Rośliny domowe
Monstera jest ceniona przede wszystkim za swoje efektowne, duże i dziurawe liście. Jednak nie każdemu domowemu okazowi udaje się je wytworzyć. Może to być źródłem niepokoju, zwłaszcza gdy roślina wydaje się zdrowa, a mimo to jej liście pozostają gładkie. Skąd bierze się ten problem i jak wspomóc roślinę w rozwoju? Sprawdź, co może wpływać na brak dziur w liściach monstery i jakie warunki trzeba jej zapewnić, by w pełni rozwinęła swój potencjał.
Czytaj artykułLatem storczyki przechodzą przez okres intensywnego wzrostu, ale jednocześnie są narażone na przesuszenie, poparzenia słoneczne i przegrzanie korzeni. Odpowiednia pielęgnacja w lipcu pozwala nie tylko zapobiec problemom, lecz także wydłużyć czas kwitnienia i wzmocnić rośliny przed kolejnym sezonem. Sprawdź, co zrobić, by storczyki były w świetnej formie przez całe lato.
Czytaj artykułLatem twoje rośliny doniczkowe mogą stać się celem różnych szkodników, które rozmnażają się szybciej w ciepłych miesiącach. Mszyce, wciornastki, miseczniki czy wełnowce atakują nawet zdrowe okazy. Sprawdź, jak skutecznie i naturalnie poradzić sobie z niechcianymi gośćmi.
Czytaj artykułZamiokulkas nie bez powodu jest nazywany żelazną rośliną. Zniesie nawet długotrwałą suszę i wybaczy zaniedbania. Zwłaszcza latem warto jednak poświęcić mu nieco uwagi, za co odpłaci się mnóstwem nowych pędów i liści. W artykule podpowiadamy, jak go podlewać i czym dokarmiać o tej porze roku. Oto 4 najlepsze domowe nawozy do zamiokulkasa.
Czytaj artykułAnturium ma niepowtarzalne i niezwykle trwałe kwiaty, które mogą utrzymywać się nawet przez dwa miesiące. Nie zawsze jednak możemy cieszyć się ich widokiem – zdarza się, że pąki wcale się nie pojawiają. Dlaczego anturium marnieje? Jak zadbać o nie latem i nakłonić do kwitnienia? Podpowiadamy, jaki domowy nawóz do anturium sprawi, że w końcu doczekamy się kwiatów.
Czytaj artykułStorczyki to eleganckie rośliny, które zachwycają feerią barw, dlatego często są wybierane do dekoracji domów i na prezent. Wydaje się, że są proste w uprawie, ale nic bardziej mylnego. Po pewnym czasie storczyki zaczynają tracić kwiaty, liście żółkną, pędy zasychają. Co wtedy zrobić, jak sprawić, by orchidea znów bujnie zakwitła? Podpowiadamy.
Czytaj artykułPieniążek jest rośliną doniczkową, którą wielu z nas ma na okiennym parapecie. Wdzięczny, łatwy w uprawie kwiatek zachwyca ozdobnymi, niemal idealnie okrągłymi liśćmi. Jeśli chcemy, aby pojawiało się ich jak najwięcej, latem poświęćmy mu nieco uwagi. Jak pielęgnować pieniążka o tej porze roku? Czym go zasilać? Oto garść wskazówek.
Czytaj artykułStorczyki to jedne z najpiękniejszych roślin doniczkowych, które mogą zdobić wnętrza domów i mieszkań. Aby w pełni cieszyć się ich obfitym kwitnieniem i wzrostem, należy je odpowiednio nawozić. Kiedy i jak należy nawozić storczyki? Przedstawiamy najlepsze nawozy organiczne, mineralne i domowe. Wyjaśniamy również, jak rozpoznać przenawożonego storczyka.
Czytaj artykułPrzelana roślina jest osłabiona i podatna na atak szkodników czy chorób. Niestety, przelewanie roślin doniczkowych jest dość powszechne i wynika z braku wiedzy o ich potrzebach oraz nadmiaru troski. Jak rozpoznać, że przesadziliśmy z podlewaniem? Jak uratować przelaną roślinę?
Czytaj artykułPielęgnacja roślin doniczkowych to nie tylko ich regularne podlewanie i przesadzanie, gdy brakuje im miejsca. Wzrost liści oraz kwitnienie powinno być wspomagane przez nawozy. W niewielkich doniczkach nie ma zbyt wiele gleby, a to ona odżywia pędy i korzenie. Dlatego – jeśli chcesz zadbać o swoją domową hodowlę – zaopatrz się też w odpowiedni nawóz.
Czytaj artykułZamiokulkas długo stoi w miejscu i nie wypuszcza nowych liści? Latem możesz łatwo pobudzić go do wzrostu – wystarczy jeden prosty trik z użyciem multiwitaminy z apteki. Wlej do ziemi domową odżywkę bogatą w mikroelementy, a roślina odwdzięczy się soczystą zielenią i nowymi pędami. Sprawdź, jak przygotować ten naturalny stymulator wzrostu dla zamiokulkasa oraz dowiedz się, jak dbać o niego w lecie.
Czytaj artykułSkrzydłokwiaty bardzo długo cieszą oko wspaniałym kwitnieniem – nawet przez kilka miesięcy, jeśli stworzymy dla nich dobre warunki. Dużą szansę na pojawienie się pąków mamy latem, choć musimy wtedy szczególnie zatroszczyć się o swoje rośliny. Jak dbać o skrzydłokwiaty o tej porze roku? Podpowiadamy, jaką domową odżywką je podlewać, by kwitły jak nigdy dotąd.
Czytaj artykułSansewieria, nazywana również wężownicą albo językiem teściowej, jest ceniona za nieprzeciętną wytrzymałość. Wybacza błędy w pielęgnacji i zaniedbania, ale za odpowiednią troskę odwdzięcza się szybszym wzrostem. Co zrobić, żeby sansewieria miała dużo liści? Jak dbać o nią latem? Oto najważniejsze wskazówki.
Czytaj artykułStorczyki to jedne z najpopularniejszych roślin doniczkowych, które można spotkać w wielu domach. Choć zazwyczaj cieszą oko pięknymi kwiatami, zdarza się, że po zimie nie chcą ponownie zakwitnąć. Dlaczego tak się dzieje? Sprawdzamy najczęstsze przyczyny braku kwitnienia oraz podpowiadamy, jak temu zaradzić.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 66
- Następna