Rośliny domowe

Rośliny domowe

Od kilku lat trwa nieposkromiony powrót stylu retro. Zauważalnie dotyczy on nie tylko branży fashion, ale również aranżacji wnętrz: meble, oświetlenie, dodatki… Na parapetach i komodach coraz większą popularnością cieszą się także zapomniane rośliny doniczkowe rodem z PRL. Nic dziwnego. Wiele z nich to naprawdę wytrzymałe i godne uwagi gatunki.   

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Ziemia w doniczkach, w odróżnieniu od ziemi ogrodowej, zawiera niewiele składników pokarmowych. Brak ważnych pierwiastków mineralnych, koniecznych dla rozwoju roślin, skutkuje występowaniem różnych chorób fizjologicznych. Jednak groźne jest nie tylko niedożywienie roślin. Przenawożenie mikroelementami prowadzi do deformacji liści i pędów oraz do tzw. suszy fizjologicznej – trudności w pobieraniu przez korzenie wody, nawet z dobrze wilgotnego podłoża. 

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Filodendrony to tropikalne rośliny, które pomogą stworzyć prawdziwą dżunglę w twoim domu. Mają najróżniejsze formy i nie bez powodu stały się jednymi z najbardziej popularnych roślin doniczkowych. Wśród nich znajdziesz zarówno spore filodendrony podwójnie pierzaste, jak i mniejsze filodendrony xanadu. Dowiedz się, jak je uprawiać i pielęgnować. 

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Zanokcica to bardzo dekoracyjna paproć o wzniesionym, rozłożystym pokroju.  W naturze występuje jako epifit. Oznacza to, że rośnie na innych roślinach, a dokładniej na koronach drzew. Natomiast w warunkach domowych, uprawia się ją po prostu w doniczkach, uzyskując efektowną ozdobę wnętrza.  

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Storczyki to eleganckie rośliny, które zachwycają feerią barw, dlatego często są wybierane do dekoracji domów i na prezent. Jednocześnie są dość proste w uprawie, przez co lubią je początkujący ogrodnicy. Jednak po pewnym czasie rośliny często zaczynają tracić kwiaty. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Szczawik trójkątny to niewielka, niepozorna, ale wyjątkowa roślina. Potrafi się „ruszać”, ma zjawiskowy kolor i jest doceniana również za to, że nie sprawia problemów, jeśli chodzi o jej uprawę. Szczawik trójkątny to świetny wybór nie tylko do domu, ale też na balkon, a nawet na rabatę kwiatową pod gołym niebem. Oto roślina, która jest obowiązkowym okazem w kolekcji domowej zieleni!

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Fusy z kawy zwykle lądują w koszu na śmieci. A można je z powodzeniem wykorzystać w ogrodnictwie czy uprawie roślin domowych. Zawierają dobroczynne składniki mające pozytywny wpływ na rośliny. 

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Zamiokulkas to efektowna roślina o niewielkich wymaganiach pielęgnacyjnych, która jest w stanie rosnąć nawet w ciemnym pomieszczeniu. Niestety czasem zdarza się, że kwiat żółknie, gnije i ma pomarszczone liście. Podpowiadamy, jak temu zapobiec.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Kolorowe, eleganckie orchidee to jedne z ulubionych kwiatów doniczkowych Polaków. Są one dość proste w uprawie, jednak czasem zdarzają się choroby storczyków, a także ataki szkodników, które powoli wysysają z nich soki. W rezultacie rośliny te tracą swój piękny pokrój. Dowiedz się, jak radzić sobie z typowymi chorobami i szkodnikami storczyków!  

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Chciałbyś wprowadzić nieco zieleni do swojego domu, ale nie masz ręki do kwiatów? Lubisz rośliny doniczkowe, ale często zdarza ci się zapominać o podlewaniu? Nie oznacza to, że musisz całkowicie zrezygnować z domowej zieleni – oto gatunki, które przetrwają niemal wszystko!

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Podlewanie kwiatów to jednocześnie najprostszy i najważniejszy zabieg pielęgnacyjny. Regularnie nawadnianie roślin umożliwia im wzrost i zapobiega ich uschnięciu. Aby ziemia, w której rośnie zieleń, była zawsze optymalnie mokra, warto stosować praktyczne patenty.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Begonia królewska, zwana w Polsce również ukośnicą jest przepiękną, dekoracyjną rośliną, którą często spotkać można na domowych parapetach. Kwiat ten charakteryzuje się bardzo ozdobnymi, kolorowymi i dużymi liśćmi. Pochodzi z wilgotnych lasów Ameryki Południowej i Środkowej. Dowiedz się, jak wygląda uprawa i pielęgnacja tych niezwykle uroczych okazów. 

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Aspidistra wyniosła to jeden z ciekawszych i niestety mniej znanych, gatunków roślin doniczkowych. Dobrze sprawdza się w mieszkaniach, ale zajmuje dość dużo miejsca. Warto jednak wygospodarować je dla doniczki z aspidistrą, ponieważ jest po prostu przepiękna. Sprawdź, na czym polega jej pielęgnacja krok po kroku.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Wilczomlecz lśniący Euphorbia milii jest jednym z najbardziej intrygujących sukulentów wilczomleczowatych. Pochodzi z górskich obszarów Madagaskaru. Ten rodzaj obejmuje aż 2 000 gatunków roślin jednorocznych, dwuletnich, bylin, krzewów i drzew. Spora część z nich nadaje się do uprawiania w pomieszczeniu. Dowiedz się, jak wyglądają rozmnażanie i pielęgnacja wilczomleczy, a także poznaj szkodniki i choroby, które najczęściej atakują roślinę.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.