani choroba grzybowa, ani zaraźliwa. Nie znaczy to jednak, że nie należy szybko reagować. Jeśli zauważysz ciemne plamy na pomidorach, podejmij natychmiastowe działania. Tylko to da ci szansę na uratowanie zbiorów. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Ocet to podstawowy produkt, który znajdziemy w każdej kuchni. Działkowcy doskonale wiedzą, że znajduje on również szerokie zastosowanie w ogrodzie, m.in. w uprawie ogórków. Stara, tradycyjna metoda zasilania ich odżywką na bazie octu może znacząco poprawić plony, warto więc wypróbować ją u siebie. Jak wykorzystać ocet w uprawie ogórków? Sprawdź, jak zrobić z niego naturalny nawóz.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Każdy, kto choć raz miał do czynienia ze ślimakami w ogrodzie, doskonale wie, że są to silni przeciwnicy. Choć istnieje mnóstwo metod walki z tymi szkodnikami, ponownie się pojawiają, powodując wiele szkód wśród roślin. Coraz częściej mówi się o tym, że fusy, które zostają po zaparzeniu kawy, po czym lądują w koszu na śmieci, są skuteczny sposobem na odstraszanie ślimaków w ogrodzie. Czy rzeczywiście tak jest? Naukowcy z amerykańskiego uniwersytetu przetestowali.

Czytaj artykuł 

Borówka amerykańska, mimo swojej nazwy, z powodzeniem może być uprawiana w Polsce. Coraz częściej pojawia się w naszych ogródkach. Nic dziwnego – pięknie wygląda od wiosny od jesieni, a już wczesnym latem daje smaczne plony. Czerwiec to najlepszy moment, aby otoczyć borówkę troską, która przełoży się na obfite owocowanie. Koniecznie sprawdź, czym dokarmiać krzewy i jak o nie dbać.

Czytaj artykuł 

Ogrodnicy wykorzystują wiele niestandardowych sposobów na poprawę dobrostanu swoich upraw. Jednym z nich jest sól Epsom, która znajduje szerokie zastosowanie w pielęgnacji roślin. Jakie skutki może przynieść używanie jej w ogródku i na co konkretnie pomoże? Sprawdź, do jakich roślin wykorzystać sól Epsom.

Czytaj artykuł 

Pojęcie gołożeru znane jest z zakresu ochrony lasów, jednak ogołocenie z liści dotyka również krzewy i drzewka owocowe. Gołożery powstają w wyniku intensywnego żerowania szkodników – niektóre w ciągu doby potrafią doprowadzić do katastrofy. Mój agrest nie miał już liści, porzeczka wyglądała coraz gorzej. Nie wiedziałam, jak pozbyć się gołożerów z ogrodu. Sąsiadka pokazała mi prosty sposób, testuję go i odzyskuję nadzieję na piękne krzewy pełne liści i owoców.

Czytaj artykuł 

Motylek wisetoński to roślina jednoroczna, która wyróżnia się dekoracyjnymi liśćmi oraz obfitym, oryginalnym kwitnieniem. Doskonale nadaje się zarówno do obsadzania rabat, jak i tworzenia kompozycji kwiatowych w pojemnikach. Jego kwiaty wzbudzają podziw aż do września, a różnorodność odmian i kolorów przyprawia o zawrót głowy. Podpowiadamy, jak uprawiać motylka wisetońskiego, aby cieszyć się jego wyglądem jak najdłużej.   

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Zbiory cebuli i czosnku przypadają zwykle na lato. Nie znaczy to jednak, że grządka po nich musi zostać pusta. Miejsce to mogą zająć inne warzywa, dzięki czemu będziemy cieszyć się zdrowymi plonami jeszcze w tym sezonie. Co uprawiać po czosnku i cebuli? Jakich roślin lepiej unikać? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę.     

Czytaj artykuł 

Gdy zobaczysz w ogrodzie motyla o białych skrzydłach z brązową obwódką, sprawdź, jak mają się twoje bukszpany. Ten ładny dorosły osobnik powstaje z larwy (gąsienicy), która krzew za krzewem ogałaca ogrody. Kiedy należy interweniować? Z czego zrobić oprysk na ćmę bukszpanową, aby przyniósł oczekiwany efekt odstraszenia i eliminacji tego zajadłego szkodnika? Podpowiadamy, jak walczyć o zdrowe bukszpany.

Czytaj artykuł 
Materiał promocyjny

Przydomowy basen to idealne miejsce do organizowania spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Ale to nie wszystkie jego zalety. To także szansa na stworzenie oazy relaksu oraz zwiększenie estetyki ogrodu i wartości nieruchomości. Nie trzeba dalej zachęcać, prawda? Podpowiadamy jak zabrać się za zakup basenu ogrodowego.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.