Rośliny domowe

Rośliny domowe

Bezkrytyczne stosowanie „złotych rad” dotyczących pielęgnacji kwiatów domowych może w wielu przypadkach zaszkodzić. Zanim je zastosujesz, pomyśl.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Tematem dzisiejszego artykułu z cyklu „Dom Pełen Kwiatów” będzie dizygoteka najwytworniejsza, po łacinie Dizygoheca elegantissima.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Żywe kamienie, oplątwy, sarracenia, muchołówka, dawalia, eszeweria, ginura i mimoza to oryginalne rośliny do domu. Ogrodnik Wojtek Wardecki opowiedział, jak je pielęgnować.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Jesteś alergikiem, szukasz roślin, które nie uczulają lub zastanawiasz się, które kwiaty doniczkowe powinieneś omijać szerokim łukiem? Ten artykuł jest dla ciebie. Prezentujemy doniczkowe rośliny domowe odpowiednie dla alergików.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Czy rośliny czują nasz dotyk? Oczywiście, że tak, a dowodem na to jest mimoza, nazywana też czułkiem wstydliwym. Będzie tematem dzisiejszego artykułu z cyklu „Dom Pełen Kwiatów”.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Nie ma wątpliwości, że obcowanie z naturą wpływa na nas pozytywnie. Zieleń nas odpręża, regeneruje, sprzyja koncentracji, dobrze wpływa na zdrowie. Warto więc rośliny trzymać na biurku, bo to właśnie przy nim, czy to w pracy, czy przy nauce, każdego dnia spędzamy sporo czasu. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

W tym artykule opowiemy o trzykrotce - Tradescantia, jak o nią dbać, gdzie postawić, jak podlewać, jaką ziemię (podłoże) potrzebuje, jak i kiedy nawozić, jak rozmnażać. Przedstawione wskazówki odnoszą się do wszystkich kolorowych, barwnych odmian. 

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Jak uprawiać krotona? Jak o niego dbać i jaką wodą podlewać. Odpowiadamy na te inne pytania.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Olbrzymie, piękne liście to znak rozpoznawczy bananowca. Będzie on tematem dzisiejszego artykułu z cyklu „Dom Pełen Kwiatów”.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Prezentujemy duże, mało wymagające, łatwe w uprawie domowe rośliny doniczkowe. Jeżeli szukasz zielonej dekoracji do widnego salonu lub zastanawiasz się, która roślina będzie okazała i ozdobi mieszkanie, to mamy dla ciebie kilka propozycji.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Chamedora wytworna (Chamaedorea elegans) inaczej nazywana palmą koralową to roślina z rodziny arekowatych, która w naturze spotykana jest w lasach tropikalnych. W naszym klimacie jej uprawa popularna jest w doniczce w mieszkaniu. Nie jest wymagająca, dlatego często się na nią decydujemy, aby ozdobić i nadać mieszkaniu klimat przypominający ten znany z ciepłych krajów.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Skrętnik, inaczej streptokarpus, pochodzi z tropikalnych lasów deszczowych Afryki Południowej. Ma dość duże owalne liście, które zdają się nie pasować do lejkowatych, wręcz storczykowatych kwiatów osadzonych na długich pędach. Kwiaty te mogą mieć różne kolory: biały, różowy, czerwony, fioletowy lub niebieski, a liście przypominają nieco liście pierwiosnków.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Wystające korzenie z doniczki to znak, że nadchodzi czas, kiedy trzeba przeprowadzić przesadzanie storczyków. Wiele osób obawia się, że podczas tego zabiegu uszkodzi delikatne korzenie. Jednak spokojnie – wystarczy kierować się kilkoma wskazówkami. Podpowiadamy, jak przesadzić storczyka, by pięknie kwitł w nowym miejscu.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Jak rozpoznać, rozróżnić czy nasza domowa roślina doniczkowa jest przelana, czy przesuszona. Wyjaśniamy, jak żółkną liście rośliny przesuszonej, a jak przelanej. Jak poradzić sobie z żółknącą rośliną, co zrobić, aby liście roślin domowych nie żółkły i jak uratować roślinę przesuszoną oraz przelaną.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.