Rośliny domowe

Rośliny domowe

Rośliny, jak powszechnie wiadomo, mają moc uszczęśliwiania ludzi. Używamy ich jako prezentów na specjalne okazje albo jako pocieszenia w trudnych sytuacjach. Jednak rośliny mogą dla nas zrobić znacznie więcej dobrego. Naukowcy nieustannie udowadniają ich pozytywny wpływ na nasze ciało i umysł. Zespół ShopAlike przyjrzał się temu zielonemu tematowi bliżej.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Bardzo chętnie uprawiamy storczyki w domu. Są one tak samo piękne, jak trudne w utrzymaniu. Ich kwiaty zachwycają delikatnym wyglądem i feerią barw. Czasem jednak rośliny te zrzucają pąki kwiatowe. Dlaczego tak się dzieje?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Fikusy to bardzo popularne i najczęściej uprawiane rośliny doniczkowe w naszych domach, mieszkaniach oraz biurach. Te pochodzące głównie z tropikalnych rejonów, egzotyczne rośliny z powodzeniem uprawiane w warunkach domowych, należą do rodziny morwowatych (Moraceae), która liczy setki gatunków roślin - niektóre to podstawowe i bardzo lubiane rośliny doniczkowe.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Paprocie to jedne z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Niegdyś nie kojarzyły się najlepiej, na fali popularności na duże, wyraziste gatunki zieleni pokojowej, znów wróciły do łask. Które paprocie można uprawiać w domu?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Obok poinsecji i ciemierników, cyklameny są jednymi z najbardziej popularnych zimowych roślin, które swoimi pięknymi kwiatami wspaniale zdobią wnętrza. Jakie są najważniejsze zasady jego pielęgnacji?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Kwiat nazywany gwiazdą betlejemską przybył do nas aż z Ameryki. Nie jest to żadna gwiazda z Betlejem i nie ma w rzeczywistości nic wspólnego z chrześcijaństwem. Pochodzi z Meksyku, gdzie była kojarzona z okrucieństwem i przelewem krwi.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Jesienna aura nie tylko ludziom daje się we znaki. W tym okresie część swojej uwagi powinniśmy poświęcić uprawianym roślinom doniczkowym. Im również doskwiera brak naturalnego światła i spadki temperatury. Jak pielęgnować kwiaty doniczkowe jesienią?

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Sen odgrywa niebagatelną rolę dla dobrego funkcjonowania organizmu. W trosce o wypoczynek kupujemy kolejne materace i nowe poduszki, wietrzymy sypialnie, regularnie wymieniamy pościel, sprzątamy, instalujemy odpowiednie oświetlenie... Przywiązujemy dużą wagę do otoczenia, w którym będziemy regenerować siły. Czasami jednak, aby poprawić jakoś snu, wystarczy zapatrzyć się w niepozorne rośliny. Oto 7 gatunków, których obecność sprawi, że zaśniesz jak dziecko.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Apteka w ogrodzie to cykl, w którym przybliżamy wam nieco zapomniane lub mniej znane rośliny, posiadające przydatne i zdrowotne właściwości. Dziś przyszła kolej na żyworódkę Kalanchoe pinnata, roślinę doskonale znaną z ozdobnych liści i kwiatów.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Lubicie grzyby, ale nie po drodze wam z lasem i nie dla was grzybobranie? I na to jest rada. Zapas świeżych pieczarek i boczniaków można wyhodować także w warunkach domowych.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.