Rośliny domowe

Rośliny domowe

Kaktusy i sukulenty, możemy z nich stworzyć miniaturowy, pustynny krajobraz. Jak to zrobić?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Okazuje się, że z podlewaniem storczyków zazwyczaj wiąże się najwięcej błędów, jakie popełniamy podczas uprawy tych roślin. Często podlewa się je zbyt obficie lub niewłaściwie, co dla niektórych okazów oznacza pewną śmierć. Na co więc należy uważać?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Storczyki uchodzą za rośliny wymagające i trudne w uprawie. Jest w tym rzeczywiście trochę prawdy: rośliny te sprawiają problemy szczególnie tym opiekunom, którzy nie zapoznali się z ich potrzebami gatunkowymi. Podpowiadamy, jakie są najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji storczyków.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Okres zimowy to niezwykle trudny czas dla naszych domowych roślin doniczkowych. Wiele z nich wchodzi w okres spoczynku, ale nie wszystkie. W naszych mieszkaniach uprawiamy gatunki z różnych stref klimatycznych, tym samym mają one różne wymagania, również o tej porze.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Maranta to niewielka roślina doniczkowa, dorastająca maksymalnie do 25 cm wysokości. Jej nazwa pochodzi od znanego w świecie botaniki Bartolomea Marantiego– twórcy systematyki roślin.  

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Monstera jest jedną z większych roślin w naszych mieszkaniach, ostatnio stała się znowu bardzo popularna. Lubi stanowiska jasne i półcieniste, nie bezpośrednio nasłonecznione. Co oznacza, że w jasnych pomieszczeniach z większymi oknami możemy trzymać ją w głębi pokoju. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Terrarium garden, czyli miniogród w słoju to świetna alternatywa dla tradycyjnych doniczek. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko piękny, intrygujący wygląd, ale też łatwość utrzymania i pielęgnacji roślin zamkniętych w szklanym naczyniu. Jak wykonać go krok po kroku? Zobaczcie!

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Wszyscy chcemy mieć w domu piękne kwiaty, nie wszyscy jednak pamiętamy o tym, aby regularnie o nie dbać. Oto kilka trików, które ułatwią to zadanie. 

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Fatsja to bardzo elegancki, szybkorosnący kwiat, który podbije serce każdego miłośnika roślin. Jeśli opanujesz podstawowe zasady pielęgnowania tego gatunku, na długo pozostanie on w twoim domu. O czym warto wiedzieć, mając w domu fatsję?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Grudnik (łac.Schlumbergera), nazywany jest również kaktusem bożonarodzeniowy oraz zygokaktusem. Jego uprawa i pielęgnacja nie jest trudna, ale trzeba spełnić pewne specyficzne wymagania.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Różne odmiany storczyków należą do najczęściej kupowanych kwiatów doniczkowych, które uważane są za najpiękniejsze. Ich rodzajów jest wiele, dlatego mamy pełną możliwość wyboru w kolorze, a także i wyglądzie kwiatów. Zobaczmy więc, jakie odmiany należą do najpopularniejszych.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Kaktusy to bardzo cenione rośliny doniczkowe. W naturze kaktusowate, ze względu na bardzo mocne łodygi, stanowią cenny budulec na suchych obszarach. Niektóre gatunki wydzielające wosk używane są na przykład jako pochodnie. Z kolei owoce oraz pędy innych gatunków są spożywane na surowo albo dodawane do przetworów. Dowiedzmy się zatem, jak dbać o kaktusy doniczkowe.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Begonia to dość popularna roślina stosowana w ogrodzie. Coraz częściej jest uprawiana w doniczce. Ze względu na jej duże walory dekoracyjne decyduje się na nią coraz więcej osób. Warto poznać, jakie wymagania ma ta roślina, jak powinna wyglądać jej pielęgnacja i na co jeszcze zwrócić szczególną uwagę podczas jej uprawy.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

W tym artykule opowiemy o miniaturowych różach, gerberach oraz wilczomleczach - jak o nie dbać, gdzie postawić, jak podlewać, jaką ziemię (podłoże) potrzebują, jak i kiedy nawozić oraz  jak rozmnażać. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.