Rośliny domowe

Rośliny domowe

Kalatea kwitnąca. W dzisiejszym poradniku z cyklu „Dom Pełen Kwiatów” kilka słów na jej temat.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Luty to kolejny zimowy miesiąc opieki nad naszymi domowymi roślinami doniczkowymi. Zapraszam na dzisiejszy odcinek z cyklu „Dom Pełen Kwiatów”, w którym przeprowadzę krótki przegląd tego, na co o tej porze należy zwrócić szczególną uwagę.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Dracena wonna, łac. Dracena fragrans jest rośliną pokojową o wspaniałych liściach, zwieszających się łukowato na kształt bujnych pióropuszy. Wywodzi się z tropikalnej Afryki, gdzie dorasta do 6 m wysokości. Często znajduje tam zastosowanie jako roślina na żywopłoty. 

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Internet pełen jest błyskotliwych porad i wskazówek, jak dbać o rośliny domowe. Część z nich jest jak najbardziej uzasadniona, część to powielane mity, szkodliwe lub nieprzynoszące żadnych rezultatów.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Ananasy to egzotyczne owoce, które z łatwością możemy uprawiać w domu! Zobacz, jak ukorzenić rozetę owocu i jak opiekować się sadzonką.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Kalanchoe jest skromnym sukulentem, pochodzącym z kontynentu afrykańskiego, gdzie rośnie bardzo liczna grupa tego gatunku. Jedne rośliny mają ozdobne liście, inne dumnie prezentują piękne kwiaty. W środku zimy w sklepach ogrodniczych i kwiaciarniach pojawiają się zazwyczaj te kolorowo kwitnące.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

W uprawie domowych roślin doniczkowych wymiana podłoża jest zabiegiem zarówno odmładzającym, jak i sanitarnym. Podobnie jest w przypadku storczyków. Usuwając stare podłoże i wycinając martwe korzenie, zmniejszamy ryzyko wystąpienia chorób grzybowych, a rośliny zyskują nową przestrzeń do rozwoju.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Małe, czarne muszki latające zimą wokół roślin domowych, doniczkowych, to ziemiórki, które składają jaja w ziemi. Z nich wylęgają się larwy, które podgryzają korzenie roślin, przez co te słabną i często zamierają.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Jaka roślina będzie idealna dla zapominalskich, zniesie niemal każde warunki uprawowe i nie musi rosnąć rosnąć przy oknie? Zamiokulkas zamiolistny.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Zamieszanie w klasyfikacji Miltonii i Miltoniopsis jest stale obecne na sklepowych półkach, ale nie będzie to tematem tego artykułu. Dla nas ważne jest to, że jest to dość powszechnie dostępny storczyk, który może być alternatywą dla najbardziej popularnych falenopsisów. A jeżeli ktoś chciałby mieć w domu orchideę, która pachnie, powinien zainteresować się właśnie tymi okazami.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Rośliny zajmują (a przynajmniej powinny zajmować) ważne miejsce w życiu człowieka. Wpływają pozytywnie i na zdrowie i na samopoczucie. Wielu przypisuje im niesamowite właściwości. Co symbolizują popularne rośliny doniczkowe? Poznaj przesądy, wierzenia i zabobony.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Grudnik, zygokaktus, kaktus bożonarodzeniowy lub szlumbergera – ta roślina ma wiele nazw i jest tematem dzisiejszego odcinka programu „Dom Pełen Kwiatów”. Powiemy o rozmnażaniu grudnika i inicjowaniu kwitnienia.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Hodowla roślin owadożernych może stanowić oryginalne hobby. Pozwala na poznanie niezwykłych przedstawicieli flory roślin mięsożernych. W domowych warunkach popularna jest uprawa takich gatunków jak dzbanecznik, rosiczka, wężownica czy kapturnica. Do niezmiernie ciekawych roślin należy cefalotus bukłakowaty, roślina wywodząca się z Australii, gdzie endemicznie zasiedla obszar południowo-zachodniej części kontynentu. Poznaj tajniki uprawy drapieżnej piękności.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Róża jerychońska to niezwykła roślina, prawdziwa botaniczna ciekawostka. Kiedy brak jej wody – zasycha, co nie oznacza jednak, że całkiem zamiera. Gdy zyska dostęp do wody, natychmiast ożywa. Stąd właśnie wzięła się jej zwyczajowa nazwa – zmartwychwstanka.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.