Rośliny domowe

Rośliny domowe

Uprawa roślin w domu nie zawsze jest łatwa. Jednym z częstszych problemów są pojawiające się na nich szkodniki, które wywołują niebezpieczne objawy. Jeśli tylko je zauważymy, musimy szybko działać, by nie stracić całej rośliny.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Begonie stanowią niezwykle liczną i zróżnicowaną grupę roślin, wśród których wyróżnić można przeróżne gatunki kwitnące oraz te uprawiane na niezwykłe, dekoracyjne liście.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Podlewanie jest podstawowym zabiegiem pielęgnacji roślin, ale wbrew pozorom nie jest ono wcale takie proste. Przesuszenie i przelanie są najczęstszymi przyczynami śmierci roślin doniczkowych. Jak podlewać, by nie zaszkodzić?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Trend na dżunglę w domu nadal trwa. Rośliny doniczkowe kochamy za to, że są żywą dekoracją naszych wnętrz, ich widok nas odpręża, a do tego poprawiają jakość powietrza w mieszkaniu. Przedstawiamy siedem okazów, które musi mieć każdy miłośnik roślin doniczkowych.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Tematem dzisiejszego artykułu z cyklu „Dom Pełen Kwiatów” będą storczyki. W przypadku wielu moich roślin nadszedł moment przesadzania. To okazja, żeby odświeżyć sobie część informacji o przesadzaniu, uprawie i pielęgnacji pięknych orchidei.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Uprawa roślin owadożernych w domu wydaje się dość egzotycznym zajęciem. Jednak dostępnych jest kilka popularnych gatunków, które z powodzeniem będziemy mogli uprawiać we własnym mieszkaniu. Same rośliny mięsożerne wprowadzą do wnętrz szczególny charakter – dla wielu osób pozostają niezwykle tajemnicze i dostojne w swoim wyglądzie.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Lista roślin, które mogą być szkodliwe dla dzieci, psa czy kota wbrew pozorom jest długa. I nie są to jedynie rośliny egzotyczne – większość z nich może rosnąć tuż przy twoim bloku lub ogrodzie. Oto najbardziej znane gatunki roślin, mogące stanowić niebezpieczeństwo dla dzieci i domowych zwierząt. Jeśli mieszkasz na osiedlu, unikaj ich podczas spacerów.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Ardizja w sklepach ogrodniczych dostępna jest najczęściej w grudniu, przed Bożym Narodzeniem. Jej czerwone owoce, podobnie jak u golterii, są wtedy piękną ozdobą i często rośliny te wykorzystuje się w świątecznych dekoracjach. Taką dekoracją była też w naszym domu w czasie zeszłorocznej Wigilii i pozostała z nami do teraz. Cały czas prezentuje się wspaniale, a nawet lepiej, biorąc pod uwagę jej obecne kwitnienie.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Rośliny pobierają substancje odżywcze z gleby. Te, które sadzimy w doniczkach, mają ograniczoną ilość ziemi, dlatego po jakimś czasie ich podłoże staje się jałowe, a roślina, ze względu na niedobór składników pokarmowych, może przestać rosnąć i kwitnąć. Dlatego tak ważne jest ich nawożenie.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Juka gwatemalska, czyli juka elephantipes, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Gwatemali i Meksyku. Zanim trafi do naszych domów, sprowadza się jej pnie do naszego regionu, tnie na kawałki i sadzi w doniczkach. Po procesie ukorzeniania i po pojawieniu się pióropusza liści trafiają do sprzedaży, gdzie w większej lub mniejsze postaci możemy je nabyć w sklepach lub centrach ogrodniczych. Można je kupić jako sadzonki pędowe lub sadzonki wierzchołkowe.

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

W życiu każdego posiadacza roślin domowych zdarzają się takie momenty, kiedy nie możemy zaopiekować się naszymi zielonymi przyjaciółmi. Czasami powodem braku dyspozycyjności jest wyjazd, a czasami po prostu zapomnimy o ich podlewaniu. Niezależnie od tego, czy wystawiamy nasze rośliny na przesuszenie czy na przelanie, wywołuje to u niej stres, co stanowczo nie sprzyja to jej zdrowemu rozwojowi. Na szczęście z pomocą przychodzi nam hydrożel.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Liwistonia czy też liwistona australijska, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Australii, z lasów tropikalnych. Tam jest okazałą palmą o wysokości 20-25 metrów. Liście dorosłych okazów osiągają średnicę 1,5-2 metrów, ich ogonki liściowe mają też taką samą długość.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Okazałe i pięknie ubarwione difenbachie mogą być wspaniałą ozdobą każdego wnętrza. Nie należy ich jednak ustawiać w pokoju dziecięcym oraz miejscach, gdzie przebywają domowi pupile. Wyjaśniamy dlaczego.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Haworsja to uroczy sukulent z rodziny złotogłowowatych. Pochodzi z południowej Afryki i wyróżnia się niespotykanym kształtem i wyglądem liści. To doskonała roślina dla początkujących ogrodników lub tych, którzy poszukują łatwej w obsłudze zieleni do domu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.