Rośliny domowe

Rośliny domowe

W dzisiejszym artykule z cyklu „Dom Pełen Kwiatów” będzie mowa o pielęgnacji domowych roślin doniczkowych w marcu. O czym musimy pamiętać w tym miesiącu?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Małe, czarne muszki latające zimą wokół roślin domowych, doniczkowych, to ziemiórki, które składają jaja w ziemi. Z nich wylęgają się larwy, które podgryzają korzenie roślin, przez co te słabną i często zamierają.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Jaka roślina będzie idealna dla zapominalskich, zniesie niemal każde warunki uprawowe i nie musi rosnąć rosnąć przy oknie? Zamiokulkas zamiolistny.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Zamieszanie w klasyfikacji Miltonii i Miltoniopsis jest stale obecne na sklepowych półkach, ale nie będzie to tematem tego artykułu. Dla nas ważne jest to, że jest to dość powszechnie dostępny storczyk, który może być alternatywą dla najbardziej popularnych falenopsisów. A jeżeli ktoś chciałby mieć w domu orchideę, która pachnie, powinien zainteresować się właśnie tymi okazami.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Rośliny zajmują (a przynajmniej powinny zajmować) ważne miejsce w życiu człowieka. Wpływają pozytywnie i na zdrowie i na samopoczucie. Wielu przypisuje im niesamowite właściwości. Co symbolizują popularne rośliny doniczkowe? Poznaj przesądy, wierzenia i zabobony.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Hodowla roślin owadożernych może stanowić oryginalne hobby. Pozwala na poznanie niezwykłych przedstawicieli flory roślin mięsożernych. W domowych warunkach popularna jest uprawa takich gatunków jak dzbanecznik, rosiczka, wężownica czy kapturnica. Do niezmiernie ciekawych roślin należy cefalotus bukłakowaty, roślina wywodząca się z Australii, gdzie endemicznie zasiedla obszar południowo-zachodniej części kontynentu. Poznaj tajniki uprawy drapieżnej piękności.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Róża jerychońska to niezwykła roślina, prawdziwa botaniczna ciekawostka. Kiedy brak jej wody – zasycha, co nie oznacza jednak, że całkiem zamiera. Gdy zyska dostęp do wody, natychmiast ożywa. Stąd właśnie wzięła się jej zwyczajowa nazwa – zmartwychwstanka.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Kwiat nazywany gwiazdą betlejemską przybył do nas aż z Ameryki. Nie jest to żadna gwiazda z Betlejem i nie ma w rzeczywistości nic wspólnego z chrześcijaństwem. Pochodzi z Meksyku, gdzie była kojarzona z okrucieństwem i przelewem krwi.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Zieleń doniczkowa cierpi najczęściej z powodów błędów pielęgnacyjnych, popełnianych przez jej właścicieli. Co robić, jeśli przelejmy rośliny i zaczną one gnić? W jaki sposób je odratować?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Rośliny mające właściwości fitoremediacyjne pochłaniają między innymi tlenek węgla, tlenek azotu i nikotynę, a także aceton, alkohol czy benzen, przez co oczyszczają powietrze w naszych mieszkaniach. Oprócz skrzydłokwiatu do tego typu roślin zalicza się również m.in. filodendron pnący, figowiec benjamiński czy zielistka. Skrzydłokwiat działa więc korzystnie na nasze zdrowie, tym bardziej że należy do roślin absorbujących promieniowanie elektromagnetyczne emitowane np. przez nasze komputery.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Domowa paprotka pomimo tego, że nie kwitnie i tak ma w sobie dużo uroku. Jej bujne liście oczyszczają powietrze z toksyn i dostarczają do niego wiele tlenu oraz wilgoci. Oto kilka cennych rad, jak odpowiednio dbać o te kwiaty i jak sprawić, żeby mogły nam towarzyszyć przez wiele lat.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Warunki uprawowe wszystkich odmian dracen są podobne. Preferują stanowiska jasne lub półcieniste, lepiej chronić je przed palącym słońcem.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Niewiele roślin może dorównać tej nadzwyczaj trwałej i niewymagającej roślinie ciekawym kształtem liści i łatwością w uprawie. W naturze bluszcz pospolity płoży się na ziemi i wspina po podporach. Podobnie może być też w naszych domach. 

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Sanseweria, sansewiera, sansewieria gwinejska... W książkach o uprawie roślin można spotkać ją pod wieloma nazwami. Spolszczona nazwa tej rośliny to wężownica. Pochodzi z tropikalnych rejonów Afryki i Azji. To bardzo mocna i wytrzymała roślina. Ma grube, proste, mięsiste liście, często w kształcie miecza, ozdobione poprzecznymi paskami.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.