Rośliny domowe

Rośliny domowe

Niektóre rośliny mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia lub nawet trujące. Jakie tak naprawdę zagrożenie niesie ze sobą trzymanie ich w domu i jak je rozpoznać?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Figowiec lirolistny to roślina o afrykańskim rodowodzie, która zaliczana jest do grupy największych roślin pokojowych. Rośnie bardzo szybko i wymaga jasnego stanowiska, zatem świetnie sprawdzi się w silnie nasłonecznionych salonach czy sypialniach. Czy warto kupować właśnie taką roślinę? Jak we właściwy sposób dbać o nią na co dzień?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Storczyki to jedne z najchętniej uprawianych w naszych domach roślin. Podpowiadamy, jakie gatunki polecane są dla początkujących ogrodników, a jakie dla średniozaawansowanych.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Rośliny mają magiczną moc. Wnoszą do otoczenia nie tylko mnóstwo koloru, ale również dobrej energii. Przebywanie w ich otoczeniu uspokaja, wycisza, rozbudza kreatywność. By czerpać jak najwięcej korzyści z ich niezwykłych właściwości, warto dopasować je do swojej osobowości. Sprawdź, jakie rośliny domowe najlepiej pasują do twojego znaku zodiaku.  

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Pomarańcza bergamotka, z łac. Citrus bergaminum, jest bardzo często spotykana także pod nazwą bergamotka lub bergamota. To niezwykle egzotyczne drzewo doceniło tysiące ogrodników, którzy z powodzeniem uprawiają roślinę w swoich szklarniach i oranżeriach. Przy odpowiedniej pielęgnacji i zapewnieniu dogodnych warunków, nic nie stoi na przeszkodzie, aby bergamotka stanowiła ozdobę w twoim domu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Maranta to niewielka roślina doniczkowa o przepięknych liściach, dorastająca maksymalnie do 25 cm wysokości. Jej nazwa pochodzi od znanego w świecie botaniki Bartolomea Marantiego– twórcy systematyki roślin. Wyjaśniamy, jak właściwie pielęgnować marantę i walczyć z chorobami liści.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Zima to niełatwy czas dla roślin doniczkowych, dlatego w styczniu należy szczególnie o nie zadbać. Pielęgnacja domowych kwiatów w tym okresie wygląda nieco inaczej niż w pozostałych porach roku. Podpowiadamy, co robić, aby rośliny przetrwały zimę i pozostały w dobrej kondycji! 

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Jeśli czasem zdarza ci się zapominać o podlewaniu roślin, idealnym wyborem powinna być dla ciebie sansewieria walcowata. Choć ze swoim oryginalnym pokrojem i dekoracyjnymi liśćmi wygląda naprawdę atrakcyjnie, rzeczywiście okazuje się mało wymagającym kwiatem doniczkowym. Sprawdź, jak uprawiać tę roślinę i dlaczego warto ją wprowadzić do domu.   

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Męczennica to niesamowita roślina, obok której nie sposób przejść obojętnie. Jej najpiękniejszym elementem są egzotyczne, skomplikowane kwiaty, które urozmaicą każdą aranżację wnętrza. Nie bez powodu polska nazwa Passiflory to męczennica - jej kwiat przypomina niektórym koronę cierniową. A może chcesz zacząć uprawiać męczennicę w domu? Poznaj jej wymagania i znaczenie.   

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Patyczak (Rhipsalis cassutha) ceniony jest ze względu na swój oryginalny wygląd. To bardzo atrakcyjna roślina z rodziny kaktusowatych, która naturalnie rośnie w Ameryce Południowej i Ameryce Północnej. Nie jest zbyt wymagająca. Podpowiadamy, jak wygląda uprawa patyczka w doniczce.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Skoczogonki to szkodniki, które pojawiają się w kwiatach doniczkowych i są trudne do wytępienia. Sprawdź, jak walczyć z nimi za pomocą domowych metod.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Stefanotis bukietowy to pięknie pachnąca roślina domowa pochodząca z Madagaskaru. Jakie warunki musisz jej zapewnić, aby prawidłowo się rozwijała i ponownie zakwitł?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Difenbachia to piękna roślina, pochodząca z terenów tropikalnych. W polskich domach często uprawiana jako doniczkowa. Niestety za urodą tego gatunku idzie także jego toksyczność. Bywa też trudna w uprawie. Dlatego właśnie poleca się ją bardziej wprawionym, a przede wszystkim odważnym ogrodnikom.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Szeflera, jako roślina tropikalna, cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością. Uwagę przyciągają zwłaszcza jej atrakcyjne, duże, dłoniaste liście, które wspaniale prezentują się w towarzystwie innych, egzotycznych okazów. Chcesz zacząć uprawiać szeflerę w swoim domu? Dowiedz się, jakie ma wymagania oraz jakie szkodniki jej zagrażają. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.