Rośliny domowe

Rośliny domowe

Lato to równie trudny czas dla naszych domowych roślin doniczkowych co zima. Częstsze wyjazdy, a nierzadko także praca w ogrodzie sprawiają, że nie poświęcamy im za dużo uwagi. A wtedy można zauważyć szkodniki lub plamy na liściach.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Palmy bywają niekiedy mylone z sagowcami, które należą do zupełnie innej rodziny roślin. Do najpopularniejszych palm zaliczamy między innymi kencję, karłatkę, arekę, chamedorę, palmy kokosowe i daktylowe.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Co łączy ananasa z bromeliami? Należą do tej samej rodziny roślin ananasowatych. W sklepach ogrodniczych najczęściej kupimy je pod nazwą Bromelia lub Bromelia mix, ale tak naprawdę mamy do czynienia z różnymi gatunkami: guzmanią, frizeą i billbergią. Większość roślin z rodziny ananasowatych wymaga podobnych warunków uprawy. 

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Storczyków jest naprawdę sporo. W sklepach ogrodniczych wśród storczyków często znajdziemy okazy opisane jako Cambria lub po prostu jako storczyk. Niewiele nam to mówi. Skąd mamy wiedzieć, jak zadbać o odpowiednie warunki uprawy dla naszej nowej rośliny?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Większość roślin wymaga przesadzenia co roku lub co dwa lata. Idealną porą na ten zabieg jest wiosna, gdy rośliny rozpoczynają wzrost po zimowym wypoczynku. Przesadzamy wszystkie rośliny, które mają zbyt ciasne doniczki, gdy korzenie wyrastają przez otwory odpływowe lub wyrastają ponad podłoże.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Jeżeli ktoś nie ma tzw. „ręki do kwiatów”, a chciałby mieć w domu lub w pracy coś zielonego w doniczce, powinien pomyśleć o zielistce. To roślina dla każdego.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Internet pełny jest wskazówek i porad podpowiadających, w jaki sposób pielęgnować rośliny, by rosły zdrowo i bujnie kwitły. Niektóre z nich niewiele wspólnego mają jednak z prawdą – ich stosowanie może roślinom poważnie zaszkodzić. Jakie błędy popełniamy w codziennej pielęgnacji zieleni pokojowej?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Gerbera to roślina warta uwagi, nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne. Jej zaletą jest również ogromny potencjał produkowania tlenu. Jej liście mają właściwości transpiracyjne wody, w związku z czym zwiększają nawilżenie powietrza, a dodatkowo oczyszczają je z toksyn. Ta popularna roślina, którą często można znaleźć w bukietach lub zobaczyć na parapecie, świetnie nadaje się także na balkon.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Lucky Bamboo, czyli "Szczęśliwy Bambus", zyskał sporą popularność jako roślina ozdobna do mieszkań, która kojarzy się ze stylem orientalnym. Jego uprawa jest bardzo prosta i przyjemna. W dodatku można go hodować na dwa sposoby: w doniczce z ziemią albo w naczyniu wypełnionym wodą. W czym jednak tkwi sekret, aby Lucky Bamboo był rzeczywiście „szczęśliwy”?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Są śliczne i wyglądają jak małe króliki. To najbardziej urocza odmiana sukulentów, jaką można sobie wyobrazić. 

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Strelicja królewska należy do rodziny strelicjowatych (Strelitziaceae) i pochodzi z Afryki Północnej. To jedna z najpiękniejszych roślin o ozdobnych kwiatach, uprawiana w mieszkaniach. Potocznie nazywa się ją "rajskim ptakiem".

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Jak czyścić liście kwiatów domowych i czy warto je dodatkowo nabłyszczać? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

W okresie jesienno-zimowym kwitną azalie, cyklameny, frizee, amarylisy, poinsecje, i szlumbergery (grudniki), atrium, echmea, fiiołek afrykański, begonia zimowa i kolanchoe. Jak je pielęgnować i co zrobić, gdy przekwitną?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Zasadzenie awokado z pestki jest banalnie proste. Możesz posadzić ją na balkonie lub parapecie i na co dzień cieszyć się świeżymi owocami. Awokado nie tylko świetnie smakuje, ale również ma wiele właściwości odżywczych. Jest stosowane w przeciwdziałaniu nowotworom piersi i prostaty, obniża poziom złego cholesterolu i spowalnia starzenie się skóry.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.