Rośliny domowe

Rośliny domowe

Lista roślin, które mogą być szkodliwe dla dzieci, psa czy kota wbrew pozorom jest długa. I nie są to jedynie rośliny egzotyczne – większość z nich może rosnąć tuż przy twoim bloku lub ogrodzie. Oto najbardziej znane gatunki roślin, mogące stanowić niebezpieczeństwo dla dzieci i domowych zwierząt. Jeśli mieszkasz na osiedlu, unikaj ich podczas spacerów.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Ardizja w sklepach ogrodniczych dostępna jest najczęściej w grudniu, przed Bożym Narodzeniem. Jej czerwone owoce, podobnie jak u golterii, są wtedy piękną ozdobą i często rośliny te wykorzystuje się w świątecznych dekoracjach. Taką dekoracją była też w naszym domu w czasie zeszłorocznej Wigilii i pozostała z nami do teraz. Cały czas prezentuje się wspaniale, a nawet lepiej, biorąc pod uwagę jej obecne kwitnienie.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Rośliny pobierają substancje odżywcze z gleby. Te, które sadzimy w doniczkach, mają ograniczoną ilość ziemi, dlatego po jakimś czasie ich podłoże staje się jałowe, a roślina, ze względu na niedobór składników pokarmowych, może przestać rosnąć i kwitnąć. Dlatego tak ważne jest ich nawożenie.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Juka gwatemalska, czyli juka elephantipes, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Gwatemali i Meksyku. Zanim trafi do naszych domów, sprowadza się jej pnie do naszego regionu, tnie na kawałki i sadzi w doniczkach. Po procesie ukorzeniania i po pojawieniu się pióropusza liści trafiają do sprzedaży, gdzie w większej lub mniejsze postaci możemy je nabyć w sklepach lub centrach ogrodniczych. Można je kupić jako sadzonki pędowe lub sadzonki wierzchołkowe.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Liwistonia czy też liwistona australijska, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Australii, z lasów tropikalnych. Tam jest okazałą palmą o wysokości 20-25 metrów. Liście dorosłych okazów osiągają średnicę 1,5-2 metrów, ich ogonki liściowe mają też taką samą długość.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Okazałe i pięknie ubarwione difenbachie mogą być wspaniałą ozdobą każdego wnętrza. Nie należy ich jednak ustawiać w pokoju dziecięcym oraz miejscach, gdzie przebywają domowi pupile. Wyjaśniamy dlaczego.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Haworsja to uroczy sukulent z rodziny złotogłowowatych. Pochodzi z południowej Afryki i wyróżnia się niespotykanym kształtem i wyglądem liści. To doskonała roślina dla początkujących ogrodników lub tych, którzy poszukują łatwej w obsłudze zieleni do domu.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Kaktusy i sukulenty, możemy z nich stworzyć miniaturowy, pustynny krajobraz. Jak to zrobić?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Okazuje się, że z podlewaniem storczyków zazwyczaj wiąże się najwięcej błędów, jakie popełniamy podczas uprawy tych roślin. Często podlewa się je zbyt obficie lub niewłaściwie, co dla niektórych okazów oznacza pewną śmierć. Na co więc należy uważać?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Storczyki uchodzą za rośliny wymagające i trudne w uprawie. Jest w tym rzeczywiście trochę prawdy: rośliny te sprawiają problemy szczególnie tym opiekunom, którzy nie zapoznali się z ich potrzebami gatunkowymi. Podpowiadamy, jakie są najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji storczyków.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Okres zimowy to niezwykle trudny czas dla naszych domowych roślin doniczkowych. Wiele z nich wchodzi w okres spoczynku, ale nie wszystkie. W naszych mieszkaniach uprawiamy gatunki z różnych stref klimatycznych, tym samym mają one różne wymagania, również o tej porze.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Maranta to niewielka roślina doniczkowa, dorastająca maksymalnie do 25 cm wysokości. Jej nazwa pochodzi od znanego w świecie botaniki Bartolomea Marantiego– twórcy systematyki roślin.  

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Monstera jest jedną z większych roślin w naszych mieszkaniach, ostatnio stała się znowu bardzo popularna. Lubi stanowiska jasne i półcieniste, nie bezpośrednio nasłonecznione. Co oznacza, że w jasnych pomieszczeniach z większymi oknami możemy trzymać ją w głębi pokoju. 

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Terrarium garden, czyli miniogród w słoju to świetna alternatywa dla tradycyjnych doniczek. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko piękny, intrygujący wygląd, ale też łatwość utrzymania i pielęgnacji roślin zamkniętych w szklanym naczyniu. Jak wykonać go krok po kroku? Zobaczcie!

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.