Rośliny domowe

Rośliny domowe

Liwistonia czy też liwistona australijska, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Australii, z lasów tropikalnych. Tam jest okazałą palmą o wysokości 20-25 metrów. Liście dorosłych okazów osiągają średnicę 1,5-2 metrów, ich ogonki liściowe mają też taką samą długość.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Przygotowaliśmy dla ciebie subiektywną listę dziesięciu roślin domowych, które nie dość, że piękne to do tego są mało wymagające i łatwe w uprawie. Idealne dla osób, które dopiero pragną rozpocząć swoją przygodę w ukwiecanie mieszkania. 

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Okazałe i pięknie ubarwione difenbachie mogą być wspaniałą ozdobą każdego wnętrza. Nie należy ich jednak ustawiać w pokoju dziecięcym oraz miejscach, gdzie przebywają domowi pupile. Wyjaśniamy dlaczego.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Haworsja to uroczy sukulent z rodziny złotogłowowatych. Pochodzi z południowej Afryki i wyróżnia się niespotykanym kształtem i wyglądem liści. To doskonała roślina dla początkujących ogrodników lub tych, którzy poszukują łatwej w obsłudze zieleni do domu.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Kaktusy i sukulenty, możemy z nich stworzyć miniaturowy, pustynny krajobraz. Jak to zrobić?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Okazuje się, że z podlewaniem storczyków zazwyczaj wiąże się najwięcej błędów, jakie popełniamy podczas uprawy tych roślin. Często podlewa się je zbyt obficie lub niewłaściwie, co dla niektórych okazów oznacza pewną śmierć. Na co więc należy uważać?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Storczyki uchodzą za rośliny wymagające i trudne w uprawie. Jest w tym rzeczywiście trochę prawdy: rośliny te sprawiają problemy szczególnie tym opiekunom, którzy nie zapoznali się z ich potrzebami gatunkowymi. Podpowiadamy, jakie są najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji storczyków.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Okres zimowy to niezwykle trudny czas dla naszych domowych roślin doniczkowych. Wiele z nich wchodzi w okres spoczynku, ale nie wszystkie. W naszych mieszkaniach uprawiamy gatunki z różnych stref klimatycznych, tym samym mają one różne wymagania, również o tej porze.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Maranta to niewielka roślina doniczkowa, dorastająca maksymalnie do 25 cm wysokości. Jej nazwa pochodzi od znanego w świecie botaniki Bartolomea Marantiego– twórcy systematyki roślin.  

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Monstera jest jedną z większych roślin w naszych mieszkaniach, ostatnio stała się znowu bardzo popularna. Lubi stanowiska jasne i półcieniste, nie bezpośrednio nasłonecznione. Co oznacza, że w jasnych pomieszczeniach z większymi oknami możemy trzymać ją w głębi pokoju. 

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Terrarium garden, czyli miniogród w słoju to świetna alternatywa dla tradycyjnych doniczek. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko piękny, intrygujący wygląd, ale też łatwość utrzymania i pielęgnacji roślin zamkniętych w szklanym naczyniu. Jak wykonać go krok po kroku? Zobaczcie!

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Wszyscy chcemy mieć w domu piękne kwiaty, nie wszyscy jednak pamiętamy o tym, aby regularnie o nie dbać. Oto kilka trików, które ułatwią to zadanie. 

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Fatsja to bardzo elegancki, szybkorosnący kwiat, który podbije serce każdego miłośnika roślin. Jeśli opanujesz podstawowe zasady pielęgnowania tego gatunku, na długo pozostanie on w twoim domu. O czym warto wiedzieć, mając w domu fatsję?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Grudnik (łac.Schlumbergera), nazywany jest również kaktusem bożonarodzeniowy oraz zygokaktusem. Jego uprawa i pielęgnacja nie jest trudna, ale trzeba spełnić pewne specyficzne wymagania.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.